Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ME w piłce ręcznej

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2010 20:55

Mecz Polaków

Czwarte miejsce w Europie (i na Świecie) to sukces, choć szkoda, że nie było medalu.

Mecz Chorwatów

"Nasi" w finale w drugiej połowie grali tak jak "nasi" w pierwszej, tracili piłki i byli mało skuteczni w ataku.

Cały turniej wygrała na chwilę obecną najlepsza drużyna
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.01.2010 21:21

Janusz Bajcer napisał(a):Mecz Polaków

Czwarte miejsce w Europie (i na Świecie) to sukces, choć szkoda, że nie było medalu.

Mecz Chorwatów

"Nasi" w finale w drugiej połowie grali tak jak "nasi" w pierwszej, tracili piłki i byli mało skuteczni w ataku.

Cały turniej wygrała na chwilę obecną najlepsza drużyna


Zgadzam się z Tobą , jak nigdy dotąd :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8037
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 31.01.2010 21:24

Na pocieszenie :? Szmal najlepszym bramkarzem Mistrzostw :D
Francja po za zasięgiem wszystkich.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2010 21:36

Piotr...co Ty pierniczysz...na mistrzostwach świata siatkarze grali w finale i przegrali właśnie z kosmiczną Brazylią ( to nie wstyd )...na mistrzostwach europy wygrali wszystkie mecze i zdobyli złoty medal , to nie jest postęp ? Besztasz się...przegrać w ręczną z Islandią - to już sztuka, powidziałbym wstyd...
Ostatnio edytowano 31.01.2010 21:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2010 21:39

alessandro1977 napisał(a):A mnie śmieszy Wasze gadanie...co do siatkarzy to nawet nie ma co porównywać bo tamci robią kolosalne postępy i co roku pojawia się plejada nowych zdolnych...


1981 - zdobycie przez męską reprezentację narodową srebrnego medalu Mistrzostw Europy w Bułgarii.
1983 - zdobycie przez męską reprezentację narodową srebrnego medalu Mistrzostw Europy w RFN.


2006 - wywalczenie przez męską reprezentację narodową srebrnego medalu Mistrzostw Świata w Japonii

2009 - zdobycie przez męską reprezentację narodową złotego medalu Mistrzostw Europy w Turcji.

30 lat siatkarskich sukcesów-reszta to marketing ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2010 21:42

Widzisz hepik...a tu jeden doktor próbuje mi wmówić, że siatkarze nie robią postępów...żałosny :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2010 21:44

alessandro1977 napisał(a):.przegrać w ręczną z Islandią - to już sztuka, powidziałbym wstyd...


Islandia to aktualny vice mistrz olimpijski :!:

W liczącej 340 tys. mieszkańców Islandii piłka ręczna uchodzi za sport narodowy.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 31.01.2010 22:25

skee napisał(a):Tabela marzeń:
1. POLSKA
2. FRANCJA
3. CHORWACJA
4. ISLANDIA

Tabela 'przyjemna':
1. CHORWACJA
2. FRANCJA
3. POLSKA
4. ISLANDIA

Tabela 'realna':
1. FRANCJA
2. CHORWACJA
3. POLSKA
4. ISLANDIA

Tabela 'sensacyjna':
1. ISLANDIA
2. POLSKA
3. CHORWACJA
4. FRANCJA

Tabela 'tragiczna':
1. FRANCJA
2. CHORWACJA
3. ISLANDIA
4. POLSKA

A jak będzie naprawdę? Ja jestem realistą...

No cóż, sprawdził się jednak scenariusz 'tragiczny'... :(
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.01.2010 22:44

Czas zacząć pisać nowe scenariusze ... ME już za dwa lata ... i to w Serbii :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 31.01.2010 23:25

alessandro1977 napisał(a):Mnie też to śmieszy człowieku ale chyba pomyliłeś wątki...tu w ogóle nie ma mowy o kopanej więc nie wiem skąd się urwałeś... :papa:


o siatkarzach i nabiale też nie ma (jaja)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2010 23:35

Nie ja zacząłem to wszystko...stwierdziłem tylko, że ręczni nie mają jąder jak wolisz...pasi ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2010 23:48

mkm napisał(a):Czas zacząć pisać nowe scenariusze ... ME już za dwa lata ... i to w Serbii :wink:


Przed ME w Serbii są MŚ w Szwecji :D

Polscy piłkarze ręczni (podobno bez jąder :wink:) już tam są :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7916
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.01.2010 23:58

Jeszcze dzisiejsze oświadczenie trenera Wenty
Sport jest, był i będzie, dla mnie najważniejszą częścią mojego życia. Wczoraj zabrano nam obraz mówiący o czystości tego sportu, jakim jest piłka ręczna. Przed każdym meczem na tej hali kapitanowie obu drużyn proszą o wsparcie, fair play, doping, czystość gry. Dla wszystkich kibiców, zawodników, sędziów. Pytam się - po co?

Ktoś inny decyduje o być, albo nie być, w sytuacji, w której wkładasz w to cały swój wysiłek, jeżeli pracujesz na to codziennie. Jeśli o półfinale, w którym grają dwa zespoły dające z siebie wszystko, gdzie jest niewielka różnica pomiędzy nimi, ktoś inny decyduje, to myślę, że to na tym poziomie nie powinno się zdarzyć.

Jeżeli jeden zespół otrzymuje, po pełnej analizie, dziesięć decyzji, które są odwracane, a drugi zespół tylko jedną, przy wyniku trzema bramkami - to jest to bardzo przykre, jeżeli mówimy o piłce ręcznej.

Wytłumaczenie, ze nie widziałem jest dla mnie, jako trenera i byłego zawodnika, zbyt łatwe, zbyt proste. Jeżeli powtarzają się te same historie, jest to jakiś temat tabu. W kuluarach podchodzą do ciebie dziennikarze z różnych krajów, czy obserwatorzy, czy piłkarze, czy byli trenerzy i mówią, ze było nie za dobrze. Natomiast oficjalnie się o tym nie mówi. Tym bardziej, że – o ile się nie mylę - od półtora roku jest pewna historia związana z tym tematem dotyczącym piłki ręcznej.

W tym sporcie niewielkie wsparcie powoduje, że trudno znaleźć znowu ochotę do pracy. Ból, który zadano powoduje, że ta rana będzie się długo goiła. Mam nadzieję, że jeśli spojrzy się na to z innej nieco perspektywy, to będzie więcej szacunku dla wszystkich, szczególnie dla zawodników, którzy stoją na boisku.

Podczas mistrzostw świata w Niemczech przy kontuzji Henninga Fritza zrezygnowaliśmy z kary dwóch minut przy złej zmianie zespołu niemieckiego. Wczoraj scena, która miała miejsce - niesportowe zachowanie, bardzo boli sportowców. Bo to trudno wytłumaczyć zawodnikom. Oczywiście ci, którzy prowadzą zawody znaleźli jakiś paragraf tłumaczący, że piłka jest w grze. Jeżeli tak to wygląda, to bardzo nas boli. Ale to już tak na marginesie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.02.2010 00:03

alessandro1977 napisał(a):Nie ja zacząłem to wszystko...stwierdziłem tylko, że ręczni nie mają jąder jak wolisz...pasi ?


I tu jest pies pogrzebany. Ja uważam że mają. Od Francuzów (przede wszystkim) i Chorwatów dzieli, niewielka ale jednak,różnica poziomów. Mają chłopaki wolę walki.
Spójrz na nasze podwórko. Weźmy takie śląskie - 4 mln ludzi ale nie wiem gdzie się gra w ręczną.
Siatka, kosz (nie wspominając o nożnej :wink: ) mogę w każdej dyscyplinie wymienić co najmniej 10 ośrodków szkoleniowych w małym ale ludnym województwie. Piszesz że nie ma progresji. To chyba najlepszy wynik ręcznych na rozgrywkach mistrzostw Europy.
Sponsora reprezentacji chłopaki mają od jakiś 2 tyg. 8O
Gdyby to forum było niemieckie to rozumiałbym biadolenie niektórych: kasa , super liga , zainteresowanie opinii publicznej , ośrodki szkoleniowe itd. a tu dupa - reprezentacja dostaje lanie od Polaków gdzie ręczna jest niszowa i występuje w paru miastach. Szkoda że uciekł medal (ale brązowy) Ale kto by nie wziął brązu w ciemno przed mistrzostwami :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2010 00:23

Torac napisał(a): Szkoda że uciekł medal (ale brązowy) Ale kto by nie wziął brązu w ciemno przed mistrzostwami :?:


Każdy by wziął :D ale niektórzy uważają, że jak nie złota, to nie ma wyniku i takim sportowcom czegoś brakuje. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
ME w piłce ręcznej - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone