Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 10.07.2017 22:37

Czy jadąc w środku tygodnia i to w biały dzień lepszym wyjściem jest autostrada Ostrawa-Brno czy na przełaj przez Czechy od Lubawki do Znojmo? W moim przypadku (zachodnia Polska) różnica dystansu to około 150km.
Zawsze jeździłem przez Czechy na wieczór a w tym roku po raz pierwszy jazda w dzień...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2017 23:57

Poniedziałek i piątek są najbardziej ryzykowne.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 11.07.2017 01:03

Znaczy najwięcej TIR-ów?
Zastanawiam się czy jadąc dłuższą drogą ale autostradą w praktyce przejadę szybciej niż krótszą bezwinietowo od Lubawki do Znojmo czy Mikulova? (Boboszów odrzucam, jechałem kiedyś i stwierdziłem, że więcej nie chcę).
Teoretycznie dzień oznacza spory ruch lokalny, nie wiem jak jest o tej porze w Czechach z farmerami itp.
Winieta czeska to stosunkowo niewielki koszt, więc nie jest to główne kryterium wyboru trasy ale jeśli w tygodniu w godzinach południowych mocno się korkuje przy Ołomuńcu czy Brnie to może lepiej ryzykować jazdę via wioski i miasteczka?
Z drugiej strony mocno zwiększa się ryzyko jakiejś kolizji z zaspanym Czechem i mocno się trzeba pilnować ci by pokuty nie płacić...
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 11.07.2017 07:57

gigi Jeśli będziesz jechał w środku tygodnia to należy jechać normalnie przez Svitave-Brno-Mikulov a jak nie chcesz płacić za winiete czeską to wystarczy za Brnem zjechać na Ranjhard. Ja 2 lata temu jechałem też w środku tygodnia w szczytowych godzinach i cały czas jechałem bez żadnych korków. Jednak losu nie przewidzisz po drodze bo wystarczy wypadek, roboty drogowe, tir albo jakiś niedzielny turysta i masz korek. Jednak należy być przygotowanym na alternatywne kierunki w razie czego. Co do przejścia przez Lubawkę to uważam tę trasę za wolną. Odległe krance wybierasz bo raz przez Lubawkę a raz przez Ostrave.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 11.07.2017 08:11

Pääkäyttäjä napisał(a):Poniedziałek i piątek są najbardziej ryzykowne.


Tylko nie mów, ze poniedziałek jest taki sam jak piątek czy sobota... :D
heathcliff
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) heathcliff » 11.07.2017 08:47

witajcie.
urlop się kończy powoli i czas wracać, a wracamy po raz pierwszy z Cro i to w sobotę. Ruszamy z Promajny czyli okolice Baska Voda. jaka drogę powrotną w sobotę polecacie aby nie stać w wielkich korkach.
w stronę cro mimo soboty dojechaliśmy bardzo sprawnie ale w stronę przeciwna widziałem duże korki.

dzięki z góry
pozdrowienia z gorącej Cro.
gigant87
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigant87 » 11.07.2017 09:11

Ciężko przewidzieć. Można się spodziewać, że bramki, granice, obwodnica Wiednia i inne "remonty". Podobno przez Węgry jest spokojniej (mniej korków) - może kiedyś sam sprawdzę. ;)

Zainstaluj Waze lub korzystaj z Google Maps. Podczas przystanków możesz też zerknąć na kamerki. Cudu nagle nie wynajdziesz. ;)
heathcliff
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) heathcliff » 11.07.2017 09:18

zawsze jadę z Google maps, to pomaga.
bardziej mnie interesuje jak ominąć korki po stronie chorwackiej, przed granicą, które przejście wybrać bo w Macelj pewnie będzie Sajgon :)
dzieki
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 11.07.2017 09:45

Wracałem tydzien temu na Macelj stania było 1,5 g około 12 w czwartek
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 11.07.2017 09:48

gigant87 napisał(a):
Zainstaluj Waze lub korzystaj z Google Maps. ;)


Sugeruję tylko Google Maps, czy też Google Samochód. Waze nadaje się w zasadzie tylko do raportowania prędkości i wydarzeń. Na codzień bardzo dużo jeżdżę po Szwecji i zauważyłem że Waze nie daje obrazu sytuacji na drogach wokół. Równoczesne uruchomienie Waze i Googla drenuje baterię - mówię o użyciu 8 godzin dziennie.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 468
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 11.07.2017 10:07

nenek napisał(a):Wracałem tydzien temu na Macelj stania było 1,5 g około 12 w czwartek

W tygodniu tyle stania? W ubiegłym roku wyjechałem w czwartek 20 ze Splitu i na bramkach bez postoju, autostrada pusta, a i cały dzień dodatkowo w Cro. W tym roku też na noc wracam.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 11.07.2017 10:22

CROmac napisał(a):gigi Odległe krance wybierasz bo raz przez Lubawkę a raz przez Ostrave.


Odległe w moim wydaniu to Zawidów-Ostrava :P
Jak wybudują S3 w całości to będę wybierał tylko Lubawkę, obecnie ode mnie można jechać albo przez Zawidów na Pragę-Brno albo przez Niemcy na Drezno, albo właśnie przez śląskie odcinki. Dotychczas wybierałem właśnie najczęściej drogę przez Śląsk czyli A4 do Gliwic i dalej A1. Jak na razie mam wypróbowane tylko Zawidów, Boboszów i A1 na Ostravę.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.07.2017 10:59

heathcliff napisał(a):witajcie.
urlop się kończy powoli i czas wracać, a wracamy po raz pierwszy z Cro i to w sobotę. Ruszamy z Promajny czyli okolice Baska Voda. jaka drogę powrotną w sobotę polecacie aby nie stać w wielkich korkach.
w stronę cro mimo soboty dojechaliśmy bardzo sprawnie ale w stronę przeciwna widziałem duże korki.

dzięki z góry
pozdrowienia z gorącej Cro.
Są tu koledzy preferujący w dzień jazdę 1-ką. Jazda wolniejsza ale płynna (szczególnie w sobotę).
Przejazd A1-ką i dużo wcześniejszy zjazd przed Lučko np. na 1-kę i dalsza nią jazda przez Krapinę w kierunku Cvetlin. Jechałem tak kiedyś też w sobotę, gdzie na autostradzie i Macelj były duże zatwardzenia.
gigant87
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigant87 » 11.07.2017 11:16

heathcliff napisał(a):zawsze jadę z Google maps, to pomaga.
bardziej mnie interesuje jak ominąć korki po stronie chorwackiej, przed granicą, które przejście wybrać bo w Macelj pewnie będzie Sajgon :)
dzieki


Ja na Twoim miejscu (sam też tak zrobię, gdy będę wracał) zatrzymałbym się na jakiejś stacji benzynowej w okolicach Krapiny - tak jak na podanej niżej mapie i sprawdził aktualną sytuację (Google Maps, Waze lub kamerki) - któredy najszybciej dojadę do autostrady w Austrii. Ja wybralem punkt na autostradzie dość odległy od granicy, bo chcę się przejechać B66. ;)

https://goo.gl/maps/Rj64GT7BJRo


Jak będzie ponad 30 minut stania na granicy, to możesz pojechać np https://goo.gl/maps/ifQotbToBnE2
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 11.07.2017 11:39

gigi napisał(a):
CROmac napisał(a):gigi Odległe krance wybierasz bo raz przez Lubawkę a raz przez Ostrave.


Odległe w moim wydaniu to Zawidów-Ostrava :P
Jak wybudują S3 w całości to będę wybierał tylko Lubawkę, obecnie ode mnie można jechać albo przez Zawidów na Pragę-Brno albo przez Niemcy na Drezno, albo właśnie przez śląskie odcinki. Dotychczas wybierałem właśnie najczęściej drogę przez Śląsk czyli A4 do Gliwic i dalej A1. Jak na razie mam wypróbowane tylko Zawidów, Boboszów i A1 na Ostravę.


gigi, jak już tak bardzo chcesz przez Lubawkę to proponuję jechać od razu na Svitavy i Brno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 486
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone