Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat - kto załapał w tym sezonie?!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 12.11.2009 19:43

Januszu, straszenie obrazkami niewiele daje, póki człowiek na żywo tragedii nie zobaczy, to mu do głowy żadne ostrzeżenia nie wejdą.
A co do mojej konkluzji, to chodzi mi o to, że chciałbym, aby nasza policja była tak dobrze wyposażona, ale żeby jednak zachowywała się inaczej od chorwackiej (polowania na łapówkę).
Dodam jeszcze: żebyśmy tylko doczekali takich autostrad w Polsce, żeby navi podobnie gadała jak w Cro :)

Zawodowcu, różnica 160/200 jest praktycznie tylko taka, że w razie draki umiera się ułamek sekundy dłużej/krócej. Przepraszam za nieprzyjemne słowo, ale Janusz mnie sprowokował.
Niemcy mają trochę autobahnen bez ograniczeń, niby cztery pasy i zgodnie z przepisami, ale jednak nawet tam nie staram się jeździć ile fabryka dała, bo ruch duży i ryzyko większe.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.11.2009 20:48

Janusz Bajcer napisał(a):
wojtekant napisał(a):a w ogóle, to konkluzja winna być zupełnie inna:


Tata vozi polako :!: :!: :!:


Niestety, Tomislav Ivčić nie wyciągnął lekcji z tej piosenki, zginął w wypadku samochodowym z powodu zbyt dużej prędkości.

:(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2009 00:49

gospodarz napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Witam, co do mandatów to mam dla Was nowinkę, że oto w tym roku po raz pierwszy przyszedł do mnie mandacik z autostrady z Austrii z fotoradaru. 70Euro. Kilkakrotnie pstrykały mi w Austrii fotoradary ale w tym roku po raz pierwszy przyszedł. Ups


Przyszedł via polska firma windykacyjna?
Czy już zadecydowałeś co z nim począć?

przyszedł normalną pocztą za zwrotnym poleceniem odbioru, Po Niemiecku oraz tłumaczenie polskie.Cóż miałem począć? Zapłaciłem bo za 3tygodnie jadę na narty do Austrii więc, nie mam zamiaru podczas zwykłej kontroli drogowej iść do mamra:)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.11.2009 00:58

wojtekant napisał(a):Zawodowcu, różnica 160/200 jest praktycznie tylko taka, że w razie draki umiera się ułamek sekundy dłużej/krócej. (...)
Niemcy mają trochę autobahnen bez ograniczeń, niby cztery pasy i zgodnie z przepisami, ale jednak nawet tam nie staram się jeździć ile fabryka dała, bo ruch duży i ryzyko większe.

Z mojej praktyki jak jadę 160 dwupasową autobaną to w większości typowych sytuacji mam czas zareagować. 200 i tak bym nie pojechał bo nie mam tyle koni, ale przy tej szybkości bym nie miał czasu zareagować. Może Ty jesteś taki dobry że byś dał radę. Nie mówię o sytuacjach "nie do przewidzenia" niezależnie od szybkości (wiem, takie też się zdarzają że i przy setce się nie zdąży) tylko o większości typowych. Dalej uważam że na 200 można sobie pozwolić tylko jak są 3 albo więcej pasów i to też nie zawsze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2009 01:02

wojtekant napisał(a):różnica 160/200 jest praktycznie tylko taka, że w razie draki umiera się ułamek sekundy dłużej/krócej. Przepraszam za nieprzyjemne słowo, ale Janusz mnie sprowokował.


Jeśli umiera tylko ten , co jedzie 200 lub więcej, to pół biedy.

Ale jeśli giną z tego powodu inni użytkownicy drogi, to już cała bieda.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2009 01:12

zawodowiec napisał(a):
wojtekant napisał(a):Zawodowcu, różnica 160/200 jest praktycznie tylko taka, że w razie draki umiera się ułamek sekundy dłużej/krócej. (...)
Niemcy mają trochę autobahnen bez ograniczeń, niby cztery pasy i zgodnie z przepisami, ale jednak nawet tam nie staram się jeździć ile fabryka dała, bo ruch duży i ryzyko większe.

Z mojej praktyki jak jadę 160 dwupasową autobaną to w większości typowych sytuacji mam czas zareagować. 200 i tak bym nie pojechał bo nie mam tyle koni, ale przy tej szybkości bym nie miał czasu zareagować. Może Ty jesteś taki dobry że byś dał radę. Nie mówię o sytuacjach "nie do przewidzenia" niezależnie od szybkości (wiem, takie też się zdarzają że i przy setce się nie zdąży) tylko o większości typowych. Dalej uważam że na 200 można sobie pozwolić tylko jak są 3 albo więcej pasów i to też nie zawsze.
Przy 200 trzeba być skoncentrowanym jak cholera non stop i reagować na wszystko dużo dużo wcześniej niż przy 130 i przewidywać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2009 01:17

mirko napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
wojtekant napisał(a):a w ogóle, to konkluzja winna być zupełnie inna:


Tata vozi polako :!: :!: :!:


Niestety, Tomislav Ivčić nie wyciągnął lekcji z tej piosenki, zginął w wypadku samochodowym z powodu zbyt dużej prędkości.

:(


Wiedziałem, że Tomislav nie żyje :cry: ale nie znałem przyczyny śmierci :roll:
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 13.11.2009 01:31

Dobra, panowie, koniec moralizatorstwa, pochwaliłem się pierwszym w życiu zagranicznym mandatem (i trzecim w ogóle), dostałem konkretną naganę za "nieodpowiednie" zachowanie za kierownicą i teraz bazując na własnym doświadczeniu mogę przestrzegać innych cromaniaków przed takim zachowaniem na chorwackich autocestach.
Zatem przestroga:
Choćby autocesta była najpuściejsza z pustych, pamiętajcie, gdzieś tam czai się na turystę pięciolitrowe bmw ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2009 01:49

wojtekant napisał(a):Choćby autocesta była najpuściejsza z pustych, pamiętajcie, gdzieś tam czai się na turystę pięciolitrowe bmw ;)


No i dobrze :D niech się czai, bo pusta autostrada to nie tor wyścigowy :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2009 02:06

Janusz Bajcer napisał(a):
wojtekant napisał(a):Choćby autocesta była najpuściejsza z pustych, pamiętajcie, gdzieś tam czai się na turystę pięciolitrowe bmw ;)


No i dobrze :D niech się czai, bo pusta autostrada to nie tor wyścigowy :D

Szanowny Panie Januszu a ja mam do Pana takie pytanie,ile czasu zajmuje Panu dojazd z Nowego Sącza do Chorwacji proszę o podanie kilometrów i czasu?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 13.11.2009 08:27

Serce w pasy napisał(a):Szanowny Panie Januszu a ja mam do Pana takie pytanie,ile czasu zajmuje Panu dojazd z Nowego Sącza do Chorwacji proszę o podanie kilometrów i czasu?


Odcinek pierwszy relacji N.Sącz-Plitvice :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2009 09:36

gospodarz napisał(a):
Tia...kilka km w okolicach Povażskiej B. Słowacy buduja lat kilkanaście i skończyć nie potafią.


Jak na razie to nieco ponad rok, bo zaczęli w lipcu 2008 :)[/quote]

Tia...po kilkuletniej przerwie czyli mniej więcej by sie zgadzało ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2009 18:47

Serce w pasy napisał(a):Szanowny Panie Januszu a ja mam do Pana takie pytanie,ile czasu zajmuje Panu dojazd z Nowego Sącza do Chorwacji proszę o podanie kilometrów i czasu?


Jorguś już podał :D

Tylko przy pierwszym wyjeździe, (byłem o 12 lat młodszy) udało się dojechać na Istrię bez noclegu po drodze.

Zawsze jechałem "stadem" (w kilka aut) - a wtedy jedzie się wolniej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2009 19:03

Janusz Bajcer napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Szanowny Panie Januszu a ja mam do Pana takie pytanie,ile czasu zajmuje Panu dojazd z Nowego Sącza do Chorwacji proszę o podanie kilometrów i czasu?


Jorguś już podał :D

Tylko przy pierwszym wyjeździe, (byłem o 12 lat młodszy) udało się dojechać na Istrię bez noclegu po drodze.

Zawsze jechałem "stadem" (w kilka aut) - a wtedy jedzie się wolniej.

Chodzi mi o to, że każdy kto się wypowiada na temat nie łamania przepisów, tak naprawdę zawsze je łamie ponieważ u nas nie da się ich nie łamać, a za granicą też nam się zdaża pojechać więcej niż 130 na autostradzie. Ja łamię non stop i się do tego przyznaję. Czasami karą za to jest mandat. Coś za coś.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 13.11.2009 19:11

a mi zeszły wszystkie punkty i jestem na zero....


......teraz mogę zaczynać od początku :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat - kto załapał w tym sezonie?! - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone