Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mam kilka pytań, proszę o pomoc :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xkarkox
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 13.01.2008
Mam kilka pytań, proszę o pomoc :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) xkarkox » 14.01.2008 10:50

Witam :) Jeśli w którymś z wsześniejszych postów zostały udzielone odpowiedzi na moje pytania do bardzo proszę pokierować mnie do konkretnego tematu. przejrzałam wiele wątków ale wolałabym uzyskać odpowiedz skierowaną do mnie:)
W tym roku wybieramy sie po raz pierwszy do Chorwacji.
Po pierwsze miejsce. Gdzie warto pojechać? Tak żeby była ładna plaża i w miasteczku tez coś mogłoby się dziać, ale niekoniecznie niech to będzie najbardziej oblagane i tłoczne miasteczko (przy okazji jakie jest najbardziej oblegane i tłoczne?). Zna ktos takie miejsce?
Po drugie zakwaterowanie. Jedzniemy w 5. Dwóch dorosłych i 3 nastolatków. dużo czytałam i slyszałam o jechaniu w ciemno. ponoc z rezerwacją roznie bywa czasem pokoje inne niz obiecywali, czasem cena nie adekwatna itp itd.. a co z jazdą w ciemno? czy nie bedzie problemu ze znalezieniem miejsca dla 5? czy sa duze roznice w cenach miedzy rezerwowanym a znalezionym w ciemmno? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2008 18:25

xkarkox napisał(a):Witam :)...Po pierwsze miejsce. Gdzie warto pojechać? Tak żeby była ładna plaża i w miasteczku tez coś mogłoby się dziać, ale niekoniecznie niech to będzie najbardziej oblagane i tłoczne miasteczko...

Moim zdaniem nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. Ludzie na tym forum dzielą się na miłośników: Istrii, Kvarneru i Dalmacji. Jeżeli każdy z nich da Ci swój typ to jest po Tobie :lol: Po prostu w nawale informacji nie bedziesz dalej wiedziała dokąd jechać.
Może na początek ogranicz teren poszukiwań. Piszesz, że wprawdzie jesteś "nowicjuszem" ale to w niczym nie przeszkadza. Popatrz na mapę (dla niektórych ważna jest odległość) albo na zadjęcia (np. www.photocroatia.com) i spróbuj coś znaleźć, tj zawęź swoje poszukiwania do jednego z 3 w.w. regionów HR - i Tobie będzie łatwiej i łatwiej bedzie innych coś Ci polecić.
Co do pozostałych Twoich pytań dział FAQ powinien, przynajmniej, cześciowo rozwiać Twoje watpliwości.
Pozdrav :papa:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 14.01.2008 18:36

Piotrek_B ma 100% racji. Nikt jeszcze wszystkim nie dogodził. To forum to kompendium wiedzy na temat Cro. Poczytaj, przemyśl i jedź. Warto.
xkarkox
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 13.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xkarkox » 14.01.2008 20:44

Bardzo dziękuję za odpowiedz :)
Załóżmy, że zdecydowałam się na Dalmację. W którymś poście przeczytałam że jest to region równie piękny jak Istria, lecz tańczy :) Więc oszczędność wzięła górę :) wraz z rodzinką bylibyśmy zadowoleni gdyby nasze wakacje wyglądały tak: w południe na plaże, popołudniu/wieczorkiem do miasteczka na spacer, dziewczyny pewnie na dyskotekę... czy moglibyście podać nazwy kilku miasteczek Płn Dalmacji w których w podobny sposób odpoczywaliście? wtedy poszukałabym fotek, bo na na razie ciężko mi znaleźć jakiekolwiek zdjęcia. w Internecie jest sporo zdjęć z Dalmacji ale głównie hotele, kwatery a nie mogę znaleźć fotek konkretnych plaż czy miasteczek. i jeszcze ile średnio kosztuje wynajem kwatery już na miejscu bez rezerwacji w lipcu? przeglądałam watek o wyjeżdżaniu w ciemno, ale takiej informacji tam nie znalazłam chociaż wiele innych przydatnych tak :) pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2008 21:16

xkarkox napisał(a):.... ciężko mi znaleźć jakiekolwiek zdjęcia. w Internecie jest sporo zdjęć z Dalmacji ale głównie hotele, kwatery a nie mogę znaleźć fotek konkretnych plaż czy miasteczek...

Na poczatek polecam lekturę strony Chorwackiego Instytutu Turystyki
:arrow: w jezyku polskim
:arrow: lub strona oryginalna
znajdziesz tam mnóstwo linków do stron z poszczególnych regionów HR (zdjęcia, opisy itp. przydatne informacje) Możesz sobie ściągnąć w pdf-ie broszury informacyjne (są w dziale multimedia)
:arrow: na tej stronie masz wykaz wszystkich chorwackich plaż z ich zdjeciami, kategoriami itp.
xkarkox napisał(a):.... i jeszcze ile średnio kosztuje wynajem kwatery już na miejscu bez rezerwacji w lipcu? przeglądałam watek o wyjeżdżaniu w ciemno, ale takiej informacji tam nie znalazłam chociaż wiele innych przydatnych tak :) ...

Negocjacja to indywidualna sztuka :wink: "Średnio" to 10 ojro za twarz (mówię wg mojego doświadczenia) a super to poniżej tej kwoty, oczywiście są pewne granice gdzie musisz wyczuć sama czy proponowanie mniejszej stawki nie bedzie przegięciem pały :wink:)
:papa:
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 14.01.2008 21:29

jedź do Breli
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2008 21:45

xkarkox napisał(a):... w Internecie jest sporo zdjęć z Dalmacji ale głównie hotele, kwatery a nie mogę znaleźć fotek konkretnych plaż czy miasteczek.


Słabo szukasz i w necie i na forum
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 15.01.2008 10:43

...allle ma facet oczko do fotek...zamurowalo mnie.
Janusz dzieki za stronke.

xkarkox-tam jest wszedzie przepieknie (z MALYMI wyjatkami oczywiscie)
jezeli w ciemno to koniec lipca i sierpien omijajcie-tak dla spokoju wewnetrznegowtedy szukanie moze zajac wiecej czasu ale znajdziecie napewno.
pzdr.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.01.2008 11:55

Ja jak zwykle będę nudny :D i niezmiennie polecam Zupę Dubrovacką,czyli okolice Mlini,Srebreno i Cavtatu.
Pozdrav.
xkarkox
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 13.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xkarkox » 15.01.2008 16:02

dziekuje wszytskim bardzo za odpowiedzi :) jak czegos nie bede wiedziec to jeszcze zapytam :) pozdrowionka
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 17.01.2008 11:58

Żeby wiedzieć gdzie jest najfajniej, trzeba by wszystko zobaczyć :-) osobiście nie oczyma innych. To co jednych zachwyci dla innych będzie niezauważalne.
Ja zacząłem od Istrii i było fajnie trochę "włosko-niemiecko-holendersko-tłoczno" ale nam się podobało. Teraz czas na inne regiony i tyle :-). Wam i wszystkim polecam takie rozwiązanie, a jak już obejrzymy kilka regionów to na pewno znajdziemy ten jedyny, tylko nasz. Czyż poznawanie nowych miejsc nie jest wspaniałe? Porady forumowiczów tylko ułatwiają wybór, co warto zobaczyć w tym roku.

Pozdrawiam fanów Cro ... nawet tych którzy jeszcze Cro nie odkryli ...to tylko kwestia czasu :-)

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mam kilka pytań, proszę o pomoc :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone