Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraj w Oceanii na grudniowe dni

W Australii żyje około 1500 rodzajów pająków, 4000 rodzajów mrówek i 350 rodzajów termitów. Australia jest domem dla 21 z 25 najbardziej jadowitych węży na świecie. Oceania obejmuje 14 krajów. Całkowita populacja kangurów wynosi obecnie prawie 50 milionów. Nowa Zelandia to jeden z trzech krajów na świecie, który posiada dwa oficjalne hymny narodowe. Autostrada nr 1 jest najdłuższą autostradą krajową na świecie. Ma około 14500 kilometrów długości.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.02.2024 18:33

To prawda , Wiolu , Australia jest podobna do USA , jednak moim zdaniem jest bardziej angielska , co nie dziwi . . .

wiola2012 napisał(a):Wiem o czym piszesz :tak: . Mieszkałam swego czasu ponad dwa miesiące na typowym amerykańskim osiedlu. Po powrocie do Polski brakowało mi u mijanych osób uśmiechu, spontaniczności i radości życia. Szybko przyzwyczajamy się do dobrego :) .


Jeszcze szybciej polska rzeczywistość sprowadza nas na ziemię :smo:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.02.2024 18:52

maslinka napisał(a):Musiałam się dobrze przyjrzeć, bo na pierwszy rzut oka te papugi wyglądały jak sztuczne, plastikowe ;) :lol:


Są jak najbardziej prawdziwe :tak: , jest ich sporo wszędzie i są bardzo ciekawskie :mg:

515.jpg


Mają swoje ulubione miejsca

516.jpg


I lubią naśladować ludzi , gdy np. skręcisz głowę - ona to zrobi lepiej :lol:

517.jpg



Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12820
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.02.2024 10:16

Cudaki papużki :hearts:
Gdyby nie były takimi niszczycielami na pewno miałabym jedną w domu :lol: :lol: :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.02.2024 19:59

Kapitańska Baba napisał(a):Cudaki papużki :hearts:
Gdyby nie były takimi niszczycielami na pewno miałabym jedną w domu :lol: :lol: :lol:


Są pocieszne i bardzo inteligentne :mg: , nie znam się na papugach , ale słyszałem , że okrutnie psocą , gdy nie obdarza się je należytą uwagą - wtedy potrafią się złościć i niszczą wszystko z premedytacją . . .
Gdybyś miała taką papugę , musiałaby z Wami pływać na wszystkich rejsach i towarzyszyć Wam na wszelkich wyjazdach :mg:


Pozdrawiam
Piotr
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 23.02.2024 20:37

piotrf napisał(a):
Jest jeszcze coś , czego zdjęcia nie potrafią ( w każdym razie moje ) przekazać , to spokój który jest niemal namacalny i radość , a także zwykła , niewymuszona życzliwość w ludziach żyjących przecież tak jak my . To się udziela , zaraża , bo jest wszędzie i nie zależy wcale od stopnia zamożności napotkanych ludzi
To urzeka :D


Pozdrawiam
Piotr


Bardzo pozytywny przekaz.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.02.2024 22:02

Dziękuję . Tam naprawdę mógłbym zamieszkać :tak:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2024 09:45

Po spacerach wieczór wigilijny na antypodach z tradycyjnymi potrawami ;) - różne rodzaje krewetek , łosoś , oraz akcent polski , w przygotowaniu którego miałem udział . . .

518.jpg


519.jpg


520.jpg


521.JPG


522.jpg


523.jpg


524.jpg


525.jpg



:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2024 10:40

Część piąta

The Royal Coastal Walk w Królewskim Parku Narodowym to miejsce , którego pominąć nie sposób będąc w Sydney . Dzika roślinność w buszu na południe od wielkiego miasta , różnorodne w kolorach i kształtach klify , z których można oglądać przepływające wieloryby w dzikim oceanie , a także piękne , dzikie plaże - to wszystko wzdłuż 26 kilometrowej trasy :serduszka:

526.jpg


527.jpg


528.jpg


529.jpg


530.jpg


531.jpg


532.jpg


533.jpg



:papa:
Ostatnio edytowano 03.06.2024 19:53 przez piotrf, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2024 11:37

Wybierając się na ten dwudniowy trekking ( pełna trasa ) należy pamiętać o kilku ważnych sprawach , przede wszystkim należy zarezerwować online miejsce w kemping North Era , zabrać ze sobą zapas wody do picia i jedzenie na dwa dni . Koniecznością jest też zabranie solidnych butów , nakrycia głowy i kremu z mocnym filtrem przeciwsłonecznym ( łatwo o oparzenia słoneczne w miejscu , gdzie wiatr od oceanu daje złudne wrażenie , że słońce nie pali :oczko: ) , namiot , śpiwór . W zależności od pory roku ważną rzeczą jest też płaszcz przeciwdeszczowy , a niezależnie od pory roku przyda się aplikacja NPWS z mapami parku . Wybraliśmy fragment trasy , który po pierwsze można obejść jednego dnia , po drugie - nie będzie zbyt uciążliwy dla nikogo i w sumie przeszliśmy trasę niespełna 14 km .
Początkowo szeroki szlak po kilkuset metrach rozdziela się na kilka mniejszych ścieżek . Wybraliśmy tą , która najszybciej doprowadziła nas do oceanu , chociaż wieloryby odwiedzają te okolice od maja do października i spotkanie ich było mało prawdopodobne . Po drodze wdychaliśmy rozgrzane powietrze pełne zapachów kwitnących wzdłuż ścieżki roślin . . .

534.jpg


535.jpg


536.jpg


537.jpg


538.jpg


539.jpg


540.jpg


541.jpg



:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2024 17:38

Doszliśmy do krawędzi klifu , skąd można było podziwiać bezkres oceanu . Kilkuosobowa grupa zorganizowana właśnie zbierała się do wymarszu po odpoczynku , więc ta część klifu została dla nas na wyłączność . Można było spokojnie się rozejrzeć

542.jpg


543.jpg


544.jpg


545.jpg


Spotkaliśmy strażnika klifu , który po sprawdzeniu oddalił się w sobie tylko znane miejsce

546.jpg


Spacerując po klifie należy patrzeć pod nogi , na nieostrożnych czychają studnie , do których można wpaść . Upadek z kilkudziesięciometrowego klifu też nie skończy się dobrze dla nieuważnych . . .

547.jpg


548.jpg


549.jpg



:papa:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5120
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.02.2024 20:32

Świetne te klify. I takie słoneczne. Pogoda Wam dopisała.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2711
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 24.02.2024 21:14

Wybraliśmy fragment trasy , który po pierwsze można obejść jednego dnia , po drugie - nie będzie zbyt uciążliwy dla nikogo i w sumie przeszliśmy trasę niespełna 14 km .

Przeczytałam początek i już myślałam, że odważyłeś się na dwudniową trasę :D , ale zacytowane zdanie wyprowadziło mnie z błędu.
Piękne widoki, jak są klify to zawsze jest pięknie :).
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 520
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 24.02.2024 23:05

Jak to dobrze, że ja znalazłam tę relację...
PRZEWSPANIAŁA wyprawa! Fauna i flora zapiera dech :hearts: .
Czekam na jeszcze :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2024 09:52

megidh napisał(a):Świetne te klify. I takie słoneczne. Pogoda Wam dopisała.


To prawda , olejek z filtrem "50" dawał radę , ale koszuli raczej nie chciałbym ściągnąć 8)
Wybrzeże jest niesamowite - na przemian wysokie klify i plaże , po jednej stronie ocean , po drugiej busz . . .


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2024 10:34

wiola2012 napisał(a):
Wybraliśmy fragment trasy , który po pierwsze można obejść jednego dnia , po drugie - nie będzie zbyt uciążliwy dla nikogo i w sumie przeszliśmy trasę niespełna 14 km .

Przeczytałam początek i już myślałam, że odważyłeś się na dwudniową trasę :D , ale zacytowane zdanie wyprowadziło mnie z błędu.
Piękne widoki, jak są klify to zawsze jest pięknie :).


Wiolu , to nie kwestia odwagi , gdybym był sam , z przyjemnością przeszedłbym cały szlak ( zapewne nie jeden :smo: ) , ale to był spacer rodzinny z dziećmi , miał być przyjemnie wspólnie spędzonym czasem , więc trzeba go było dostosować do możliwości wszystkich uczestników :tak:

Wyruszając wczesnym rankiem można The Royal Coastal Walk pokonać w jeden dzień , ale jest tam mnóstwo pięknych , fotogenicznych miejsc , że moim zdaniem nie miałoby to większego sensu , może za drugim razem :idea: :oczko:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Australia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kraj w Oceanii na grudniowe dni - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone