Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszt urlopu w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 18.08.2023 13:14

Wyjazd dopiero za tydzień ale część kosztów już poniesiona więc najwyżej po powrocie wyedytuję post. Rodzina 2+2 (dzieci 5 i 8 lat)
Nocleg: 9 x 50 euro (apartman 60m2 w Povlji - polecony na forum). Zapłacona całość przelewem po kursie 4,51 zł = 2030 zł
Prom na wyspę Brać w obie strony: 90 euro = 400 zl
Winieta austriacka: 20 euro = 90 zł
winieta czeska: 440 Czk = 80 zł
autostrady w Chorwacji: 64 Euro = 288 zł
ubezpieczenie turystyczne = 230 zł
Paliwo: 3500 km (1350 km w jedną stronę plus kilometry na miejscu) x 6 litrów = ok. 1400 zł
assistance mam w cenie oc więc nie liczę

Na chwilę obecną: ok. 4520 zł. Plus to co wyjdzie po drodze i dopiszę później.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5261
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.08.2023 13:17

te kiero napisał(a):Wstawiłeś emotki :papa: papa, ale jeszcze wróciłeś, dla mnie, miło mi.

Sosnowiec był mi zawsze bliski... :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.08.2023 13:21

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Wstawiłeś emotki :papa: papa, ale jeszcze wróciłeś, dla mnie, miło mi.

Sosnowiec był mi zawsze bliski... :oczko_usmiech:

Zapraszam, może na jakąś pamiatkę się załapiesz. Do wyboru w Eur lub Zł.


---

Po co się ludziska produkujeta z tymi kosztorysami, przeca to jaja.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.08.2023 13:27

sviva napisał(a):Wyjazd dopiero za tydzień ale część kosztów już poniesiona więc najwyżej po powrocie wyedytuję post. Rodzina 2+2 (dzieci 5 i 8 lat)
Nocleg: 9 x 50 euro (apartman 60m2 w Povlji - polecony na forum). Zapłacona całość przelewem po kursie 4,51 zł = 2030 zł
Prom na wyspę Brać w obie strony: 90 euro = 400 zl
Winieta austriacka: 20 euro = 90 zł
winieta czeska: 440 Czk = 80 zł
autostrady w Chorwacji: 64 Euro = 288 zł
ubezpieczenie turystyczne = 230 zł
Paliwo: 3500 km (1350 km w jedną stronę plus kilometry na miejscu) x 6 litrów = ok. 1400 zł
assistance mam w cenie oc więc nie liczę

Na chwilę obecną: ok. 4520 zł. Plus to co wyjdzie po drodze i dopiszę później.


Ładnie przedstawione, dobrą cenę robi APP; ja również po powrocie zweryfikuję z rzeczywistością podane przeze mnie wstępnie planowane koszty.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1782
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.08.2023 13:46

mchrob napisał(a):Nigdy nie chciało nam się liczyć kosztów urlopu, w tym roku wyjątkowo zapisywaliśmy wszystkie nasze wydatki.
Wyszło na naszą 4 (my + 2 prawie dorosłych chłopaków) za 16 noclegów i wszystkie inne wydatki 15k złotówek.

Myślą że nie najgorzej.


My bardzo podobnie.
Właśnie policzyłam wszystko dokładnie, lubię mieć takie wyliczenia :lol:

Rodzina 2+3 - młodzi 2,11,13 lat
Termin 8-24 lipca / 16 nocy
Noclegi : 5400 zł / Hvar 13 - 1035e, Sarajewo 2 - 100e, Baranja 1- 77 e
Paliwo : 1360 zł / zrobiliśmy coś koło 3500km , zapomniałam dokładnie spisać licznik po powrocie 8) spalanie średnio 7/100
Autostrada i winieta Węgry : 270 zł
Prom: 275 zł
Z "tzw" atrakcji wjazd na Trebević - 180 zł
Zakupy na miejscu, lody, zakupy w pekarze, co zwykle braliśmy na plażę, raz godzina dmuchańców dla młodych, z 2 razy trampoliny , ogólnie życie : 3230 zł

I osobno konoby : 3400 zł
Tu się rozpisze, bo to ważny dla mnie aspekt :lool:
W Cro byliśmy w konobach 10 razy- z czego 4 razy sami bez młodych / rachunki średnio sami 50-60e, z młodymi 70- 80 e
W BiH 2 razy w restauracjach + jedna kolacja w cevabdzinicy
Na powrocie w Budapeszcie obiad dla młodych w maku, dla nas langosze, chyba najdroższe w mieście, ale najlepsze :hearts:
Także w sumie wyszło 14 stołowań "na mieście".

Wszystko razem daje kwotę 14,150 zł
Nie doliczyłam tutaj zakupów w Pl, bo nie zapisałam ich kwoty, ale myślę, że wyniosły z 250-300 zł, a było to: śliwki w czekoladzie i po jakiejś soplicy smakowej dla gospodarzy, zgrzewka desperadosa, bo lubię na plaży 8) , w konobach tylko wino :lol: i po paczce płatków do mleka dla młodych. To by było na tyle.
Czy dużo ? W zeszłym roku było 16700, więc tego roku jednak taniej, ale samo paliwo tego roku wyszło o tysiąc mniej 8)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 18.08.2023 13:51

te kiero napisał(a):
Ładnie przedstawione, dobrą cenę robi APP; ja również po powrocie zweryfikuję z rzeczywistością podane przeze mnie wstępnie planowane koszty.


I to nie jest lepianka a w pełni wyposażone 60m2. Jest zmywarka, piekarnik, indukcja, kuchenka mikrofalowa, pralka, suszarka do włosów, żelazko, wi-fi, tv, toster a nawet piecyk do wypieku pizzy :)

P.S 3 x dodawałem post bo się wasza "dyskusja" wywiązała :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.08.2023 13:57

sviva napisał(a):
te kiero napisał(a):
Ładnie przedstawione, dobrą cenę robi APP; ja również po powrocie zweryfikuję z rzeczywistością podane przeze mnie wstępnie planowane koszty.


I to nie jest lepianka a w pełni wyposażone 60m2. Jest zmywarka, piekarnik, indukcja, kuchenka mikrofalowa, pralka, suszarka do włosów, żelazko, wi-fi, tv, toster a nawet piecyk do wypieku pizzy :)

No to tym bardziej dobrze to wygląda. Szukałem w Orebiciu i za te cenę tam gdzie szukałem jest słabo.
sviva napisał(a):P.S 3 x dodawałem post bo się wasza "dyskusja" wywiązała :)

Warto rozmawiać ;)

ale jak @stachan uzna za kosz, to tam poleci
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 18.08.2023 14:21

kaeres napisał(a):@rocker busem jedziesz ?


nie, czemu? Mam Ford Tourneo L2
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.08.2023 14:28

rocker napisał(a):
kaeres napisał(a):@rocker busem jedziesz ?


nie, czemu? Mam Ford Tourneo L2

My w tym roku też Tourneo Custom Long 9.2l/100 z trasy wyszło , co przy 3700 km daje ponad 300 l paliwa , ale to akwarium , więc musi pobrać ;) ,
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2023 15:08

rocker napisał(a):
kaeres napisał(a):@rocker busem jedziesz ?


nie, czemu? Mam Ford Tourneo L2

To skąd takie wysokie koszty bramek w Chorwacji ?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.08.2023 15:26

Nas też liczyli kategorię wyżej, nie wiem jak to odczytują.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 464
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.08.2023 17:00

Taki filozoficzny wpis będzie... oj!
... tak sobie liczymy te koszty, te wydatki, no i fajnie, bo trzeba być świadomym tego co się ma, co się wydaje i co się za te wydane monety ma... ale nie do końca wiem, czy jak 6 flaszek dajmy na to graszewiny + 4 wiśniówki, do domu zawlekę, to to jest koszt wyjazdu, a może nie jest
:co:

Tak, że ten tego, dla mnie koszt = dojazd + apartaman... a co do reszty to się waham.. no przecież w PL też jem, ba... nawet więcej, bo w CRO gorąco i jeść mniej się chce... za to pić więcej... a przecież nie tylko wodę człowiek pije (tą przywleczoną w wielopakach z PL i z HU), ale też produkty kończące się na "...cko" i "...sko" (personalnie lubię te ciemne z cytryną, sztuczną zapewne).

... :roll: chwilowo koniec rozmyślań :oczko_usmiech:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.08.2023 21:08

Raphael napisał(a):dla mnie koszt = dojazd + apartaman... a co do reszty to się waham.. no przecież w PL też jem, ba... nawet więcej, bo w CRO gorąco i jeść mniej się chce...


Do tego jeszcze: ubezpieczenie zdrowotne, którego w Polsce nie kupuję, assistance jeśli ktoś nie ma, po konobach czy restauracjach też codziennie się nie chodzi w Polsce - to takie pierwsze, które przyszło mi do głowy. A, no i w Polsce codziennie alkoholu nie piję, a tylko w weekend ewentualnie.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.08.2023 21:26

Raphael napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,



Ty tak kolego nie pisz,
ja swojego czasu także tak pisałem jak Ty,
dodałem jeszcze że w kraju także jadam lody,piję kawę czasem wino,
mało mnie nie zjedli,
co prawda ktoś tu napisał że w kraju nie pije codzien alko,
nie wiem czy mu nie smakuje czy co że na wakacjach
codziennie?
no i ktoś pisze że nie ma ubezpieczenia w kraju,
no nie daje wiary, nawet takiego w "robocie" nie ma czy co kaman?
rybson77
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 18.08.2023 21:31

Podłącze się do tematu...

Wyjazd za tydzień do Bibinje, to co do tej pory wydaliśmy:

Jedziemy razem z żoną, córka oraz teściowa - szukamy jak co roku apartamentu z dwiema oddzielnymi sypialniami oraz w pierwszej linii brzegowej.

Euro: 4.4 zl

Nocleg: 85 euro/dzień - zostajemy 12 nocy co daje łącznie 1020 euro
Winiety: 45 euro
Autostrady Chorwacja: 42 EUR
Paliwo( liczymy 3000 km): 1365 zl

Na razie wychodzi: 6235 zł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Koszt urlopu w Chorwacji - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone