Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bigum
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 15.07.2017 18:50

elfik44 a możesz trochę dokładniej? :)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 15.07.2017 19:08

Polecam zdecydowanie wydluzyc skrot MLP dla takich atrakcji w AT
Załączniki:
IMG_8026.JPG
IMG_8025.JPG
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 15.07.2017 21:28

Witajcie ja opisze swoje wrażenia z jazdy z piątku na sobotę w nocy.
Około godziny 2 rano byłem w Ptuj. Wcześniej trasa Warszawa-->Mikulov (objazd korka w Częstochowie)-->Wiedeń - bez żadnych problemów z postojami 1h w Maszanej i Mikulovie - dla dzieciaków.
Wracając do Ptuj - o 2 rano był korek już do samego Ptuj - google wyświetlało na bordowo oraz na CB Radio ludzie narzekali na korek o tej porze. Więc wybrałem drogę przez Cvetlin. Objazd dla średnio doświadczonego kierowcy jak najbardziej do zrobienia. Jedyna obawa to ew. obserwacja pobocza czy nie czai się jakaś sarenka.Na granicy byłem ja i jeszcze jeden polak :-) po drodze spotkałem jeszcze dwóch :-). Niestety dla moich dzieci ten objazd skończył się mdłościami i torebki foliowe się przydały = tapicerka uratowana :-) dalej Lućko i hop do Brist już bez problemów.
Co do samego objazdu przez Cvetlin - jak najbardziej polecam ew. jeśli jedziemy z osobami z mniej wrażliwymi żołądkami.
Tutaj dziękuję wszystkim za wskazówki dotyczące tego przejścia i wklejam swoją trasę którą jechałem - może komuś się przyda.
Moja trasa
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.07.2017 21:53

Kupowałeś słoweńską winietę? Nie planowałeś przejazd bezpłatny przez M-L-P?
heathcliff
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) heathcliff » 15.07.2017 22:11

witajcie
dzisiaj (sobota) moj pierwszy powrót z Cro. wyjazd o 6.40 z Promajny autostrada przez Lucko ( korek na godzinę stania na płatność gotówkowa, dlatego wcześniej zjazd na kartę i co najmniej godzina w kieszeni), granica w Macelj 10 min. 15 min straty w Ptuj bo remonty i zamknięte ulice (google tego nie wie). objazd mlp sprawnie. postój i tankowanie w Graz 1.5h. później wieden korki ale jazda powoli na Breclav. o 18.40 nocleg w Brnie. także bardzo sprawnie jak dla mnie.
niestety w druga stronę do Cro dramat dzisiaj. korki od autostrady Słowenii i później 4 wielokilometrowe korki i wypadki.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 15.07.2017 22:13

Pozdrawiam z Krapinskich Toplic. Wyjazd z Poznania o 4.35 i na granicy Slo-Cro byliśmy ok. 18 przy czym postoje wyniosły ok 1,5 godziny to przejechałem płynnie, Słoweńcy nie skanowali dowodów. Korek na wyjazd ok 7 km.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 15.07.2017 22:59

krutom napisał(a):W doktora :?: 8O


Jest dr google i prof wikipedia, nie wiedział?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2017 23:10

Tytusdj napisał(a):
krutom napisał(a):W doktora :?: 8O


Jest dr google i prof wikipedia, nie wiedział?

Nie o to chodziło.
Przeanalizuj ponownie konstrukcję zdania:
"...dr google prowadzi ładnie objazdem, nie wpakujcie sie w niego"

Cytat z zachowaniem oryginalnej pisowni. :papa:
Conte
zbanowany
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2017
Ten wątek jest absolutnie NIECZYTELNY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Conte » 15.07.2017 23:13

Na pierwszej stronie forum niech
będzie informacja :

AKTUALNE I RZETELNE informacje o korkach są na mapach google, opcja natężenie ruchu

I instrukcja dla wszystkich, co nie załapali od razu, jak z tych map korzystać :!:

99% wątku to bicie piany :(



Tylko wprowadza to zamieszanie i nic pożytecznego nie przynosi :cry:

Poza tym prosiłbym o więcej życzliwości dla ludzi...
Znalałem wątek, który polega na składaniu donosów na innych forumowiczów za rzekome łamanie netykiety
To jest zadanie moderatorów,
a nie domorosłych kapusiów :twisted:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 15.07.2017 23:17

krutom napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
krutom napisał(a):W doktora :?: 8O


Jest dr google i prof wikipedia, nie wiedział?

Nie o to chodziło.
Przeanalizuj ponownie konstrukcję zdania:
"...dr google prowadzi ładnie objazdem, nie wpakujcie sie w niego"

Cytat z zachowaniem oryginalnej pisowni. :papa:

Znalazł się gramatyk od konstrukcji zdania. Nie zaśmiecaj tematu. Wszyscy wiedzieli o co chodziło autorowi.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: Ten wątek jest absolutnie NIECZYTELNY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 15.07.2017 23:20

Conte napisał(a):Na pierwszej stronie forum niech
będzie informacja :

AKTUALNE I RZETELNE informacje o korkach są na mapach google, opcja natężenie ruchu

I instrukcja dla wszystkich, co nie załapali od razu, jak z tych map korzystać :!:

99% wątku to bicie piany :(



Tylko wprowadza to zamieszanie i nic pożytecznego nie przynosi :cry:

Poza tym prosiłbym o więcej życzliwości dla ludzi...
Znalałem wątek, który polega na składaniu donosów na innych forumowiczów za rzekome łamanie netykiety
To jest zadanie moderatorów,
a nie domorosłych kapusiów :twisted:

Dlatego odsyłamy do przeczytania strony nr 1
jacobbb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 27.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacobbb » 16.07.2017 00:40

Marcinosss napisał(a):Pierwszy post:)

Trochę się dziwie, że nikt nie pisze o apce WAZE. Zwłaszcza, że z danymi w roamingu jest teraz łatwiej:) W poniedziałek 10.07 wyruszyłem z dziewczyną z Warszawy (nocka w Grazu) do okolic Omiśa bez specjalnego planu na drogę. Raczej standart czyli Waw-Czeęstochowa - Brno- Wiedeń-Graz-Slo-Cro. No i założenie, że omijamy autostradę w Slo.

Waze pokazywało wszystko. Zamiast przez Brno, kazał jechać przez Brzecław. Bardzo ładna droga do Wiednia.
Z Grazu ustawiłem bez opłat do Ptuja i też pięknie nam pokazało trasę od Murecka do Ptuja. Wszystkie fotoradary, korki. Na granicy zero stania no ale to poniedziałek.

Myślę, że weekend sprawdziła by się jeszcze bardziej:)


W Austrii Waze nielegalny jak każda taka aplikacja z POI informującymi o radarach lub policji. Pozdrawiam.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 16.07.2017 06:40

krutom napisał(a):Cytat z zachowaniem oryginalnej pisowni. :papa:


Masz racje :smo:

Panowie..i Panie, jestem w koncu na urlopie, nic mnie wyprowadzi z rownowagi :mrgreen:

No chyba ze korek :| pozdrawiam z Ptuja :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.07.2017 08:37

Tytusdj napisał(a):
krutom napisał(a):Cytat z zachowaniem oryginalnej pisowni. :papa:


Masz racje :smo:

Panowie..i Panie, jestem w koncu na urlopie, nic mnie wyprowadzi z rownowagi :mrgreen:

No chyba ze korek :| pozdrawiam z Ptuja :papa:


widzę, że urlop również od polskiego języka...
na tym forum to i tak jest luz w zakresie reakcji na byki ortograficzne i językowe;

Tytusdj napisał(a):nic mnie wyprowadzi z rownowagi :mrgreen:


no "nic" na urlopie i mnie, by wyprowadziło z równowagi :mrgreen:

apropos natężenia, które pokazuje Google Maps, wczoraj do późnych godzin nocnych na bordowo pokazany był pas drogi mw. od Ptuj do granicy w Gruskovje, tymczasem na kamerkach był luz
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 16.07.2017 09:01

Cvetlin bez korkow teraz nikogo na granicy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 493
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone