Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koversada Villas

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pegazik1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.02.2014
Koversada Villas

Nieprzeczytany postnapisał(a) pegazik1 » 19.07.2022 11:14

Wybieramy się ze znajomymi do Koversady na początku września. Nie ma tu za dużo napisane o tym ośrodku, a niestety to co znalazłem średnio zachęca. Czy faktycznie część villas jest tak fatalna? Był może ktoś w tym roku i ma świeże spojrzenie na te pokoje?
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 24.09.2022 13:23

Zupełnie z negatywną opinią się nie zgadzam. Porównując cenę do jakości Koversada - Villas wypada najlepiej w Europie, a nawet bym zaryzykował ze na świecie.
Przy 14 dniach z wyżywieniem dwie osoby w sezonie najwyższym cena to 84 Euro za dzień.
Co do mrówek to są wszędzie, co do czystości to trzeba sobie nie brudzić a sprzątaczka sprząta niemal codziennie, ręczniki wymienia co dwa dni, pościel raz w tygodniu.
Oczywiście budynki pamiętają lata 60 ubiegłego wieku. Tylko że na Koversade jedziemy nie podziwiać budynki tylko korzystać z uroków ośrodka gdzie w budynku to się tylko śpi. Porównując do zamieszkania na campingu pod namiotem to mrówki też są. Cena 14 dni za parcele w dwie osoby 660 Euro. Do tego transport namiotu, gotowanie na prowizorycznej kuchence lub dołożyć 300 euro na wyżywienie. Dużo mniej wychodzi? A jak popada deszcz? Co choć rzadko to się zdarza.
Publiczne sanitariaty (?) owszem, ale wolę ten swój w pokoju. Raz się umyje i jest jak swój.
Tak, jeszcze raz TAK, brodziki są zatkane, to problem całego obiektu. Ale czy takie wielki? Biorę prysznic, woda w brodziku stoi. Postoi 15 min i nie ma.
Koversada-Villas to nie apartamenty Las Vegas. Apartamenty na Koversadzie 1/3 droższe i bez wyżywienia.
na Koversadę jeździmy niemal każdego roku od tat 90 u.w. najpierw był namiot, od kilku lat Villas.
Co mogę doradzić na wszelkie dolegliwości? Proszę bardzo:
Kupujemy przed wyjazdem Bros, proszek na mrówki (25 zł). Niszczy gniazda w 24 godziny. Bezzapachowy i zupełnie nie przeszkadza. Posypujemy na podłodze w kącie w pierwszym dniu. Za dwa dni mamy spokój z mrówkami na 10 dni.
W pierwszym dniu przed wyjściem z domu do studzienki wlewamy kreta. Nie bardzo pomoże bo odpływy już zatkane ale trochę pomaga.
Kupujemy przed wyjazdem NO PEST (35 zł). Odpalamy w pierwszym dniu i wynosimy się na polowe dnia. Wracamy, wietrzymy otwierając balkon i drzwi i na dwa tygodnie mamy spokój z ewentualnymi pluskowi, pajęczakami i wszystkim co goni i fruwa w pokoju. Chociaż ja oprócz mrówek i jednej jaszczurki nic nie spotkałem. To profilaktyka.
A jak komuś przeszkadza to namiot przed tarasem, cena podobna a mamy własny przyrznic, toaletę i wyżywienie, a w razie deszczu jest się gdzie schować.
Ps. Cena 84 euro za dzień dotyczy rezerwacji bezpośredniej na stronie Maistra pod koniec sierpnia już na następny rok. Z każdym miesiącem później jest drożej.
Ps2. Jadąc na Koversadę po drodze robi się nocleg, by na Koversadę przyjechać rano, mimo że zakwaterowanie od 15,00. Kiedy by się przyjechało to i tak płaci się za cały dzień. Przyjeżdża się rano, odstawia samochód i do 15,00 korzysta z uroku. Prawie cały dzień zysku. Z wyjazdem to samo. Kończy się o 10,00 i do wieczora jeszcze korzysta z uroków.
Koversada - Villas jest najlepsza na świecie. Z każdym rokiem lepsza bo jak zauważyłem stopniowo remontują budynki.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 09.10.2022 21:24

cropag napisał(a):
Człowieku, jeśli mam jechać na wakacje i zabierać ze sobą płyn na muchy, komary, pluskwy(?), mrówki, karaluchy, osy, szerszenie, środek dezynfekujący na grzyby w kabinie prysznicowej, pająki, kosiarkę na okoliczne zarośla, a nawet odświeżacz powietrza na smród z kanalizacji - to nie skorzystam. Nie jadę tam jako sprzątaczka, bo mi za to nie płacą.
Rozumiem, ze w takich miejscach zawsze trzeba trochę je zdezynfekować, ale myć się w zagrzybionej kabinie i wąchać smród kanalizacji całą noc, walczyć z pluskwami - to nie dla mnie.
A o wyżywieniu, to nie przesadzaj: jest marne i tylko śniadanie! Chyba, że bierzesz na lewo chleb i gotowane jajka wychodząc ze śniadania...


Ale to nie tylko Ty. Są ludzie co zabierają raki na buty, dwie pary butów, puchowe kurtki (mimo że lato), liny, uprzęże, plecak by zdobywać szczyty Alp powyżej strefy wiecznego śniegu. Inni zabierają 50 kg sprzętu do nurkowania.
To kwestia co kto lubi.
Nie wiem tylko skąd ty wymieniłeś tyle akcesoriów? Ja mówiłem o dwóch preparatach co zmieścisz je w kieszeni nawet szortów.
Sam zabieg trwa 5 min a reszta robi się za ciebie kiedy Ty i tak przebywasz na plaży.
Ale ja zupełnie ciebie rozumiem. Masz pieniądze, dołożysz za podobny okres 2 tys zł, plus wyżywienie w restauracji, weźmiesz apartament lub pokój w hotelu.
Kto bogatemu zabroni.
Wiesz natomiast co ja bym wolał? Kupić jednak te dwa preparaty za 30 zł, a za te 2 tys zł to posiedzieć na plaży tydzień dłużnej.
Że ci nie płacą? Pewnie że nie. Możesz na środkowe wybrzeże, zaszyć się pod skałą, pożywić się rybami samemu złowionymi. Też za nic ci nie zapłacą.
Smrodu nie stwierdziłem ani raz a jedzenie? Teraz to Ty przesadzasz. Śniadanie i obiadokolacja. Pełne H&B. Wielki wybór masz jak nigdzie. Z chlebem i jajkami to potraktuję jako żart. Na południe dla dobrego poczucia mam gorący kubek.
Nie wiem co ty jadasz, ale na foto możesz zobaczyć co dostaje się
Obrazek
Obrazek

Ps. Ja mówiłem o pewnej poradzie, z której z racji kilkuletniego doświadczenia korzystam.
A ty z porady możesz skorzystać lub nie. Mnie to osobiście zwisa. Było pytanie, odpowiedziałem.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 03.06.2023 14:37

Koversada-Villas. Kto ma zamiar być? Kto będzie w tym roku.
Chorwacja-Istria. Naturystyczne wakacje 2023.
Kto z nami? Goło i wesoło
Będziemy 1-15 lipiec. Kto będzie to pisać. Kto chce być też pisać.
Można bezpośrednio kasia.marek66@interia.pl
solek74
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) solek74 » 08.08.2023 14:32

Jak wrażenia z tegorocznego pobytu? Coś się zmieniło od ubiegłego roku?
My będziemy w Villas od 9 września
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 08.08.2023 20:26

solek74 napisał(a):Jak wrażenia z tegorocznego pobytu? Coś się zmieniło od ubiegłego roku?
My będziemy w Villas od 9 września


Wrażenia takie jak zawsze. Zajefajne, mniamniuśne.
To już.... nie pamiętam, ale chyba dwudziesty raz i nie widzimy innego, lepszego miejsca na wakacje.
Na Koversadzie jest wszystko co potrzeba.
Propozycja w ogłoszeniu jest aktualna na rok następny. Już mamy rezerwacje
Jak ktoś chętny to 7-27 lipiec 2024 r.
Tym razem na trzy tygodnie :-)

Ps. Ale by nie chwalić za bardzo, to są też złe aspekty.
Nigdy nie lubię źle mówić o Polsce, Polakach o rodakach. Mam to wpisane w genach.
Chwalę Polskę i Polaków na całym świecie. Nie zawsze nawet jak jest powód. Bronię nawet jak nie powinienem.
Tym razem.... nie wiem co się dzieje z tym narodem. Zawsze staraliśmy się nawiązywać kontakty. Zagadać każdego. Poszukać przyjaciół na wspólne biesiadowanie itp.
Z wszystkimi wychodzi idealnie, nawet bariera językowa nie stanowi problemu.
Słowacy, Słowińcy, Czesi, Włosi, Rumuni i inni. Qrde, Polacy jak nie odburkną to nawet nie zauważą, nawet się nie odezwą.
Zamknięci w swoim kokonie. Nawet na wakacjach?
Szkoda. Czyja to wina? Nigdy tak nie było. Co się stało?
Vladislana
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vladislana » 27.08.2024 12:01

Wrażenia jak zawsze. Niesamowite, niesamowite... Nie pamiętam, ale byliśmy tam chyba po raz dwudziesty i nie ma lepszego miejsca na wakacje. Coverside ma wszystko, czego potrzebujemy. Oferta w reklamie jest ważna na przyszły rok.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 27.08.2024 14:18

Vladislana napisał(a):Wrażenia jak zawsze. Niesamowite, niesamowite... Nie pamiętam, ale byliśmy tam chyba po raz dwudziesty i nie ma lepszego miejsca na wakacje. Coverside ma wszystko, czego potrzebujemy. Oferta w reklamie jest ważna na przyszły rok.

Na Villas oferty póki co to nie ma.
Pisałem, pytałem - Podobno jest planowany remont. Czy całości? Nie wiem, może części a może będzie tutaj zupełnie co innego.
Może być wszystko.
Natomiast nie ma też parcel do wynajęcia.
Są natomiast apartamenty i domki. My apartament mamy już zaklepany na lipiec.
Kiedy będzie dostępny Villas to zamienimy.
To nic nie kosztuje a apartamenty w przeciągu od dwóch tygodni podrożały na obecną chwile 60 Euro w dwutygodniowym pobycie.
Jak ktoś chętny to "czekajcie dalej", taniej nie będzie.

Powrót do Naturystyczna Chorwacja

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone