Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 11.07.2017 21:34

gigi napisał(a):Moim zdaniem pipidówy i zakrętasy to tylko na jazdę w dzień dlatego wyjątkowo w tym roku rozważam jazdę przez Lubawkę lub Boboszów, w inne lata jak jeździłem zawsze na noc to pomimo, że jestem spod Zielonej Góry wybierałem A4-A1-Ostrava-Brno... Raz dałem się skusić na Zawidów\Liberec\Praga\Brno i to była masakra, może jeszcze kiedyś wypróbuję przez Dojczland.
Znajomi tak jeżdżą: Zielona Góra-Bolesławiec-Drezno-Monachium-Liubljana-Split, daleko ale nie martwią się Wiedniem, Lućko i czy objeżdżać Słoweńskie cesty...


Skoro jedziesz z ZG, to masz po drodze na dzień dobry remonty na S3 aż po samą Legnicę. Zatem moja propozycja to jedziesz 3 aż do Prochowic. Potem odbijasz na Jawor. Dalej wpadasz na A4 prawie do Wrocławia. Przed Wrocławiem uciekasz na S8 na Kudowę. Potem proponuję przez Kłodzko na 33 w stronę Boboszowa. Dalej Stity - Svitavy - Brno - Rajhrad (tutaj możesz zdecydować, czy do końca CZ jedziesz bezwinietowo, czyli odbijasz drogą 425 wdłuż autostrady 2 aż do Brzecław. Granica CZ-A i drogą 47 dojeżdżasz do 7 a potem A5. Wiedeń i w dół aż do Ilz. Tutaj znów możesz zdecydować, czy nie przejechać objazdem Słowenię. temat opisany tutaj:

ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480.html

Ja tą trasą zawsze jeździłem z Wrocławia począwszy od godz. 16-stej. Polecam. W tym roku chyba też tak pojadę.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 11.07.2017 21:57

Na jazdę po S3 szkoda czasu nie mówiąc już o odcinku Lubin-Legnica.
Uciekam ma Szprotawa-Bolesławiec i od Krzyżowej lecę A4 do Wrocka, można zjechać z A4 na Jawor i polecieć właśnie na Lubawkę ale chyba jednak polecę na Boboszów...
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 11.07.2017 22:03

Skoro jedziesz z ZG, to masz po drodze na dzień dobry remonty na S3 aż po samą Legnicę. Zatem moja propozycja to jedziesz 3 aż do Prochowic. Potem odbijasz na Jawor. Dalej wpadasz na A4 prawie do Wrocławia. Przed Wrocławiem uciekasz na S8 na Kudowę. Potem proponuję przez Kłodzko na 33 w stronę Boboszowa. Dalej Stity - Svitavy - Brno - Rajhrad (tutaj możesz zdecydować, czy do końca CZ jedziesz bezwinietowo, czyli odbijasz drogą 425 wdłuż autostrady 2 aż do Brzecław. Granica CZ-A i drogą 47 dojeżdżasz do 7 a potem A5. Wiedeń i w dół aż do Ilz. Tutaj znów możesz zdecydować, czy nie przejechać objazdem Słowenię. temat opisany tutaj:

ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480.html

Ja tą trasą zawsze jeździłem z Wrocławia począwszy od godz. 16-stej. Polecam. W tym roku chyba też tak pojadę.


Co do Prochowic z Zielonej Góry to lipa wszędzie S3 robią. Z Zielonej lepiej na Nowogród Bobrzański - Żagań - Szprotawa i na autostradę do samego Wrocławia. Dalej tak jak piszesz, ale można na Mikulov ja osobiście jeszcze nie stałem tam w korkach.
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 11.07.2017 22:05

W tym roku jadę we wtorek 25.07 więc powinno być spokojnie.
Pozdrowienia dla Cromaniaków.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 11.07.2017 22:21

Szympy75 napisał(a):Skoro jedziesz z ZG, to masz po drodze na dzień dobry remonty na S3 aż po samą Legnicę. Zatem moja propozycja to jedziesz 3 aż do Prochowic. Potem odbijasz na Jawor. Dalej wpadasz na A4 prawie do Wrocławia. Przed Wrocławiem uciekasz na S8 na Kudowę. Potem proponuję przez Kłodzko na 33 w stronę Boboszowa. Dalej Stity - Svitavy - Brno - Rajhrad (tutaj możesz zdecydować, czy do końca CZ jedziesz bezwinietowo, czyli odbijasz drogą 425 wdłuż autostrady 2 aż do Brzecław. Granica CZ-A i drogą 47 dojeżdżasz do 7 a potem A5. Wiedeń i w dół aż do Ilz. Tutaj znów możesz zdecydować, czy nie przejechać objazdem Słowenię. temat opisany tutaj:

ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480.html

Ja tą trasą zawsze jeździłem z Wrocławia począwszy od godz. 16-stej. Polecam. W tym roku chyba też tak pojadę.


Co do Prochowic z Zielonej Góry to lipa wszędzie S3 robią. Z Zielonej lepiej na Nowogród Bobrzański - Żagań - Szprotawa i na autostradę do samego Wrocławia. Dalej tak jak piszesz, ale można na Mikulov ja osobiście jeszcze nie stałem tam w korkach.



Ja akurat często testuję tą trasę z Wrocławia do Świebodzina i z powrotem. Raz jadę przez Szprotawę a wracam remontowaną S3. Luba na odwrót. Czasowo wychodzi na to samo, ale przez Szprotawę jest dalej. Od Lubina do samego Wrocławia nie ma remontów. Proponuję jednak brać poprawkę na naszą A4, gdzie jeździ masa amatorów (Staumacherów), powodując często wypadki/korki itp.

Odbicie na Nowogród to tym bardziej mija się z celem. :roll:

Co do Mikulov'a, to miałem na myśli wariant bez opłat w Czechach, skoro i tak jedzie się przez poboczne drogi :) Po co na sam koniec płacić.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 11.07.2017 22:23

gigi napisał(a):Na jazdę po S3 szkoda czasu nie mówiąc już o odcinku Lubin-Legnica.
Uciekam ma Szprotawa-Bolesławiec i od Krzyżowej lecę A4 do Wrocka, można zjechać z A4 na Jawor i polecieć właśnie na Lubawkę ale chyba jednak polecę na Boboszów...


Dlatego zamiast Lubin-Legnica proponuję Lubin - Prochowice. :D W Lubinie tylko uważaj na odcinkowy pomiar prędkości :wink:
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 11.07.2017 22:32

Tylko jak się jedzie z samej Zielonej Góry to do Lubina same roboty na drodze. Dlatego się zastanawiam nad Nowogrodem w tym roku. Wcześniej właśnie jeździłem na Prochowice. A co do płatności w Czechach to jak odbije się na Rajhard i wyjedzie na E461 za Pohorelicami i dalej na Mikulov to też nie ma opłat.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.07.2017 22:49

heathcliff napisał(a):witajcie.
urlop się kończy powoli i czas wracać, a wracamy po raz pierwszy z Cro i to w sobotę. Ruszamy z Promajny czyli okolice Baska Voda. jaka drogę powrotną w sobotę polecacie aby nie stać w wielkich korkach.
w stronę cro mimo soboty dojechaliśmy bardzo sprawnie ale w stronę przeciwna widziałem duże korki.

dzięki z góry
pozdrowienia z gorącej Cro.

Wracałem w sobotę z Makarskiej. Po obserwacji tydzień wcześniej stwierdziłem, że albo wyjazd o 4 rano - albo o 13.
Wyjechaliśmy o 12 i wolniutko 120/h dojechaliśmy na Lućko. Płatność kartą 10minut.
Zrobiłem tylko błąd, że pojechałem na Letenye zamiast na Mursko Sredisce. 40 minut stania do bramek na A4. Dalej Węgry 86 puściutko.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 11.07.2017 23:34

Szympy75 napisał(a):Tylko jak się jedzie z samej Zielonej Góry to do Lubina same roboty na drodze. Dlatego się zastanawiam nad Nowogrodem w tym roku. Wcześniej właśnie jeździłem na Prochowice. A co do płatności w Czechach to jak odbije się na Rajhard i wyjedzie na E461 za Pohorelicami i dalej na Mikulov to też nie ma opłat.


Ale wybór Mikulov kieruje Ciebie na potencjalne korki na światłach w Poysdorf. Chyba nie warto.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 12.07.2017 02:06

To może jednak wariant Lubawka-Znojmo będzie lepszy?
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 12.07.2017 07:10

Tak jak wcześniej pisałem nie stałem jeszcze w korku w Poysdorf. Jechałem w ten sposób już dwa razy, może sukcesem jest to, że na granicy jestem około 24.00. Jechałem tak w 2015 i 2016.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 796
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 12.07.2017 09:00

Krótka relacja z mojej wczorajszej podróży i utrudnień.
Trasa: Kraków - Bibinje (1130km) czas podróży 11h
- wyjazd z Krakowa 4:00
- nieco po 5 przekroczyłem granicę na autostradzie w Gorzyczkach
- w całych CZ deszczowo i pusto, wybrałem wariant Brno-Brzecław, aktualne prace drogowe w godzinach wczesnoporannych nie powodowały praktycznie żadnych utrudnień, do Brzecławia dotarłem o 7, także było jeszcze luźno
- do Wiednia trafiłem o 8 i przejechanie go główną trasą zajęło 30 minut, zwężeń sporo, ograniczenia 60 i 80 oraz kilka odcinkowych pomiarów, więc trzeba uważnie obserwować znaki, długi remont między Wiedniem, a Wiener Neustadt, jedna jezdnia "pod prąd", a w ciągu trasy dostępne 2 z 3 pasów, również z pomiarem. Dotankowałem się podobnie jak rok temu na Shellu w Ilz, 200m od autostrady, diesel-1,059, 95-1,149, 30 min przerwy i powrót na trasę w kierunku Graz. Przed samym zjazdem A2/A9 kolejne utrudnienia, radzę uważnie obserwować namalowane na pomarańczowo oznaczenia I/SLO, gdyż wpadając na "I" nie będzie już możliwości zjadu na A9 w kierunku SLO, a rozdział dróg jest o wiele wcześniej. Diesel 1,039 na Temmel i 1,029 na kolejnej stacji po prawej
- objazd MLP w towarzystwie innego auta z Krakowa, więc pozdrawiam jeśli kierowca tu zagląda :) Ze względu na budowę autostrady i bordowy kolor na google maps ok. 4-5km, zmieniłem trasę na Cvetlin, gdzie równo o 12 przekroczyłem granicę, byłem jedyny na przejściu, pan w budce znudzony, popatrzył na dowody, policzył osoby w aucie i puścił dalej. Trasa super, nieco wymagająca, ale człowiek się przynajmniej nie nudzi
- w Chorwacji na autostradę wjechałem w Macejl, przed Zagrzebiem na ograniczeniu do 100, policja stała z laserówką. Za Lucko na autostradzie trochę tłoczno, ale po kilkunastu km do samego Zadaru, do którego dotarłem o 15 było już pusto

Pierwszy raz jechałem w ciągu dnia i jednak lepiej jak jest człowiek wypoczęty. Godziny przejazdu optymalne, ruch bardzo mały.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 12.07.2017 10:27

Endrju napisał(a):Krótka relacja z mojej wczorajszej podróży i utrudnień.
Trasa: Kraków - Bibinje (1130km) czas podróży 11h
- wyjazd z Krakowa 4:00
- nieco po 5 przekroczyłem granicę na autostradzie w Gorzyczkach
- w całych CZ deszczowo i pusto, wybrałem wariant Brno-Brzecław, aktualne prace drogowe w godzinach wczesnoporannych nie powodowały praktycznie żadnych utrudnień, do Brzecławia dotarłem o 7, także było jeszcze luźno
- do Wiednia trafiłem o 8 i przejechanie go główną trasą zajęło 30 minut, zwężeń sporo, ograniczenia 60 i 80 oraz kilka odcinkowych pomiarów, więc trzeba uważnie obserwować znaki, długi remont między Wiedniem, a Wiener Neustadt, jedna jezdnia "pod prąd", a w ciągu trasy dostępne 2 z 3 pasów, również z pomiarem. Dotankowałem się podobnie jak rok temu na Shellu w Ilz, 200m od autostrady, diesel-1,059, 95-1,149, 30 min przerwy i powrót na trasę w kierunku Graz. Przed samym zjazdem A2/A9 kolejne utrudnienia, radzę uważnie obserwować namalowane na pomarańczowo oznaczenia I/SLO, gdyż wpadając na "I" nie będzie już możliwości zjadu na A9 w kierunku SLO, a rozdział dróg jest o wiele wcześniej. Diesel 1,039 na Temmel i 1,029 na kolejnej stacji po prawej
- objazd MLP w towarzystwie innego auta z Krakowa, więc pozdrawiam jeśli kierowca tu zagląda :) Ze względu na budowę autostrady i bordowy kolor na google maps ok. 4-5km, zmieniłem trasę na Cvetlin, gdzie równo o 12 przekroczyłem granicę, byłem jedyny na przejściu, pan w budce znudzony, popatrzył na dowody, policzył osoby w aucie i puścił dalej. Trasa super, nieco wymagająca, ale człowiek się przynajmniej nie nudzi
- w Chorwacji na autostradę wjechałem w Macejl, przed Zagrzebiem na ograniczeniu do 100, policja stała z laserówką. Za Lucko na autostradzie trochę tłoczno, ale po kilkunastu km do samego Zadaru, do którego dotarłem o 15 było już pusto

Pierwszy raz jechałem w ciągu dnia i jednak lepiej jak jest człowiek wypoczęty. Godziny przejazdu optymalne, ruch bardzo mały.


Kraków - Wiedeń = 4 godziny, 470 km? średnia 120 km/h prawie, gdzie w Czechach pełno ograniczeń 80/100 i kilkadziesiąt km w Austrii nie ma autostrady ??

Ciekawe ile pamiątek z wakacji dostaniesz, no chyba że znasz idealną lokalizacje wszystkich fotoradarów w Czechach i Austrii
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 12.07.2017 10:56

Też się zastanawiam ile dostanie zdjęć, aż trudno uwierzyć w ten czas przejazdu, ciekawe jakie spalanie?
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 12.07.2017 11:06

Szympy75 napisał(a):Tylko jak się jedzie z samej Zielonej Góry to do Lubina same roboty na drodze. Dlatego się zastanawiam nad Nowogrodem w tym roku. Wcześniej właśnie jeździłem na Prochowice. A co do płatności w Czechach to jak odbije się na Rajhard i wyjedzie na E461 za Pohorelicami i dalej na Mikulov to też nie ma opłat.


Z Zielonej Góry wyjeżdżałem 30.06 w piątek - jadąc na Szprotawę do A4, potem na Wrocław, Kłodzko, Boboszów, Ołomuniec, Brno, Brzecław, Wiedeń. Wszystko przeszło bardzo płynnie, bez żadnych problemów. W najbliższy piątek rano wyjeżdżam z Peljesaca i zamierzam wracać dokładnie tą samą drogą. :) Szerokości :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 488
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone