Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2017 12:17

Melduję się z Varaždinu. Przejazd MLP spoko ale dużo sprzętu rolniczego snuje się po drodze. Przejścia Macelj to oczekiwanie na wyjazd do 1.5h. Pozostałe w okolicy od 30 do 60 minut. Stacja Radio SI podaje komunikaty po angielsku. My wbiliśmy się do Trnovca, dwa auta przed nami - tubylec, Austriak i my. Nam zajrzeli do auta sprawdzając schowek i wnęki w drzwiach.

Z tego, co w radio słyszałem, to Lučko stoi :-)
Marcinosss
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinosss » 15.07.2017 12:20

Pierwszy post:)

Trochę się dziwie, że nikt nie pisze o apce WAZE. Zwłaszcza, że z danymi w roamingu jest teraz łatwiej:) W poniedziałek 10.07 wyruszyłem z dziewczyną z Warszawy (nocka w Grazu) do okolic Omiśa bez specjalnego planu na drogę. Raczej standart czyli Waw-Czeęstochowa - Brno- Wiedeń-Graz-Slo-Cro. No i założenie, że omijamy autostradę w Slo.

Waze pokazywało wszystko. Zamiast przez Brno, kazał jechać przez Brzecław. Bardzo ładna droga do Wiednia.
Z Grazu ustawiłem bez opłat do Ptuja i też pięknie nam pokazało trasę od Murecka do Ptuja. Wszystkie fotoradary, korki. Na granicy zero stania no ale to poniedziałek.

Myślę, że weekend sprawdziła by się jeszcze bardziej:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2017 13:04

bemm napisał(a):witam,
to mój pierwszy post, niedługo wybieram się pierwszy raz i cieszę się, że trafiłam na to forum, bo jesteście skarbnicą wiedzy :)
mam pytanko do dids76
piszesz, żeby z Ilz kierować się na Lenart, Ptuj, ale mapka którą linkujesz podaje: Bad Radkersburg - Ptuj - jakimś bezpośrednim skrótem. Wobec tego czy z Bad Rad... jechać na Trate i dalej Lenart, Ptuj, czy też od razu lecieć na Ptuj. Będziemy tam w środę do południa.

Sorki, nie popatrzyłem na zbliżenie mapy i Google mnie posłało jakimiś wiochami :oczko_usmiech:
W tym roku i ubiegłym jechałem tak https://goo.gl/maps/Hsi4Bczjvqj , czyli przez Bad Radkersburg potem na Lenart i Ptuj.
Wybrałem tą trasę bo droga pomedzy Trate a Lenart była "rozjechana" a odległość i czas identyczny, no i zawsze tankuję w Bad Radkersburg :wink:
Można też spokojnie jechać przez Mureck i Trate https://goo.gl/maps/NRa1M55A4LM2 Jechałem tak trzy lata temu łącznie z tym skrótem pomiędzy B66 a B69 w Austrii
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 15.07.2017 13:16

Dla tych co bezgranicznie wierzą w google maps. Na obwodnicy Ptuja do trzeciej kamery zatwardzenie a google na niebiesko jak niebo w Chorwacji :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2017 13:35

jacq5 napisał(a):Dla tych co bezgranicznie wierzą w google maps. Na obwodnicy Ptuja do trzeciej kamery zatwardzenie a google na niebiesko jak niebo w Chorwacji :D

Promet.si pisze o 4km korka na końcu autostrady i 1,5 godziny na granicy.
https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 15.07.2017 14:15


Z tego, co w radio słyszałem, to Lučko stoi :-)

Stoi
Ja w końcu nie jechałam przez lucko
Objechałam przez jastrebarsko
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 15.07.2017 14:21

dids76 napisał(a):
jacq5 napisał(a):Dla tych co bezgranicznie wierzą w google maps. Na obwodnicy Ptuja do trzeciej kamery zatwardzenie a google na niebiesko jak niebo w Chorwacji :D

Promet.si pisze o 4km korka na końcu autostrady i 1,5 godziny na granicy.
https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx

Tak trzeba liczyć
1,5 godz jeszvse przed ptuj
Potem sie kawałek jedzie choć to dużo powiedziane
Potem 1 godzina na robotach drogowych za ptuj
Na samym maceliju oczekiwanie 2x 10 minit
Potem pol godziny do biletomatów na trakoscan
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 15.07.2017 14:43

jacq5 napisał(a):Dla tych co bezgranicznie wierzą w google maps. Na obwodnicy Ptuja do trzeciej kamery zatwardzenie a google na niebiesko jak niebo w Chorwacji :D


aplikacja HAK pokazuje 1 h stania w Macelj... a google prawie brak utrudnień
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2017 14:57

Generalnie, do Krk zostało nam cca 90 km. Od Lučko do węzła Bosiljevo jest jeden wielki korek...
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 15.07.2017 16:45

Ja przesunąłem wyjazd o dzień do przodu by nie jechać w piątek, tym bardziej podziwiam twardzieli wyjeżdżających w sobotę... 8O
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 15.07.2017 16:54

Przed Brnem przez budowe korek gigant na godzine stania, dr google prowadzi ładnie objazdem, nie wpakujcie sie w niego
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2017 17:18

Tytusdj napisał(a):Przed Brnem przez budowe korek gigant na godzine stania, dr google prowadzi ładnie objazdem, nie wpakujcie sie w niego

W doktora :?: 8O
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2903
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.07.2017 17:37

gigi napisał(a):Ja przesunąłem wyjazd o dzień do przodu by nie jechać w piątek, tym bardziej podziwiam twardzieli wyjeżdżających w sobotę... 8O

Powiem tak, że ja dotychczas najlepiej wspominam wyjazdy z Polski do cro w sobotę. Wyjeżdżam zawsze rano ok godz 05 z okolic Słupska, A1 jest dosyć znośna w sobotę w kierunku południowym, dziś to potwierdziło się, wszyscy walili nad morze i niestety ja z nimi...przez Czechy w sobotę w godz. południowych dobrze wspominam, w Wiedniu bywałem w okolicach godz. 17 i jak na Wiedeń to bajka ( w niedziele raz jechałem rano to jeszcze lepiej). Na granicy slo-cro bywałem wieczorkiem i bez problemu...w tym roku jechałem w czwartek i było znośnie ale jednak sobotę trafiało mi się lepiej...
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 15.07.2017 18:08

bemm napisał(a):witam,
to mój pierwszy post, niedługo wybieram się pierwszy raz i cieszę się, że trafiłam na to forum, bo jesteście skarbnicą wiedzy :)
mam pytanko do dids76
piszesz, żeby z Ilz kierować się na Lenart, Ptuj, ale mapka którą linkujesz podaje: Bad Radkersburg - Ptuj - jakimś bezpośrednim skrótem. Wobec tego czy z Bad Rad... jechać na Trate i dalej Lenart, Ptuj, czy też od razu lecieć na Ptuj. Będziemy tam w środę do południa.


Ja nie dids76, ale odpowiem, bo też tymi trasami pomykałem kilka razy :D .... mapka podaje Bad Radkersburg - Ptuj, bo to była odpowiedź na pytanie "Feldbach i co dalej" :) Właśnie żeby dojechać do L/P musisz gdzieś przekroczyć granicę SLO i w miarę łagodnie dojechać do tranzytu, czyli Ptuj i Gornji Macelj, a potem autostarda w CRO.
Ja tylko dodam, że w przypadku korków na granicy SLO/CRO wybierałbym przejście w Ormoż, a potem Varażdin i wpadasz na autostradę w CRO i kierujesz się na Lućko.

A na Trate nie ma co odbijać, bo w zasadzie niepotrzebnie nadrabiasz kilometrów, skoro i tak do Ptuja dojedziesz (omijasz wszak płatne drogi w SLO).
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 15.07.2017 18:46

jechałem przez Ptuj w poniedziałek, i lepiej zrobic tak by go ominac
mnie sie udało przez zalew mostem srodkiem przejechac most do 10 t na jedno auto
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 492
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone