Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki na Wyspach Jońskich 2012

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
babiczka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 31.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiczka » 03.06.2012 11:27

Hej!
Twoje fanzolynie jest fantastyckie!!!!!!!
Czekamy na cd.
U nas leje i 15st. więc "grzejemy" się
Twoimi fotkami (martwa natura też się podobała)
Udanych poszukiwań
pozdrawiamy z Bawarii



Twoje fanzolynie jest super,od razu mamy dobry humor na cały dzień :D :( :( :lol:
Ostatnio edytowano 03.06.2012 13:16 przez babiczka, łącznie edytowano 2 razy
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 653
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 03.06.2012 13:13

Uff dogoniłam Was i jeśli pozwolicie przycupnę w kąciku. Obiecuję być cichutko. Zresztą widoki na fotach takie, że mi mową odbiera... Pozdravki :)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 03.06.2012 16:52

Hejka :papa:


..no to co? :roll: ciesymy sie ze tu zaglondocie jesce , z Wami podruzuje sie nom raźnij :wink: :wink: :wink: Dzisio zrobili my se takom łobjazdówke ,łobjechali my całom wschodnio -południowom cynść wyspy,hyc był strasny teraz my pzijechali , bydymy se robiś łobiodek , gozełecka i Ouzo juz mo łodpowiedniom tymperature , juz sie nikaj dzisio nie rusomy jedynie do basynu , bo momy z 30 kroków i robiymy se wiecorek ABC cyli ( alcohol,Babki i cygaretle) :wink: :wink:








...rano....




w końcu zech ty dziołchy wyciongnoł z tych łuzek i po śniodanku wegetarianckim :wink:






Obrazek



my rusyli :roll:



na pocontek dojechali my do Poros




Obrazek



nie musieli my jechać bez most , pzejechali my se cyntralnie bez zyke , bo zyka wychła :roll:




Obrazek



Poros


Obrazek




Obrazek





cisa , tam je cheba siesta non stop , zoden nic nie robi :roll: :wink:


Obrazek




Obrazek



potym my se pojechali do Skala ( to je tam kaj dowozom w wiynksości anglikow co pzilatujom zeloznymi ptokami :roll: :roll:


po drodze do Skala jesce ładnie


Obrazek












juz ich tam było sporo 8O , tam sie nom za bardzo nie podobało :roll:




Obrazek



Obrazek




potym my pojechali do Lourdata



Obrazek



tu my zostali na kompiele i opolanko na dwie godzinki , plaza do kompania dobro ,piosesek we wodzie i płytko ze 100 metrów łod bzega :roll:



Obrazek







Pamela jak wlazła do wody to siedziała chyba pół godziny 8O ale to dobze bo po kompieli jak zech sie na niom podziwoł to mi chyba z pół kilo schudła narescie! :roll: :roll:



Obrazek




.. :roll: z reguły staram się nie wyrażać krytycznie , opisując Wam miejsca które odwiedziliśmy ( każdy ma swój gust) lecz północna część Kefaloni z Myrtos , Anti Samos to dla mnie "miód na serce" , tutaj tego nie odczułem , ale chcę zawsze zobaczyć jak najwięcej i wykorzystać czas na urlopie do maximum , choć nie zawsze to wychodzi :roll: :roll:




.. nastympnie pojechali my do Pessady ( do wioski z której w środę rano będziemy przeprawiać się na Zante)



Pessada - przystań z której odpływają promy na Zante do Agios Nikolaos



Obrazek

cisa spokój , zywego ducha ni ..hu..hu... a kcieli my sie spytać ło kierej tyn prom łodpływo i kupić juz tikety 8O


Obrazek





widocki pikne , ale co ?....promu, ani kasy, ani roskładu ni ma 8O




Obrazek



no i co?


8O 8O 8O


kapke wyzyj je knajpka , to lece tam , za barym stoi fajno grecynka 8O

to jo do Nij... Kalimera :roll:

i nawijom tom mojom łomanom angielscyznom , i krew mie zaloła potynznie 8O

Pani godo co promy miały juz pływać łod 1-sego maja , potym łod 15-maja,potym łod 1-sego cerwca i z tego co słysała w końcu za tydziyń majom rusyć 8O ( a guglowołem jesce wcora , to wychodziło co juz łod 1-sego maja pływajom)


kapke zech sie zgzoł 8O 8O 8O , kupiłek se zaroz Mythosa na rozluźniyni mięśni 8O , bo nom to kapke plany pokzizowało 8O


i teraz som my kapke w małej kropce , ale" luźno guma :wink: :wink: "

... to je właśnie zaleta nosych wakacyji, ze jak piknie poprosymy Loena to nos wsyndzie dowiezie :wink: :wink: :wink: a taki pzigody najbardziyj lubie


:wink: :wink:

teraz juz mom wlotego drugigo drinola i se zaś pogugluje , z Sami jakisi promy pływajom bo widzym co dziyń z tarasiku , jyno ze prawdopodobnie do Patry , z Poros tyz coś podług gugli cosik płynie do Kyllini ( abo i ni , jutro tam zajade ) , ale jesce wcora pokozołem Pameli Wase relacyje z Albani a konkretnie Ksamil i ta sie podkrynciła straśnie i bucy zaś ze moze tam , a jo kcym na Zante , Basia mówi ze sie zgodzo byle kaj pojadymy , tak ze dzisio bedzie debata i głosowani!)


ale co :roll: :roll:


jo myśle ze Zante jednak wygro! :wink: :wink: :wink:


jutro Wom domy znać po debacie :wink:


Narazie pzed nami do zwiedzynio południowo-zachodnio cynść Kefaloni!


a kaj zaś we środe wyrusymy dalij w świat w posukiwaniu nowych pzigód to Wom Sanowni cytelniki łopisymy w nastympnych łodcinkach :wink: :wink: :wink:

Pozdrowiajom Kowolki!


ide bo basynu :wink: :wink:

:papa: :hut: :sm: :wink:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 03.06.2012 17:15

Nie ważne gdzie, nie ważne jak..

Ważne aby w stronę słońca.. ;)

Pozdrawiam
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 03.06.2012 17:25

Wierni czytelnicy czekają
Jest pięknie na Waszych wakacjach :)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 03.06.2012 18:57

Hejka!


..to zas jo :wink: , juz sie nom humorki poprawiły :wink:


..pogodołem z Paniom właścicielkom (mojom łomanom angielscyznom) , kansik tam podzwoniła po grecku i syćko nom wyjaśniła , nawet mi Ij kolezanke Polke do telefonu poprosiła , co mi syćko łobjaśniła :wink:
i teraz momy syćko jasne , kapke popłynymy dłuzyj bo piyrwse z Poros do Kyllini a poytm s Kyllini na Zante , dała nom rozkład z cynami , tak ze powiym Wom ze ty Grecki nase pzijacioły to som dobre ludzie :D :D


..aha zapomniołech napisać w tym zamiysaniu , co jak my dzisio byli na koniec w Agrostoli , to posli my se tam do knajpki na frapke i co sie okozało :( zostawiłek tam na stołku moigo nikonka co Wom foty posyłom :cry: , pojechali my potym do końca miastecka i (na scynści wrocomy tom samom druzkom ) i tu naroz wyskakuje mi pzed auto kelner i pokazuje rynkami co jakby foty nom robił 8O , jo se myśle co zech pryndkość pzekrocył 8O , a jechołech chyba z 30/h , a tu jego kolezanka kelnerka pzinosi mi moigo nikonka 8O , normalnie zdymbiołem ale po poru sekundach zech dopiro zatrybił co je zy mnie za cymoł 8O


..podziynkowołech piknie! :D :D :D

...tak ze kolejny roz co tu jezdzymy po Helladzie , to potwierdzo co Greki to som Serdecni i Łucciwi Ludki :wink: :wink:



na dobranoc wiatracki na Enos (1628 m n.p.m.) dzisio w drodze powrotnej s wyciecki :roll:











Obrazek





Obrazek



.. Ouzol s lodym i ze śprajtym fajnie wchodzi , nos kolega właściciel skludzo juz łowiecki, dzwonecki im piknie dzwoniom.. :wink: :wink: tak ze zas bedzie wesoło...



tam we środecku fotki( nie kciało mi sie iść po tyn drugi aparat z

zoomem)





Obrazek





c.d.n.







Pozdrowiajom Kowolki!






:papa: :hut: :sm:
ankao
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankao » 03.06.2012 20:06

Aj....jaj ale adrenalina... niewiele brakło mielibyśmy gotową relacyje z Ksamil. (kierunek naszych sierpniowych wojaży) Już nawet zaczęłam kibicować Pameli :P a tu Zante wygrało!!! Oj, Kowol spisek czy ustawka z P. Basią???
A tak na marginesie przyznam Wam się, że codziennym rytuałem się stało Kowolków podglądanie...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.06.2012 21:51

ankao napisał(a):
A tak na marginesie przyznam Wam się, że codziennym rytuałem się stało Kowolków podglądanie...



...no właśnie :D

Wiatracki na Enos, plaże i widoki przepiękne, do tego ta wspaniała pogoooda, może jutro uchwycisz wschód słońca?

Zachód słonecka jus mos :D
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 03.06.2012 22:42

Kowol,

A pytanie techniczne mam - ouzo - to Nostalgia, Matros czy 18??

Śle wam pozdrowienia z jesiennego 3miasta.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 04.06.2012 09:28

ankao napisał(a):Aj....jaj ale adrenalina... niewiele brakło mielibyśmy gotową relacyje z Ksamil. (kierunek naszych sierpniowych wojaży) Już nawet zaczęłam kibicować Pameli :P a tu Zante wygrało!!! Oj, Kowol spisek czy ustawka z P. Basią???
A tak na marginesie przyznam Wam się, że codziennym rytuałem się stało Kowolków podglądanie...


Czytam ja , czyta mąż , czyta córka , czyta mama......

Nagoniłam Wam "czytaczy"i teraz dyskutujemy o Waszej wyprawie kilka razy dziennie.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na c.d
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 04.06.2012 15:09

Iwona75 napisał(a):
ankao napisał(a):Aj....jaj ale adrenalina... niewiele brakło mielibyśmy gotową relacyje z Ksamil. (kierunek naszych sierpniowych wojaży) Już nawet zaczęłam kibicować Pameli :P a tu Zante wygrało!!! Oj, Kowol spisek czy ustawka z P. Basią???
A tak na marginesie przyznam Wam się, że codziennym rytuałem się stało Kowolków podglądanie...


Czytam ja , czyta mąż , czyta córka , czyta mama......

Nagoniłam Wam "czytaczy"i teraz dyskutujemy o Waszej wyprawie kilka razy dziennie.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na c.d


no to witam w klubie :) u mnie też pół rodziny czyta.
z poprzednia relacja Kowala było to samo
dawaj dalej :)

pozdrav
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 04.06.2012 16:03

Hej Kowal, relacja jak zwykla piękna i w pięknych okolicznościach przyrody. Nie rzucił Ci się gdzieś podczas zwiedzania wysp jakiś fajny dom do wynajęcia dla 20-30 osób? Tyle nas jeździ i mysle że pokazując wszystkim twoje zdjęcia udałoby mi się przekonac ekipę do wyjazdu do Grecji. Udanego dalszego wypoczynku i czekamy na dalszy ciąg relacji.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 04.06.2012 17:06

piosz napisał(a):Hej Kowal, relacja jak zwykla piękna i w pięknych okolicznościach przyrody. Nie rzucił Ci się gdzieś podczas zwiedzania wysp jakiś fajny dom do wynajęcia dla 20-30 osób? Tyle nas jeździ i mysle że pokazując wszystkim twoje zdjęcia udałoby mi się przekonac ekipę do wyjazdu do Grecji. Udanego dalszego wypoczynku i czekamy na dalszy ciąg relacji.



...hm... :roll: w ośrodku na Lefkadzie , w którym byliśmy w ubiegłym tygodniu , luźno zmieści się taka grupa i nawet większa :wink:

... jak i w domku w którym przebywamy na Kefaloni taka grupa spokojnie się zmieści :wink:


...w tych w których przebywamy obecnie na wakacjach , trafiliśmy na bardzo miłych gospodarzy i obsługę ( wymiana pościeli , ręczników itd , itp )

..linki podałem gdzieś wyżej w tej relacji (:roll: to nie je reklama!:roll: )

... kwater jest od "groma i jeszcze trochę" , lecz w sezonie może być problem , bez wcześniejszej rezerwacji dla takiej grupy w jednym domu, tak podejrzewam..:roll: , w okresie w którym my tutaj , teraz sobie wędrujemy nie widzę problemu z zakwaterowaniem takiej liczby osób :wink:


Pozdrówki :papa:
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 04.06.2012 17:52

Dzięki za szybką odpowiedź. Wasza obecna kwatera jest bardzo ładna. Niestety dopiero teraz zobaczyłem na google maps że aby tam dojechać trzeba pokonać około 2000 km. Większość z naszej grupy (w tym i moja żona) uważa że już Orebić był baaaardzo daleko, a co dopiero jakby mieli jechać aż na wyspy Greckie. Chyba musimy zacząć od bliższych terenów Greckich np. Chalkidiki.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 04.06.2012 18:37

Hejka!

:wink: widze ze tu Sanowne Kolezanki i Kolegi spoziyrajom :wink: łod casu do casu , no to wyndrujymy dalij ś Wami :wink:





Dzisiaj objechaliśmy cały półwysep Paliki ( południowo-zachodnia część Kefaloni) :roll:







No i co my tam łobocyli postarom sie Wom krotko streścić :wink:







W drodze na Paliki mijali my Myrtos , toch nieomieskoł jom cyknoć jesce roz , bo jak sie na niom dziwom , to mi sie nogi robiom gumowe i tyn widok straśnie koi moi serce




Obrazek




po drodze minyli my taki pikny kościułek , toch go tyz pstryknył :roll:



Obrazek






skwar sie robił straśny tak ze postanowili my sie zatzimać na kompiele na jednej s perełek Kefalońskich , a mianowicie na



Platia Petani ( zachodnie wybrzeże Kefaloni )




Obrazek



Obrazek




no i widocki były takie :roll:



Obrazek




i takie :roll:




Obrazek




Pamela zaroz jak my dojechali , jak struś pyndziwiater poleciała wymocyc pyrdel do mora , co w tym pośpiychu zapomniała ściepać kapelus , cok ij kupił jak była roz zamamrano :wink:




Obrazek




ze tzi godziny my lezeli , zjedli my se kalamary i steka i hyc sie taki zrobił ze tza było sie gumować , woda juz ciepło jak w sezonie :roll:




Obrazek




no to co? :roll:



pojechali my dalij na południe zachodnimi graniami Kefaloni łobocyć cheba najwiynksom perełke 8O





a mianowicie Amos Beach , to je kolejne miejsce , co jak sie na niego dziwom , to sie boje ze ze scynścia moge narobić w gacie :wink:




Amos


Obrazek



i tu nastompiła moja droga kzizowo 8O , Pamela jak sie podziwała na te schodki , to zaroz zrobiła w tył zwrot 8O




Obrazek




Obrazek



a jo :roll: no co Wos bede cyganił :roll: zlozłem moze kapke wiyncyj jak do połowy i tyz w tył zwrot :wink: a wylazowołech te połowe z 15 minut z 5-cioma pzerwami , ale fotki cyknołem dlo Wos :wink:

..w sumie kompać my sie tu juz dzisio ni mieli zamiaru , bo juz my byli po :wink:





Obrazek





Obrazek



potym my pojechali dalij na południe




Obrazek






Obrazek


i trefili my na :roll:




The Monastery of Kipoureon in Kefalonia



Obrazek





Obrazek



no ogólnie było piknie



Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek





i w drodze powrotnej w oddali na horyzoncie , pojawiła sie Zante , dalsy etap nasej podruzy , prawdopodobnie łod środy :wink:






Obrazek




Byli my jesce dzisio w Lixouri i wcora w Agrostoli ale jakosi nom ty miasta nie pzipadły do gustu , to my fotek nie cykali :roll:




... kurde to tyle narazie , lece se pzelicyć Ouzole i Robole , cy mi sie co nie starciło zaś ze zapasików 8O , bo wcora tach zech sie zagodoł s Wami ze mi sie dwa straciły 8O , ciekawe jak :roll:



Pozdrowiajom Kowolki!


c.d.n.


:papa: :hut: :sm:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kowolki na Wyspach Jońskich 2012 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone