Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2024 06:57

Chyba przyjdzie pamiątka z A, tak przewiduję...
Ograniczenie za Judenburgiem było, dostrzegłem z daleka, ale za wolno wytraciłem prędkość, radar był kilkanaście km za znakiem.
Pożyjem obaczym.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2024 08:27

A co tak wybrałeś drogę poza autostradą?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.05.2024 12:52

te kiero napisał(a):Chyba przyjdzie pamiątka z A, tak przewiduję...
Ograniczenie za Judenburgiem było, dostrzegłem z daleka, ale za wolno wytraciłem prędkość, radar był kilkanaście km za znakiem.
Pożyjem obaczym.



Ostro byłeś rozpędzony, skoro przez kilkanaście km nie dało rady wyhamować :lol: :lol: :jezykukos:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2024 21:51

marekkowalak napisał(a):
te kiero napisał(a):Chyba przyjdzie pamiątka z A, tak przewiduję...
Ograniczenie za Judenburgiem było, dostrzegłem z daleka, ale za wolno wytraciłem prędkość, radar był kilkanaście km za znakiem.
Pożyjem obaczym.



Ostro byłeś rozpędzony, skoro przez kilkanaście km nie dało rady wyhamować :lol: :lol: :jezykukos:


:rotfl: metrów :tak:

piekara114 napisał(a):A co tak wybrałeś drogę poza autostradą?

Międzynocleg w Bruck/Mur i najszybszą trasę GM pokazał właśnie tamtędy

Edit: przy okazji przejazdu tą drogą spalanie zeszło niżej o 1L/100km
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.09.2024 09:19

Cześć ale się zszokowałem.
Wczoraj dostałem pismo pamiątkowe z Austrii. Niby nic dziwnego bo tam nasiane radarów jak dobry sernik rodzynkami....
Ale się zszokowałem bo ponoć to jest już ponaglenie (drugie) i grożą więzieniem.
Te ćwoki nie używają nawet poleconego. Cholera wie czy moje dziecko nie wyciągnęło listu ze skrzynki, czy w ogóle było dostarczone ???
Mam rzekomo drugie ponaglenie bo mandat na 45€ jest już zwiększony do 55€, a za każde upomnienie dopisują 5€ wg. pisma.
Ale jeżeli chodzi o odsiadkę to grożą, że jak nie zapłacę to odsiadka 1 dzień i 3 godziny.

Gdzie ku*** będę siedział ??
Pogięło ich ?

PS. oczywiście zapłacę za chwilkę ale pytanie pozostaje jedno. Bez poleconych listów grożą więzieniem. Czy to kolejny Hitler się u nich pojawił ?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1260
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 04.09.2024 10:44

kaeres napisał(a):Cześć ale się zszokowałem.
Wczoraj dostałem pismo pamiątkowe z Austrii. Niby nic dziwnego bo tam nasiane radarów jak dobry sernik rodzynkami....
Ale się zszokowałem bo ponoć to jest już ponaglenie (drugie) i grożą więzieniem.
Te ćwoki nie używają nawet poleconego. Cholera wie czy moje dziecko nie wyciągnęło listu ze skrzynki, czy w ogóle było dostarczone ???
Mam rzekomo drugie ponaglenie bo mandat na 45€ jest już zwiększony do 55€, a za każde upomnienie dopisują 5€ wg. pisma.
Ale jeżeli chodzi o odsiadkę to grożą, że jak nie zapłacę to odsiadka 1 dzień i 3 godziny.

Gdzie ku*** będę siedział ??
Pogięło ich ?

PS. oczywiście zapłacę za chwilkę ale pytanie pozostaje jedno. Bez poleconych listów grożą więzieniem. Czy to kolejny Hitler się u nich pojawił ?

W Austrii mandaty przychodzą zwykłym listem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.09.2024 11:00

kaeres napisał(a):Ale jeżeli chodzi o odsiadkę to grożą, że jak nie zapłacę to odsiadka 1 dzień i 3 godziny.
Gdzie ku*** będę siedział ??
Pogięło ich ?
Już były opisy takich sytuacji: jeśli trafiłbyś przy ponownym przejeździe przez Austrię na kontrolę drogową czy graniczną to zobaczą Cię w systemie i z automatu Cię zabiorą na odsiedzenie mandatu. Bez względu na fakt z jakiego powodu Cię zatrzymali - jakieś przekroczenie czy wyrywkowa kontrola.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.09.2024 16:12

kaeres napisał(a):(...) Te ćwoki nie używają nawet poleconego (...)
Bo mają zaufanie do swojej poczty.
Nie biorą pod uwagę, że ćwoki z poczty innych krajów mogą zgubić list, albo nieodpowiednio wychowane dziecko może wyciągnąć list ze skrzynki i o tym nie powiadomić rodziców.
kaeres napisał(a):(...) Czy to kolejny Hitler się u nich pojawił ?
Ciekawe, czy urzędnik pracujący przy wystawianiu tych listów zastanawia się nad wysypem analfabetów niepotrafiących porównać dwóch liczb: wskazania prędkościomierza pojazdu i znaku ograniczenia prędkości?
Nie zdziwiłbym się, gdyby nie otwierał się mu nóż w kieszeni, lecz po cichutku rósł wąsik.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.09.2024 16:22

Mam nadzieję, że dożyjemy i to niedługo, 100%owej ściągalności mandatów wystawionych w Unii.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2024 11:06

boboo napisał(a):
kaeres napisał(a):(...) Te ćwoki nie używają nawet poleconego (...)
Bo mają zaufanie do swojej poczty.
Nie biorą pod uwagę, że ćwoki z poczty innych krajów mogą zgubić list, albo nieodpowiednio wychowane dziecko może wyciągnąć list ze skrzynki i o tym nie powiadomić rodziców.
kaeres napisał(a):(...) Czy to kolejny Hitler się u nich pojawił ?
Ciekawe, czy urzędnik pracujący przy wystawianiu tych listów zastanawia się nad wysypem analfabetów niepotrafiących porównać dwóch liczb: wskazania prędkościomierza pojazdu i znaku ograniczenia prędkości?
Nie zdziwiłbym się, gdyby nie otwierał się mu nóż w kieszeni, lecz po cichutku rósł wąsik.

Dziadku i po co te złośliwości ?
Owszem nie jestem idealnym rodzicem i z pewnością Ty nim nie jesteś. Nie wypominajmy sobie tychże ułomności.
Akurat wypytałem dzieci i nie wyciągały niczego. Po prostu ćwoki z A myślą sobie, że w całej Europie ich listy zostaną dostarczone rzetelnie jak u nich. Otóż nie, nie otrzymałem tych "mandatów" i dopiero te 2 dni temu otrzymałem mandat z ponagleniem i podwójnym naliczeniem kary za ponaglenie 2 x 5€.
Co do hitlerowskich zapędów to owszem mam pewne podejrzenia, że one tutaj mają miejsce.
Kompletnie bezduszny urzędas straszy więzieniem wysyłając ZWYKŁY LIST, który jak widać nie dochodzi czasami.
Jakże bym się zdziwił gdybym pojechał przez A i przy kontroli został poinformowany, że muszę zostawić rodzinę na środku autostrady 500km od domu bo mnie właśnie zamykają za przekroczenie prędkości 2 lata wcześniej.
Dla mnie nie wyobrażalne.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.09.2024 12:21

Ty mi wytykasz złośliwości? A kto zaczął?
kaeres napisał(a):(...) Te ćwoki (...) kolejny Hitler się u nich pojawił ?

I kto kontynuuje?
kaeres napisał(a):Po prostu ćwoki z A myślą sobie

Ów "bezduszny urzędas" po prostu działa według prawa. Prawa ich państwa, na terenie którego popełniłeś wykroczenie.
Zamiast "ok, moja wina, postaram się - już nie będę", kręcisz tak, jakby to oni zawinili.
Bezczelnie postawili gdzieś radar i teraz jeszcze bezczelniej domagają się zapłaty i...
kto to widział? Wysyłają zwykłe listy!!!
Ćwoctwo i bandyterka wręcz.

Weź się za siebie i zacznij przyjmować do wiadomości informacje (liczby) występujące na niektórych znakach drogowych oraz się do nich stosować.
Bo mimo "młodości" widzę, że masz z tym problemy większe niż niejeden dziadek.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 05.09.2024 12:44

mam pytanie do Krystiana .......po jakim czasie przyszedł mandat ? ile minęło dni od przejazdu ? :ysz:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2024 12:48

boboo napisał(a):Ty mi wytykasz złośliwości? A kto zaczął?
kaeres napisał(a):(...) Te ćwoki (...) kolejny Hitler się u nich pojawił ?

I kto kontynuuje?
kaeres napisał(a):Po prostu ćwoki z A myślą sobie

Ów "bezduszny urzędas" po prostu działa według prawa. Prawa ich państwa, na terenie którego popełniłeś wykroczenie.
Zamiast "ok, moja wina, postaram się - już nie będę", kręcisz tak, jakby to oni zawinili.
Bezczelnie postawili gdzieś radar i teraz jeszcze bezczelniej domagają się zapłaty i...
kto to widział? Wysyłają zwykłe listy!!!
Ćwoctwo i bandyterka wręcz.

Weź się za siebie i zacznij przyjmować do wiadomości informacje (liczby) występujące na niektórych znakach drogowych oraz się do nich stosować.
Bo mimo "młodości" widzę, że masz z tym problemy większe niż niejeden dziadek.


Serio, nie widzisz różnicy przed uchylaniem się, żaleniem na swoją niedolę a po prostu utyskiwanie nad niedoskonałością systemu w A ?
Po drugie słowo o złośliwości kierowałem bezpośrednio do Ciebie i Twoich zaczepek w temacie wychowania dzieci.

Pisząc pierwszego posta w moim kierunku przyjąłeś swoją retorykę już na etapie skrobania posta w głowie nie zwracając uwagi na szczegóły.
Wiele razy to zauważam w Twoim wypowiedziach na tym forum ale nie przeszkadzały mi dopóki nie zaczęły mnie dotyczyć.
Po prostu do Twojej pierwszej myśli dopasowujesz słowa wyrywkowo.
Ostatnio edytowano 05.09.2024 12:52 przez kaeres, łącznie edytowano 2 razy
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2024 12:49

leswac napisał(a):mam pytanie do Krystiana .......po jakim czasie przyszedł mandat ? ile minęło dni od przejazdu ? :ysz:

Wykroczenie było 23 czerwca tego roku.
Drugie jak się okazuje ponaglenie (czyli kiedyś przyszło pismo + pierwsze ponaglenie) odebrałem 3.09.2024
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 05.09.2024 12:52

mam nadzieję że ja nic nie nawywijałem po drodze.......w domu dopiero od 2 tygodni..... :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone