Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[2024] Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro

Dział poświęcony przygotowaniom do sezonu wakacyjnego 2024
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1624
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.06.2024 19:15

bigum napisał(a):Czy w Macelj, na granicy SLO/HR są jakieś kontrole?

Przejście Zavrč (droga na Varaždin), 28.06, godz. ok. 17, żywego ducha w okolicy, żadnych kontroli.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2024 21:49

Wyjazd wczoraj z Brač przez Makarską. Na wjeździe do Makarskiej bardzo duży korek. Nie wiem czy spowodowany pożarem łodzi i zamknięciem części dróg w Makarskiej, czy zawsze się tak korkuje. Jak zwykle zamiast autostradą do Karlovaca dojechałem droga D1, i tu uwaga bo w okolicy m. Vrlika D1 jest zamknięta. Ja pojechałem droga 56 i 33 do Knin. W Karlovac wjechałem na A1 ale przed samym zjazdem na Jastrebarsko zaczęło się korkować a w radio mówili o 2km korka do bramek, wiec postanowiłem opuścić A1 i wróciłem na autostradę dopiero na obwodnicy Zagrzebia. A4 w stronę Węgier w miarę luźna. Na granicy w Mursko Središće pusto, jednak w budce siedział słoweński strażnik graniczny i tylko machał ręką aby jechać.
Dzisiaj trasa Lenti - Kőszeg - Wiedeń-Brno- dom. Wyjazd około 9:30 na 86 dosyć spory ruch w stronę południa. Na granicy w Kőszeg stal austriacki strażnik graniczny, ale nikogo nie zatrzymywał. Dalej spory ruch, ale płynnie. W Wiedniu (około godziny 12) w przeciwnym kierunku niewielki korek. W Czechach z uwagi na dosyć spory ruch pierwsz raz pojechałem Cały czas D1, czyli zamiast na Olomouc pojechałem na Přerov. Nie wiem czy coś zaoszczędziłem czasowo, ale przy sporym ruchu mogło by się korkować w okolicach Vyškova. A tak autostrada całkiem pusta, kawałek przez puste miasto i znów pusta autostrada. W domu byłem o 15.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 30.06.2024 22:27

Wczoraj około 13 w Brnie pół godziny do tyłu, później w Mikulovie kolejne 30 minut przez kontrole. Dzisiaj jazda z Villach do Wenecji bez utrudnień, na zjeździe Wenecja Ost kolejne 30 minut.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2024 07:40

dids76 napisał(a):Dzisiaj trasa Lenti - Kőszeg - Wiedeń-Brno- dom. Wyjazd około 9:30 na 86 dosyć spory ruch w stronę południa. Na granicy w Kőszeg stal austriacki strażnik graniczny, ale nikogo nie zatrzymywał. Dalej spory ruch, ale płynnie. W Wiedniu (około godziny 12) w przeciwnym kierunku niewielki korek. W Czechach z uwagi na dosyć spory ruch pierwsz raz pojechałem Cały czas D1, czyli zamiast na Olomouc pojechałem na Přerov. Nie wiem czy coś zaoszczędziłem czasowo, ale przy sporym ruchu mogło by się korkować w okolicach Vyškova. A tak autostrada całkiem pusta, kawałek przez puste miasto i znów pusta autostrada. W domu byłem o 15.

Bardzo szybki przejazd do Ciebie, 5,5godz z Lenti 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2024 08:35

Z Lenti mam około 540km, więc średnia wychodzi poniżej 100km/h. No i faktycznie wyjechałem o 9:20 :chytry:
Z Lenti na parking przy A5 w okolicy Wilfersdorf dojechałem ze średnią prędkością 99km/h 8)
Screenshot_20240701_152407_Kia Connect.jpg

Niestety od jakiegoś czasu KIA Conect nie działa w Polsce i nie mam danych z drugiej części trasy.
lamwoj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lamwoj » 04.07.2024 11:39

Witam.
Co prawda powrót już tydzień temu alleee....
Podróż N.Sącz KRK Njivice . Słowacja - Węgry - Cro.
W dzień poniedziałek non stop objazdy Węgry.
Plus dwa wypadki , bez navi byłby dramat. I tak jazda 2 h dłużej niż standardowo.
Też moja wina bo raz nie posłuchałem papugi i stałem w korku 45 min. na wysokości Balatonu.
Z powrotem ok , ale powrót w nocy .
Jedynie korek 15 min przy wjeździe na most na KRK - duży wiatr.
Lekkie spowolnienie przed Zagrzebiem - wracali również miejscowi ( niedziela).
Poza tym luz , nawet na tych zwężkach u madziarów.
Pzdr
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 441
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 06.07.2024 07:10

Podróż wczoraj, 5.07. Wyjazd o 8, autostrada A1 ze średnim ruchem, bez opóźnień. W Czechach od Ostrawy do Brna kilka zwężeń, najdłuższe przed Brnem. W samym Brnie remont wiaduktu. Łączne opóźnienie na tym odcinku 30 minut. Od Brna ruch płynny. Tradycyjny obiad w Mikulovie i dalej do Wiednia bez utrudnień. Za to przejazd przez Wiedeń dramatycznie długi. Wypadek polskiej ciężarówki i jazda 0-10 km/h aż do mostu na Dunaju. Dalej też maksymalnie 40 km/h. Za Wiedniem, aż do Wiener Neudstad maksymalnie 80km/h olbrzymi ruch. Do Graz już płynnie, ale dwa zwężenia w tym jedno kilkukilometrowe. Do granicy ze Słowenią duży ruch, przy granicy kolejne zwężenie. Dopiero Słowenia bez utrudnień, jazda płynna, ruch umiarkowany. Lublana pusta, przejechania od północy bez problemu, dalej aż do Gminy Postojna też gładko się jechało. Zjazd z autostrady w kierunku na Rijekę i wolnym tempem do granicy w Rupie, wjazd i przejazd bez utrudnień. Łączny czas to 12 godzin 30 minut z czego 2 godziny w męczących korkach i kilka przystanków łącznie na półtorej godziny.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 13.07.2024 11:55

SebastianM napisał(a):Wczoraj około 13 w Brnie pół godziny do tyłu, później w Mikulovie kolejne 30 minut przez kontrole. Dzisiaj jazda z Villach do Wenecji bez utrudnień, na zjeździe Wenecja Ost kolejne 30 minut.


Piątek 18:00 wyjazd z Karlovac droga spokojna, kilka zwezen, ale ruch plynny, w przeciwna stronę Lucko - Karlovac gęsto, obwodnica Zagrzebia od strony Wegier na czerwono, od Słowenii czysto.

Piątek 22:30
W Mikulowie nie ma już robot drogowych. W obu kierunkach przejazd bez problemu.
W Brnie zamkniety skręt na Ostrave, nawigacją dobrze kieruje na E65, zero problemów.
Poprzednia strona

Powrót do Wakacje 2024

cron
[2024] Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone