Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne..

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Indiana
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 10.09.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indiana » 15.04.2014 10:50

Kowolki koniecznie i obowiązkowo !!!

Czekamy z niecierpliwością na kolejną weekendową (póki co) relację :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 15.04.2014 13:12

Poczytałem, pośmiałem się... :lol: :wink:
Cieszę się że Jeseniki przypadły Wam do gustu :!:

pozdr
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 15.04.2014 17:02

Janusz ma rację, relacja jak zwykle na wesoło, z przymrużeniem oka, z dużym dystansem do siebie. I jak zwykle nie mogło zabraknąć wątku gastronomicznego :D Dobrze się to czyta, ale Kowolki przyzwyczaili już nas do tego :D

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.04.2014 18:33

Kowal38 napisał(a): sklepu ni hu hu...najblizsy w Jeseniku 12 kilometrów


Przed laty sklep był - w chacie obok (zostały schodki :wink: :roll: porowadzące dawnego wejścia do sklepu). Z Tetrivka chociliśmy tam zimą w kapciach :wink: .
Namiastką sklepu jest budka gastronomiczna obok parkingu i restauracji Rejviz, tyle że zamówienie na rohliki trzeba zrobić poprzedniego dnia, a odebrać w budce rano po jej otwarciu. Czasem korzystamy z tej opcji. Ostatnio wprawdzie pieczywka nam nie brakowało, w budce natomiast nabyliśmy kiełbasę na ognisko - bez uprzedniego zamawiania. No ale może było to trochę po znajomości :wink: , bo właściciele budki jednocześnie władają Tetrivkiem :)
Ostatnio edytowano 12.05.2014 21:46 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 04.05.2014 19:54

Witam

Podczas swoich greckich wypraw wypożyczałeś łódkę.
Piszesz, że Grecy nie robią żadnych problemów.......kasa, nr telefonu i przed siebie.
Super sprawa.
Ale co w sytuacji gdybyś ową łódkę uszkodził?
Rozmawiałeś z Grekiem o tym?
Gdybyś mógł jakieś info w tej sprawie

pzdr
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 12.05.2014 16:29

perkac napisał(a):Witam

Podczas swoich greckich wypraw wypożyczałeś łódkę.
Piszesz, że Grecy nie robią żadnych problemów.......kasa, nr telefonu i przed siebie.
Super sprawa.
Ale co w sytuacji gdybyś ową łódkę uszkodził?
Rozmawiałeś z Grekiem o tym?
Gdybyś mógł jakieś info w tej sprawie

pzdr


..hejka ..sorki że tak puźno , nie wiem czy moja odpowiedź Ciebie usatysfakcjonuje :roll:


..wypożyczaliśmy takie łódki ( małe motorówki ) nie raz i w Chorwacji i Grecji :wink:




..przyznam że mieliśmy dwa zdarzenia (niegroźne), które na szczęście dobrze się skończyły ..


..raz w Sivocie (Epir) opływaliśmy piękne wysepki i plaże i postanowiliśmy sobie zrobić przerwę , wpłyneliśmy do malowniczej zatoki , silnik stop i postanowiliśmy sobie zrobić siestę z pół godzinki , kotwicy nie rzuciliśmy bo nasza miała za krótki sznur , drzemka ,opalanko i .... 8O i dryfując wtrąbiliśmy do dużego katamarana , łódka na szczęście nie doznała obrażeń..z góry spojrzał na nas fajny Macho z dwoma panienkami , zaczeli się śmiać , zapytali czy nie trzeba w czymś pomóc ..przeprosiliśmy i tak się to skończyło :wink:


..a na Zante zsunął się nam do wody sznur do cumowania łódki który leżał na burcie ( miał z 30metrów ) i wplątał się w śrubę .. łódka się zatrzymała wyłączyliśmy silnik i pół godziny go odplątywałem nurkując ..hm w sumie zostało z niego z 5 metrów .. i co byli my s Pamelom posrani jak ..niemowlaki .. 8O po powrocie przekazując łódkę właścicielowi wysiadamy i mówę sorry , sorry, my uciąć lina od cumowania łódka , i ta lina sie nom zaplątać w śruba 8O , właściciel zanurkował , my posrani , pewnie bedzie kara z 50 eurasów :roll:
, wynurkowoł i mówi ..no problem evrythings is good i zaprosił nas na winko wieczorem , bo niedaleko mieskaliśmy :wink:




..cyt..


..Ale co w sytuacji gdybyś ową łódkę uszkodził?
Rozmawiałeś z Grekiem o tym?







..to nie rozmawiałem , bo po grecku to znam z 50 słów :D , po angielsku ( poziom ..hm wyżej jak początkujący :wink: ) ..tutaj Ci nie pomogę , pewnie te łódki mają jakieś ubezpieczone albo i nie , gdybym uszkodził to napewno starałbym się jakoś tą sprawę rozwiązać pozytywnie :wink: ( karty kredytowe, casch lub Leon w rozliczeniu) zawse jadymy jakoś zabezpiecyni


..ale główa do góry :wink: :papa: ..trzeba myśleć pozytywnie :wink:


Obrazek



Obrazek





Obrazek



Obrazek



..uważajcie na manty i rekiny :wink:

Obrazek


Obrazek





Obrazek




..udanych i wesołych wakacji :wink: :papa: :hut:



..zycom Kowolki :wink:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 12.05.2014 20:16

Kowal38 napisał(a):..raz w Sivocie (Epir) opływaliśmy piękne wysepki i plaże i postanowiliśmy sobie zrobić przerwę , wpłyneliśmy do malowniczej zatoki , silnik stop i postanowiliśmy sobie zrobić siestę z pół godzinki , kotwicy nie rzuciliśmy bo nasza miała za krótki sznur , drzemka ,opalanko i .... 8O i dryfując wtrąbiliśmy do dużego katamarana , łódka na szczęście nie doznała obrażeń..z góry spojrzał na nas fajny Macho z dwoma panienkami , zaczeli się śmiać , zapytali czy nie trzeba w czymś pomóc ..przeprosiliśmy i tak się to skończyło

Przy okazji i ja skorzystałem z tej wiedzy. Co do macho, żadna dziwota, zobaczył Ciebie to pozostało mu się tylko uśmiechnąć i grzecznie zgłosić akces pomocy... :). Ciekawe czy tymi rekinami odstraszysz chociaż część grekomaniaków... Pozdrawiam
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 15.05.2014 17:53

Dzięki za odpowiedz

A to w ramach rewanżu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i dla chętnych właściwy kierunek

Obrazek

pzdr
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 08.01.2015 15:30

Drogi Kowolku, uśmiałam sie zankomicie, przyznam sie,że nie przeczytałam całej relacji, bo jestem w pracy a głupio co raz wybuchać śmiechem, gapiąc się w komputer, ale w całości przeczytam sobie w domu.
Mam kilka pytań:
1) jak jechaliście, bo chyba dobrze zrozumiałm że samochodem
2) skąd najlepiej/ najtaniej dostać się na Skhiatos, Thasos, podrózując samochodem
3) ceny kwater/promów, i czy jechaliści w ciemno

będę wdzięczna za wszelkie sugestie lub podpowiedzi gdzie szukać, forum czytam sukcesywnie, ale czasem szybciej uzyskać można odpowiedzi w ten sposób,

pozdrawim z Krakowa/Wieliczki!
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.01.2015 19:42

Jako to dziwno ta gwara ślunska. Za pieruna nie mug chytać kaj mu chodzi. 8O 8O 8O
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 08.01.2015 22:59

Witam!
A ja skorzystam z mozliwości zawartej w tytule "+ inne"
i zapytam perkaca kiedy był na Elafionissos. Może Twój prom przepływał dalej od kościółka, który zgrabnie zasłoniłeś ręką, ale z mojego promu to wyglądało to tak.
Obrazek
Obrazek
Mogę już coś napisać o zeszłorocznej podróży, ale potrzebuję serwera do umieszczania zdjęć.
Czy ktoś może mi polecić coś godnego uwagi.
Pozdrawiam wszystkich :wink:
pietruszeczki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.08.2012
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietruszeczki » 10.01.2015 13:19

Przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze. W końcu się odezwal dawno nie czytany Steftes 8O . Czekamy :?: i czekamy :x i czekamy :roll: , może się w końcu doczekamy :lol: Pozdrowienia :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 24.01.2015 19:57

ło rajuśku - od wczoraj czytam relację bo wcześniej im umknęła...jeszcze byłam cromaniaczką wtedy to pewnie dlatego :D

rozważam różne opcje na te wakacje...Milos był na topie ale trochę tam dalej...rozesłałam już kilkanaście zapytań o ceny kwater i drogo...prom drogi...hmm a Sporady by Kowolki kuszą :D przeczytałam całą relację, popłakałam się z mężem ze śmiechu parę razy, jesteśmy Waszymi fanami:)

świetna relacja, jak każda:), poziom humoru i zdjęć wyśmienity:)

Wasz charakterystyczny styl relacjonowania jest nie do pobicia;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.01.2015 00:59

Kowolki ...doradźcie...Jońskie czy Sporady... (dokładniej Kefalonia+Itaka lub Kefalonia+Zakynthos czy Skiathos + Skopelos)????...na razie Miloś odrzucamy bo najdalej i najdrożej pod kątem kwater a pod namiot mąż nie chce jechać z dziećmi...przynajmniej na razie:)

Lefkada jest nam znana i jesteśmy zakochani w tej wyspie ..z jednej strony ciągnie do nowego, z drugiej do poznania okolic tego co nam pasowało...dylematy...
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 01.02.2015 20:47

ArliJ napisał(a):Kowolki ...doradźcie...Jońskie czy Sporady... (dokładniej Kefalonia+Itaka lub Kefalonia+Zakynthos czy Skiathos + Skopelos)????...na razie Miloś odrzucamy bo najdalej i najdrożej pod kątem kwater a pod namiot mąż nie chce jechać z dziećmi...przynajmniej na razie:)

Lefkada jest nam znana i jesteśmy zakochani w tej wyspie ..z jednej strony ciągnie do nowego, z drugiej do poznania okolic tego co nam pasowało...dylematy...





Hejka :wink:

..sorki że tak puźno..alem na forum ze dwa miesionce nie zaglondoł 8O :wink:, ...hm syćkigo naroz sie nie do ..wiadomo :mrgreen:


..kiej bym mioł wrocić w te same miejsca , to Kefalonia bije syćkie pozostałe na łep :wink:


..plaże Myrtos , Ammos ( nie zlozłem na doł :wink: ) , Petani , Antisamos , miasteczko Asos i wiele innych pięknych miejsc :mrgreen:


..Itaka ..hm ( byłem ino na takij komercyjnej objazdowce s Lefkady ...dlo mnie szału ni ma :roll:




.. spędzając urlop na Kefalonii można by było wyskoczyć na Zante na dzień lub dwa z noclegiem .. promem z Pessady do Agios Nikolaos ( wiadomo swoim autem ) i zobaczyć zatokę wraku z góry i całe zachodnie wybrzeże ( styknie na to dzień ) , samo południe i południowy wschód wyspy ( od Alikanas aż po Keri , nie ciekawy :roll: , komercja ) , północny wschód (rejon Makris Gialos ) piękny :wink:


..na Skhiatos , Alonissos i Skopelos trzeba by cały urlopik poświęcić ...a warto :wink:


..hm ....jedyne wyjście z sytuacji to rozdzielić Sporady i Jońskie na dwa urlopiki :wink: :mrgreen: :papa:



Pozdrowiajom Kowolki :wink: :papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.. - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone