Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne..

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 13.04.2014 01:06

pzdr
no i oczywiście czekam na piękną Korsykę
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 13.04.2014 01:15

ja znowu tylko Grecja
ale ta piękna bez angoli tzn nie małpia
mani elafonisos monemwazja moze zante?
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 13.04.2014 01:22

a teraz ciekawostka
mam nadzieje że bez nie nieporozumień cro pelkowych
jakis czas temu spotkałem sie na kefaloni ze steftesem i.........
byłeś tematem Ty i Twoje wojaże
tematami bieżącymi
pzdr
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 13.04.2014 01:24

a teraz trochę prywaty
Jeszcze tylko trzy miesiące
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.04.2014 18:33

Hejka :wink: :papa:

..co do planów ... to wyjazd dopiero we wrześniu :( niestety


..syn sie zynii niedługo i nas kapke wydoił s kapusty :D :D 8O ,tak ze wyprawe majowo/cerwcowom pzeprowadzymy palcym po mapie :D :wink: , ale za to potańcujymy ,pojymy i popijymy gozołki na wieśelu..hm f sumie tyz dobze :roll: :wink:


...a co do celu wrześniowych wakacji to momy tzi końcepcje :roll:


..Korsyka :hut:

..Paxsos + Korfu :roll:

.. albo Cyklady .. dwie wyspy + wypad na Santorini :wink:

..jednom ś nich wybierymy

..a co by nie było nudno to wciepne ponizej , pore fotków s nosego weekendowego wypadu do Rejvizu i okolic ( właśnie my pzijechali) :wink: :roll:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.04.2014 19:45

:roll: ..nie byde sie tu za wiela rozpisowoł, co by Wom nie zawracać głowów, pośle pore fotek 8O


..a wiync było tak , nadesła wiosna , cyntralne ADM wyłoncył ( a rachunki płacymy) ,dobze co nom prondu nie odłoncyli . S uwagi na te okolicność piyrwse wiosynne wiecorki spyndzali my s Pamelom głymboko pod piezinom pzikryci łod usow po słapy , Pamela sie mieściła cało a mie ś pod nij słapy wystowały , ale mi oblykła wełniane fusekle co mi zostały po pradziadkowi .. :roll: hm kapke smerdziały 8O i miały dziure bez kierom mi wystowoł wielki palec :roll: i fort musiołem ...de bele nim kryncić bo pierońsko mucha masara 8O se go upodobała , ale po tzech wiecorkach umarła ..no scynście 8O , ale co ..ciekawość mi nie dowała jednak spokoju na co pierona wykopyrtała , to my jom zawiyźli do weterynaza na sekcje zwłok. Okazało sie co wyzionyła ducha na zawał albo ze smrodu s tych fusekli .. do prokuratury my tego nie zgłasali a weterynaz mi sie jakiś podejzany wydowoł :roll: , pochowali my jom w donicce pod paprociom ,i podlywomy jom łod casu do casu , i kapke nom ij teraz zol :roll:


..dobre ..kurde bom sie rospisoł , i tak lezonc w temperatuze 10 stopni i cytajonc łopowieści Dangolków i Maslinki o Jesenikach postanowili my tyn rejon weekendowo łodwiedzić :wink:

ponizej pore fotek :wink:


najsampiyrf , po zakwaterowaniu w Rejvizie pośli my do gospody na Paloucku na kotleta ustalić kaj dzisio idymy


Obrazek



Obrazek

dostali my plan łod bufetowej , kozała nom iść do Mechowego jeziorka ( to ja tam kaj stoi piwo) :wink:


Obrazek


no to co , po spozyciu tzech kufli jo , Pamela cola ,udali my sie we wskozanym kierunku



Obrazek


po pzejściu około 200 metrów hlavni tridom , napotkali my Penzion Rejviz i tu postanowili my uzupełnić płyny w ilości jo tzi kufle , Pamela kafka 8O



Obrazek


wycyckołem tzi , bo ci Panowie po lewej juz mieli cheba doś , ino im gowy wystowały spod stoła 8O


i f końcu my rusyli, kapke mnom zatocyło i zapiyłech f kozeń , tom w locie odblokowoł aparat i zrobiłem dlo Wos zdjyncie w wersji makro 8O


Obrazek



uwidziołem Rejvizowe smreki , to cykłem drugom


Obrazek





ale dobze co trasa była dobze oznakowano , to śli my dalij


Obrazek


Obrazek



Obrazek



spraśnie mie po tych ceskich piwach nagazowało iiii... puściłem fest bonka (wiym co w rezerwacie nie wolno :cry: ale co miało mie potargać ?)



no i jakem tego bengala stzelił to podmuch złomoł świyrka 8O



Obrazek


...hm w f sumie , scyńście f niescynściu , bom se mioł kaj siednoć a byłech juz fest zmyncony :roll:




pośli my dalij , podle znakow


Obrazek




po jakimś kilometze pojawiła sie cesta z desek no scynści , tom juz wiencyj świyrkóf nie połomoł :roll:




Obrazek


..cdb za chwile ide se naloć drinka :wink:


no i widocki były takie



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek







f koncu nom zostało dwiesta metróf



Obrazek



Obrazek



no i cel osiongniynty

Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek





Obrazek





Obrazek

pozegnołem sie s reśtom kolezanek i kolegów pepików :wink: i pośli my na haus

Obrazek

było piknie , wracali my po cimoku , ale my trefili , na kfatere wrociłem letkim zygzakiym doś pużno bom se zaś wypiy tzi kufle i posiedzioł s tymi panami co im gowy spod stołu wystowały "Pod Rejvizem" :wink:


..cdb
Ostatnio edytowano 14.04.2014 09:19 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 13.04.2014 19:52

Świetna relacja jak zawsze, miło się uśmiechnąć przed poniedziałkiem.
Cóż jeszcze napisać, nie puszczaj "bonków" szkoda lasu;)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.04.2014 20:13

Lasy Rejvizu przeżyły całe mnóstwo bąków, jeszcze kilka z pewnością im nie zaszkodzi :)

A co do wakacyhnych opcji - wszystkie kuszące :D , więc neizaleznie na co się ostatecznie zdecydujecie, do każdej relacji chetnie zaglądniemy :) . A co do wrześnowych wakacji - od wielu lat tylko takie mamy (nie licząc Gochów :wink: w środku lata), a :mrgreen: spłukanie się z kapuchy po majowym weselisku naszej córki zwowocowało tym, że poczas wrześniowej wyprawy na Peloponez, wszystkie nocki spędziliśmy w naszym aucie, żadnego :roll: pod dachem.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.04.2014 20:27

dangol napisał(a):Lasy Rejvizu przeżyły całe mnóstwo bąków, jeszcze kilka z pewnością im nie zaszkodzi :)

A co do wakacyhnych opcji - wszystkie kuszące :D , więc neizaleznie na co się ostatecznie zdecydujecie, do każdej relacji chetnie zaglądniemy :) . A co do wrześnowych wakacji - od wielu lat tylko takie mamy (nie licząc Gochów :wink: w środku lata), a :mrgreen: spłukanie się z kapuchy po majowym weselisku naszej córki zwowocowało tym, że poczas wrześniowej wyprawy na Peloponez, wszystkie nocki spędziliśmy w naszym aucie, żadnego :roll: pod dachem.



Hejka :papa:


..no to już nam raźniej na sercu s tym weselem :wink:


Kowolki pozdrowiajom Wawerków i Dangolków :wink: :papa:
Indiana
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 10.09.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indiana » 14.04.2014 10:23

Weekendowa wyprawa fantastyczna :D

Wrześniowe kierunki zacne... mnie też intryguję Santorini, ciekawe co u Was ostatecznie zwycięży...?

Jedno jest pewne, my z Wami wszędzie.. w ciemno :smo:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.04.2014 10:37

Indiana napisał(a):Weekendowa wyprawa fantastyczna :D

Wrześniowe kierunki zacne... mnie też intryguję Santorini, ciekawe co u Was ostatecznie zwycięży...?

Jedno jest pewne, my z Wami wszędzie.. w ciemno :smo:



Hejka :wink:


Pozdrowiomy Indiane Jonesa s Lublina :wink: :papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 14.04.2014 11:02

Coś razem Wam nie po drodze. :mrgreen:

Idziecie/jedziecie w przeciwnych kierunkach. :hut:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.04.2014 11:54

..dobre dokleje jesce drugom cynść weekendowego wypadu w Jesioniki , bo mom akurat dziyń urlopu i kapke casu , chocioz nie za wiele bo Pamela juz dzwoniła z roboty co robiym na obiod bo je straśnie głodno a dopiyro je 10-to 8O , a sroł pies najwyzej kupie mrozone pyzy i tyz zjy :roll:



..ło muse masaze juz nie bede wiele pisoł , pzikro sie ta historia skońcyła ..bo sie okazało ze weterynaz niedokładnie te sekcje zrobił i ona była w cionzy ( w bzuchu miała jajecka) ... ( a my zapomnieli ś niom zajechać pzed pogzebym do ginekologa) :roll: i po tydniu s tej donicki s paprociom zacyły wylotywać małe muchy masary ...hm zadyme my mieli straśnom w izbie , 50 lepów na muchy uwiesone u sufitu ( jak na sali sylwestrowej) i muchozol wppsikany cały co wiecor 8O , ale f końcu po tzech dniach padły pierony , donicke s paprociom my wyciepali na hasiok i nawet tam nie zaglondomy łod tego casu , zamiast paprotki kupili my se hiacynta w tesco i se go woniomy :wink: , łocywiście łod casu do casu :wink:



..dobre jesce ino pore fotek i nie pzynudzom :roll:


..wiecorem po powrocie z Mechowego jeziorka wiadomo co .. i puścili my se jesce film po cesku , bo f innych jynzykach filmów nie byo i my usnyli . Rano pobudka o 8-mej , łep jak sklep a sklepu ni hu hu...najblizsy w Jeseniku 12 kilometrów a gospody łod 11-tej łotwarte :cry: ,dobze co my se wziyni s chałpy chlyb i jajca , tom łobudził Pamele co by zrobiła wajeśnice , ale dostołem opiernicony ,slaban na browary i rozkaz co mom jom zabrać w jakiś kulturalne miejsce :roll:


Obrazek



Obrazek



i pojechali my do Karlovej Studzianki




Obrazek

to je tako piekno malownico miejscowość , cisa i spokój ,ino pore turystów i my Polecomy :wink: :!:





Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek





Obrazek




Obrazek



ale co....zaś pech , bo było koło dzisiontej rano i syćki tawerny pozamykane :cry: i Potraviny tez 8O była jyno łotwarto pijalnia wód minaralnych , pośli my tam i jakem łyknył tej wody tom sie zrobił zaroz cały zołty ,potym cyrwony i blady , Pamela wypieła dwie sklonki i nic ij nie było 8O , widocnie jo mom delikatny zołondek, wole napoj f koloze zołtym zdecydowanie :wink:


.. w końcu tak siedzemy na ławce f parku ,jak sie okazało cyntralnie pzed bazenem ( cy łaźnie sie to tak kulturalnie nazywo , no to Pamela sie zacyła dzeć co mom jom tam natychmiast zabrać :!:


... no to co pośli my do tych łaźni :roll:


Obrazek






woda tam była tak ciepło , co myślołem ze padne :cry:



ale s tej rury leciała chłodniejso , tom pod niom siedzioł i masowoł kryngosup


Obrazek




az zem osłob i posłem se legnyć na lezok , Pamela posła do sauny i na nagzywani jakimsi lampami :roll: a jom se lezoł bo mie tam jakosi nie ciongło :roll:



Obrazek




Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek




jak my wyśli s tego bazynu , ledwo docołgołem sie do ławki w parku , siedli my byłem odwodniony do granic wytzimałości :!: ale dziwom sie na zygarek i juz 12-to ..hura to tawerny bedom juz otwarte ale Pamela se wymyśliła ze pojadymy do Jaskini a nie do tawerny 8O 8O , to mie krew zaloła , zrobiłem sie zaś blady ,cyrwony i zielony na pzemian i f końcu sie zlitowała ze po drodze do Jaskini wlezymy do jakij tawerny uff :wink: :wink: :mrgreen:


dobre ide se juz oskrobać ziemnioki do obiadu , ale jesce Wom pośle pore fotek jak łoskrobie z tzeciej i ostatnij cynści weekendowego wypadu w Jesioniki :wink:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.04.2014 12:43

...i pojechali my do miejscowości Lipova Lazne do Jaskini na Pomezi 8O


...i stanyli my w Gospodzie jak nizyj


Obrazek



..no tu mi sie zdecydowani najbardzij podobało , gruchnyłem se zaroz dwie Holby i dwa Staroprameny i mi sie jakoś zaroz lepij na dusy zrobiło :wink: :wink:

Obrazek



..jom se skonsumowoł rzizka a Pamela kachne :roll:

Obrazek



..pytołem Pamele co by moze skocyła do tej Joskini sama a jo bym tu posiedzioł ...ta jak sie wydarła , tom sie juz nic nie pytoł wiyncej 8O , ino gzecnie do Leona posmarowołem




..ledwom zdonzył zachocyć ło wychodek ze strachu , im se posikoł adidasa z nerwów 8O , ale ino kapke :roll:








Obrazek



i my dojechali , kupili my se vstupenke s aparatym


Obrazek




Obrazek




pan kasjer nom powiedzioł co musym doczkać 20 minut i no do Pzewodnicke po Polsku



Pani pzewodni pziśła po nas i wleźli my do tej dziury



Obrazek




Obrazek


a je to netoperek :wink:


Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek





w joskini było w sumie piknie Pani non stop stowała i nom opowiadała ale tak czesko /polskim :roll: ,i wszystko by było fajnie ini mi sie zas tak sikać zachciało po tych piwach że myślołem że tam nie zdzierżym 8O ,kurde sami by my te joskinie oblecieli pewnie w 15 minut, ale s tym opowiadanim zeszło 45 minut, jak my ino wyśli i uwidziołem światło dziynne tom sie nawet s Paniom Przewodnik nie pozegnoł inom pruł sto na godzine do wychodka i zaroz mi sie zrobiło lepij :wink:



potym my se pojechali do domku do Rejvizu , rozpolili my se łognisko , jom se cyckoł flasecke a Pamela kafke i cole zjedli my se po 5 kiełbasek i pośli my spać :wink: :wink:





Obrazek


Obrazek





Obrazek



Obrazek






Obrazek




w niedzielę wracając wpadliśmy jescze do Bruntala do aquacentrum (polecamy) nieopodal nad zalew i....


...to by było na tyle ..





..s weekendowego wypadu w Jesioniki , zwiedziliśmy zaledwie 10-część tego regionu i napewno tu jeszcze wrócimy , bardzo nam się podobało :wink:






..jeszcze raz podziękowania dla Dangolków i Maslinki za Ich relacje , bo pewnie bez nich nigdy byśmy tam nie trafili :wink: :papa:






..często gdzieś wypadamy . to jeśli pozwolicie to pofandzolił bym tu zaś ś Wami f krótkiej relacyjce s kolejnego wypadu :wink: bo do września jesce ...ho...ho... :roll:




..Pozdrowiajom Kowolki :smo: :wink: :papa:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.04.2014 13:15

Kowal38 napisał(a):..często gdzieś wypadamy . to jeśli pozwolicie to pofandzolił bym tu zaś ś Wami f krótkiej relacyjce s kolejnego wypadu :wink: bo do września jesce ...ho...ho... :roll:

Koniecznie! Czyta się jak zawsze rewelacyjnie, a i zdjęcia ciekawe :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.. - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone