Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mc Donald,s w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008
Mc Donald,s w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 12.08.2008 22:49

Przeczytałem w dziale " kuchnia " że w Cro są wypierane bary typu Fast-Foods czy to znaczy że nie ma "restauracji " Mc Donalds , itp...? , a może im paru Chińczyków przesłać to by się ziomkowie cieszyli.
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 12.08.2008 23:11

No mnie to właśnie zaskoczyło że nie widziałem tego typu barów jak mc donald czy kfc ! Zaskoczyło pozytywnie !
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 13.08.2008 07:55

Ja widziałem jednego Mc Dolnalds'a chyba w Osijeku w północnej Chorwacji, ale nie tylko fast food'ów tam jest jak na lekarstwo. to samo tyczy się sieci marketów (REAL, Auchan, M1, Le Clerc, Hypernova i.t.p.). Ciekawe co będzie jak wejdą do UE. Spójżcie też na infrastrukturę stacji benzynowych. Żadnych BP, Schell, Statoil i.t.p.
Croat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croat » 13.08.2008 08:10

Na pewno kilka McDonald's-ów jest w Zagrzebiu, a pojedyncze widziałem m.in. w Puli, Rijece, Splicie. Generalnie restauracji tego koncernu jest naprawdę b. mało w porównaniu np. do Polski.
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 13.08.2008 08:34

i bardzo dobrze że tam nie ma takich lokali. tam sie zajada mule kalmary itp
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2008 09:16

wojteker napisał(a):No mnie to właśnie zaskoczyło że nie widziałem tego typu barów jak mc donald czy kfc ! Zaskoczyło pozytywnie !


Brak takich barów daje urok temu krajowi, będąc w Krk-u widziałem tylko jedną budkę z hamburgerami z resztą jedli tam jak przechodziłem sami Słowacy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2008 09:48

Na każdej starówce większego miasta można kupić hamburgera (ceny od 17-24 KN) czy innego cheesa. Mnie najbardziej zdziwił fakt, że w McD w Rijece musiałem dopłacić za keczup :?: 8O
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 13.08.2008 10:21

prawda jest taka ze Chorwacja ma gdzies cala unie europejska i caly ten syf pokroju real tesco i inne tego typu przybytki.tak samo te smieszne szybkie bary co pozniej po nich tylko brzuch boli bo wartosc takiego posilku poza kaloriami zadna.
podoba mi sie Chorwacja bo poki co zachowuje swoja odrebnosc co widac chocby na przykladzie stacji benzynowych czy wlasnie gastronomii

nie to co Polska gdzie dalismy sobie zrobic republike bananowa harujemy jak barany na molochy ktore wykazujac straty nie placa panstwu zadnych podatkow.odpowiedzialni za ten syf powinni byc postawieni przed trybunalem i straceni na sznurach. :twisted:
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 13.08.2008 11:23

Marcin29 napisał(a):prawda jest taka ze Chorwacja ma gdzies cala unie europejska i caly ten syf pokroju real tesco i inne tego typu przybytki.


Coś w tym faktycznie jest. Dwa lata temu czekając na prom w Splicie poszliśmy coś zjeść. Siedliśmy w restauracji nieopodal McD. Spoglądając na tą w Polsce tak obleganą restauracją zaskoczyła nas mała ilość ludzi w owym McD, co w Polsce jest rzadko spotykane.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 13.08.2008 12:25

Marcin 29 napisał

prawda jest taka ze Chorwacja ma gdzies cala unie europejska


Oj chyba nie..... Przecież ubiega się o wejście do UE w 2010r.
http://www.europa.korba.pl/kraje_-_kand ... 2,art.html
:roll: :?
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 13.08.2008 21:00

anjas napisał(a):Marcin 29 napisał

prawda jest taka ze Chorwacja ma gdzies cala unie europejska


Oj chyba nie..... Przecież ubiega się o wejście do UE w 2010r.
http://www.europa.korba.pl/kraje_-_kand ... 2,art.html
:roll: :?


sprawa ANte Gotoviny jest tutaj kluczowa.pytanie czy jest on heroj czy zdrajca.jak na moje oko jest kozlem ofiarnym eurokretynow z brukseli.
do przedwczoraj nie mogli zlapac Karadzica za masakry ilus TYSIECY ludzi ale zlowili Gotovine za to ze jest odpowiedzialny za swoich oficerow a ci pozbawili zycia 3 albo 4 osoby.paranoja jakas.
ile widzialem aut z napisami na boku UE ili Ante Gotovina
Wiec wiemy jakie sa nastroje unijne w HR,pewnie garstka eurowariatow chce przejac to fajne wybrzeze adriatyku.
tak na dobra sprawe to co HR ma z UE?wybuduja im drogi? :lol:
maja lepsze niz niejeden kraj UE.a z turystyki moga sie spokojnie wyzywic takie maja dochody.
podoba mi sie Chorwacja, myslenie tych ludzi i ich serdecznosc.oni totalnie nie pasuja do zbiurokratyzowanej kapitalistycznej materialistycznej unii europejskiej zwlaszcza w dzikim wydaniu polskim...
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 14.08.2008 00:47

Wszystko zależy od nich. Mogą być w Unii ale zachować swój charakter. Turyści woleliby czasami, żeby jechać tam bez granicy, nie martwić się, że waluta inna, kupić bez problemu na stacji benzynowej np. olej Mobil 1, który tam znajdziemy tylko w wyspecjalizowanych sklepach. Niestety fakt, że mają tylko stacje INA skazuje nas na jakiś INA olej 8O . Na pewno mają świadomość niewątpliwych korzyści z wejścia do UE. Ot chociażby wspomniany ostatnio przez Leona zakaz wwożenia produktów żywnościowych do UE. Tak więc wszystko zależy od nich, jak to spaprają to zgubią klimat, który moim zdaniem już znacznie osłabł przez wybudowanie autostrad.
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 14.08.2008 07:15

z tym olejem masz racje,szukalem Mobil1 miedzy Trogirem a Splitem.kupilem w Solinie, byly emocje :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.08.2008 09:02

Marcin29 napisał(a):oni totalnie nie pasuja do zbiurokratyzowanej kapitalistycznej materialistycznej unii europejskiej zwlaszcza w dzikim wydaniu polskim...


Nie wiem Marcinie na jakiej podstawie twierdzisz,że chorwacka biurokracja nie pasuje do europejskiej :D Porozmawiałbyś z Plumkiem i Zuzą to wiedziałbyś ile biurokratycznych schodów trzeba przejść,aby poprowadzić ten turystyczny przemysł,z którego można się "spokojnie wyżywić".Np. aby dostać kredyt w banku trzeba wykazywać ogromne roczne obroty liczone w euro - dlaczego ? Bo na rynku bankowym nie ma żadnej konkurencji.
A poza tym wydaje mi się,że dyskusję można prowadzić bez słów typu - eurokretyni czy eurowariaci :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.08.2008 09:21

Problemy z Chorwacją są takie, że oni nawet 2010 muszą sobie wybioć z głowy. To bardzo się wiąże z MC i BP. Dlaczego nie ma tych sieci w CRO? Łapówki i biurokracja.

Dlaczego Konzum dominuje w handlu? Jego "właścicielami" są bonzowie partyjno-rządowi i zrobią wszystko by wyciąć konkurencję w pień. I to dosłownie! Naprawdę nie jestem eurowariatem, ale taki antywolnościowy i socjalistyczny sposób działania i pracy jaki prezentują Chorwaci nie ma nic wspólnego z rzekomo wolnościowym i specyficznym duchem narodowym - wręcz przeciwnie.

Tak więc skromny wybór firm, towarów i usług to efekt wydumanej odrębności. Okrążeni przez Słowenię i Bośnię zginą marnie jak już nie jeden posttiowski skansen.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Mc Donald,s w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone