Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[2024] Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro

Dział poświęcony przygotowaniom do sezonu wakacyjnego 2024
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003
[2024] Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.05.2024 14:18

Nie widzę tradycyjnego wątku, toteż go zakładam.

Po majówce można powiedzieć, że sezon wyjazdów na południe został rozpoczęty, więc mamy pierwsze doświadczenia z tego co dzieje się/działo się na drogach.

Proponuję uporządkować informacje w poniższy sposób:
1. Data przejazdu:
2. Trasa:
3. Odcinek z problemami:
4. Granica z problemami:
5. Alternatywy objazdu:

Start
1. Data przejazdu: 2024-04-27 oraz 2024-05-03
2. Trasa: Warszawa-Ostrava-Ołomuniec-Brno-Brzecław-St.Pollen-Linz-Salzburg-Innsbruck-Brenner-Riva di Garda (i w drugą stronę);
3. Odcinek z problemami:
a) Połączenie D46 i D1 w okolicy Vyskov - roboty drogowe, korek "tam" ok. 10:00 sobota na 15min., korek "z powrotem" ok.18:00 piątek na 45min.
b) połączenie D1 z D52 (na Mikulov), węzeł 194 - zamknięty zjazd z kierunku "z południa" z D52 na D1 generuje olbrzymie korki.
4. Granica z problemami:
Brak, ale są wznowione wyrywkowe kontrole na granicach A-CZ (Reintal, strażnicy z długą bronią) oraz parę checkpointów w okolicy granicy A-D na parkingach przyautostradowych;
5. Alternatywy objazdu:

Objazd 3.a)
"na południe": nawigacja Mapy.cz (warstwą ruchu drogowego w CZ) sugerowała wybranie przejazdu przez Prerov (czyli zamiast na Ołomuniec drogą D35, ciśniemy dalej D1 i wpadamy do centrum Prerov'a, a następnie kontynuujemy D1 na Brno). Odpuściłem tę sugestię, ale jak stanąłem w korku to zjechałem na Ivanovice na Hane zjazdem 7 i wpadłem na D1 na zjeździe 236

"na północ": korek zaczynał się na D1 od zjazdu 216 na Rusinov, więc nie było szans pojechać dalej D1 na Prerov. Zjechałem jak większość na Rusinov, potem na Vyskov i wróciłem na D46 zjazdem 7. Całość i tak zajęła ok. 30min.

Wniosek: jeżeli możecie, to wybierajcie przejazd przez Prerov;
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 868
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 07.05.2024 16:14

el_guapo napisał(a):Wniosek: jeżeli możecie, to wybierajcie przejazd przez Prerov;


W zeszłym roku w ten sposób oszczędziłem ponad 2 godziny drogi. Mapy pokazywały różnicę ok. 2-3 minut, jednak nie podobały się mi miejsca na czerwono. Dodam tylko, że był środek nocy i drugie auto pojechało D46 i D35.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11379
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.05.2024 19:00

18.05. sobota, na południe

-> granica autostradowa PL/CZ Gorzyczki - ograniczenie do 90km/h jak było
-> na pierwszej stacji po stronie CZ stoją radiowozy: jeden obserwuje autostradę, drugi ustawiony obok STOPu
-> CZ w kierunku na Mikulov - pierwszy raz GM usilnie kierowała na Prerov - jechałem tradycyjnie; po drodze kilka zwężek, jedna najdłuższa, kilkanaście km na wysokości Vyskova; na wysokości Olomouc GM kieruje na miasto, by uniknąć korka na zwężce, na mapie autostrada na bordowo +30min, finalnie staliśmy ok. 5-7min, więc nie opłaca się zjeżdżać lub taki traf
-> Brno dalej walczy z wiaduktem i częścią autostrady, ale płynnie
-> przed Mikulov sporo Policji, jakaś miejscowa impreza
-> granica CZ/A Mikulov - jak w styczniu zwężka na bok i ograniczenie do 30km/h, brak pograniczników i policji
-> Wiedeń płynnie, ruch spory
- gdyby Ktoś chciał dla odmiany jechać zamiast tradycyjnie na Graz A2, drogą S6 przez Bruck an der Mur, to na tej drodze, sporo długich zwężek, jazda jednak płynna 60-80km/h i gdzieniegdzie stoi Policja: prawie mnie utrafili ;)

Jutro dalej na południe, ale nie do Cro :jezykprosto:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11379
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.05.2024 21:07

30.05. czwartek ok. godz.12-16

Trasa przez CZ:
- trasa Praga -> Brno do zjazdu na Mikulov: 40km korka przed Brnem i setki ciężarówek
- dojazd od Olomouc do krzyżówki w Brnie na Mikulov: korek ok. 2km
- zwężka na wysokości Vyśkova również finalnie doprowadziła do długiego zatoru j.w.
vin
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 31.05.2024 22:48

29.05 Katowice (19)-Ostrava-Brno-Bratyslawa-Mosonmagyarovar (HU) (23)
przejazd bez problemów, ani na granicach ani na robotach drogowych
30.05 Mosonmagyarovar-Redics-Lendava-Ljublana-Koper-Pula
w Redics na granicy słoweńskiej znak 'STOP', ale nikogo nie było. jako, że na autostradę słoweńską wjeżdżaliśmy przy Pince, okazało się, że cały ruch autostradowy z Węgier jest skierowany przez MOP i robi się niezły korek. przed nami zatrzymali busa z UA ale tylko na szybką pogawędkę, reszta szła raczej płynnie.
Ljublana ok. 16.30 na brązowo w GM, trasa północną obwodnicą, bez żadnych robót drogowych, całość przejazdu ok. 30min
reszta trasy do Puli bez problemów, jeśli nie liczyć bardzo ulewnych deszczy od Ljublany aż za Koper
Andrzej66
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.05.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej66 » 06.06.2024 16:26

Meldunek z 4.06 Trasa Bytom - Ostrawa, Brno, Breclav, Wiedeń Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ormuż, Varażdin, Zagrzeb, Ogulin (nocleg)
5.06 Ogulin - Tuciepi
Tankowanie na granicy na stacji MOYA taniej niż na Uniwar (zapchany przez TIR-y). Czechy przejazd w ulewie od Olomuńca do Vyskov spore ograniczenie prędkości z powodu robót drogowych. Przed Brnem korek na 6 km przed obydwoma rozjazdami na południe - wybrałem pierwsze na Breclav i dalej na Wiedeń. Wiedeń płynnie ale sporo 80 tek -uwaga na foto.
Miałem spory zapas czasu więc odbiłem na objazd i przejazd na Varażdin i zakup urządzenia ENC. Przejazd przez SLO tym objazdem bardzo powolny większość 50 bo jedno miasteczko za drugim. I na koniec taka nowość dla mnie ( może ktoś z znawców coś wie więcej) na autostradzie niemal od Karlovac mniej więcej do Sw.Roka ciągle ograniczenie do 100 ale miejscowi gnają ile fabryka dała - nie wiem jak nas potraktuje ichnia grupa Sped w razie gdy się na nich trafi.
W Tuciepi pełnia lata ciepło inajważniesze ciepły Adriatyk.
Info może nie do tego wątku ale cena benzyny 1.47euro zarówno na autostradzie jak i poza ( tankowałem w Ogulin i na SLO też po 1.47) Pierwsze Karlovaćko 4E w Konobie 0.5 .lody 2.5E porcja smak tzw premium , mniejsza jak kiedyś nie ten smak jaki pamiętam i to nie z powodu ceny . My jemy w hotelu ale pobieżne spojrzenie na menu w konobach to dania startują powyżej 15E i to z tych tańszych trochę niżej tylko pizza.
Pozdrowienia dla Cromaniaków
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 12.06.2024 07:43

31.05 piątek - Cz-wa - Graz - Wiedeń - Maribor
-> A1 w PL prawie pusta
-> Czechy dużo robót i zwężek ale mały ruch więc poszło sprawnie.
-> Zwężka na granicy CZ-AU ale bez korka (w drugą stronę spora kolejka). - do Wiednia bez problemów.
-> Od Wiednia duży ruch, ograniczenia 60/80. Za Wiedniem korek aż do Wiener Neustadt. Do granicy ze Słowenią cały czas ograniczenia IG-L 80/100 km/h miejscami roboty, zwężka do jednego pasa i ograniczenie 60.
-> Na granicy spora kolejka do kupna winiet. Ja miałem online więc przejechałem bez zatrzymywania do Mariboru.

01.06 Maribor - Ljublana - Fazana
Spory ruch ale płynnie i cały czas 130. Lekko przykorkowało się za Ljubljaną gdzie łączą się obwodnice.

Powrót

Sobota 08.06 Fazana - Cz-wa

Trasa nocą:
Austria:
->Długa zwężka do jednego pasa na wysokości Pingau. Spory ruch przez Wiedeń

Czechy:
->Zamknięta droga zaraz po przejeździe granicy i beznadziejne oznakowanie, GPS nie widział remontu i się pogubił.
->Remont zjazdu w Brno, trzeba było przejechać całą "koniczynę"
-> Sporo zwężek do jednego pasa

Dwa słowa na koniec:
Tylko dlatego że jechałem na Istrię to wybrałem trasę CZ-AUS-SLO. W każdym innym przypadku będę jechał przez Węgry.
Austostrady w Czechach to ciągłe remonty i beznadziejne oznakowanie, a Austria to jakiś dramat. Prawie cała przejechana z prędkością 60/80/100. Spory ruch, a to jeszcze przed sezonem. Nawierzchnia też pozostawia wiele do życzenia. Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, żę wolę inny wariant trasy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2024 18:39

Wyjazd dzisiaj 14.06. O 5:20 Racibórz - Krapina. Trasa
Czechy: zwężki aż do Brną beż problemu w Brnie lekkie zatwardzenie pomiędzy zjazdem na Bratysławę a zjazdem na Wiedeń. W Mikulovie jadąc od strony Austrii objazd przez miasto w stronę Austrii płynnie.
Austria: lekkie zatwardzenie w Wiedniu, ale bez większych przestojów. Chciałem zjechać w Ilz na drogę B66 ale jakoś przespałem zjazd i pojechałem dalej na Graz. W okolicy Graz kilkadziesiąt km z ograniczeniem prędkości do 100km/h przez IG-L na A2 i A9.Potem standardowo zjazd na B69 Mureck - Lenart i około 12 zatrzymałem się na dłuższy postój w Pizzeri przed Ptuj. Dalej droga przez Cvetlin, na granicy nikogo do Krapiny.
perszing81
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) perszing81 » 18.06.2024 23:53

Wyjazd 16.06 w niedzielę 5:20 z Krakowa. Trasa przez Czechy (Ostrava), Austrię i Słowenię. W Czechach dużo zwężek ale w ndz rano przejazd płynnie bez zatorów. Podobnie Austria ruch niewielki remonty i ograniczenia prędkości do 80-100km/h. Jechałem autostradą na Graz ale potem dalej na Klagenfurt i Karawanki bo na kilka dni zatrzymałem się w Słowenii w górach. Przyjazd do Bohinj 14:30 więc zdążyłem na mecz :-) Wydaje mi się że dobry czas uwzględniając kilka przerw i kiepską pogodę bo lało w Czechach i trochę padało w Austrii. Jutro dalej na południe i po drodze Postojna.
coolin
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 22.06.2024 23:36

Kolega w piątek (22.00 wyjazd) jechał do Promajny z Myślenic przez Chyżne, Bratyławę, Lenti i mówił że duże korki były na obwodnicy Zagrzebia dzisiaj rano.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2024 00:17

Dzisiaj o 19:30 płynąłem promem ze Splitu do Supetaru. Prom załadowany w jakiś 60%. Więc lepiej wyjechać w sobotę rano i e Dalmacji być popołudniu lub wieczorem.
perszing81
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) perszing81 » 29.06.2024 21:59

Powrót z Tribunji do Krakowa 29.06 (Sobota)
Wyjazd 5:20
Przyjazd 18:30
Trasa przez Węgry i Słowację.
Tribunji - Gorican - Bratysława - Zwardoń - A4 Kraków.
Autostrada w Chorwacji bez utrudnień, bramki w Lucko przejechane bez czekania (oczywiście te gdzie płatność kartą - do gotówki był niewielki korek).
Przed granicą w Gorican jedna zwężka, ale ruch płynny.
Bratysława przejechana pierwszym ringiem - D4 bardzo mały ruch.
Za Žylina w kierunku Cadca wzmożony ruch i dosyć wolna jazda. Po polskiej stronie przed Zwardoniem ruch wahadłowy w kilku miejscach, ale bardzo mało aut więc brak korków. Dopiero w Węgierskiej Górce trochę się korkuje i tam jechałem objazdem, który sugerowała nawigacja.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 29.06.2024 22:16

dids76 napisał(a):Dzisiaj o 19:30 płynąłem promem ze Splitu do Supetaru. Prom załadowany w jakiś 60%. Więc lepiej wyjechać w sobotę rano i e Dalmacji być popołudniu lub wieczorem.

Dziś celowałem w prom o 10:30, byłem 50 minut przed i na szczęście się zmieściłem, po mnie zapakowali 5 samochodów tylko. A reszta wróciła.
bigum
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 30.06.2024 13:31

Witam.
Czy w Macelj, na granicy SLO/HR są jakieś kontrole?
Czytałem gdzieś ostatnio, że w związku z kryzysem migracyjnym mają być przywrócone.
Pozdrawiam
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1624
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.06.2024 19:09

BartNS napisał(a):Dziś celowałem w prom o 10:30, byłem 50 minut przed i na szczęście się zmieściłem, po mnie zapakowali 5 samochodów tylko. A reszta wróciła.

Widać że zaczął się sezon. W drugą stronę, w piątek 28.06, prom na godzinę 9:00 z Supetaru do Splitu, na spokojnie wszyscy się zmieścili.
Następna strona

Powrót do Wakacje 2024



cron
[2024] Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone