Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat - kto załapał w tym sezonie?!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.10.2009 08:33

Nie wiem, nie byłem, wierzę na słowo . Ale Skandynawowie to nie Polacy.
Musimy uwzględnić czynnik Polski. Politycy mogą "wymienić społeczeństwo" ale to trudniejsze nawet od zmian w infrastrukturze drogowej.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.10.2009 08:43

janniko napisał(a):
Torac napisał(a):... Irytują mnie wypowiedzi polityków ,żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach ustawimy tysiące nowych skrzynek i będzie po problemie. Taka polityka owocuje rozrostem pomysłów np.CB jako nowy patent "Dzrzymalizmu"


Rozumiem ,Torac, że masz w zamian jakiś swój projekt i pomysł na poprawienie bezpieczeństwa?

Co z tego, że będziemy mieli nowe piękne nawierzchnie (jestem ZA!)

Rzecz w tym, że raczej ich nie będzie a pomysł na nowe autostrady jest następujący - płatne odwodnice i tak:

S8 Radzymin - Wyszków
S1 Bielsko Biała - Cieszyn
S5 Obwodnica Świecka
S1 Dąbrowa Górnicza -Tychy
S12 Obwodnica Puław
S17 Obwodnica Garwolina
S11 Poznań - Kórnik
S22 Elbląg -Grzechotki
S7 Grójec - Jedlińsk
S7 Obwodnica Krakowa
S6 Obwodnica Trójmiejska
S7 Myślenice - Lubień
S3 Gorzów - Szczecin
S7 Obwodnica Kielce

I to jest genialny pomysł na poprawę bezpieczeństwa.

:?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.10.2009 08:55

A co chciałeś załatwiać bardzo szybko? Jeżeli to co mam na myśli to żal.pl Może to nawet groźba karalna?

Pablo to co ja chciałem załatwić to już obie zainteresowane strony wiedzą... I to nie była żadna groźba, bo jak sam mówisz to jest karalne... To raczej obietnica... :lol: W moim środowisku nie szafuje się słowami i to publicznie ot tak sobie... :twisted:
Musimy uwzględnić czynnik Polski.

To jest powód i pozwolenie na to, żeby tysiące ludzi szło do piachu na polskich drogach? Cały czas się tłumaczymy naszą polską fantazją i to nas ma rozgrzeszać?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.10.2009 09:13

Ja jeżdżę w celach zarobkowych. Objazdy, korki powodują że jest problem przemieścić się z pkt. A do pkt.B.potem trzeba gonić.Nie jeździmy zasadniczo różnie od reszty Europy. Nie mamy po czym czego konsekwencjąsą wypadki:cry:
Budując kapitalizm wciąż się spieszymy, biorąc na siebie
a/ryzyko wypadku
b/zaniedbanie rodziny
c/niehigieniczny tryb życia-nałogi, brak sportu.
Abstrahuję od postawy debili drogowy ,to dość szeroki margines . ich zachowanie przemilczę.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.10.2009 09:17

Mam jeszcze spostrzeżenie dotyczące jazdy w weekend i w tygodniu .
Jazda w tygodniu jest dynamiczniejsza i na pewno nieprzepisowa (wszystkich) Ale z uwagi, że jeżdżą tak wszyscy- jest przewidywalna . W niedzielę kierowcy się mieszają z tymi "niedzielnymi" i są kłopoty.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2009 09:31

Bocian napisał(a):Rychu, używanie słów "nikt" znaczy to samo co "zawsze ", "wszędzie"... To, że Ty tego nie widzisz nie oznacza, że tego nie ma... Błogosławieni co nie widzieli a uwierzyli... :)


Sławciu, popatrz jak wspomniałem na "uwaga pirat" na tefałenie. 100% zatrzymanych kierowców to przekroczenie prędkości + wyprzedzanie na ciągłej, skrzyżowaniu, przejściu itp. Oczywiście za te przewinienia powinno się karać i nie mam nic przeciwko foto, wideoradarom, suszarkom i policji w krzakach, wręcz przeciwnie powinno być więcej policji, lepiej wyposażonej i ze zdecydowanie większymi uprawnieniami w tym prawem do odstrzelenia łba każdemu skur....i który nie stosuje się do poleceń przez policję wydawanych. Sam osobiście pamiętam jak lat 20 temu i więcej na widok dzielnicowego gówniarzeria w tym ja przechodziła na drugą stronę drogi i ściągała czapki. Dziś narąbana młodzież przechodząc pod posterunkiem śpiewa , "policja, milicja wszystko jeden ch...". Jak rozmawiam z chłopakami dlaczego to tolerują słyszę odpowiedz "zamknąć nie zamkniesz, pałować nie wolno, a jak rodzice skargę wniosą to mnie zawieszą. I co utrzymam rodzinę za 800 czy 1000 zł podstawy bo dodatki na czas zawieszenia mi zabiorą a trwać to może baaardzo długo bo sądy czas mają?".

O bezkarnych królach lewego pasa już wspomniałem. Kolejna kwestia to to gdzie patrole się ustawiają. Notorycznie można spotkać drogówkę z suszarką na krajowej DK 44 natomiast np na drodze przy której ja mieszkam smrefów widziałem dwa razy i to kumpla z sekcji RD KMP w Gliwicach na moją prośbę, czyli że tak powiem po znajomości. Droga przy której mieszkam ma 5 m szerokości, nie ma oznakowań poziomych (pasów), jest przy niej szkoła, przedszkole, 4 skrzyżowania, bar, cukiernia, 2 sklepy i warsztat samochodowy przed którym wiecznie coś stoi i to wszystko na odcinku 350 metrów a jak się ciutkę luźniej zrobi to debile po 100km/h walą a policja na DK 44 suszy :roll:

Co do zarzutów sposobu rozmowy Sławka ze mną to poszukajcie czy gdzieś nazwałem grupę społeczną jaką jest policja złodziejami, prowokatorami itp. osobiście pracuję w samorządzie a jeśli ktoś mi powie w twarz że urzędnicy to złodzieje to mu nos złamię, bo ja za takowego się nie uważam i argumenty Sławka rozumiem. Może dlatego ja z nim potrafię rozmawiać a kilka innych osób nie.

Bocian napisał(a):Bo się go boję...


:lool:

Sławek, pucujesz mi monitor :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2009 10:34

pablo2222 napisał(a):A co chciałeś załatwiać bardzo szybko? Jeżeli to co mam na myśli to żal.pl Może to nawet groźba karalna?
PZDR


Ja też nie wiem o co chodzi, że niby co rękawice bokserskie mam mieć jak trzeba sobie kupię.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 22.10.2009 10:43

zebik napisał(a):Ja też nie wiem o co chodzi, że niby co rękawice bokserskie mam mieć jak trzeba sobie kupię.

Po wypowiedziach Bociana wnioskuję, że wali bez rękawic. To taka inna forma praworządności.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2009 10:49

pablo2222 napisał(a): Ale przyznaj uczciwie, że na Zebika naskoczyłeś z furią a z kolegą Rysiem grzecznie dyskutowałeś. A poglądy Zebika i Rysia w tym zakresie są niemal identyczne.


I to jest w tej dyskusji najważniejsze reszta jest tylko kręceniem kota za ogon. Tak właśnie jest, że na mnie napadł, a teraz robi dwuznaczne aluzje, że niby w jego środowisku się nie szafuje słowami. Takie zasady na Sycylii mają niektóre rody co bardziej majętne.
Do Bociana:
A w twoim środowisku jednych się napada, a drugich nie bo się ich zna. W tym wątku wyszedł jak na dłoni mechanizm działania, nie ważne kto ma racje ważne, jak go znam to go popieram a jeśli nie to grzecznie tłumaczę swoje argumenty, reszcie co nie znam walę pałą w łeb za ich poglądy. Takie masz zasady no super. Popatrz co napisałeś i dopiero mów kto tu kogo obraził (dla przypomnienia 1 strona tego wątku i twój atak na mnie).
Co do naszego spotkania widzę, że nie warto niczego ci tłumaczyć bo niby co. Za drewutnią ring postawisz jak sugerujesz od początku tego tematu, to są twoje argumenty?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2009 10:59

1 strona tego wątku:

zebik napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Ja chyba czegoś nie rozumiem :?: :(
Dlaczego złodzieje :?: Przecież przekroczyłeś o 20 km/h prędkość, w czym więc sprawa :?: Tam faktycznie wolno 90 km/h. Czy jest informacja, że w nocy można szybciej :?:


Nie tylko złodzieje ale i prowokatorzy


Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.10.2009 11:21

Sławek, pucujesz mi monitor

Jest zgoda :lol:
Za drewutnią...

W środku, cieplej będzie...
Co do zarzutów sposobu rozmowy...

Poczytaj sobie to dokładnie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2009 11:24

Rysiu to co ja napisałem to w kontekście pierwszego postu założyciela tego wątku, na który to odpowiedział Maciek. Poczytaj dalej, że opisuję to co widziałem. A dotyczy to rzecz jasna słowackiej policji.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 22.10.2009 11:42

Rysio znajdź jeszcze jakiś art. na pobicie i go zacytuj.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2009 11:44

Przeczytałem dokładnie i ze zrozumieniem w tym 1 post w którym również pojawia się oskarżenie w stosunku do grupy osób mianowicie policjantów. Tak jak wspomniałem wcześniej. Zdania możemy mieć na określone tematy różne, tyle że od sposobu wypowiedzi zależy jak zostaniemy odebrani. Personalne wycieczki zarówno w stosunku do jednostki jak i grupy osób są kiepskim pomysłem, który rodzi się najczęściej w momencie kiedy argumentów zaczyna brakować :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2009 11:47

pablo2222 napisał(a):Rysio znajdź jeszcze jakiś art. na pobicie i go zacytuj.


A podasz fragment wypowiedzi w której ta groźba została przedstawiona :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat - kto załapał w tym sezonie?! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone