Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maroko

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.12.2009 16:08

verus napisał(a): Chyba się nie pojawiło - idę chronologicznie :D


Wiem, że chronoloicznie :D , dlatego nie miałam na myśli że było to w Twojej relacji, lecz w innym miejscu. Ale jeśli skalisty łuk przy plaży to nie Twoje dzieło, to znaczy że ktoś inny też tam był i zrobił piękne 8) ujecie...
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 20.12.2009 16:48

Legzira

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 20.12.2009 17:34

Dopiero dzisiaj trafiłem na relacje, zdjęcia wspaniałe, szczególnie te ostanie na plaży robią wrażenie, zapisuję się na następne części. Szacunek. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2009 17:42

Verus - plaża w Legzira...... 8O 8O 8O 8O
Pozdrav i czekam na cd
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.12.2009 17:54

łaaaale zdjęcia :D łaaaale plaża :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2009 18:57

Tymona napisał(a):...... łaaaale plaża :D

To co Tymonka, fruniemy tam na następne wakacje :?: :lol: :devil:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.12.2009 19:01

Piotrek_B napisał(a):
Tymona napisał(a):...... łaaaale plaża :D

To co Tymonka, fruniemy tam na następne wakacje :?: :lol: :devil:
To jest plan :lol: :lol:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 20.12.2009 19:20

Plaża jest boska.
Jakim aparatem robiłeś te cuda ?
Napisz kilka słów o kosztach wyprawy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.12.2009 20:49

Wspaniałe 8O 8O 8O :D

Prosimy o więcej . . .
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 20.12.2009 21:38

Crayfish napisał(a):Plaża jest boska.
Jakim aparatem robiłeś te cuda ?
Napisz kilka słów o kosztach wyprawy.


Jeśli jechać tysiące kilometrów zobaczyć plażę to tylko Legzirę 8)
Fotki robione Nikonem D700 i kilkoma obiektywami od 12mm do 180mm.
O kosztach co nieco pisałem, patrz wcześniejsze posty.

Plaża ciągnie się kilometrami a te piękne skały są na przestrzeni ok. 2-3km. Woda niezbyt ciepła ale to w końcu otwarty ocean.

Następnego dnia wyruszyliśmy w głąb kraju do miasta Ouzarzate, które było dla nas bazą wypadową. Z Sidi Ifni połączenia są bardzo kiepskie, co najmniej 2 przesiadki autobusowe pod warunkiem, że autobusy się zgrają. Oznaczało to, że dzień na dotarcie do Quzarazte może być za mało. Ostatecznie wzięliśmy 2 taksówki aby pokonać te 500km. Przejazd trwał ok 8h i kosztował nas 1200zł co po rozłożeniu na 9 osób było wydatkiem do przełknięcia a szybkość przejazdu nie do przecenienia. W Ouzarzate zmęczeni po całodziennej podroży daliśmy się zwieść naganiaczowi, który zaoferował nam "hotel de lux". Gorszego syfu nie widziałem w całym Maroku. Zdechłe karaluchy plątające się na schodach. Wilgoć i stęchlizna. Sanitariaty rozkute bo akurat był remont. Mieliśmy śpiwory więc z "pościeli" nie musieliśmy korzystać. Była już noc więc zdecydowaliśmy, że mimo wszystko zostaniemy i następnego dnia rano wyniesiemy się do lepszego hotelu.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 20.12.2009 22:27

Nooo... Niektóre foty całkiem ciekawe - najfajniejsze dla mnie to te z plaży Legzira (bo szerokokątny odjazd ma świetne zastosowanie) - tam nie dotarlam... Ciekawe, co pokażesz nam dalej... Cascades? Napisz, czy były psy, które same oprowadząły turystów ;)
P.S. A las cedrowy z tabunem makaków? Będzie?
P.S.2. Strasznie tam czysto było w tych miejscowościach... Nawet krawężniki widać.. I kolory budynków jasne... Na mojej drodze były właściwie zawsze takie czerwonawe (koloru błota i gliny czy coś) - nie licząc miejscowości tzw. turystycznych.
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 20.12.2009 22:46

Sidi Ifni to Hiszpańskie miasto, dlatego odmienne. Niestety czas gonił i trzymałem się planu, który zrobiłem wcześniej. Tak wiec wodospadów nie będzie.. Zarys trasy jest w 1 poście. Następna atrakcja to Dolina Draa.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.12.2009 09:57

W tym samym czasie dwie pięknie uzupełniające się relacje z Maroka.
Miód na oczy...
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 23.12.2009 11:50

Drugi raz powiem łał! (w temacie zdjęc z plaży)
Poprzednia strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maroko - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone