Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne..

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 10.07.2013 20:58

barti75 napisał(a):Kowal zeje..... masz wszystkie relacje wstyd się przyznać :oops: , ale od tej zacząłem, ale przeczytałem pozostałe które napisałeś, byliście w tym roku tam 3 tygodnie tak wykumałem z relacji, wiem że o pieniądzach się nie rozmawia, ale właśnie coś takiego chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, a po Twojej relacji to tylko mój apetyt na taką wyprawę wzrósł niemiłosiernie :wink: , mógłbyś zdradzić nie co do centa oczywiście, ile te 3 tygodnie w tej Grecji Was kosztowało, ale tak realnie ile wydaliście ze wszystkim noclegi, żarcie na miejscu, paliwo, opłaty za promy , ambrozji nie liczę :D :?: co bym wiedział ile szykować geldów na przyszły rok :mrgreen: , cena w zaokrągleniu powiedzmy do 1tysPLN.




...hm.. :roll: już wcześniej prawie wszystko podałem :roll:



..ale łoki , klepne taki krótki podsumowani :roll:


.. w tym roku przejechaliśmy 4630 km...

..nasze wakacje trwały 17 dni , w tym dwa na dojazd i powrót...


..koszty...



1.Paliwo.. ON... około ....400 euro

2.Promy .. 195e ( Volos-Skopelos) , 57e (Skopelos-Skiathos ) , 171e (Skiathos- Volos ) , 64e ( Keramoti-Thassos-Keramoti ) ... około ...500 euro

3.Opłaty za autostrady .. Słowacja miesięczna 20e, Węgry miesięczna 23e , Serbia tam i z powrotem 30e,Macedonia tam i z powrotem 10e , Grecja za wszystkie około 30e ... co daje razem około ..120 euro

4.Noclegi

Skopelos 5 x 50 euro ( apartament 4 osobowy 60m2 z basenem ) ...= 250 euro

Skiathos 4 x 60 euro ( apartament 6 osobowy 60m2 z basenem ) ...= 240 euro

Thassos 5 x 60 euro ( domek 4 osobowy 40m2 z pięknym widokiem )= 300 euro

...jedną noc poświęciliśmy na logistykę Skiathos- Thassos kimono na promie 3 godzinki


co daje sumę za noclegi około 800 euro


5.Żarcie na miejscu dniówka za 4 dorosłe osoby , (gotowaliśmy sobie sami)..w tym np ( kilogram suvlaków 7 euro u butchera , warzywka do obiadu i do śniadania 5 euro , chleb , jajka , jakieś napoje , wędlina itd ) w sumie na okrągło ( śniadanie z obiadokolacją ) w tym jo jym za trzech :wink: :wink: około 25-30 euro..


..co daje za 15 dni około 400 euro


....co daje suma sumarum około 2200 euro


..czyli jadąc w cztery dorosłe osoby wydaliśmy po 550 euro na łep :roll: :wink:


..a np ..spędzając wakacje na lądzie ..można wydać jeszcze mniej ( koszty promów odpadają) :wink:


.. gdo ile dokładnie wydoł całościowo , nie wiym i nie interesuje mie to :roll:


..nie piszę tego 8O co by podniósło sie tu larmo com je zebrok abo burzuj 8O :wink: ino gwoli informacyji dlo Kolegi


...pamiątki, zabytki , tawerny , ambrozja , fajki i inne używki ..podle sfoigo uznanio


..jo dlo pzikładu duzo casu pośfiynciłem na degustacje f Tawernach i mi dukatow posło duzo wiencej co reście wyciecki kiero sie smaziła na plazach , ale podkrodołem Pameli i mi stykło , i miynij chodziłem po starozytnych zobytkach i wykopaliskach bo mie jakosi do nich nie ciongnie tom zaś pzioscyndził :wink: :wink:


..to tak króciutko :wink:


..w razie cego chyntnie słuze skromnom wiedzom i pomocom


Pozdrówki :wink: :wink: :papa: :hut:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 10.07.2013 22:07

wielkie dzięki za tak szczegółowe info, odnośnie kosztów (linki do o miejsc gdzie spaliście już skopiowane :smo:) po powrocie z tegorocznego urlopu ostro biorę się do roboty odnośnie właśnie takiej wyprawy, jak Wasza wiem że na lądzie taniej, ale jednak dzięki Twojej relacji wyspy bardziej do mnie przemawiają :D podziękował raz jeszcze
Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.07.2013 19:46

Troszeczkę spóźniony :wink: ale bardzo serdecznie chciałem podziękować za relację :idea:
Te Twoje opowieści, pisane na bieżąco, w tempie, z humorem są świetne.
Dzięki, że po raz kolejny Ci się chciało, że znalazłeś na urlopie czas na pisanie, wysyłanie fotek itp. itd.

Dzięki za przybliżenie tych okolic. Trochę dziwne te wyspy.... takie zalesione :wink: . Cyklady też są super ale w jednym na pewno przegrywają z innymi greckimi wyspami - nie ma tam tego wspaniałego zapachu pinii :roll:

Fajnie że podałeś koszty, ciekawie jest zobaczyć jak to innym wychodzi :wink:
Oszczędny ten Wasz Leonek :wink:

Do zobaczenia w innych greckich okolicznościach :papa:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 12.07.2013 22:10

Drogi Kowolku :D

Jestem w Skopelos już tydzień, dzięki za wszystkie rady i pomoc.

To dla Ciebie fotka, cobyś sobie nie zapomniał :papa:


Obrazek
Ostatnio edytowano 13.07.2013 10:00 przez husband, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.07.2013 23:57

Ze sporym opóźnieniem :wink: , ale dziękuję za relację , której pominąć nie było sposób :D
To wielka przyjemność z Wami podróżować , a jeżeli te podróże dotyczą Grecji - to pomnożone przyjemności razy dwa ( przynajmniej 8) ) :D Nawet jak opiszesz objazd z Kowale przez Wiślice , Simoradz , Wilamowice ,
Bladnice , Pogórze , taki [i]Tour de Skoczów]/i] , to i tak będę Ci ( Wam ) towarzyszył . . .
Fajnie było czytać , oglądać i podziwiać . Hvala :D



Pozdrawiam
Piotr
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 13.07.2013 00:32

Super relacja chcialem pogratulowac i zapytac ktore miejsce z odwiedzonych polecilbys na urlop chodzi o jedno miejsce dla rodzinki z dzieckiem.parzac pod wzgledem plaz i infrastruktury.pozdro
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.07.2013 09:24

kulka53 napisał(a):Troszeczkę spóźniony :wink: ale bardzo serdecznie chciałem podziękować za relację :idea:
Te Twoje opowieści, pisane na bieżąco, w tempie, z humorem są świetne.
Dzięki, że po raz kolejny Ci się chciało, że znalazłeś na urlopie czas na pisanie, wysyłanie fotek itp. itd.

Dzięki za przybliżenie tych okolic. Trochę dziwne te wyspy.... takie zalesione :wink: . Cyklady też są super ale w jednym na pewno przegrywają z innymi greckimi wyspami - nie ma tam tego wspaniałego zapachu pinii :roll:

Fajnie że podałeś koszty, ciekawie jest zobaczyć jak to innym wychodzi :wink:
Oszczędny ten Wasz Leonek :wink:

Do zobaczenia w innych greckich okolicznościach :papa:





Hejka :papa:


...powiem tak :wink:

..Dumny jestem że Kulka z Lidią zajrzeli do tych moich wypocin :wink: :papa:




...i nie myślcie se Łobuziaki :wink: :wink: co Wasymi.......śladami nie pojadymy :wink: :wink: :!:




...2014.. :!: śladami Kulków, KOL-a, Janusza.W, Longtoma, MCR-a ...sorki jeżeli Kogoś nie wymienilem :wink:



...Godom Wom Hej :wink: :papa:


..f niedziele IRA zogro na łoscypku f Zywcu, byde tam na pifku , jak by gdo pzejyzdzoł to .... :wink: :wink:

.... a dzisio po robocie na Scupoki jade

Pozdrowiajom Kowolki Piknie :wink: :papa:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.07.2013 09:32

husband napisał(a):Drogi Kowolku :D

Jestem w Skopelos już tydzień, dzięki za wszyskie rady i pomoc.

To dla Ciebie fotka, cobyś sobie nie zapomniał :papa:


Obrazek







...Hejka :papa: :wink:


...to wypiojcie tam zo nos zmrozonego Drafta :wink: :wink:



..Życzymy wspaniałych wakacji :wink: s garściom humorku łocywiście :wink: :wink: :papa:



Pozdrowiajom Kowolki :wink: :papa:


..Nikonek :wink: :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 13.07.2013 09:53 przez Kowal38, łącznie edytowano 1 raz
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.07.2013 09:43

piotrf napisał(a):Ze sporym opóźnieniem :wink: , ale dziękuję za relację , której pominąć nie było sposób :D
To wielka przyjemność z Wami podróżować , a jeżeli te podróże dotyczą Grecji - to pomnożone przyjemności razy dwa ( przynajmniej 8) ) :D Nawet jak opiszesz objazd z Kowale przez Wiślice , Simoradz , Wilamowice ,
Bladnice , Pogórze , taki Tour de Skoczów]/i] , to i tak będę Ci ( Wam ) towarzyszył . . .
Fajnie było czytać , oglądać i podziwiać . Hvala :D



Pozdrawiam
Piotr




..Pieter ..hm.. :roll: widzym co teryny moi mos łobcykane :wink: :?: ...moze by my jaki spotkani zainicjowali u Krispinusa w Małpim Gaju.. nie wiym co na to Krzycho powiy ..ale myśle co by sie zgodził na taki małe spotkani CRO i GREKO-manioków... :wink: :wink: :?:



...jo s Pamelom je Piyrwsy :roll: :wink: :papa:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.07.2013 09:56

anubis2423 napisał(a):Super relacja chcialem pogratulowac i zapytac ktore miejsce z odwiedzonych polecilbys na urlop chodzi o jedno miejsce dla rodzinki z dzieckiem.parzac pod wzgledem plaz i infrastruktury.pozdro






...hm...na piyrwsy roz ....Kefalonie ...Myrtos Beach i Amos Beach :wink: :papa:



luźna guma :wink:





moj Promotor :wink:



nie zlozlem tam , ale tam wróce :wink: :papa:



50 lot pzezyte :wink: :papa: ...teroz nowe 50 :wink: :wink: :papa:




...jesce bedom klimaciki z kozdej Wyspy :wink: :papa:

Pozdrówki :wink: :papa:hm.... :roll: :wink: :papa:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 13.07.2013 14:03

dziękuję za pomoc ładny filmik z plaży") mam jeszcze jedno pytanie czy przy plażach które wymieniłeś są jakieś miejscowości, wioski ?? czy do tych plaż trzeba dojechać.p . s a może masz jakiś na miar na kwaterę ? pozdrawiam :D
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.07.2013 17:46

anubis2423 napisał(a):dziękuję za pomoc ładny filmik z plaży") mam jeszcze jedno pytanie czy przy plażach które wymieniłeś są jakieś miejscowości, wioski ?? czy do tych plaż trzeba dojechać.p . s a może masz jakiś na miar na kwaterę ? pozdrawiam :D





.... :roll: hm... no trzeba dojechać .. he he... :wink: 8O a do tej drugiej to ...ho ho... :wink: :wink: nogami :roll: :wink: , te plaże nie leżą obok żadnych miejscowości 8O , i niech tak zostanie aż do końca świata 8O


...a społem tu Fotini (Agia Efimia) :wink: :wink:


Pozdrówki :wink: :wink: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.07.2013 19:23

Kowal38 napisał(a):
...moze by my jaki spotkani zainicjowali u Krispinusa w Małpim Gaju.. nie wiym co na to Krzycho powiy ..ale myśle co by sie zgodził na taki małe spotkani CRO i GREKO-manioków[/i]... :wink: :wink: :?:



...jo s Pamelom je Piyrwsy :roll: :wink: :papa:



Jeździłem kiedyś do Nowego Jiczyna ( lubię to miasto bo podobne do Krosna i na takiej samej położone wysokości , że o innych walorach nie wspomnę :wink: ) to kilka razy w Skoczowie i okolicy byłem .

Co do spotkania - baaaaaardzo chętnie :D , wszak wymiana doświadczeń w każdej dziedzinie korzyści przynieść może 8) , a i odległości niewielkie ( około 300 km ) ale o tym to już chyba na pw. :mrgreen: :papa:


Pozdrawiam
Piotr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.07.2013 12:00

Kowal38 napisał(a):...2014.. :!: śladami Kulków, KOL-a, Janusza.W, Longtoma, MCR-a ...sorki jeżeli Kogoś nie wymienilem :wink:


Czyli już 2014 planujecie :D, podobnie jak u nas, od wyjazdu do wyjazdu, jeszcze się jedne wakacje nie skończą, a już zaczyna się planowanie następnych, a relacje z tego forum, m.in Twoja i wymienionych przez Ciebie Forumowiczów nie pozwalają o wakacyjnych planach zapomnieć.

Ps
Właśnie skończył mi się ostatni Mythos z Lidla, a po następne to już chyba do Grecji trzeba będzie skoczyć :D.

Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 14.07.2013 12:09

KOL napisał(a):
Kowal38 napisał(a):...2014.. :!: śladami Kulków, KOL-a, Janusza.W, Longtoma, MCR-a ...sorki jeżeli Kogoś nie wymienilem :wink:


Czyli już 2014 planujecie :D, podobnie jak u nas, od wyjazdu do wyjazdu, jeszcze się jedne wakacje nie skończą, a już zaczyna się planowanie następnych, a relacje z tego forum, m.in Twoja i wymienionych przez Ciebie Forumowiczów nie pozwalają o wakacyjnych planach zapomnieć.

Ps
Właśnie skończył mi się ostatni Mythos z Lidla, a po następne to już chyba do Grecji trzeba będzie skoczyć :D.

Pozdrawiam


Ja już tydzień po powrocie... :( , a szok :wink: pourlopowy nie mija. Mythos grecki rozdany, z Lidlowego jeszcze czwórka została :)
Planować trzeba, to pomaga :!:
A Kowolkowe Sporady baaaardzo ładne :!: Kto wie, może za rok :?:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki na Sporadach Północnych i Thassos 2013 + inne.. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone