Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraj w Oceanii na grudniowe dni

W Australii żyje około 1500 rodzajów pająków, 4000 rodzajów mrówek i 350 rodzajów termitów. Australia jest domem dla 21 z 25 najbardziej jadowitych węży na świecie. Oceania obejmuje 14 krajów. Całkowita populacja kangurów wynosi obecnie prawie 50 milionów. Nowa Zelandia to jeden z trzech krajów na świecie, który posiada dwa oficjalne hymny narodowe. Autostrada nr 1 jest najdłuższą autostradą krajową na świecie. Ma około 14500 kilometrów długości.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.02.2024 16:49

Jer napisał(a):Ta plaża to enklawa, czy można się tam rozłożyć z namiotem? ;)



Na Whitehaven Beach podczas naszego tam pobytu ( grudzień 2016 roku ) nie widziałem namiotów , tak jak na plażach innych wysp z wyznaczonymi miejscami biwakowymi , więc podejrzewam że nie ma tam pozwolenia na biwakowanie na samej plaży . To Park Narodowy , większość wysp ma status Rezerwatu Przyrody , na kilka z australijskich wysp turyści nie mają wstępu , bo to habitaty flory i fauny zagrożonej wyginięciem . . .
Minęło sporo czasu i szczerze - nie mam pojęcia jak jest teraz , szukałem trochę i nie znalazłem innej odpowiedzi na to pytanie :oops:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.02.2024 17:06

marekkowalak napisał(a):Piotrze - od kilku lat czytam o liniach Qantas jako najlepszych (lub jednych z najlepszych) na świecie. A jakie są twoje odczucia?


To nie jest Qatar Airways , ale podobnie jak Emirates linia z pierwszej ligi . Moje odczucia po kilku lotach - podobnie jak Cesarsko - Królewskie Koleje Państwowe ;) jest solidna , punktualna ( na to zwracam uwagę - można "od niej" ustawiać zegarek ;) - startujesz i lądujesz o wyznaczonym rozkładem czasie ) , wygodna w porównaniu z tanimi liniami i z miłą , życzliwą obsługą . To jedna z najstarszych ( wg niektórych źródeł druga po KLM , wg innych - trzecia , po Avianca Colombian Air Service ) nieprzerwanie działających i trzymających wysoki poziom linii lotniczych .


Pozdrawiam
Piotr
AgaGy
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 17.02.2024 20:09

Trochę miałam do nadrobienia. Niezmiennie ciekawe rzeczy pokazujesz. Podobała mi się piesza wycieczka, lubię podziwiać widoki z wysokości.
No i te kangury :serduszka:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.02.2024 22:35

AgaGy napisał(a):Trochę miałam do nadrobienia. Niezmiennie ciekawe rzeczy pokazujesz. Podobała mi się piesza wycieczka, lubię podziwiać widoki z wysokości.
No i te kangury :serduszka:


Dziękuję i cieszę się , że znalazłaś coś ciekawego w relacji :proszedzieki:
Pieszych wycieczek będzie jeszcze dosyć , chociaż najwyższy punkt Australii i największy kamień został na następny raz ( pod warunkiem , że spełnione zostaną pewne warunki :lol: ) , będzie trochę gór ( kanionów ) , plaż , łącznie z tymi sławnymi , ( ukochanymi przez surferów też ) i miasto , które po zagłębieniu się w jego historii potrafi zachwycić , zauroczyć :D To już niebawem , po uczczeniu kilku niejednoznacznych jubileuszy . . .
Kangury i inne stworzenia duże i małe jeszcze będą 8)


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2024 08:51

Część czwarta

Dokładnie taki sam czarterowy bus dostarczył nas z lotniska do domu naszych gospodarzy . Potem , dzięki uprzejmości jednego z członków australijskiej rodziny zostaliśmy wyposażeni w mikrobus . Po co poruszać się trzema samochodami , jak można jednym . . .

482.jpg


483.jpg


Jest piękna , słoneczna pogoda , nie jesteśmy zmęczeni , ruszamy więc z Agnieszką na spacer po kolorowej okolicy . Jutro wigilia , niektóre domy są pięknie udekorowane , natura również zdobi te domy . Nad wszystkim zdają się czuwać kolorowe , buszujące w roślinności ptaki :D .

484.jpg


485.jpg


486.jpg


487.jpg


488.jpg


489.jpg



:papa:
Ostatnio edytowano 03.06.2024 19:51 przez piotrf, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2024 10:18

Spacer działa jak balsam - nie jest klaustrofobicznie ;) - przestrzenie są ogromne , panuje spokojna cisza , w powietrzu roznoszą się zapachy ziół i kwiatów . . .
"Powietrze lekko drgało tak w dzień gorącego lata . . . " Jutro wigilia Świą Bożego Narodzenia , delikatny ruch powietrza nie pozwala się przegrzać ( temperatyra plus 28 stopni Celsjusza ) . Zastanawiamy się głośno , czy nie brakuje nam śniegu w związku z tym okresem - dochodzimy do wspólnego wniosku , że jednak nie . Sanie Świętego Mikołaja śniegu nie wymagają :lol:
Od kiedy lekarze zabronili mi jazdy na nartach , prócz ładnych widoków śnieg głównie kojarzy mi się z odśnieżaniem :oczko:
To my , ludzie z północy obsypaliśmy betlejemską szopkę śniegiem , który nie miałby szans utrzymać się w temperaturach +5 do +12 , a takie w Betlejem występują na przełomie grudzień/styczeń . . .
Tak . W takim miejscu moglibyśmy mieszkać :D

490.jpg


491.jpg


492.JPG


493.JPG


494.jpg


495.jpg


496.jpg


497.JPG



:papa:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5120
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.02.2024 18:46

piotrf napisał(a):Zastanawiamy się głośno , czy nie brakuje nam śniegu w związku z tym okresem - dochodzimy do wspólnego wniosku , że jednak nie .
W Polsce jak podczas Świąt nie ma śniegu, to mi go brakuje, bo jednak ten biały puch robi klimat podczas świątecznych dni. Ale w ciepłych krajach też by mi go nie brakowało.
piotrf napisał(a):Tak . W takim miejscu moglibyśmy mieszkać :D
Też by mi nie przeszkadzało takie miejsce do życia. Roślinność jest tam powalająca a te kolorowe ptaki niesamowite.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2024 19:27

megidh napisał(a):
piotrf napisał(a):Tak . W takim miejscu moglibyśmy mieszkać :D
Też by mi nie przeszkadzało takie miejsce do życia. Roślinność jest tam powalająca a te kolorowe ptaki niesamowite.


Jest jeszcze coś , czego zdjęcia nie potrafią ( w każdym razie moje ) przekazać , to spokój który jest niemal namacalny i radość , a także zwykła , niewymuszona życzliwość w ludziach żyjących przecież tak jak my . To się udziela , zaraża , bo jest wszędzie i nie zależy wcale od stopnia zamożności napotkanych ludzi
To urzeka :D


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2024 19:32

W wigilię , jako że budzimy się i wstajemy wcześnie rano ( w przeciwieństwie do reszty ;) ) , kontynuowaliśmy spacery po najbliższej okolicy .

498.jpg


499.jpg


500.jpg


501.jpg


502.jpg


503.jpg


504.jpg


505.jpg


506.jpg



:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12820
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.02.2024 09:10

Te papugi na chodniku - cudo :hearts: :hearts: :hearts:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.02.2024 19:38

Kapitańska Baba napisał(a):Te papugi na chodniku - cudo :hearts: :hearts: :hearts:


Takich inteligentnych papug w okolicy było mnóstwo , zachowywały się czasem jak małe dzieci , które popisują się gdy chcą zainteresować dorosłych . Cwaniary , gdy odwracało się od nich wzrok , to przenosiły się tam , gdzie aktualnie patrzyłem :lol:

507.jpg


508.jpg


509.jpg


510.jpg


Czasem od tego patrzenia na nie w oczach się dwoiło , a nawet troiło :smo:

511.jpg


512.jpg



Pozdrawiam
Piotr
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5120
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.02.2024 21:07

piotrf napisał(a):Takich inteligentnych papug w okolicy było mnóstwo , zachowywały się czasem jak małe dzieci , które popisują się gdy chcą zainteresować dorosłych .
Obrazek

Ta papuga skojarzyła mi się z małą dziewczynką, która założyła buty na obcasach swojej mamy i kuśtykając w nich, paraduje jak dama przed obserwującymi ją dorosłymi.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2711
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.02.2024 22:08

Przestrzeń, osiedla, styl w budownictwie mieszkaniowym, ilość i wielkość aut na podjeździe... Australia bardzo przypomina Amerykę Pn. :)
piotrf napisał(a):Jest jeszcze coś , czego zdjęcia nie potrafią ( w każdym razie moje ) przekazać , to spokój który jest niemal namacalny i radość , a także zwykła , niewymuszona życzliwość w ludziach żyjących przecież tak jak my .

Wiem o czym piszesz :tak: . Mieszkałam swego czasu ponad dwa miesiące na typowym amerykańskim osiedlu. Po powrocie do Polski brakowało mi u mijanych osób uśmiechu, spontaniczności i radości życia. Szybko przyzwyczajamy się do dobrego :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18654
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.02.2024 17:21

megidh napisał(a):Ta papuga skojarzyła mi się z małą dziewczynką, która założyła buty na obcasach swojej mamy i kuśtykając w nich, paraduje jak dama przed obserwującymi ją dorosłymi.


Dokładnie takie samo skojarzenia miałem :tak: , trzeba przyznać , że na kostce jej spacer wyglądał dość nieporadnie :lol:

513.jpg


514.jpg



Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15044
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.02.2024 17:38

Musiałam się dobrze przyjrzeć, bo na pierwszy rzut oka te papugi wyglądały jak sztuczne, plastikowe ;) :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Australia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kraj w Oceanii na grudniowe dni - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone