Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 16.07.2017 17:51

romuald22 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):I nie rozumiem jak dr google nie wie o tym zamknietym moscie...

Zrozum, że google nie wie o wielu rzeczach...


Dokładnie
Moje łączne 25 godzin podróży wzięło sie m.in stad ze kamery na hak o godz 6 rano w sobotę pokazywały auta ale widać było ich koniec
Google map pokazywał opóźnienie za ptujem 8 minut. Moja samochodowa nawigacja producenta pokazywała 20 minut. To Nie opłaca sie objeżdżać. W momencie gdy wpadłam na korek w ptuju to GoogleMaps twierdził ze jest niebiesko
mhs
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mhs » 16.07.2017 20:35

Hej,

Mam pytanie - wyjeżdżam w najbliższy czwartek, wieczorem w kierunku Riwiery Makarskiej.

Zamierzam jechać trasą w kierunku Ostrawy, Brna, Wiednia. Dalej na Graz i Słowenię i tutaj zamierzam jechać autostradą słoweńską.

Z tego co obserwuję to czekają mnie większe remonty/zwężenia przed Brnem. Czy Waszym zdaniem poza tym powinienem spodziewać się jakiś utrudnień na drogach. Zakładam, że jadąc z czwartku na piątek i w godzinach nocnych powinienem przejechać trasę bez większych utrudnień i oczekiwań na granicach czy bramkach na autostradach.

Ktoś z Was ostatnio zasuwał taką drogą o tej porze?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 16.07.2017 22:53

Zasuwałam przez brno w piątek ale o 14
Nie było żadnego problemu
W nocy wiec tym bardziej nie powinno byc
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 16.07.2017 23:57

romuald22 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):I nie rozumiem jak dr google nie wie o tym zamknietym moscie...

Zrozum, że google nie wie o wielu rzeczach...

Romek, wątpisz w boską naturę googla :?: :oczko_usmiech:
Ma przecież sporą grupę wyznawców :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.07.2017 00:04

krutom napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):I nie rozumiem jak dr google nie wie o tym zamknietym moscie...

Zrozum, że google nie wie o wielu rzeczach...

Romek, wątpisz w boską naturę googla :?: :oczko_usmiech:
Ma przecież sporą grupę wyznawców :mrgreen:

Korzystam czasami z tych usług, ale jestem przerażony, że ludzie tak bezgranicznie wierzą takim stronom.
p76@
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) p76@ » 17.07.2017 00:12

W czwartkową noc we Wiedniu była zwężka do jednego pasa w obu kierunkach. O godzinie +/- 23,00 nie miało to wpływu na ruch. W dzień korek pewnie do Czech i Słowenii.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 17.07.2017 00:15

mhs napisał(a):Hej,

Mam pytanie - wyjeżdżam w najbliższy czwartek, wieczorem w kierunku Riwiery Makarskiej.

Zamierzam jechać trasą w kierunku Ostrawy, Brna, Wiednia. Dalej na Graz i Słowenię i tutaj zamierzam jechać autostradą słoweńską.

Z tego co obserwuję to czekają mnie większe remonty/zwężenia przed Brnem. Czy Waszym zdaniem poza tym powinienem spodziewać się jakiś utrudnień na drogach. Zakładam, że jadąc z czwartku na piątek i w godzinach nocnych powinienem przejechać trasę bez większych utrudnień i oczekiwań na granicach czy bramkach na autostradach.

Ktoś z Was ostatnio zasuwał taką drogą o tej porze?

Odbij na Breclav, jedzie się przyjemniej i omijasz ci najmniej 2 potencjalne ogniska zarazy. Jeśli masz w nosie te pare euro na winiety to wal dalej na Bratysławę i M86 przez Węgry , jeśli nie będzie wypadków to zero korków i pełen relax 8)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.07.2017 00:22

romuald22 napisał(a):
krutom napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):I nie rozumiem jak dr google nie wie o tym zamknietym moscie...

Zrozum, że google nie wie o wielu rzeczach...

Romek, wątpisz w boską naturę googla :?: :oczko_usmiech:
Ma przecież sporą grupę wyznawców :mrgreen:

Korzystam czasami z tych usług, ale jestem przerażony, że ludzie tak bezgranicznie wierzą takim stronom.

Ja też. Nie ufam płatnym nawigacjom, a co dopiero tym za friko.

A realizując hasło "kontrola najwyższą formą zaufania" pokonałem ostatnio wg googla Wisłę wpław, a nie mam amfibii.
Dalej nie widzi mostu, a to już prawie miesiąc minął od otwarcia.
Ale pisałeś, że potrzebują z pół roku.
Będę sprawdzał.
:papa:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.07.2017 00:27

mhs napisał(a):Hej,

Mam pytanie .....

Z tego co obserwuję to czekają mnie większe remonty/zwężenia przed Brnem...

Brno wieczorem/w nocy nie stanowi problemu.

mhs napisał(a):Czy Waszym zdaniem poza tym powinienem spodziewać się jakiś utrudnień na drogach. Zakładam, że jadąc z czwartku na piątek i w godzinach nocnych powinienem przejechać trasę bez większych utrudnień i oczekiwań na granicach czy bramkach na autostradach...


Dobrze zakładasz, napieraj śmiało.
W nocy, w tygodniu jest luźno.
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 17.07.2017 07:30

Wróciłem wczoraj (niedziela) z Pagu w okolice Poznania, ogólnie bezproblemowo.
Lucko, Sv Rok bezproblemowo, żadnego spowolnienia. Wiedeń lekkie spowolnienia, ale bez korków (patrz niedziela)
Granica SLO-HR byłem około 8.30 rano 15 minut oczekiwania. Ale w przeciwną stronę do CRO był korek na 2-3 km i minimum godzinę
Największe zatwardzenie to jak zwykle droga Wrocław Poznań - nienawidzę tej drogi, z desperacji odbiłem w bok i pojechałem przez Gostyń.
Ale największym wydarzeniem był boczny wiatr po na Pagu i do tunelu Sv Rok, miotało samochodem a na tablicach świetlnych wyświetlało się ograniczenie do 40 kmh i naprawdę szybciej się nie dało !
Pozdrav
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 17.07.2017 08:22

romuald22 napisał(a):
krutom napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):I nie rozumiem jak dr google nie wie o tym zamknietym moscie...

Zrozum, że google nie wie o wielu rzeczach...

Romek, wątpisz w boską naturę googla :?: :oczko_usmiech:
Ma przecież sporą grupę wyznawców :mrgreen:

Korzystam czasami z tych usług, ale jestem przerażony, że ludzie tak bezgranicznie wierzą takim stronom.

Sami jestescie naiwni w swoim nastawieniu do korzystajacych z googla, gdybym mu ufal nir mialbym na telefonie bezposrednich skrotow do dars hak i kamer

Mnie dziwi, ze skutecznosc googla w umieszczaniu informacji o remontach w Polsce, nie mialem w moim miescie do tej pory sytuacji, ze zamknietej drogi z powodu remontu nie pokazywal google, i jednoczesnie brak takiej skutecznisci gdzie indziej.

Nic wiecej i nic mniej

Jak na razie takze nie znalazlem nic lepszego do omijania korkow za granicami PL, TMC w TT w tym roku nie dzialalo mi, Waze w ogole zadnych korkow nie widzialo, pod Brnem utknalbym jak diabli
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 17.07.2017 08:25

A nie dopisalem jeszcze, w sobote ok 15 jechalem na Wieden przez Poysdorf, bez korkow, za to w strone CZ korek byl od Erdbergu

Przez Wieden wolniej tam gdzie sa zwezenia
simon174
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 140
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) simon174 » 17.07.2017 08:33

Witam i ja już po powrocie z Korculi droga nie najgorsza ale mogło być lepiej. A więc do rzeczy wyjazd 15.07.17r godz. 6.00 z Korculi. Aż do Tunelu Sveti Rok jazda non top, ale patrze z 3 pasów na podjeździe robią się 2 i jazda 20km/h.. później już lepiej Na bramkach w Lucko 15 min płaciliśmy karta na pasach do gotówki korek na godzinkę, zbliżała sie godz 16.00 i kolejny postój ok, 2 godz to granica HR - SLO tu 5 km pełzania oczywiście wszyscy grzecznie stali ale znalazł się kierowca z Warszawy, który nie wytrzymał wjechał na pas awaryjny i dawaj .. ale za 2 km miła niespodzianka stoi na awaryjnym a przednim Policjia słono go to kosztowało bo łaciny nie było końca.. w końcu mijam już granice objazd MLP i tu odziwo bez żadnych problemów,tankowanie w Murcku i dalej w Wiedniu po godz 21 jazda 80/km/h płynnie w Gliwicach zameldowałem się o 1.30. 19,5 godz podroży 1382 km zrobione ogólnie nie polecam jazdy w weekend a dokładnie w sobotę to takie moje spostrzeżenie... Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2017 08:44

simon174 napisał(a):ogólnie nie polecam jazdy w weekend a dokładnie w sobotę to takie moje spostrzeżenie... Pozdrawiam

O tym tutaj piszemy od kilku lat, a jakoś do wielu to nie dociera :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jechałem do Chorwacji 9 razy i zawsze planuje wyjazd tak aby nie jechać w sobotę.
Raz zdarzył mi się wyjazd z domu w sobotę, wyjechałem wtedy ok 8 rano, na granicy Slo/Hr byłem ok 16 i było już luźno.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 17.07.2017 09:57

Rok temu w pierwszy weekend sierpnia jechałem sam do rodziny będącej już pod Trogirem. Zamiar pominięcia Ptuja był od początku.W sobotę ok 16 leciałem przez Omroż. Ja i jeszcze jedno auto na granicy SLO/HR. W Zagrzebiu o tej porze w moim kierunku nie wiele aut.Natomiast kierunek Polska,uuuuu. Bywają letnie weekendy zatwardzone ale i bywało mocno luźno. Ale trzeba mieć szczęście,albo umieć dobrze objechać bokiem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 495
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone