Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 19.04.2008 20:08

Leoanne nie stresuj mnie z ta odlegloscia do plazy...

ja bede w willi ante to kolo kosciola od strony Splitu

jakies informacje????
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.05.2008 16:42

Coś nam temat się troszkę zakurzył, a do wyjazdu co raz to bliżej. :D
Leoanno ruszyło coś się może z ową mapką? ;) Dsk masz może jakieś nowe newsy i informacje na temat naszej Makarskiej?

Pozdrav :papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.05.2008 17:19

pavio napisał(a):
ines napisał(a):W Tucepi(ok.5km za Makarska) płaciliśmy od 28 sierpnia 18E za apartament 60m2 praktycznie przy samej plaży, oczywiście pojechalismy w ciemno)


Masz może jeszcze te namiary.Jadę we wrześniu i takie cioś bardzo by mi pasowało.Jeżeli możesz to proszę
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Niestety już nie mam, gdy skradziono mi torebkę to straciłam wizytówki:(
Jednak we wrześniu nie ma po co rezerwować!!Ja od kilku lat jeżdżę w ciemno i zawsze znajduje ładny apartament do 25E za dwie osoby przy samej plaży...
wiesz co bierzesz i możesz ceny targować:)
Także bez obaw!
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 20.05.2008 10:52

Inde napisał(a):Coś nam temat się troszkę zakurzył, a do wyjazdu co raz to bliżej. :D
Leoanno ruszyło coś się może z ową mapką? ;) Dsk masz może jakieś nowe newsy i informacje na temat naszej Makarskiej?

Pozdrav :papa:



ja się już tak naczytałem tego forum, że zgłupiałem:):)

poprostu trzeba jechać i tyle... na miejscu sie wszystko wyklaruje:):)
Jacek 46
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 46 » 20.05.2008 12:22

Witam - Makarska we wrzesniu ok. - byliśmy w ybiegłym roku na przełomie maja i czerwca .mieszkaliśmu w hotelu Biokovka( polecamy).
Plaże w Makarskiej zadbane,czyste,droby kamyczek.
Wycieczki - Dubrownik itd - ale polecamy wyjazd SAMOCHODEM na górę Św.Jerzego - odjazd niesamowity a widoki po drodze i z góry - zobaczycie. Oczywiście pogoda musi być bezdeszczowa,bez mgły i wyjazd w ciągu dnia- po zmroku nie polecamy.

Pozdrawiam.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.05.2008 15:58

Pod naciskiem niesamowitej chęci bycia już w Chorwacji podjęliśmy z moją połowicą decyzję o zmianie terminu wyjazdu. Wcześniejszym był 1 września, aktualnym natomiast jest już 31 lipca :) Wraz z zmianą daty zmieniło się również nasze zakwaterowanie. W chwili obecnej jest to Villa Mila, która mieści się ścianą w ścianę z dosyć popularną w Makarskiej villą Bogumila. Prośba nasza następująca; prosimy o wskazanie chociaż mniej więcej na poniższej mapce gdzie owe noclegowisko się znajduje :)

http://img392.imageshack.us/my.php?imag ... iejjl1.jpg

Pozdrav :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2008 16:05

Ojej, nie wiem, czy to dobra decyzja.. Ładujecie się w sam szczyt sezonu! Największą drożyznę i największy tłok!!! Makarska w sierpniu to obłęd...
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.05.2008 16:13

Miałem to na uwadze Kasiu i jestem świadom, że będzie to inny wyjazd niż wrześniowy. Aczkolwiek zawsze jesteśmy zajęci sobą zatem co tam tłok :) Wydać i tak zamierzamy nie więcej niż z góry ustalona kwota. Ważne abyśmy już tam byli i chłonęli Chorwację wszystkimi zmysłami! Sama Makarska obłędem zapewne jest, jednak będziemy ją traktowali jako nocleg i bazę wypadową do miejsc które chcemy zobaczyć także nie powinno być aż tak źle :) No i czekam cały czas na mapkę od Leoanny z ustronnymi plażami! Jeśli się mylę proszę o sprowadzenie na ziemie :D

:papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2008 16:35

Inde, nie wiem, czy "sprowadzę Cię na ziemię" czy też nie...Ale musisz się liczyć z tym, że rzeczywiscie wyjazd we wrześniu i wyjazd w sierpniu, to całkiem inne bajki... W sierpniu drożyna i tłok dotyczną każdego praktycznie skrawka wybrzeża Hr (nie tylko samej Makarskiej wraz z jej rivierą, choć tam jest to rzeczywiscie ekstemum, uważam)... Odczuwa się to w każdym aspekcie "odpoczynku". Od korków na drogach (nie zapominajcie, że wybieracie się do miasteczka, przez które przebiega Jadranka - ruchliwa jak 150 i wciąż jedyna droga do Dubrovnika), po permanentny brak miejsc w kafejkach, restauracjach itp.. Nie wiem, na ile Wam odpowiada odpoczywać w takich warunkach, kiedy:
- na plażach głowa przy głowie ( na dobrą sprawę powinno się pójść na plażę bardzo wcześnie, żeby zająć sobie miejsce..potem mozę być problem);
- kiedy na stolik gdziekolwie trzeba najzwyczajniej "polować" (czasem krążć dobre 40 min po całym miasteczku , by w końcu znaleźć wolny stolik);
- kiedy wszystko (od usług po produkty spożywcze) jest jakieś 30 % droższe;
Skoro planujecie wypady i zwiedzanie, to tym bardziej odradzam sierpień; z w/w powodów...Tłumy, tłumy, drożyżna i utrudnienia na drogach, o ewentualnym upale nie wspomnę...To naprawdę nie sprzyja ani zwiedzaniu, ani odpoczynkowi...
Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.05.2008 21:17

Kasia ma rację...zastanów się jeszcze..myślę ze wrzesień był o wiele lepszym terminem;)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 23.05.2008 21:42

Jak dobrze , że ja zawsze jeżdżę w drugiej połowie czerwca.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 23.05.2008 22:18

Po pierwsze dyskusja na temat Makrskiej w sezonie to dyskusja o gustach , a o nich jak wiemy się nie dyskutuje :wink: - ja wybrałem specjalnie wyjazd 21 lipca do Makarskiej i mam nadzieję że jest to faktycznie środek sezonu - uwielbiam tłumy ,gwar i atmosferę kurortu . Rozmawiałem na temat wyjazdu z kilkoma znajomymi ,którzy byli w tym samy terminie i nie mieli żadnych złych wspomnień - fakt ,że znajomych dobiera się podobnych do siebie ,więc gusta mamy pewnie podobnie spaczone. Co do cen to pizza ( podobno droga ) 50 kun,nie odbiega ceną od dobrej w Poznaniu - 25pln, a piwo - straszą że może kosztować nawet 15-20 kun czyli tyle ile na Starym Rynku.Co do knajpek , to czekanie i szukanie nawet 30 minut to żaden problem , jeżeli nie pierwsza knajpka to piąta :D Tłumy na plaży - cóż , to samo co we Władysławowie , Mielnie lub Ustce - wystarczyło przejść 500 m lub nawet kilometr od głównej plaży i można było znaleźć spokojne miejsce , myślę ,że również w Makarskiej wystarczy przejść nawet niech będzie i ponad kilometr w stronę Tucepi lub Breli i znaleźć fajną małą plaże . Myślę ,że nikogo nie uraziłem moimi uwagami i życzę wszystkim udanych wakacji w małych spokojnych miasteczkach jaki w gwarnych kurortach.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2008 22:41

Obawiam się, że w sezonie w Makarskiej chodzenie wzdłuż morza nie pomoże w znalezieniu miejsca, gdzie na plaży żywego ducha... Bo tak to już jest na Rivierze Makarskiej, że gdzie kończy się jedna miejscowość, tam praktycznie zaczyna się druga... .. Poza tym, po tym, co piszesz odnoszę wrażenie, że chyba naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, jak wyglada wybrzeże w Hr... Cóż tak szerokich i "niekończących się" plaż, po których wzdłuż morza można iść kilometrami jak nad Bałtykiem, tutaj nie ma!
Oczywiście masz rację, że ilu ludzi, tyle sposobów na letni odpoczynek... Dla jednych musi być gwar i tłum, ale są też tacy, których to męczy...Śledząc posty Inde (a jemu właśnie usiłuję doradzić), odniosłam wrażenie (być może mylne), że jednak nie należy do tych, którzy szukają miejsca do nieustającej rozrywki - pyta o ustronne plaże, wspomina o potrzebie romantycznej atmosfery...Obawiam się, że w sierpniu nie będzie miał na to szansy...
Pozdrawiam
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 23.05.2008 22:58

Hej Kasiu dzięki za odpowiedź na mój post.Co do moje znajomości Chorwackiego wybrzeża to jest ona faktycznie marna i tylko teoretyczna.Przynajmniej z opisów , map i innych źródeł zdaję sobie sprawę jak wyglądają plaże w Dalmacji.Moje porównanie do polskich plaż było tylko ogólne.Mam nadzieję ,że idąc pięknymi stromymi dróżkami ,lasami i innymi cudami przyrody znajdę miejsce gdzie nie będzie 1000 osób na kilkunastu metrach plaży ,a np. tylko sto i to już mi wystarczy :wink:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 24.05.2008 00:17

Zgadza się :) szanuje bardzo spokój i nutkę klimatu, a tym bardziej jeśli chodzi o wypoczynek. Jednak nie do końca będę brał tutaj siebie pod uwagę bo swoje już jak na razie zwiedziłem i to raczej moją Panią chcę poodprowadzać po zakątkach europy i nie tylko. Zresztą zmiana terminu zaistniała właśnie ze względu na nią choć wiadomo z owego wyjazdu chce mieć coś i dla siebie :D Czytając to o czym piszesz Kasiu to przypominają mi sie nasze zatłoczone plaże i las ludzi na piaskach Costa Blanci (rzeczywiście nie czuje się w śród tego najlepiej). Na pewno 1-2 wypady w ten tłum chcąc nie chcąc zrobimy ale cały czas uparcie wierze, że uda nam się znaleźć zatoczkę tylko dla nas chociażby mielibyśmy podjechać do Breli czy połazić w nieznane :D No i mam nadzieję, że wieczorami jednak uda się coś uczknąć z owej samotności w samej Makarskiej. Niestety nie mogę już zmienić daty wyjazdu bo jeszcze trochę i same opłaty manipulacyjne wyjdą mi drożej niż dotarcie na miejsce. Zobaczymy jak będzie, a na powrót w spokojnym terminie na pewno znajdziemy czas :)

edit: Staram się odnaleźć nazwę ulicy na której znajdują się ville Gandalfa , bezskutecznie. Jeśli pamiętacie prosze o pomoc :)

Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - co warto zobaczyć? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone