Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mc Donald,s w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.08.2008 09:24

Crokuski napisał(a):Wszystko zależy od nich. .... Tak więc wszystko zależy od nich, jak to spaprają to zgubią klimat, który moim zdaniem już znacznie osłabł przez wybudowanie autostrad.


Czyli gdy wejdą do UE to zburzą autostrady i postawią na rozwój traktów polnych i ścieżek górskich karawan?
:lol: :lol: :lol:
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 14.08.2008 09:27

assia i norbert napisał(a):Siedliśmy w restauracji nieopodal McD. Spoglądając na tą w Polsce tak obleganą restauracją zaskoczyła nas mała ilość ludzi w owym McD, co w Polsce jest rzadko spotykane.



Polacy sami są sobie winni, że sprawa u nas tak wygląd. Dziwnym trafem lubimy (ja nie) angielskobrzmiące wtrącenia w naszym języku. Przysłuchajcie się tylko reklamom w telewizji: pierwsza z brzegu - Gilette Power Nitro III (dżilet pałer najtro 3- tak usłyszycie z głościków telewizora) i zadaję sobie pytanie...o co chodzi???

Drugi przykład z wypożyczalni skuterów w Chorwacji:

W cenniku było napisane Łikend - cena.....KN
Nie sądzę, że właściciel wypożyczalni nie znał angielskiego.
Jak myślicie jak w tym samym cenniku będzie napisane słowo łikend w Polsce???

Właśnie takie małe czynniki/różnice sprawiają, że u nas jest tak jak jest a w Chorwacji jest (w tej kwestii) TROCHĘ inaczej.

Zgodzicie się???
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.08.2008 09:30

waldi-ia napisał(a):Przeczytałem w dziale " kuchnia " że w Cro są wypierane bary typu Fast-Foods czy to znaczy że nie ma "restauracji " Mc Donalds , itp...? , a może im paru Chińczyków przesłać to by się ziomkowie cieszyli.


Wystarczyłoby dać wolną rękę Polakom. Tamtejszy handel i biznes wycięliby w pień. Dopiero wtedy nauczyliby się co to znaczy pracować, nie liczyć godzin i jak zarabiać na turystach, i to o połowę taniej!

Albo niech uwolnią granicę z BiH. Oni wiedzą jak się robi biznes! Uczyć się a nienarzekać.

Żeby nie było tak restrykcyjnie pewien przykład: nasza gazdarica, która miała zajęte tylko 2 apartamenty lubiła pod koniec dnia ponarzekać jaki to ciężki dzień miała i ile pracy. A jedyne co zrobiła to podlała ogród pod wieczór.

Drugi: informacja turystyczna czynna do 12:00 a potem jeszcze od 16 do 17. Pytam dla kogo?

Albo sklepy zamykane o 18:00 lub piekarnie gdzie o 12:00 nie sposób kupić czegoś sensownego? A wysłać do nauki do BiH gdzie piekarnie czynne 24 h na dobę 7 dni w tygodniu!
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 14.08.2008 11:10

Marcin29 napisał(a):oni totalnie nie pasuja do zbiurokratyzowanej kapitalistycznej materialistycznej unii europejskiej zwlaszcza w dzikim wydaniu polskim...


A ja mam wrazenie, że UE jest totalnie socjalna i to ją zgubi w przyszłości, dbanie o nieudaczników życiowych i nierobów nie doprowadzi jej do niczego dobrego. Narzekasz na "polski dziki kapitalizm" a ja narzekam na to, że tyram jak koń na:

- urzędników rządowych i samorządowych
- rolników
- emerytów
- rencistów w 80% wyłudzających świadczenia
- kolejarzy
- stoczniowców
- górników
- lekarzy i prawników którzy z prywatnej działalności nie płacą podatków
- i innych

Jak widzisz ciężko jest zarobić jednej osobie tyle, żeby na nich wszystkich wystarczyło i nigdy nie będzie dobrze w Polsce dopóki mniej ludzi pracuje niż czerpie z pracujących i płacących podatki.
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 14.08.2008 11:12

Crokuski napisał(a):kupić bez problemu na stacji benzynowej np. olej Mobil 1, który tam znajdziemy tylko w wyspecjalizowanych sklepach. Niestety fakt, że mają tylko stacje INA skazuje nas na jakiś INA olej


Dość naiwne myślenie, MOBIL jest najczęściej podrabianym olejem w PL i podejrzewam, że Twoje auto ucieszyłoby się z wlania do niego oleju INA :lol:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.08.2008 11:16

georem napisał(a):- lekarzy i prawników którzy z prywatnej działalności nie płacą podatków


8O
Może jakiś konkretny przypadek ? Bo to co zacytowałem wyżej to tylko jakaś wydumana nie wiadomo skąd teza :twisted:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 14.08.2008 11:59

Kolego trochę przesadziłeś :!:
a ja narzekam na to, że tyram jak koń na:

- urzędników rządowych i samorządowych
- rolników
- emerytów
- rencistów w 80% wyłudzających świadczenia
- kolejarzy
- stoczniowców
- górników
- lekarzy i prawników którzy z prywatnej działalności nie płacą podatków

Może dokładniej wyjaśnisz tą tezę :!:
Jestem za mężem w wymienionych przez Ciebie grupach społecznych i uczciwie płacimy podatki :!:
Mam nadzieję, ze to był jakiś żart :D A może chciałbyś żeby wróciła komuna ? "Wszystkim równo według potrzeb" :lol: :twisted:
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 14.08.2008 12:16

A ja mam wrazenie, że UE jest totalnie socjalna i to ją zgubi w przyszłości, dbanie o nieudaczników życiowych i nierobów nie doprowadzi jej do niczego dobrego. Narzekasz na "polski dziki kapitalizm" a ja narzekam na to, że tyram jak koń na:

- urzędników rządowych i samorządowych.[/quote]

i tylko z tym sie zgodze.jak juz wczesniej powiedzialem.Polsce nie sa potrzebni cudotworcy ani inni specjalisci od motyli ale normalni ludzie=fachowcy. Nie dzialacze partyjni robiacy sobie dobrze ale ludzie spolecznego zaufania dbajacy o narod, ulatwiajacy mu zycie a nie kladacy klody pod nogi.
duzo by tu gadac o tym, troche schodze z tematu.wybaczcie.
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 14.08.2008 12:27

Witam
Zgadzam się w 100% z georem mam 28 lat od 6 lat prowadze swoją działalność nie narzekam , choć w całym roku moge sobie pozwolić tylko na tydzień urlopu nad kochanym Jadranem.
Ale powiem szczerze nic mnie nie wkurza, jak ide do lekarza place mu 100zl czy 200zl czy 500 czy 1000 nawet jak jest dobrym fachowcem.
Tylko pytam gdzie on ma KASE FISKALNĄ!!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2008 16:44

georem napisał(a):
Marcin29 napisał(a):oni totalnie nie pasuja do zbiurokratyzowanej kapitalistycznej materialistycznej unii europejskiej zwlaszcza w dzikim wydaniu polskim...


A ja mam wrazenie, że UE jest totalnie socjalna i to ją zgubi w przyszłości, dbanie o nieudaczników życiowych i nierobów nie doprowadzi jej do niczego dobrego. Narzekasz na "polski dziki kapitalizm" a ja narzekam na to, że tyram jak koń na:

- urzędników rządowych i samorządowych
- rolników
- emerytów
- rencistów w 80% wyłudzających świadczenia
- kolejarzy
- stoczniowców
- górników
- lekarzy i prawników którzy z prywatnej działalności nie płacą podatków
- i innych

Jak widzisz ciężko jest zarobić jednej osobie tyle, żeby na nich wszystkich wystarczyło i nigdy nie będzie dobrze w Polsce dopóki mniej ludzi pracuje niż czerpie z pracujących i płacących podatki.


to nie tyraj i nie bądź koniem
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.08.2008 17:26

artur napisał(a):Witam

Ale powiem szczerze nic mnie nie wkurza, jak ide do lekarza place mu 100zl czy 200zl czy 500 czy 1000 nawet jak jest dobrym fachowcem.
Tylko pytam gdzie on ma KASE FISKALNĄ!!!!


A po co ci kasa, chcesz płacić jeszcze więcej, no i co nie płacisz 2 razy? raz ZUS a raz za usługę.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 19.08.2008 07:27

artur napisał(a):Ale powiem szczerze nic mnie nie wkurza, jak ide do lekarza place mu 100zl czy 200zl czy 500 czy 1000 nawet jak jest dobrym fachowcem.
Tylko pytam gdzie on ma KASE FISKALNĄ!!!!



No skoro Cię to wkurz (tak jak mnie) to wtedy poproś o rachunek bo...firma zwraca Ci za koszty leczenia po przedstawieniu rachunku. Musi wtedy wystawić rachunek.
GRUSZKAKRK
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRUSZKAKRK » 04.09.2008 10:46

Wiła wianki napisał(a):
Polacy sami są sobie winni, że sprawa u nas tak wygląd. Dziwnym trafem lubimy (ja nie) angielskobrzmiące wtrącenia w naszym języku. Przysłuchajcie się tylko reklamom w telewizji: pierwsza z brzegu - Gilette Power Nitro III (dżilet pałer najtro 3- tak usłyszycie z głościków telewizora) i zadaję sobie pytanie...o co chodzi???

Drugi przykład z wypożyczalni skuterów w Chorwacji:

W cenniku było napisane Łikend - cena.....KN
Nie sądzę, że właściciel wypożyczalni nie znał angielskiego.
Jak myślicie jak w tym samym cenniku będzie napisane słowo łikend w Polsce???

Właśnie takie małe czynniki/różnice sprawiają, że u nas jest tak jak jest a w Chorwacji jest (w tej kwestii) TROCHĘ inaczej.

Zgodzicie się???


Też nie jestem za anglojęzycznymi wtrąceniami ale pierwszy przykład jest bzdurny, jak niby miało by to być wymawiane?? A drugi, hmmm? też nie najlepszy, wg mnie powinno tam być napisane i po Chorwacku i po Angielsku, w końcu to turystyczny region. Dziwne, w Polsce narzekamy że na dworcach, czy też w muzeach, brak jest anglojęzycznych informacji, a jak wyjeżdżamy za granice to nagle Nam się podoba że jest napisane Łikend, ehh ty akurat masz szczęście bo rozumiesz co to znaczy ale taki Anglik czy Niemiec to chyba nie bardzo


BTW ale mnie wkurza takie ględzenie że "gdzieś tam to jest fajnie, nie ma biurokracji, ludzie są tacy wyluzowani, życzliwi, mają zupełnie inną mentalność, taką fajną, a nie jak te polaczki. Na dodatek Oni są mądrzy bo do UE jeszcze nie wstąpili, ehh a nawet jak wstąpią to nie pozwolą sobie zrobić takiego bajzlu jaki mi tu w polsce inne polaczki zrobiły, inne, bo przecież ja do tego bajzlu ręki nie przyłożyłem"

A kto z nas tak naprawę zna Chorwacką rzeczywistość?? większość z nas jedzie tam na krótsze lub dłuższe wakacje i tyle. To tak jak Anglik przyjeżdża na tydzień do PL i jest zachwycony.

Wszyscy tylko narzekają! A mi się tu podoba i nie zamienił bym PL na żadne inne miejsce! Tu jest tyle możliwości że hej, tylko trzeba głową pokręcić. Jeden taki pokręcił i patrzcie co wyszło http://www.solarisbus.pl/ -świetna firma, dla mnie wzór do nśladowania.

Dużo osób się czepia obcojęzycznych wtrąceń, a chwile później mówi że niemieckie proszki są lepsze niż polskie albo że polaczki to takie chamy tylko ukraś by co chcieli, nie to co kulturalny zachód. Nie doszczegacie że nie cenimy nic co nasze, polskie?? jak coś polskie to z założenia beznadziejne.
Dobrze że chociaż niektórzy zauważają że język mamy swój! (Chociaż czasem urzycie jakiegość zaczerpniętego słówka uważam za usprawiedliwione)

Ehh szkoda gadać Polska dziwny stwór wszędzie mu dobrze ale nie w domu...

Troche off topic ale może ktoś przeczyta, sorry że tak nie składnie to napisane ale spieszyłem się bardzo.

Pozdrawiam
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 04.09.2008 11:11

Zwolennikiem jewrolandu nie jestem ale to co widać w Chorwacji to wiekszy socjalizm niz u nas. I ma rację MWN, że prawdopodobnie bonzowie chronia swoje firemki przed konkurencją.
Sfera usług w Chorwacji jest bardzo słabo rozwinięta. Nawet te stacje przy autostradzie odstaja od naszych. Jak sie jedzie po chorwackiej prowincji to sprawia ona wrazenie zapuszczonej. Wystarczy przekroczyc granice z BiH żeby znalezc sie w innej rzeczywistości.
Zeby nie byc gołosłownym. Jest poniedziałek, godzina ok 14 Imotski. Szukamy knajpy, zeby coś zjesc po spacerze znad Niebieskiego jeziora.
W całym Imotskim, zreszta ładnym i schludnym miasteczku< na głownym bulwarze sa tylko coffe bary. Pozostaje hotelowa knajpa z jakimis horendalnymi cenami. Poza tym rzadnej knajpki, baru z przekąskami itp. Niech juz nawet KFC czy inny Mc Donald.
Może nie rozumiem ich klimatow, ale czy Chorwaci nie zakąszają podczas picia :-)?????????
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 04.09.2008 20:43

Wiła wianki napisał(a):Ja widziałem jednego Mc Dolnalds'a chyba w Osijeku w północnej Chorwacji, ale nie tylko fast food'ów tam jest jak na lekarstwo. to samo tyczy się sieci marketów (REAL, Auchan, M1, Le Clerc, Hypernova i.t.p.). Ciekawe co będzie jak wejdą do UE. Spójżcie też na infrastrukturę stacji benzynowych. Żadnych BP, Schell, Statoil i.t.p.


Za to Studenac-ów, Kerum-ów i Konzum-ów pełno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Mc Donald,s w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone