Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
2rotor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2rotor » 26.08.2021 19:36

26.08.2021 duży ruch na autostradach od samego Ploče. Granice przekraczałem w Cvetlinie, było 8 aut przede mną i wszystko trwało ok 5min. Jadąc stara trasa nr 1 od samego Zagrzebia widziałem korek na autostradzie masakra a my sobie smigalismy pusta krajówka obok.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 27.08.2021 13:19

Zamiast skręcić na inne przejście, to przegapiłem zjazd i wylądowałem w Macelj wczoraj koło godziny 18. Na granicy słoweńskiej zameldowałem się dopiero po 4 godzinach, ponieważ było dużo aut, a celnicy skanowali wszystkie samochody. I to był ostatni raz kiedy podczas drogi powrót ej widzieliśmy strażnika na jakiejkolwiek granicy.
bojka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.08.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka » 27.08.2021 14:41

Jesteśmy dzisiaj w trasie. Powrót z Hvar. Płynęliśmy promem z Stari Grad do Split o 7:45. Ruch jest bardzo wzmożony, aktualnie stoimy w korku do Lucka, zaczęło się przytykać na 27km przed…
Pozdrowienia dla wszystkich stojących z nami w korkach :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.08.2021 19:20

Wyjazd dzisiaj ok 12:30 z Raciborza. Trasa Cieszyn - Zylina - Bratysława - M86 i teraz nocleg w Lenti. Przejazd trwał jakieś 6 godzin. W przeciwnym kierunku duży korek od Żyliny w stronę Čadcy spowodowany robotami drogowymi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.08.2021 20:27

Wyjazd dziś 27.08. g.7:00 z Sosnowca do Zagrzebia przez SK, H.

PL/SK Skalite stał tylko radiowóz słowackiej Policji, padał deszcz, siedzieli w samochodzie. Przejazd bez kontroli.
SK/H Rajka stał tylko radiowóz słowackiej Policji. Przejazd bez kontroli.
H/SLO Redics Rendorseg kontrolowała ciężarówki, na pasie dla osobówek nikogo.
SLO/HR MurskoSr podwójna kontrola przy jednej budce, Słoweniec obejrzał paszporty, pytał gdzie i prosił o przygotowanie Covid pass; Chorwat bardzo drobiazgowo sprawdzał paszporty, skanowanie, coś kliknął w kompie, weryfikacja Covid pass, skanowanie, sprawdzanie dat, zapytanie było Enter Croatia i cel podróży.
Dawno takiej aptekarskiej kontroli nie miałem, nawet rok temu.
Na tym przejściu 20min. Auta chorwackie puszczane na machnięcie ręki.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 866
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.08.2021 21:30

We wtorek 24.09 z Częstochowy.

wyjazd o 21:03 prędkość ok 150-160 kmh
granica PL-CZ ok. 22:00 pusto
tunel za Ostrawą 60 kmh, reszta trasy 110-150 kmh
granica CZ-SK ok. 0:00 pusto
nie wiem co mnie bardziej irytuje Wiedeń czy Bratysława plus mam wrażenie, że jako jedyny stosowałem się do ograniczeń
granica SK-H ok. 0:45 pusto
5 minut postój w Szombathely na tankowanie, cała trasa ruch znikomy - również M15 i M1, droga 86 100-120 kmh maksymalnie, bo widziałem kątem oka, że zwierzątka skakały po polach
granica H-HR ok. 3:00, jako jedyni podjeżdżamy:
Najpierw węgierska kontrola: baba z wyglądu jak za przeproszeniem gestapowiec - chciała koniecznie zobaczyć dzieci. Mówię, że śpią, a ona zaczęła się wydzierać okno, okno. Nawet roletę siatkową kazała opuścić i dzieci obudziły się. Minę miała okropną. Nigdy Węgrzy nawet dowodów nie chcieli tylko spoglądali i machali.

Na deser Chorwat, był w miarę ale za nic w świecie nie mógł zrozumieć po co podpisaliśmy się dole testu na covid. Wmawiał nam, że to miejsce nie na nasz podpis tylko lekarza i gdzie jest podpis oraz pieczątka lekarza. Mówimy mu łamanym rosyjskopolskim masz 10 cm wyżej, a on dalej, ale dlaczego tutaj jest wasz podpis. Potem jeszcze pytał gdzie jedziemy. Ogólnie był mało pocieszony.

Ogólnie zajęła nam kontrola około 5 minut. Dalsza droga pusto - 150-160 kmh. Przed Zadarem zaczęło padać i prędkość spadła do 110-130 kmh. Za tunelem tak wiało i lało, że były ograniczenia do 40 kmh, a i tak nami rzucało (auto Mondeo V - 2017 r kombi).

W Bibinje byliśmy 6:15 - całkiem klimatyczna mieścinka, ale nie dla nas, bo za duża. Po 9:00 meldujemy się w porcie, gdzie o 10:00 odpływamy na Dugi Otok. Tutaj szok, prom załadowany w 4/5.
BasiaBier
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.02.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaBier » 27.08.2021 22:04

Dziś rano około 8,30 przejście w Gorzyczkach pusto, cała droga do Brna sprawnie, Brno wjazd po przystankach na zwiedzanie jaskini i obiadku-16.00 bez korków. Jutro rano Austria.
bojka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.08.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka » 27.08.2021 22:14

bojka napisał(a):Jesteśmy dzisiaj w trasie. Powrót z Hvar. Płynęliśmy promem z Stari Grad do Split o 7:45. Ruch jest bardzo wzmożony, aktualnie stoimy w korku do Lucka, zaczęło się przytykać na 27km przed…
Pozdrowienia dla wszystkich stojących z nami w korkach :)


Pokonaliśmy Lucka w około godzinę, dodam ze zjeżdżaliśmy na bramki karciane. Na Durmancu zjazd na Cvetlin, byliśmy sami, Chorwatów nie było, Słoweński pogranicznik zerknął na dowody. W tym samym czasie na Macieju według info z HAK 3h stania. Granica SLO-A Mureck Trate zero aut, pogranicznik pytał czy tranzyt, powiedzieliśmy ze z noclegiem w Austrii, zapytał czy mamy testy, dostał przed nos jeden paszport Covidowy i machnął ręką. Teraz nocleg pod Wiedniem
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 877
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.08.2021 22:49

Ja wczoraj koło 13ej wyruszałem z Vodic. Korki na Lucko takie same zarówno do płatności gotówkowych jak i kartowych, jakieś 20-30 minut straty. GM pokazywało korek w Macelj na dwie godziny. Wydaje mi się, że chyba był większy, bo mi obie nawigacje (jechałem na dwóch) nakazywały zjechać z autostrady na jedynkę już na węźle Krapina. Przecinaliśmy autostradę w Durmanec to już wszystko stało. Wróciłem na trasę w Macelj, gdzie straciłem łącznie jakieś 30 minut (włącznie z wymianą gotówki na granicy). Celnicy na obu granicach robili sztuczny tłok, bo nie sprawdzali nic, wystarczyło pasporty mieć w ręce.
Kolejny korek przed granicą SLO-A, więc większość kierowców zjeżdżała na równoległą drogę 69, po to, by wrócić na węźle 228 już w Austrii. Przez to korek się stworzył chyba większy niż na autostradzie, bo na granicy w Sentilj była otwarta jedna bramka. Straciliśmy tam jakieś 40-50 minut. Potem dojazd do Temmela i po tankowaniu powrót na autostradę. Dalej granice bez zbędnego zatrzymywania się i korków.
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 28.08.2021 01:07

bojka napisał(a):
Pokonaliśmy Lucka w około godzinę, dodam ze zjeżdżaliśmy na bramki karciane. Na Durmancu zjazd na Cvetlin, byliśmy sami, Chorwatów nie było, Słoweński pogranicznik zerknął na dowody. W tym samym czasie na Macieju według info z HAK 3h stania. Granica SLO-A Mureck Trate zero aut, pogranicznik pytał czy tranzyt, powiedzieliśmy ze z noclegiem w Austrii, zapytał czy mamy testy, dostał przed nos jeden paszport Covidowy i machnął ręką. Teraz nocleg pod Wiedniem


Macelj o 19 kolejka na 3h.
Zamiast zjechać w Durmanec to sugerowałem się GM, które pokazywały korek tuż przed przejściem i godzinę stania i chciałem zjechać w bok za bramkami autostradowymi na Trakoscan i tamtędy pojechać na Cvetlin.
Tak zrobiłem i straciłem 2h, stojąc w korku który zaczął się tuż za Durmanec. DRAMAT.
Wszystko stało i nic do przodu nie szło. Tyle wszyscy tu piszą żeby przez Macelj pod żadnym pozorem nie jechać a i tak wtopiłem. Nie popełnijcie tego błędu ;)

Cvetlin z marszu, jeden samochód był przede mną o 21. Tylko obejrzenie paszportów i jazda.
Granica autostradowa SLO/AT przejechana w ~10 minut - wyrywkowa kontrola dokumentów covidowych. Mi kazali jechać bez sprawdzania.
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 28.08.2021 01:08

Powrót z półwyspu peljesac wczoraj do Wrocławia trwał 18h. Wyjazd o 2 w nocy przejazd przez BiH prawie zero kolejek. W Lucko prawie przed 8 do keszu kolejka na 10 minut. Autostrada pokonana w miarę szybko dopiero trzeba było jechać momentami 100 od Bosiljeva czy jakoś tak tam się robił duży ruch. Zjazd w Durmanec i jazda na Cvetlin i czekanie z 10 minut dokładnie sprawdzali Słoweńcy przed nami Niemców. Nam tylko sprawdzili 1 dowód na bębnie a resztę oddali. Zero Chorwatów na granicy. Z granicy do Murek z tankowaniem w Ptuj godzina 1,15.W Murek stał chyba austriacki wotowiec wzioł dowody i zapytał o cel podróży usłyszał tranzyt i zaraz je oddał. Austria migiem zero zatwardzeń w Wiedniu około 13. Dojazd do Mikulowa dramat grecki. Korek w kolejce dla tirów i korek do ronda przez austryjacką metropolię. Czechy to jedno wielkie nieporozumienie mega korki autostrada w budowie i wahadło jazda na wujku gogle objazdami to prawie 4h. Okolice Brna i Ołomuńca dramat. Od Boboszowa do Kłodzka ok a później jazda w sznurze bo ktoś udający kierowcę nie zna 4 i 5 biegu non stop 60km/h. Mimo paru podjazdów z podwójnymi pasami nie udało się go wyminąć aż do Wrocka za dużo było aut. Byliśmy w domu o 18-15
Ps nie pozdrawiam czerwonego peżota od Kłodzka który się wybrał na zakupy na Bielany.
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 28.08.2021 08:05

Wyjazd 27.08.ok.19:00 z Rzeszowa . W Barwinku słowacka straż graniczna tylko popatrzyła na nas,nie zatrzymywali nas. Potem trasa przez Vranov nad Toplou bardzo spokojna,granica w Sátoraljaújhely stał radiowóz na boku ale nie zatrzymywali . Bardzo przyjemny pzejazd przez centrum Budapesztu kolo 2:30, miasto tętniło życiem, ruch tranzytowy pojechał obwodnicą.
Parkingi przy autostradzie za Budapesztem zawalone totalnie, nie ma prawie miejsc. Im bliżej poranka tym ruch na M7 się zwiększał, gdy byliśmy już blisko to GM informuje o korku,odbijamy na stare przejście w Letenye ,oprócz nas 2 auta. Węgier liczy paszporty i oddaje, Chorwatka sprawdza paszporty i prosi o covid documents. 2 min I o 5:30 jesteśmy już w Cro :D
Ruch na autostradzie jest spory,mnóstwo aut z Polski,Austrii i Niemiec. Bez korka na Lucko, kolo 6:40.
W Karlovac odbilismy na krajową '1' i właśnie zbliżamy się do Jezior Plitwickich.
Niestety od rana jest spora mgła, temperatura ok.8-10 st...
Odezwę się później jak granice z BiH, jedziemy na Peljesac
BasiaBier
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.02.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaBier » 28.08.2021 10:47

Przed chwilą przejazd Mikulov w kierunku Wiednia, przejazd sprawnie, bez korków w obie strony.
andru_krk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.07.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) andru_krk » 28.08.2021 14:42

Witam.
Wyjazd z Krakowa w piątek o 20:30.
Grsnice bez kontroli.
PL-Cz, Cz-Aus, Aus-Slow pusto.
Slowenia-Chorwacja przejazd przez Rupe.
Słoweniec popatrzył na dowody, Chorwat o 5 rano bez namiętnie dał znać, żeby jechać dalej.
12 godzin z promem do Veli Losinj.
Bez szaleństw, jazda przepisowa na drodze pusto.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.08.2021 18:19

Wyjazd dzisiaj o 10 z Lenti. Granica Hu/Slo bez zatrzymywania, granica Slo /Hr w Mursko około 30 minut,skanowanie paszportów i pytanie o paszporty covidowe. Uwaga Dzisiaj w Lendavie jakaś impreza i brak możliwości przejazdu przez centrumm, jest wyznaczony objazd. W Lucko ok 10 minut do pobrania biletu. W przeciwnym kierunku korek większy do bramek karcianych niż do gotówkowych 8O. Do tego korek przed zjazdem do bramek karcianych i przed zjazdem na Jastrebarsko. Z autostrady zjechałem na Karlovac i D1 pojechem do Splitu. Ruch w kierunku południa znikomy, w przeciwnym większy. W Splicie byłem o 17:10.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone