Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kto mi coś opowie o czarnogórze

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007
kto mi coś opowie o czarnogórze

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 26.07.2007 17:52

jak tam jest? o plażach ,cenach ,troszkę czytałem już ,ale moze ktoś ma świeże doświadczenia , i droga przez Bośnie ,może ktoś tamtedy jechał , temat nowy - bośnia po drodze i nowe odkrycia .chorwacja staje się coraz bardziej komercyjna ,a tam?
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 28.07.2007 12:03

tomasz szydzikowski napisał(a):jak tam jest? o plażach ,cenach ,troszkę czytałem już ,ale moze ktoś ma świeże doświadczenia , i droga przez Bośnie ,może ktoś tamtedy jechał , temat nowy - bośnia po drodze i nowe odkrycia .chorwacja staje się coraz bardziej komercyjna ,a tam?

Ja mam świeże doświadczenia:).
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 28.07.2007 12:25

Cóż, zacznę może od tego ze na granicy zaopatrzyliśmy się w tanią wódkę i tanie fajki:))), oraz że ogromna gruba Chorwatka w postaci celnika była zniesmaczona tym iż przejeżdzałem bez zatrzymywania się bo mi franca machała swoim ogromnym łapskiem nie patrząc nawet komu macha:).
Nie zapuszczaliśmy się daleko, spaliśmy w Św. Stefanie- dość drogo tam 20 euro od osoby. W Budvie jest taniej-przez połowę. W knajpach generalnie tanio. Należy uważać na stojących policjantów- kolega zapłacił jak zjeżdzaliśmy z promu 10 euro-oczywiście do ręki za niemanie świateł-dopiero włączał sie do ruchu i zapomniał. Przypierniczaja się do każdej bzdury. Ponoć w Czarnogórze sa żmije:), ja nie widziałem.
Warunki mieszkalne mieliśmy ok, klima i takie tam pierdołki. Ludzie sympatyczni jak w Chorwacji, z tym że dużo Albańczyków-dość zamożnych sądzac po furach. Do zwiedzania polecam stare miasto Budva, stare miasto w Sw. Stefanie, wiele nie zobaczyłem bo mi sie w sumie wolało leżeć na plażach. Polecam Jaz(11 lipca na plaży grali Rolling Stones'si), bardzo duża jednakże z ciekawą plaża naturystyczną, bardzo spokojną zresztą(to dla lubiących naturyzm). Druga duża plaża jest w Budvie, oczywiście zatłoczona do granic możliwości. Dla lubiacych spokój jest też bardzo dużo małych, cichych, spokojnych plaż.
Porównując z Chorwacją- w Cro jest czyściej, nie ma tylu prac budowlanych, ale nie ma się co dziwić. Czarnogórcy dopiero stawiają na turystykę, więc wszystko jest albo w remoncie, albo w budowie.
Ogólne wrażenie pozostało jednak bardzo pozytywne, pojade napewno jeszcze nieraz o ile czas, pieniądze i Bozia pozwolą:))).
W sumie to co widziałem to tylko namiastka Crno Gory i moje subiektywne odczucia. Pozdrawiam!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 28.07.2007 21:08

krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 28.07.2007 22:44

Napisz konkretnie co Cię interesuje, w relacjach Kira i naszej znajdziesz wiele informacji - już kiedyś pytałeś o to samo i dostałeś linka.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
kto mi coś opowie o czarnogórze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone