Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6675
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.07.2017 21:34

amatus1 napisał(a): za wyjątkiem tragicznego Wiednia!Taka metropolia i tak bogaty kraj żeby się nie doczekał porządnej obowodnicy poza miastem...

To kiedyś była porządna obwodnica poza miastem, tylko miasto ciut za bardzo zdążyło się już rozrosnąć. :wink:
Niezły czas te 11 godzin. 8)
icecube
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) icecube » 14.07.2017 22:42

Dziś w Wiedniu rzeczywiście był dramat, na szczęście dla nas w przeciwnym kierunku, na północ. Po 16-tej korek ciągnął się chyba z 4 kilometry do linii Dunaju.
My jak na piątek wyjątkowo sprawnie: trasa Łódź-Ostrava-Brno-Breclav-Wien-Maribor, mimo momentami sporego ruchu, bardzo płynnie i przyjemnie, na plus mało tirów i nawet mini korki przed Częstochową czy w Wiedniu szybko zaliczone.

Od rana rzut okiem na Google, jak na Macelj będzie korek, to granicę przekroczymy przez Dobovec i jazda do Dalmacji.

Wszystkim szerokości i spokoju!
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 14.07.2017 22:51

amatus1 napisał(a):(...)reszta bardzo płynnie za wyjątkiem tragicznego Wiednia!Taka metropolia i tak bogaty kraj żeby się nie doczekał porządnej obowodnicy poza miastem...


też tego nie rozumiem, oni tego specjalnie nie remontują? 4 lata temu jechałem robili, teraz jechałem robili, myślę, że następnym razem też tego nie skończą

cała trasa rozbabrana, pasy polikwidowane, ograniczenia, pomiary prędkości
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 15.07.2017 00:46

Śledziłem, czytałem sporo ostatnio na forum by trafnie wybrać trasę do Cro... a i tak poleciałem jak zwykle :)
Wyjazd 6 rano spod Zielonej Góry i po 18 godzinach na miejscu w Omisiu, poleciałem jak zwykle dłuższą dla mnie trasą bo A4 do Gliwic, dalej A1 do Brna i tu mała zmiana - kierunek nie Mikulov ale na Breclav, Wiedeń, MLP i tak dalej.
Czas może nie jakiś nadzwyczajny ale to ponad 1,5tys. km przy bardzo spokojnej jeździe z przystankami na 2 dotankowania, zakupy winiet, zjazdy na siusiu i amciu, jakieś podziwianie austriackiego zamku na skale itp.
Cała droga wyjątkowo płynna, tylko małe zatwardzenie we Wiedniu ale tak na 5 minut, poza tym pusto, granice i Lucko z marszu.
Z ciekawości po raz pierwszy zjechałem na Ilz by oblukać prawdziwą Austrię, widoki super, parę podjazdów i zjazdów ale drogi super, choć na noc tej trasy bym nie wybierał. Regiersburg robi wrażenie :D skierowałem się na Mureck, wcześniej tanie tankowanie ON i dalej MLP.
Tu trzeba wyraźnie zaznaczyć - poprawili Słoweńcy tą trasę, żal będzie jak pociągną autostradę do końca i nie będzie już tu tak wygodnej alternatywy.
To była moja pierwsza jazda w dzień, zawsze jeździłem na noc a potem odsypiałem cały kolejny dzień, w tym roku praktycznie niemal brak zmęczenia.
Dodam tylko, że od teraz będę jeździł tylko przez Brzecław, względem Mikulova same plusy; Brna prawie się nie zauważa, lecimy cały czas autostradą a i ten wlocik na autostradę do Wiednia dużo przyjemniejszy, lajtowy i bez korków. Jako niedoświadczony w tej trasie miałem małe obawy o zakup winietki bo tu w odróżnieniu do Mikulova nie ma zaraz za granicą punktu gdzie można takową kupić, jednak spokojna rozczochrana przed wjazdem na autostradę jest tankstelle.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 15.07.2017 08:34

Godzinę temu stanęłam przed ptujem i stoję
Jeszcze chyba godzina
A potem dopiero macelj
A potem wszyscy razem spotkamy sie na lucku
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 15.07.2017 08:53

A czytasz to forum? jasne było ze korek bedzie miał ze 30 km w kazda sobote wakacyjna taki jest
bigum
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 15.07.2017 09:09

Ja wiem, że wałkujemy ten temat już od dawna ... ale wytłumaczcie mi "jak krowie na rowie" ...
Jadę do Ilz, potem Regiersburg, Feldbach i ... co dalej?
Patrzę na GoogleMaps i nie wiem :cry:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 15.07.2017 09:34

Trasa 86 - bajka nawet bez winiety, pusto, zero remontów, tylko w jednym miejscu był fotoradar. Mursko - 10 minut w kolejce, głównie Chorwatów wracających z taniego tankowania (na MOLu w Redics sami Chorwaci, no i my). Na Słowacji może z 5 minut stania w korku w Čadcy, ogólnie trasa na relaksie.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 15.07.2017 09:38

nenek napisał(a):A czytasz to forum? jasne było ze korek bedzie miał ze 30 km w kazda sobote wakacyjna taki jest


Oczywiście ze tak
Nastawiałam sie na to
To mój pierwszy wyjazd
Ale chcieliśmy byc cwansi
Nocleg w wiener neustadt i pobudka o 3.30
A o 3.30 już czerwono na haku
Chcieliśmy przekroczyć granice o 7
Właśnie wyjechałam z trakoscanu
9.36
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2017 10:37

bigum napisał(a):Ja wiem, że wałkujemy ten temat już od dawna ... ale wytłumaczcie mi "jak krowie na rowie" ...
Jadę do Ilz, potem Regiersburg, Feldbach i ... co dalej?
Patrzę na GoogleMaps i nie wiem :cry:

Wszystko zależy kiedy jedziesz.
Jeśli w tygodniu czy niedzielę i nie ma większych korków to jedź na Lenart i Ptuj (ja tak jechałem w tym roku) https://goo.gl/maps/Hsi4Bczjvqj
Jeśli jedziesz w sobotę czy z piątku na sobotę to wybrałbym trasę na Ljutomer i Ormož, po przekroczeniu granicy w Gornja Radgona są drogowskazy kierujące na tą trasę. https://goo.gl/maps/vf84R5qi1EQ2
Ostatnio edytowano 15.07.2017 12:59 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
bigum
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 15.07.2017 10:51

Jadę w poniedziałek 31.07 i nocuje w Graz.
Wtorek 01.08 rano śniadanko i dalej w drogę.
Myśle jechać na MLP bo z Graz powinienem być tam przed południem.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2017 10:57

morela napisał(a):Godzinę temu stanęłam przed ptujem i stoję
Jeszcze chyba godzina
A potem dopiero macelj
A potem wszyscy razem spotkamy sie na lucku

Bo po piątku przychodzi S O B O T A :idea:
A do tego połowa miesiąca i zmiana "turnusów".
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2017 11:42

bigum napisał(a):Jadę w poniedziałek 31.07 i nocuje w Graz.
Wtorek 01.08 rano śniadanko i dalej w drogę.
Myśle jechać na MLP bo z Graz powinienem być tam przed południem.

Jak nocujesz w Graz to nie ma sensu się wracać do Ilz :wink:
W tygodniu spokojnie bym jechał M-L-P i dalej na granicę w Macelj. :papa:
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 15.07.2017 11:47

Witam Dzisiaj rano wróciłem z Mariny korki Lućko 15 min na płatności kartą( pas gotówkowy korek ok 5 km godz. 14) Gornij Macelj bramki i przejście 45 min, wjazd do Ptuja od autostrady do ronda 15 min, cała reszta płynnie dalej na trazie Graz Wiedeń ( tutaj roboty ale ruch płynnie o 21, dalej Mikulov Brno Gliwce Wrocław A4 płynnie bez robót drogowych(2 tygodnie temu półtora godziny na robotach) potem Rawicz i Gostyń ogólnie czas przejazdu 19h z postojami na jedzonko tankowanie i toalety. 2 tygodnie temu ta sama trasa 24h (z piątku na sobote).
bemm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bemm » 15.07.2017 12:11

witam,
to mój pierwszy post, niedługo wybieram się pierwszy raz i cieszę się, że trafiłam na to forum, bo jesteście skarbnicą wiedzy :)
mam pytanko do dids76
piszesz, żeby z Ilz kierować się na Lenart, Ptuj, ale mapka którą linkujesz podaje: Bad Radkersburg - Ptuj - jakimś bezpośrednim skrótem. Wobec tego czy z Bad Rad... jechać na Trate i dalej Lenart, Ptuj, czy też od razu lecieć na Ptuj. Będziemy tam w środę do południa.
Ostatnio edytowano 15.07.2017 12:22 przez bemm, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 491
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone