Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MIMICE - niestety już wrócilismy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
green
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2006
MIMICE - niestety już wrócilismy

Nieprzeczytany postnapisał(a) green » 31.07.2006 13:57

Witajcie
Wrócilismy z pierwszej wyprawy do CRO :cry:
Cóż ... dlaczego wszystko co tak wspaniałe tak szybko musi się skończyć.
Malutka, spokojna miejscowość, morze, góry,........
było fantastycznie :!: :!:
W razie pytań postaram się pomóc, odpowiedzieć.
Sebastian
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 10.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian » 31.07.2006 14:12

Którędy jechałeś? W jaki dzień tygodnia? Ile czasu straciłeś na granicach i przed tunelami?
green
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) green » 01.08.2006 01:33

Mój przejazd wyglądał tak:
- granicę PL-CZ przekraczaliśmy w Boboszowie, dalej pojechaliśmy ma Svitavy, Brno
Granicę CZ-A przekraczaliśmy w Mikulovie, dalej do Wiednia,
a następnie skierowałiśmy się na Sopron już na Węgrzęch.
Pierwszy dzień jazdy zakończyliśmy ok. 14 nad Balatonem, parę km od Keszthely. Dosłownie w parę minut znaleźliśmy kwaterę - za 70euro. Przy czym cena ta dotyczyła 8 osób i wliczona była kolacja.
Natępnego dnia pojechaliśmy już w kierunku Chorwacji. Przejechaliśmy przez Keszthely, i dalej na przejście graniczne H-HR w Gorican. Na przejściu można wymienić trochę euro na kuny. Stawki mają w miarę przyzwoite (oczywiście trzeba kilka kantorów zwiedzić żeby mieć parę kun więcej)
Tam w zasadzie zaczyna się autostrada aż do Splitu (Dugopolje).
Kawałeczek za bramkami trafisz na rondo, dosyć "ciekawie" oznakowane. Nie bierz tego oznakowania na logikę! Po prostu jedź w kierunku Splitu !!! Dopiero w samym Splicie kieruj się na Makarską.
Mimice leżą jakieś 12km za Omiszem, przy samej jadrance.
Co do korków, dni i przejść granicznych.
Wyjeżdżaliśmy o 3 w nocy (piątek/sobota), nad Balatonem ok. 14 (sobota), wyjazd o 6.30 (niedziela) i ok 14 na miejscu. Korków nie trafiliśmy nigdzie, no może jeden niewielki przed którymś z tuneli, który jest jeszcze dwukierunkowy (nie pamiętam nazwy), ale to była kwestia może pól godziny, powolnego przesuwania się. Tu polecam CB mimo tego. że niestety bardzo mało osób w eterze. Ale właśnie w tym koreczku nieznajomy kolega będący na jego początku poradził jazdę lewym pasem, którym faktycznie jazda szła sprawniej.
Jeśli chodzi o przejścia graniczne to kompletny spokój. W zasadzie tylko Czesi pofatygowali się wziąć do ręki paszporty.
Narazie tyle - sen mnie nieco łapie.
Jeśli chciałby ktoś więcej szczegółów to chętnie się podzielę, przecież to z tego forum dowiedziałem się tylu rzeczy przed wyjazdem. Za co wszystkim cromaniakom dziękuję.
Pozdrawiam
green
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) green » 01.08.2006 12:41

Wrzuciłem małą fotorelację z wyjazdu
https://www.cro.pl/forum/album_personal.php?user_id=6748
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 04.08.2006 22:20

Witaj green.
W jakim apartamencie mieszkaliście.Czy podobało się Wam w Mimicach.
19.08 ruszamy właśnie do Mimic "Apollo 11"
Grzegorz G.
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz G. » 04.08.2006 22:33

Widzialem twoj samochod na parkingu w Omiszu-(przy rzece)-no ladnie byl oznakowany . :D :D
green
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) green » 07.08.2006 11:35

:D fajnie, że widziałeś mój samóchód.
Faktycznie w Omiszu dobre kilka razy byłem, chociaż trochę szkoda, że się nie odezwałeś do mnie przed wyjazdem, co sugerowałem. Forumowiczów niestety nie spotkałem... nawet żadnego oznakowanego samochodu :cry: . Na CB trochę ludzi było ale jakoś to forum było im obce. W Mimicach również trochę rodaków było. Chyba nawet przechodziłem obok Twojej kwatery - była przy niej tablica z nr telefonu do Wrocławia :?:

Teraz do "Tika"
Nasz apartament był "no name" - niestety dojscie do plaży nie było rewalacyjne (trzeba było przejść przez jadrankę), ale bez przesady nie było tragedii .... ale za znacznie taniej (60euro za 8osób - 3pokoje, 3łazienki, kuchnia, balkon, TV, klima).
Co do samej miejscowości. To raj dla osób ceniących ciszę i spokój, jeden sklep, cóś w rodzaju polskiej "Zgody" :) chyba dwie "knajpki" przy plaży. I to chyba wszystko jeśli chodzi o "rozrywkę". Za to parenaście km jest Omisz, chyba z 30km Makarska - tam już normalka. Nam jednak to odpowiadało. Byliśm nastawieni bardziej na "przejechanie" kilku ciekawych miejsc.
Midunia
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 14.01.2007
green -pilnie poszukiwany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midunia » 19.01.2007 17:22

czytam twój post z wakacji w cro w 2006 r czy mogę cię prosić o namiary na ten apartament wlasnie jedziemy w tym roku w osiem oso .Z góry dzięki podaje maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 19.01.2007 21:54

green napisał(a)::D Chyba nawet przechodziłem obok Twojej kwatery - była przy niej tablica z nr telefonu do Wrocławia :?:


Mieszkałem tam :D Właściciele przemili,ogromny dom z pięknym widokiem na morze.
Jeśli jest ktoś chętny służę namiarami......
Midunia
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 14.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midunia » 19.01.2007 22:28

arekwroc. pisał o namiarach na wille w Mimisi . prosze o namiary na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl dziękuje i pozdrawiam
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 25.01.2007 15:42

Teraz do "Tika"
Nasz apartament był "no name" - niestety dojscie do plaży nie było rewalacyjne (trzeba było przejść przez jadrankę), ale bez przesady nie było tragedii .... ale za znacznie taniej (60euro za 8osób - 3pokoje, 3łazienki, kuchnia, balkon, TV, klima).
Co do samej miejscowości. To raj dla osób ceniących ciszę i spokój, jeden sklep, cóś w rodzaju polskiej "Zgody" :) chyba dwie "knajpki" przy plaży. I to chyba wszystko jeśli chodzi o "rozrywkę". Za to parenaście km jest Omisz, chyba z 30km Makarska - tam już normalka. Nam jednak to odpowiadało. Byliśm nastawieni bardziej na "przejechanie" kilku ciekawych miejsc.[/quote]


Bardzo proszę o namiar na kwaterę wybieramy się w drugiej połowie lipca dwie rodziny 2+1 i 2+2 :)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
falco.v
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) falco.v » 30.03.2007 10:06

Proszę o info na temat apartamentów Apoll 11 lub innych w Mimicach,

planujemy wybrać sie w lipcu samochodem w 5 osób ( 2 dorosłe osoby + 3 dzieci ) .

Widzę, że kilka osób było już tam i pewnie możecie polecić, będę wdzięczny.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 30.03.2007 10:24

falco.v napisał(a):Proszę o info na temat apartamentów Apoll 11 lub innych w Mimicach,

planujemy wybrać sie w lipcu samochodem w 5 osób ( 2 dorosłe osoby + 3 dzieci ) .

Widzę, że kilka osób było już tam i pewnie możecie polecić, będę wdzięczny.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl




Byliśmy w zeszłym roku w Mimice było rewelacyjnie spokój i cisza wspaniała okolica i wszędzie blisko.
falco.v
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) falco.v » 30.03.2007 11:54

To bardzo bym cie prosił hrehor o namiary na to miejsce.

Będę wdzięczny.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 30.03.2007 20:10

wysłałem CI na pocztę, pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
MIMICE - niestety już wrócilismy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone