Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maraschino Maraskino - gdzie kupie w Polsce?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004
Maraschino Maraskino - gdzie kupie w Polsce?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.04.2009 12:38

Zona wymyslila sobie poncz krolewski ktorego jednym ze skladnikow jest poszukiwany trunek. Nie znalazlem w Realu czy Carrefoure. Nie bylo tez w sklepach specjalistycznych typu "Swiat alkoholi". Kupilem jakis tam inny likier wisniowy ale wiem ze to nie to samo i szukam dalej. Do Chorwacji jechac po niego nie bede bo czasu malo - potrzebne na najblizszy piatek 1-go maja. reszta do ponczu kupiona wlacznie z jakims cukrem gdzie kilogram kosztuje 16 zeta :wink:

Wobec tego na liste zostaje wpisana kolejna sprawa jaka zalatwic trzeba w cro ale to dopiero w lipcu :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.04.2009 12:51

Może taki substytut póki co:
Nalewka z czereśni Maraschino (mało mają one wspólnego z wiśniami niestety). Wystarczy syrop kupiony bądź uzyskany z tych owocków + trochę miazgi z orzechów laskowych (filiberts lub hazelnuts) zalać spirytusem. Dodać skórkę pomarańczy lub odrobinę wody różanej (nie koniecznie).
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 27.04.2009 12:55

TU jedynie wisienki...
Ale może TUTAJ można zamówić :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.04.2009 08:49

piotrulex napisał(a):Zona wymyslila sobie poncz krolewski ktorego jednym ze skladnikow jest poszukiwany trunek.


Mam w domu całą butelkę - upite może ze 2 kieliszki. Chcesz to bierz - ja tego świństwa nie wypiję.

Obrazek

Aha Kruszkowac też mam i też nie wypiję :lol:

Opcjonalnie; wymienię na Prosek :!:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.04.2009 09:35

el_guapo napisał(a):Aha Kruszkowac też mam i też nie wypiję :lol:


To zabierz na zlot :P

Albo daj omuś w prezencie!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.04.2009 10:27

el_guapo napisał(a):
Mam w domu całą butelkę - upite może ze 2 kieliszki. Chcesz to bierz - ja tego świństwa nie wypiję...


Podaj prosze cene i trzymaj flaszke dla mnie - slowo sie rzeklo :wink:

wiele trunkow w pojedynke srednio smakuje jednak sa nieodzownym skladnikiem smacznych drinkow - podobno smacznych :wink:

czekam na propozycje :D
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.04.2009 11:21

piotrulex napisał(a):Podaj prosze cene i trzymaj flaszke dla mnie - slowo sie rzeklo :wink:


Do czego to doszło - handel alko na cro.pl :lol: Smak Maraskino jest bezcenny :wink:

Jak będziesz w Wwie to daj znać (tel na prv na znanym forum), a dostarczę w dowolne miejsce. Jeżeli potrzebujesz wcześniej, to mogę (ale wolałbym uniknąć tego) wysłać Pocztą.

Uprzedzam: jest trochę upite :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.04.2009 11:22

Plumek napisał(a):
el_guapo napisał(a):Aha Kruszkowac też mam i też nie wypiję :lol:


To zabierz na zlot :P

Albo daj omuś w prezencie!


Ale to mała małpka vel. szczeniaczek i też napoczęta. Z pozytywów opisujących ten trunek to tylko piękny, złoty kolor. :roll:

Za to do gustu przypadł mi niewątpliwie Prosek i o ironio Dalmatino :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.04.2009 08:45

el_guapo napisał(a):
piotrulex napisał(a):Podaj prosze cene i trzymaj flaszke dla mnie - slowo sie rzeklo :wink:


Do czego to doszło - handel alko na cro.pl :lol: Smak Maraskino jest bezcenny :wink:

Jak będziesz w Wwie to daj znać (tel na prv na znanym forum), a dostarczę w dowolne miejsce. Jeżeli potrzebujesz wcześniej, to mogę (ale wolałbym uniknąć tego) wysłać Pocztą.

Uprzedzam: jest trochę upite :wink:


poszlo info

Ciekawe czymu na cro nie funkcjonuja PW - szkoda ....

w zamian moge slowackiego piwa lub cos z Litwy bo bede chyba 6-go maja

moge cos zkads dokads przewiezc bo ja czy ludzie z fabryki gdzie pracuje jezdza troche po kraju, czasami europie

Moze cos z Pragi potrzeba?

:D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Maraschino Maraskino - gdzie kupie w Polsce?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone