Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 796
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 12.07.2017 11:49

bledzik napisał(a):Kraków - Wiedeń = 4 godziny, 470 km? średnia 120 km/h prawie, gdzie w Czechach pełno ograniczeń 80/100 i kilkadziesiąt km w Austrii nie ma autostrady ??

Ciekawe ile pamiątek z wakacji dostaniesz, no chyba że znasz idealną lokalizacje wszystkich fotoradarów w Czechach i Austrii


Żaden problem, w PL jadę na A4/A1, ok. 150km/h, w czechach 130-140km/h, wszystkie ograniczenia na obwodnicach, zwężeniach typu 80-100km/h zgodnie ze znakami. Ruch znikomy więc się da bez zbędnych zakłóceń, w Austrii nigdy nie przekraczam prędkości i na dodatek byłem jednym z wolniejszych, miejscowi to cisną niesamowicie. Do Cvetlin dojechałem po 8 godzinach, mapy google taki właśnie przelot teraz pokazują - równe 8h.

1mario_p napisał(a):Też się zastanawiam ile dostanie zdjęć, aż trudno uwierzyć w ten czas przejazdu, ciekawe jakie spalanie?


Spalanie... w Ilz zatankowałem 37 litrów po przejechaniu 630km, co daje jakieś 5,8l na 100km. Octavia 1,9tdi, 105km.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 12.07.2017 12:17

gigant87 napisał(a):Cześć,
jadę autostradą w Słowenii. W którym miejscu powinienem z niej zjechać na Cvetlin, jeśli zobaczę (na kamerkach) korek na granicy w Macelj?

Czy taki przejazd jest możliwy? (nie jest zablokowany z powodu remontów?)
https://goo.gl/maps/ZGa6PEdFt3m


30.06.17 r ten odcinek był przejezdny. Z uwagi na trwające prace przy autostradzie brak na pierwszym rondzie oznaczeń. Przy trzecim rondzie jest zamknięty główny zjazd i jedzie się kawałek szutrową drogą w remoncie.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.07.2017 12:27

gigi napisał(a):To może jednak wariant Lubawka-Znojmo będzie lepszy?


nie testowałem tego odcinka, zatem nie pomogę. :(
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 12.07.2017 12:37

Przez Boboszów z Wrocławia jest ok. 100km bliżej. Ale droga marna. Na ostatnich stronach forum 2 różne wpisy o sarnie na masce auta z tygodnia. Szybciej czasami będzie, szczególnie przy korkach z Brna, droga męcząca, szansa trafienia sany spora. Wybór trasy każdy sam podejmuje, ja osobiście jadę ile się da Autostradami i Eskami, nawet nadkładając trasy i kasy
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 12.07.2017 14:08

Trasa: Kraków - Bibinje (1130km) czas podróży 11h


Koledze gratuluje tempa, nie mniej nie radze porównywać tego czasu, ani brać go za średni- większość jeżdżących nie ma szans się do niego zbliżyć
Co do meritum czyli korków z autopsji (wróciłem kilkanaście godzin temu)

Wiedeń korkuje się mniej lub bardziej w ciągu całego dnia, ale raczej nie ma sensu go objeżdżać, bo czas wyjdzie podobny (chyba że nerwów mniej). W drodze do jechałem z Brzecławia droga nr 49-9-S1
W drodze powrotnej odstałem karnie 30 minut we Wiedniu.

Autostrada na Graz jadąc w dzień : duży, b. duży ruch

W Słowenii zawsze jeżdźiłem M-L-P, tym razem jechałem na Bad Radkersburg i Ormoż i to była dobra decyzja- zero korków na granicy itp, remontów, spokojna i malownicza jazda.

W okolicach Lucko korek i spowolnienia dla tych jadących na południe - zarówno w sobotę (co jest zrozumiałe), ale i w poniedziałek w okolicach południa

wszystkim wybierającym się dopiero na urlop : szerokości i cierpliwości
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.07.2017 15:50

https://www.google.pl/maps/dir/47.14048 ... !5i1?hl=pl

jechałeś mniej więcej tak? Do Chorwacji czy wracając? Jak dalej jechałeś z/do Lucko?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2903
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2017 16:56

Pytanko do tych co wracali tydzień temu w piątek bądź i nawet na dniach, jak wygląda sytuacja bliżej popołudniowych i wieczornych godzin na odcinku od granicy Cro-Slo do Ptuj. Jadąc do cro 2 tyg temu w piątek ok 18 zero przestojów, to samo na objeździe do Mureck. Jak wygląda sytuacja obecnie...chce w drodze powrotnej zahaczyć o Plitvickie i na wieczór być na granicy...
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 12.07.2017 22:34

Zaczynam martwić się Wiedniem, w sobotę ruszam o 4 rano z Poznania.
Wyszło mi, że w Wiedniu będę ok 12-12.30 i teraz pytanie jak ta pora wypada na tle natężenia ruchu w tym rejonie? Jeszcze ta nieszczęsna sobota, ale terminu nie zmienię. Napiszcie proszę jak to wyglądało w poprzednich wyjazdach.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.07.2017 22:40

To będziemy jechać razem ;) patrzyłem dwie ostatnie soboty i nie było specjalnych korków.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.07.2017 23:20

raptorf22 napisał(a):Zaczynam martwić się Wiedniem, w sobotę ruszam o 4 rano z Poznania.
Wyszło mi, że w Wiedniu będę ok 12-12.30 i teraz pytanie jak ta pora wypada na tle natężenia ruchu w tym rejonie? Jeszcze ta nieszczęsna sobota, ale terminu nie zmienię. Napiszcie proszę jak to wyglądało w poprzednich wyjazdach.

W Wiedniu korki generuje raczej ruch lokalny, a nie tranzyt. Wynika to z moich obserwacji. W okolicach szczytu porannego 6:30 - 10:00 i popołudniowego 14:30 - 18:00 najwięcej aut ma rejestracje wiedeńskie. Wtedy jest gęsto, ale przejezdnie. W sobotę Wiednia nie obawiałbym się. Stanie może być ( a najpewniej będzie) na granicach i bramkach autostradowych w Cro.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.07.2017 01:05

Może i OT, ale jak tak patrzę na zdjęcie-trzeba uważać, żeby nie wpaść w sieć 8O
cam.jpg
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 13.07.2017 06:11

witam, czy ktoś może doradzić, czy taka trasa jest możliwa?

ominięcie autostrady, remontowanego mostu i ewentualnie drugiego mostu, który może być zakorkowany

https://www.google.pl/maps/dir/Trate,+S ... b1!3e0!5i1
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 13.07.2017 09:02

krutom napisał(a):W Wiedniu korki generuje raczej ruch lokalny, a nie tranzyt. Wynika to z moich obserwacji. W okolicach szczytu porannego 6:30 - 10:00 i popołudniowego 14:30 - 18:00 najwięcej aut ma rejestracje wiedeńskie. Wtedy jest gęsto, ale przejezdnie. W sobotę Wiednia nie obawiałbym się. Stanie może być ( a najpewniej będzie) na granicach i bramkach autostradowych w Cro.


Mam taką nadzieję, zapatrzyłem się w ostatnie dwie soboty tylko na sytuację w Macelj i Lućko zapominając o Wiedniu.
Na granicy SLO/CRO będę dopiero ok. 17 więc pewnie objedziemy to innym przejściem i dalej do noclegu w Krapinie. Lućko zaliczę dopiero w niedzielę ok godziny 9.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 13.07.2017 09:38

raptorf22 napisał(a):
krutom napisał(a):W Wiedniu korki generuje raczej ruch lokalny, a nie tranzyt. Wynika to z moich obserwacji. W okolicach szczytu porannego 6:30 - 10:00 i popołudniowego 14:30 - 18:00 najwięcej aut ma rejestracje wiedeńskie. Wtedy jest gęsto, ale przejezdnie. W sobotę Wiednia nie obawiałbym się. Stanie może być ( a najpewniej będzie) na granicach i bramkach autostradowych w Cro.


Mam taką nadzieję, zapatrzyłem się w ostatnie dwie soboty tylko na sytuację w Macelj i Lućko zapominając o Wiedniu.
Na granicy SLO/CRO będę dopiero ok. 17 więc pewnie objedziemy to innym przejściem i dalej do noclegu w Krapinie. Lućko zaliczę dopiero w niedzielę ok godziny 9.


zainstaluj sobie aplikacje HAK (Hrvatski autoklub) ( język angielski) na telefon tam są : czas oczekiwania na granicach, wszelkie utrudnienia oraz kamery z autostrad i przejśc granicznych

powtarzam raz jeszcze, że Macelj rzadko opłaca się objeżdżac. Opłacalne jest to dopiero przy staniu powyżej 30 min na granicy.
Ja jeżdże od wielu lat tą trasą, conajmniej 2 razy do roku i nigdy nie stałem dłużej niż 30 min łącznie z jazdą w soboty
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.07.2017 10:40

czas oczekiwania na granicach, wszelkie utrudnienia oraz kamery z autostrad i przejśc granicznych


czas oczekiwania na granicy Slo-Cro: w moim telefonie wyświetla się tylko jedno przejscie i to codziennie inne....
Utrudnienia są ok, a kamery pokazują tylko mały fragment w każdym kierunku - nie widać końca kolejki i czasami na googlu jest czerwono, a na kamerach są pustki.
Ja hcyba jednak bardziej choć nie bezgranicznie, będę ufać googlowi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 489
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone