Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat - kto załapał w tym sezonie?!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 11.11.2009 15:32

Bocian napisał(a):Jechałeś 245 km/h?


znów się czepiasz szczegółów... :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.11.2009 15:33

janlewbr napisał(a):A tak patrząc na Słowaków i Czechów to zazdroszczę im zdrowego rozsądku i konsekwencji w tym co robią z drogami
.


Tia...kilka km w okolicach Povażskiej B. Słowacy buduja lat kilkanaście i skończyć nie potafią.
Zresztą latwiej wydrażyć tunel w górach niczyich niż w Polsce z kawałka miedzy wywłaszczyć ;)
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 11.11.2009 18:15

My nie zapłaciliśmy jeszcze nigdy mandatu za granicą ,w Polsce raz ale to była ewidentna nasza wina .Jak na 22 lata to niezły chyba wynik.Ale jeżdzimy zgodnie z przepisami.Za granicami naszego kraju to pamiętam,że raz się wkurzyliśmy po dwugodzinnej wleczce za niemieckim tirem i przekroczyliśmy kodeks,ale wszyscy po nas nam za to dziękowali.
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 11.11.2009 18:42

Bocian napisał(a):Jechałeś 245 km/h?

nie :lol: może więcej faktów dopiszę

jak mi navi powiedziała: trzymaj się tej drogi przez "czysta" km (nie pamiętam już dokładnie ile, ale dużo ;)), to ustawiłem tempomat na 200 km/h i jechałem równym tempem prawym pasem, czasami musiałem kogoś wyprzedzić, ale częściej mnie wyprzedzały wypasione fury na splitskich i zagrzebskich blachach sunące pewnie swoimi Vmax, czyli do 250 km/h (naprawdę było wyjątkowo pusto)

spokojną jazdę zakłócały co jakiś czas pojawiające się dwustumetrowe ograniczenia prędkości do 80 km/h, wyglądało to tak, jakby może w dzień ktoś coś robił na poboczu (np. kosił trawę), ale w nocy nikogo i niczego nie było poza ustawionymi na poboczach znakami :?

początkowo reagowałem na ograniczenia, ale widząc, że wypasione chorwackie fury nie zwalniają na żadnym ograniczeniu, też przestałem cykać tempomatem i jechałem równym tempem, do czasu, ale to już wiecie ;)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 11.11.2009 18:52

hepik napisał(a):
janlewbr napisał(a):A tak patrząc na Słowaków i Czechów to zazdroszczę im zdrowego rozsądku i konsekwencji w tym co robią z drogami
.


Tia...kilka km w okolicach Povażskiej B. Słowacy buduja lat kilkanaście i skończyć nie potafią.


Jak na razie to nieco ponad rok, bo zaczęli w lipcu 2008 :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.11.2009 21:33

wojtekant napisał(a):jak mi navi powiedziała: trzymaj się tej drogi przez "czysta" km (nie pamiętam już dokładnie ile, ale dużo ;)), to ustawiłem tempomat na 200 km/h i jechałem równym tempem prawym pasem, czasami musiałem kogoś wyprzedzić, ale częściej mnie wyprzedzały wypasione fury na splitskich i zagrzebskich blachach sunące pewnie swoimi Vmax, czyli do 250 km/h (naprawdę było wyjątkowo pusto)

Wojtek, nie chciałbym się znaleźć na autoceście razem z Tobą. Jakbym moją starą skodzinką musiał zwolnić za tirem i go wyprzedzał przyśpieszając powiedzmy od 80 km/h a Ty byś akurat śmignął z tyłu to mógłbym Cię nie zdążyć zauważyć a Ty byś mi zrobił z dupy garaż. Już mi się zdarzało że ledwo uskakiwałem w takich sytuacjach bo materializujący się znikąd za mną miszcz kierownicy by nie miał szans wyhamować.
W nocy jak jest pusto też się to może zdarzyć. Nawet nie będziesz wiedział kiedy bo będziesz miał uśpioną uwagę od monotonnej jazdy.
To nawet nie musi być bezpośrednio Twoja wina (poza oczywiście nadmierną szybkością). Wystarczy że ktoś Cię nie zauważy i w ostatniej chwili Ci wyjedzie - nie ma lewara, nie wyhamujesz.
Autostrada z 2 pasami nie jest przystosowana do jazdy 200 i więcej. Tak to można jak się ma 3 albo 4 pasy a i to tylko czasami jak warunki pozwalają...
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 12.11.2009 00:17

zawodowiec napisał(a):[...] nie ma lewara, nie wyhamujesz.
Autostrada z 2 pasami nie jest przystosowana do jazdy 200 i więcej. Tak to można jak się ma 3 albo 4 pasy a i to tylko czasami jak warunki pozwalają...

nie chcę się tłumaczyć, to co napisałeś to prawda, ale przed wszystkim co tylko możliwe się w 100% nie da zabezpieczyć, można z domu nie wychodzić i do żadnego auta nie wsiadać
może trudno sobie wyobrazić pustą autocestę kiedy się odwiedza Cro w sezonie, ale przed sezonem ruch był naprawdę znikomy, jechało się na długich zmieniając bardzo rzadko na mijania
i nawet gdybym jechał 50, to inni dalej by jechali ile im fabryka dała, różnica tylko taka, że bym zapłacił tylko raz na bramce ;]
a może ktoś wjechałby mi w "powolny" zadek? można dywagować bez końca
imo najważniejsze za kierownicą to zachowywać granice rozsądku, sprawne auto i zero promili

a w ogóle, to konkluzja winna być zupełnie inna:
chorwacka policija jest lepiej doinwestowana i wyposażona od naszej :?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 12.11.2009 01:27

wojtekant napisał(a):nie chcę się tłumaczyć, to co napisałeś to prawda, ale przed wszystkim co tylko możliwe się w 100% nie da zabezpieczyć, można z domu nie wychodzić i do żadnego auta nie wsiadać

... ale można jechać 150-160 zamiast 200 i to ryzyko znacznie zmniejszyć, dojedzie się może kilkadziesiąt minut później na miejsce. A idioci grzeją ile wlezie, tym razem zdążą godzinę wcześniej, a innym razem zdążą na własny pogrzeb. Pół biedy jeśli tylko własny.
pzdr
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.11.2009 09:17

W Niemczech nie ma ograniczeń więc ktoś chyba doszedł do wniosku, że problemem nie jest prędkość tylko fakt że ludzie w niektórych krajach lusterka to dla ozdoby mają. Czasem jadąc 150-160 też trafiam na takich, którym się wydaje że jak ma 80 - 90 km/h to już jest królem lewego pasa. Ostatnio jadąc do Katowic miałem na budziku może ze 120-130 km/h, co i tak nie uchroniło mnie przed awaryjnym hamowaniem, bo za przeproszeniem jakiś ci.l w wieku lat 120 bez patrzenia do lusterek 10 m przed autem zmienił mi bez migacza pas.
Wszystko zależy od warunków jakie na drodze panują. 3 lata temu wracając we wrześniu też 90% trasy przez Cro na autostradzie a potem na Słowacji miałem tempomat ustawiony na 200, tyle że jechałem praktycznie sam. Jak przez całą Słowację wyprzedziłem 15 aut to było wszystko. 10 z tego to były leciwe Skodovki, które widząc światła z tyłu zjeżdżają wręcz na pas awaryjny.

Co do Skodzinek, to bardzo wdzięczne auta :lol: Sam pomykam taką Favoritką AD 1992 :wink:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.11.2009 09:26

Rysio napisał(a):Co do Skodzinek, to bardzo wdzięczne auta :lol: Sam pomykam taką Favoritką AD 1992 :wink:

I ustawiasz jej 200 km/h na tempomacie?? TO się nadaje do tvnturbo! :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.11.2009 09:40

pablo2222 napisał(a):
Rysio napisał(a):Co do Skodzinek, to bardzo wdzięczne auta :lol: Sam pomykam taką Favoritką AD 1992 :wink:

I ustawiasz jej 200 km/h na tempomacie?? TO się nadaje do tvnturbo! :D


:lool: :lool: :lool: Dobre


hmmmm ale myślę że ze Sv. Jure tyle by poszła :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2009 17:07

Witam, co do mandatów to mam dla Was nowinkę, że oto w tym roku po raz pierwszy przyszedł do mnie mandacik z autostrady z Austrii z fotoradaru. 70Euro. Kilkakrotnie pstrykały mi w Austrii fotoradary ale w tym roku po raz pierwszy przyszedł. Ups
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.11.2009 18:50

wojtekant napisał(a):a w ogóle, to konkluzja winna być zupełnie inna:


Tata vozi polako :!: :!: :!:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 12.11.2009 19:03

Serce w pasy napisał(a):Witam, co do mandatów to mam dla Was nowinkę, że oto w tym roku po raz pierwszy przyszedł do mnie mandacik z autostrady z Austrii z fotoradaru. 70Euro. Kilkakrotnie pstrykały mi w Austrii fotoradary ale w tym roku po raz pierwszy przyszedł. Ups


Przyszedł via polska firma windykacyjna?
Czy już zadecydowałeś co z nim począć?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.11.2009 19:33

Janusz Bajcer napisał(a):
wojtekant napisał(a):a w ogóle, to konkluzja winna być zupełnie inna:


Tata vozi polako :!: :!: :!:


Byle nie lewym pasem autostrady :lol:

Janusz specjalnie dla Ciebie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat - kto załapał w tym sezonie?! - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone