Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Którędy do Plitvic?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008
Którędy do Plitvic?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 23.05.2008 12:42

Nasze tegoroczne wakacje i pierwsze w Cro zaplanowaliśmy w Rovinj.
Jednak ostatni dzień przed powrotem do Polski chcemy poświęcic na zwiedzenie Plivic.
Stąd moje pytanie: którędy jechać z Rovinj do Plitvic? Via Michelin wysyła mnie autostradą przez Ogulin.
Zastanawiam sie nad chyba bardziej malowniczą trasą wzdłuż wydrzeża przez Senj i Otocac.
Wiem, że na pewno ta trasa będzie dłuższa, ale może warto?

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2008 12:54

Obie trasy są OK.
I jedną i drugą jechałem.
Polecam jednak tą via Ogulin. Przez Senj rzeczywiście jest bardziej malownicza - troche jedzie się Jadranką, później fajnymi górskimi serpentynkami, ale możesz sie "zakorkować" (na odcinku adriatyckim) jak będziesz mial pecha.
Będąc w Plitvicach musisz te kilka godzin przeznaczyć. Mnie w tzw. ekspresowym tempie z 2 dzieci zeszło 6 godzin.
Pozdrav
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 23.05.2008 19:41

Dzięki za odzew. (Piotrek jak zawsze niezawodny :) )

Czy owe nieszczęsne korki mogą trafić się także w środku tygodnia?
Malownicza trasa też może być swego rodzaju atrakcją, szczególnie dla tych co pierwszy raz.
Do Plitvic chcemy wyjechać we wtorek raniutko i pozotac tam do wieczora, by nastepnego dnia wracać:( do Polski.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2008 22:32

Może trochę nieprecyzyjnie o tych korkach na Jadrance napisałem :wink:
Problem tkwi w tym, że na Jadrance nie zawsze jest jak wyprzedzić i czasami trzeba wlec się za jakimś cieżarowym zawalidrogą.
Ale z drugiej strony.....to tylko do Senj, w Senj i tak odbijasz w lewo w góry.
Z górki już spokojna jazda całkiem dobrą i w miare pustą drogą.
Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108110
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2008 23:41

Z Rijeki do Plitvic (przez Senj) nie trzeba jechać Jadranką, choć warto ze względu na widoki - i nie trzeba przez Ogulin - jest autostrada A7 Rijeka - Žuta Lokva (na "michelinie" jej jeszcze nie ma, dlatego kieruje na Ogulin)

Obrazek
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 24.05.2008 09:53

[quote="Janusz Bajcer"]Z Rijeki do Plitvic (przez Senj) nie trzeba jechać Jadranką, choć warto ze względu na widoki...

I to "choć warto ze względu na widoki" mnie przekonuje, aczkolwiek życie jeszcze pokaże.
Moje małe dziewczynki czasem niespecjalnie znoszą podróz, choć nie ma na to zasady.

I w tej sytuacji skoro A7 (na moim atlasie jest informacja, że ma być oddana w 2008r. i ta sama informacja znajduje sie na oficjalnej stronie autostrdad chorwackich http://www.hac.hr/turisticka_karta/kalkulator_en.html ) jest już oddana to trasa przez Ogulin wydaje sie sporym nadłożeniem drogi.
Januszu czy masz pewność, że A7 jest juz oddana do uzytku? I nie traktuj proszę tego pytania jako podważania Twoich kompetencji.

Pozdrawiam i dziękuję za informacje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108110
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2008 12:50

No cóż - po dokładniejszym przeglądnięciu dostępnych informacji - głowy nie dam czy cała A7 jest już przejezdna, ale wydaje mi się, że niektóre jej odcinki są oddane do użytkowania. Trzeba to dokładniej sprawdzić.
Jeśli nie, to trzeba do Plitvic jechać przez Ogulin. :papa:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 26.05.2008 10:16

Będę więc szukał informacji na temat A7.
I będę wdzięczny za wszelkie informacje gdyby udało Ci się czegoś dowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.05.2008 10:39

Głowy bym nie dała, ale moim zdaniem na A7 ukończony i funkcjonuje jest tylko odcinek Rupa - Rijeka, a Rijeka- Žuta Lokva to dopiero "się buduje".
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108110
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2008 10:53

Darec napisał(a):Będę więc szukał informacji na temat A7.
I będę wdzięczny za wszelkie informacje gdyby udało Ci się czegoś dowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie


:oops: :oops: Przepraszam za błędną informację.

Z "chorwackiego źródła" dostałem wiadomość , że A7 od Rijeki do Senj jest jeszcze nie ukończona.
A więc trzeba jechac "widokową" trasą" lub autostradą Rijeka - Zagrzeb ze skrętem w Vrbovsko na Ogulin.

Obrazek

Jak na razie jest A7 jest Od Rupy (granica SLO/HR do Rijeki-ok. 30 km)
"Źródełko" podało tez że powodem opóźnienie oddania A7 jest brak pieniędzy i nie jest wiadomy termin jej ukończenia.

Ps. Kasia mnie uprzedziła :wink: Moje "źródełko" jest na Istrii :wink: :lol:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 26.05.2008 12:27

Jeszcze nie miałem czasu głębiej pogrzebać w necie (na razie to moje jedyne "źródełko") a już mam wszysko gotowe jak na dłoni.
:)
Przygotowywanie podróży w takim towarzystwie to sama przyjemność.
:)
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone