Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice 2008 Lara :) BYŁO CUDOWNIE

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.07.2009 16:09

magdach7 napisał(a):
Adam.B napisał(a):Witam :) Kalsdorf bezi Graz Oekotel , nocleg bdb warunki i śniadanie pożywne osobiście polecam ten Hotel

Adam właśnie zrobiłam rezerwację w tym hotelu- od której godziny podają śniadanie? Planujemy wyjechać dość wcześnie tak aby koło 13 być w Splicie- doradź jak to zrobić aby było najlepiej (dodam że hotel opuszczamy w poniedziałek rano)
:D


my jedliśmy o 6 ; ) w Mimicach byliśmy o 14 ;]
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.07.2009 16:11

BOLETUS napisał(a):
Adam.B napisał(a):
ghost41 napisał(a):a powiedzcie mi jak tam jest z bazą gastronomiczną, czy jest więcej restauracji i kawiarenek niż kilka ?


kilka :) :D więcej masz w pobliskim Omisu ;)

Cześć Adam.
Przed Mimicami jadąc od strony Omisia jest mała mieścinka Medici. Jadę tam za 11 dni. Możesz mi napisać co nieco o tym miejscu? Czy jest w klimacie podobne do Mimic?
Pozdrav.


tak podobny klimat , ładna plaża , aczkolwiek , Mimice , Marusici , Pisak wydawały mi się bardziej urokliwe : ) , ale każdy lubi co innego ;) , życzę mile spędzonych chwil w Medici ;)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 14.07.2009 21:07

Dziękuję. To jeszcze 10 dni.
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 06.06.2010 16:31

Pewnie mało kogo to interesuje ale 3.00 w nocy rozpoczynam podróż do Lary i moich ulubionych Mimic. Autko zapakowane nic tylko spokojnie dojechać, pogoda się w końcu klaruje i mam nadzieję, że również w tym roku odpocznę w moim ulubionym apartamencie z widokiem na Jardan...zatem Pozdrav
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 06.06.2010 16:33

przemas_depesz napisał(a):Pewnie mało kogo to interesuje ale 3.00 w nocy rozpoczynam podróż do Lary i moich ulubionych Mimic. Autko zapakowane nic tylko spokojnie dojechać, pogoda się w końcu klaruje i mam nadzieję, że również w tym roku odpocznę w moim ulubionym apartamencie z widokiem na Jardan...zatem Pozdrav


http://pogoda.onet.pl/2,4084,1229,,,split,miasto.html

z pogodą trafiłeś :) tylko pozazdrościć :) , miłego życzę :) w Larze pozdrav :)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 06.06.2010 19:50

Ja wyjeżdźam za 31 dni ale tym razem do Piaszczystej Zatoki poniżej Puli na Istrze. Mam nadzieję, że pogoda będzie ok.
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 14.06.2010 09:52

Właśnie wrócilem z Mimic. Jak zwykle było bombowo! Pogoda rzeczywiście udana, cały tydzień niezwykle ciepło, woda rewelacja. Kąpiele codziennie, nawet scepytcznie nastawieni do temperatur wody kąpali się za każdym plażowaniem. Było tak ciepło, że musiałem zrobić sobie dzienną przerwę od słońca i pokazać teściom Dubrownik. Mogę każdemu w ciemno polecić Larę i Mimice. Ten wyjazd dostarczył mi nowych wrażdeń... w końcu udało mi się odnaleźć konobę w Mimicach i zobaczyć Delfiny jak skakały w oddali. Zbieramy się już na wyjazd w następnym roku. Odnośnie przeliczników i innych wątkow napiszę w osobnych postach....Wiedeń przejezdny ;-) Pozdrav
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 14.06.2010 15:15

No to fajnie że trafiłeś na pogodę. Co to jest ta konoba w Mimicach? Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.06.2010 16:00

Konoba w starej części miasta z dalmatyńską atmosferą, każdy wieczór serwuje pieczone i solone ryby złowione przez rybaków i przyprawione miejscową oliwą z oliwek oraz wino z Mimic.

Konoba to dalmatyńska restauracja :D

Obrazek
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 14.06.2010 20:33

To zdjęcie wklejone przez p. Janusza wiele oddaje atmosferze, z którą wracałem całkiem niezłym zejściem wśród kwitnących granatów...oprócz ribu posiada całkiem niezłe wino...a wygrywanie godzin w kościele Boskie
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 15.06.2010 09:07

Dziekuję obu Panom za informację, a Panu Januszowi szczególne podziękowania za zdjęcie. Pozdrawiam. 23 DDW :-)
eta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eta » 15.06.2010 14:32

A ja już odliczam dni do wyjazdu do Mimic (wyjazd 9.07.2010r.). Jedziemy tam trzeci raz. Bardzo podoba nam się ta miejscowość, mała i spokojna. Czekam z niecierpliwością :D Pozdrawiam wszystkich cromaniaków.
falco.v
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) falco.v » 24.08.2010 10:39

My niestety już po urlopie w Larze, było jak zwykle super,a my również trzeci raz,
brakowało nam jedynie wspanałego człowieka, św.pamięci Bożo...ale za to żona Łucja dbała o nas bardzo.

Pogoda była super, jedynie w ostatni dzień solidnie zawiało...

Dla nas z trójką dzieciaków jest to idealne miejsce, blisko do wielu pięknych miejsc, które można zwiedzić dysponując samochodem, wybrać się na rejs na Brać, Hvar, czy trochę dalsze wycieczki do miasteczka Imotski z pięknymi jeziorami, czy do Dubrownika.
Jacekp
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 30.08.2010 08:19

Witam
Ja też byłem w Mimicach 10.07 - 23-07.2010. i miałem naklejkę Cro.pl ale podobnie jak Ty nie widziałem nikogo z tą naklejką. Dopiero w drodze powrotnej 23.07 mijałem kogoś z naklejką. Było to gdzieś koło Splitu. Pozdrav

Adam.B napisał(a):Witam :) , właśnie wróciłem z przepięknych Mimic , gdzie wypoczywałem wraz z rodziną u przesympatycznych właścicieli , jednym słowem BAJKA:)

Poznań - Boboszów - Olomouc - Brno - Mikulov - Wien - Graz ( Kalsdorf bezi Graz Oekotel , nocleg bdb warunki i śniadanie pożywne osobiście polecam ten Hotel ;)

W obydwie strony jechaliśmy objazdem przez płatny odcinek autostrady w Słowenii , zjazd 228 ,na drogę 67 ta po paru km przechodziła w 437 Pesnica , Lenart , droga 229 Ptuj , Hajdina , Macelj

Największy smutek ... to brak samochodów z nalepkami cro.pl między 15-25 Lipca , przejechałem całą Riviere Omis i Makarską i zadnej naklejki nie widziałem eh.... , oprócz mojej oklejonej FIESTY :)


Obiecane foteczki dla Kombiaczka i wszystkich cromaniaków
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Mimice 2008 Lara :) BYŁO CUDOWNIE - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone