Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRVAVICA- koło makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiktor06
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 09.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 22.06.2019 23:27

Jeśli chodzi o zakupy to w Bratusiu ich nie zrobisz. Do Promajny parę minut spacerkiem i tam kupisz niezbędne rzeczy-jest i Konzum I Studenac, a na większe( tańsze zakupy) trzeba podjechać do Makarskiej. Podobnie z jedzonkiem- trzeba podejśc do Promajny. Natomiast jeśli chodzi o plażing i kąpiele z takimi maluchami to również spacerek do Krvavicy lub Promajny, gdyż w Bratusiu brak odpowiedniej plaży. Dużym plusem pobytu w Bratusiu będą widoki na morze, które wynagrodzą Wam inne niedogodności.
coolin
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 23.06.2019 21:54

wiktor06 napisał(a):Jeśli chodzi o zakupy to w Bratusiu ich nie zrobisz. Do Promajny parę minut spacerkiem i tam kupisz niezbędne rzeczy-jest i Konzum I Studenac, a na większe( tańsze zakupy) trzeba podjechać do Makarskiej. Podobnie z jedzonkiem- trzeba podejśc do Promajny. Natomiast jeśli chodzi o plażing i kąpiele z takimi maluchami to również spacerek do Krvavicy lub Promajny, gdyż w Bratusiu brak odpowiedniej plaży. Dużym plusem pobytu w Bratusiu będą widoki na morze, które wynagrodzą Wam inne niedogodności.


Możesz polecić jakieś lokale z jedzonkiem ???? A na plażę lepiej do Krvavicy czy Promajny, chodzi nam żeby można było się schować z maluchami pod Pinie i gdzie teoretycznie mniej ludzi
wiktor06
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 09.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 23.06.2019 22:42

Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, bo nie wiem w której części Bratusia będziecie. Moim zdaniem ładniejsze plaże są w m.Promajna, ale niestety bardziej zatłoczone, no chyba, że wyjeżdżacie lada dzień i na plażę będziecie się wybierać wcześnie rano- wtedy możecie liczyć na miejsce w cieniu pod piniami.W lipcu i w sierpniu niestety jak w większości takich miejscowości tłoczno. Z miejsc, w których można coś przekasic mogę polecić dwa bary w m.Promajna-Posseidon oraz Matej. Znajdują się one przy samym morzu, więc można dobie zrobić przerwę w plażowaniu. Odbiegając od tematu- jeśli Twój nick ma coś wspólnego z tym Colinem, o którym myślę i nie straszne Ci górskie, kręte drogi zdecydowanie polecam wjazd na Sv.Jure. Niezapomniane wrażenia i widoki, no i na szczycie zawsze trochę chłodniej niż nad Jardanem.
wiktor06
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 09.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 23.06.2019 23:43

Upss, Jadranem oczywiście.
coolin
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 25.06.2019 22:58

wiktor06 napisał(a):Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, bo nie wiem w której części Bratusia będziecie. Moim zdaniem ładniejsze plaże są w m.Promajna, ale niestety bardziej zatłoczone, no chyba, że wyjeżdżacie lada dzień i na plażę będziecie się wybierać wcześnie rano- wtedy możecie liczyć na miejsce w cieniu pod piniami.W lipcu i w sierpniu niestety jak w większości takich miejscowości tłoczno. Z miejsc, w których można coś przekasic mogę polecić dwa bary w m.Promajna-Posseidon oraz Matej. Znajdują się one przy samym morzu, więc można dobie zrobić przerwę w plażowaniu. Odbiegając od tematu- jeśli Twój nick ma coś wspólnego z tym Colinem, o którym myślę i nie straszne Ci górskie, kręte drogi zdecydowanie polecam wjazd na Sv.Jure. Niezapomniane wrażenia i widoki, no i na szczycie zawsze trochę chłodniej niż nad Jardanem.


Dzięki za poradę.Coś tam mam "może" wspólnego z Colinem ale jadę z rodziną i znajomymi busem więc wszystko musi być zgodne z przepisami.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 01.07.2019 09:51

wiktor06 napisał(a):Jeśli chodzi o zakupy to w Bratusiu ich nie zrobisz. Do Promajny parę minut spacerkiem i tam kupisz niezbędne rzeczy-jest i Konzum I Studenac, a na większe( tańsze zakupy) trzeba podjechać do Makarskiej. Podobnie z jedzonkiem- trzeba podejśc do Promajny. Natomiast jeśli chodzi o plażing i kąpiele z takimi maluchami to również spacerek do Krvavicy lub Promajny, gdyż w Bratusiu brak odpowiedniej plaży. Dużym plusem pobytu w Bratusiu będą widoki na morze, które wynagrodzą Wam inne niedogodności.

Chyba kolega nie był nigdy w Bratusiu...
Jest sklep spożywczy, dobrze zaopatrzony, jest konoba serwująca smaczne dania a plaża to największy atut Bratusia
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 01.07.2019 11:11

Ja byłem w Krvavicy 2 lata temu, jest tam mały sklepik zaraz przy wjeździe, dodatkowo jest też sklepik w Bratusie, , ale na większe zakupy jeździliśmy do Lidla w Makarskiej. Plażowaliśmy głównie na pustej i bardzo ładnej plaży zaraz za portem w stronę Bratusa, jedliśmy w knajpce w porcie w Krvavicy, ogólnie bardzo fajna okolica o ile nie masz apartamentu w Krvavicy w okolicach wjazdu,albo w górnej części serpentyn, bo wtedy zejście na plażę jest trochę męczące, a przede wszystkim wyjście. My tak mieszkaliśmy, ale na szczęście nasz gospodarz załatwił nam darmowy wjazd na parking przy plaży i jeździliśmy samochodem. Jak ktoś ma rower to promenadą wzdłuż morza można dojechać do samej Breli, wzdłuż drogi pełno małych, uroczych plażyczek, a jak nie to spacerkiem do Promajny lub w kierunku Makarskiej.
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 02.07.2019 13:28

Ja mam właśnie w górnej części serpentyn, tam przy głównej drodze ;/ Jestem ciekaw tej drogi bo na Street View widać niezłą górę ;p
Adecneo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 03.07.2019 23:25

Chciałem się zapytać gdzie w okolicach można kupić wino z tak zwanego nalewaka? Pytałem się właściciela i pare osób ale nikt nic nie wie gdzie można w okolicach coś kupić.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5261
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.07.2019 00:00

lukas774 napisał(a):Ja byłem w Krvavicy 2 lata temu, jest tam mały sklepik zaraz przy wjeździe, dodatkowo jest też sklepik w Bratusie, , ale na większe zakupy jeździliśmy do Lidla w Makarskiej. Plażowaliśmy głównie na pustej i bardzo ładnej plaży zaraz za portem w stronę Bratusa, jedliśmy w knajpce w porcie w Krvavicy, ogólnie bardzo fajna okolica o ile nie masz apartamentu w Krvavicy w okolicach wjazdu,albo w górnej części serpentyn, bo wtedy zejście na plażę jest trochę męczące, a przede wszystkim wyjście. My tak mieszkaliśmy, ale na szczęście nasz gospodarz załatwił nam darmowy wjazd na parking przy plaży i jeździliśmy samochodem. Jak ktoś ma rower to promenadą wzdłuż morza można dojechać do samej Breli, wzdłuż drogi pełno małych, uroczych plażyczek, a jak nie to spacerkiem do Promajny lub w kierunku Makarskiej.


Na większe zakupy nie musisz przebijać się przez całą Makarską do Lidla czy też Kauflanda. Wystarczy że na pierwszych światłach na wjeździe do miasta skręcisz w lewo pod górę i po przejechaniu 200-300 metrów masz bardzo duży market Konzuma.
coolin
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 04.07.2019 11:31

Adecneo napisał(a):Chciałem się zapytać gdzie w okolicach można kupić wino z tak zwanego nalewaka? Pytałem się właściciela i pare osób ale nikt nic nie wie gdzie można w okolicach coś kupić.

W górnej Breli jest sprawdzony, zawsze tam kupujemy (wino, rakija, trawarica, itp.)
Cesta Domovinskog Rata 29, 21255, Gornja Brela, Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/2NKWGCTvCS6HptUv7
Adecneo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 04.07.2019 17:21

coolin napisał(a):
Adecneo napisał(a):Chciałem się zapytać gdzie w okolicach można kupić wino z tak zwanego nalewaka? Pytałem się właściciela i pare osób ale nikt nic nie wie gdzie można w okolicach coś kupić.

W górnej Breli jest sprawdzony, zawsze tam kupujemy (wino, rakija, trawarica, itp.)
Cesta Domovinskog Rata 29, 21255, Gornja Brela, Chorwacja

Dzięki wielkie, jutro tam podlece i dam znać
Adecneo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 05.07.2019 15:54

Byłem dzisiaj i polecam, bardzo miła pani. Wino nie rozcieńczone. Rodzaje jakie byly to: merlot, białe lekko gazowane, po 25 kun, rakije, orzechowkę za 60kun, i olej po 90 kun. Ogólnie to z 5 sprzedawców na tym zakręcie.
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 09.07.2019 07:29

KrakenQ napisał(a):Ja mam właśnie w górnej części serpentyn, tam przy głównej drodze ;/ Jestem ciekaw tej drogi bo na Street View widać niezłą górę ;p


Powiem szczerza, że górka jest dość spora, i spacer przede wszystkim z plaży w upale z całym majdanem jest dość męczący, zapytaj swojego gospodarza czy nie ma jakiegoś abonamentu na parking przy plaży, my tak mieliśmy i na plażę zjeżdżaliśmy autem.
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 09.07.2019 14:00

lukas774 napisał(a):
KrakenQ napisał(a):Ja mam właśnie w górnej części serpentyn, tam przy głównej drodze ;/ Jestem ciekaw tej drogi bo na Street View widać niezłą górę ;p


Powiem szczerza, że górka jest dość spora, i spacer przede wszystkim z plaży w upale z całym majdanem jest dość męczący, zapytaj swojego gospodarza czy nie ma jakiegoś abonamentu na parking przy plaży, my tak mieliśmy i na plażę zjeżdżaliśmy autem.


Jak będę za 3 tygodnie tam to nagram całą drogę z góry na dół. Dla przyszłych odwiedzających :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRVAVICA- koło makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone