Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 13.07.2017 10:55

morela napisał(a):
czas oczekiwania na granicach, wszelkie utrudnienia oraz kamery z autostrad i przejśc granicznych


czas oczekiwania na granicy Slo-Cro: w moim telefonie wyświetla się tylko jedno przejscie i to codziennie inne....
Utrudnienia są ok, a kamery pokazują tylko mały fragment w każdym kierunku - nie widać końca kolejki i czasami na googlu jest czerwono, a na kamerach są pustki.
Ja hcyba jednak bardziej choć nie bezgranicznie, będę ufać googlowi


Google to podstawa ale dodatkowo można miec ten HAK. a z granicami to pewnie jest tak, że jeśli są korki to przejście jest wyświetlane, jeśli nie ma to go nie wstawiają.
Inaczej - bezsensu
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.07.2017 10:59

bledzik napisał(a):
Google to podstawa ale dodatkowo można miec ten HAK. a z granicami to pewnie jest tak, że jeśli są korki to przejście jest wyświetlane, jeśli nie ma to go nie wstawiają.
Inaczej - bezsensu


Że jak?

Przy okazji: "bez sensu" - "bezsens"
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 13.07.2017 11:24

piotrulex napisał(a):
bledzik napisał(a):
Google to podstawa ale dodatkowo można miec ten HAK. a z granicami to pewnie jest tak, że jeśli są korki to przejście jest wyświetlane, jeśli nie ma to go nie wstawiają.
Inaczej - bezsens


Że jak?

Przy okazji: "bez sensu" - "bezsens"


poprawione ;)

chodzi mi o to, że wstawiają do aplikacji przejścia graniczne tylko wtedy, gdy jest jakiś zator. Jeśli ruch jest płynny to nie ma przejścia w aplikacji
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.07.2017 12:46

raptorf22 napisał(a):Mam taką nadzieję, zapatrzyłem się w ostatnie dwie soboty tylko na sytuację w Macelj i Lućko zapominając o Wiedniu.
Na granicy SLO/CRO będę dopiero ok. 17 więc pewnie objedziemy to innym przejściem i dalej do noclegu w Krapinie. Lućko zaliczę dopiero w niedzielę ok godziny 9.
W zeszłym roku początkiem lipca na granicy tej byłam w sobotę ok. 16.30 - przejazd z marszu, wszyscy już moczyli się w Jadranie ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 13.07.2017 15:40

morela napisał(a):Ja hcyba jednak bardziej choć nie bezgranicznie, będę ufać googlowi

I słusznie.
W tym przypadku google ma "bardziej" rację.

Kamerki w stronę Słowenii pokazują pas ziemi niczyjej, gdzie najczęściej nie ma korka.
Korek robią Słoweńcy skanując paszporty i kontrolując samochody.
Rafik89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafik89 » 13.07.2017 16:31

Będę jechał w sobotę ok 8 z Omiś do Wrocławia. Planuję ok 12 dotrzec do granicy HR-SLO. Biorąc pod uwagę Lucko, jest to możliwe, czy lepiej w ciemno objechać Lucko? Czy w sobotę do południa zazwyczaj ruch na autostradzie w kierunku granicy jest spory?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.07.2017 20:34

Lućko ominiesz zjeżdżając wcześniej na pas do płatności kartami, było wałkowane 100x i sprawdzane z 1000 :P :P - gorzej z granicą, bo tam zawsze się kotłuje, ale sposobów objechania też jest kilka - szukajcie a znajdziecie.
Ja np. w tym roku odświeżam znajomość ze słowacką autostradą i węgierską Route 86 :boss: . Szlag mnie już trafia od tych czeskich pożal się Boże patataj-patataj autostrad, wiecznych korków wkoło Brna i remontów we Wiedniu. Jadę przez Dolga Vas, Lendavę i Mursko Sredisće, tam NIGDY nie było kolejek. Co i Koledze polecam :papa:
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 13.07.2017 21:56

kropi napisał(a):Lućko ominiesz zjeżdżając wcześniej na pas do płatności kartami, było wałkowane 100x i sprawdzane z 1000 :P :P - gorzej z granicą, bo tam zawsze się kotłuje, ale sposobów objechania też jest kilka - szukajcie a znajdziecie.
Ja np. w tym roku odświeżam znajomość ze słowacką autostradą i węgierską Route 86 :boss: . Szlag mnie już trafia od tych czeskich pożal się Boże patataj-patataj autostrad, wiecznych korków wkoło Brna i remontów we Wiedniu. Jadę przez Dolga Vas, Lendavę i Mursko Sredisće, tam NIGDY nie było kolejek. Co i Koledze polecam :papa:

Po kilku powtórzeniach "sprawdzonej" trasy CZ-A-SLO wybraliśmy w tym roku SK-HU i na wieczornym postoju w Novi Marof żona zapytała: Po co myśmy się tyle lat tłukli przez Czechy, Austrie i Słowenię :?: :roll:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 13.07.2017 22:15

Dziś wracałem.z Ciovo Zagrzeb Lucko bez zadnych przeszkód granica Macej maksymalnie moźe 10min niestety Wiedeń masakra prawie 2 godziny w tamta stronę jechałem.przez Wiedeń w niedzielę i bez prpblemu było.Nocleg w Mikulowie a jutro przez Brno Ołomuc Boboszów do Poznania mam.nadzieję ze pójdzie jak w tamtą strone czyli bez przrszkód pozdrawiam.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 13.07.2017 22:31

kropi napisał(a):Lućko ominiesz zjeżdżając wcześniej na pas do płatności kartami, było wałkowane 100x i sprawdzane z 1000 :P :P - gorzej z granicą, bo tam zawsze się kotłuje, ale sposobów objechania też jest kilka - szukajcie a znajdziecie.
Ja np. w tym roku odświeżam znajomość ze słowacką autostradą i węgierską Route 86 :boss: . Szlag mnie już trafia od tych czeskich pożal się Boże patataj-patataj autostrad, wiecznych korków wkoło Brna i remontów we Wiedniu. Jadę przez Dolga Vas, Lendavę i Mursko Sredisće, tam NIGDY nie było kolejek. Co i Koledze polecam :papa:

Polecam drogę przez Zwardoń.
Nie polecam powrotu przez Letenye (utknąłem w korku na końcu autostrady A4 do bramek). Mursko Sredisce i Redics w obie strony. W porównaniu z 2013 rokiem duży plus dla 86-M86(z winietą).
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2294
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.07.2017 08:11

bledzik napisał(a):powtarzam raz jeszcze, że Macelj rzadko opłaca się objeżdżac. Opłacalne jest to dopiero przy staniu powyżej 30 min na granicy.
Ja jeżdże od wielu lat tą trasą, conajmniej 2 razy do roku i nigdy nie stałem dłużej niż 30 min łącznie z jazdą w soboty


No wiesz, ja po ostatnim przejeździe przez Macelj (a było to w 2010...) i zmarnowanych tam 2 godzinach już nigdy na to przejście nie zawitałem. Tak, to była sobota w połowie sierpnia, a zmarnowałem "tylko" 2 h, bo w pewnym momencie wskoczyłem na pusty prawy pas, który tuż przed bramkami się kończył. Ile stali ci, którzy tego nie zrobili - nie wiem...

Jeżeli nie ma korków w Macelj, to sam przejazd od zjazdu na Mureck z austriackiej A9 do Đurmanca wynosi wg wujka G. 57 min. Czas przejazdu PEŁNYM objazdem przez Słowenię (tj. nie tylko MLP, ale i dalej, np. Majšperk-Rogatec) to 2h, więc oszczędność godziny.

Wszystko zależy od tego, czy nam zależy na czasie, czy nie. Ja w tym roku jadę (w sezonie) w poniedziałek, a zależy mi na czasie, żeby zdążyć na popołudniowy prom ze Splitu (następny dopiero na noc), więc chyba zaryzykuję i wykupię tygodniową słoweńską winietę oraz pojadę do przejścia w Macelj. Powrót jednak już na stówę objazdem...
heathcliff
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) heathcliff » 14.07.2017 09:35

cześć
czy polecacie w drodze powrotnej z Cro (wracamy w sobote, w dzien) zjechać na Cvetlin w razie dużych korków w Macelj, a jeżeli to w którym miejscu zjeżdżać najlepiej, aby mieć w miarę dobra drogę? jedziemy standardowo autostrada z Makarskiej i zastanawiam się cały czas nad alternatywa dla Macelj.
z góry dzięki
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.07.2017 14:43

Zjazd na Krapinę jest bezpiecznym rozwiązaniem.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 14.07.2017 15:35

Ja mam takie pytanko:czesto podajecie przewidywany czas stania w korku. Czy to jest dostępne Google maps? Bo u mnie wyświetla na mapie kolory i tyle. Czy korzystacie z np. Hak i sprawdzacie tam?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2903
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.07.2017 21:18

Po 14 godzinach jazdy z Lokvy do Słupska dotarliśmy na kolację w Częstochowie. W cro zero przestojów na bramkach w Lucko( wybierajcie zjazd wcześniej do płatności kartą, było na z forum o tym)na granicy cro dosłownie 5 minut, na słoweńskiej ok 15 min ale bez sprawdzania puszczają dalej. Mały korek przed Ptuj na objeździe autostrdy i w Breclawiu reszta bardzo płynnie za wyjątkiem tragicznego Wiednia!Taka metropolia i tak bogaty kraj żeby się nie doczekał porządnej obowodnicy poza miastem...Niestety po Wiedniu bardzo męczący odcinek od Gliwic do Częstochowy nasza DK1.
Ostatnio edytowano 14.07.2017 23:24 przez amatus1, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 490
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone