Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.07.2017 11:27

Np. obecnie na kamerach z HAK na granicy pare aut na krzyż
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 796
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 07.07.2017 11:56

Dokładnie. Obserwuję granicę w Macelj od kilku dni w określonych godzinach, mniej więcej od 10 do 14, tak jak sam planuję się zjawić we wtorek. Jadąc do Chorwacji w tygodniu nie ma sensu kluczyć po górach, by przejechać przejście w Cvetlinie, na granicy w Macelj stoi po kilka samochodów, więc przejedzie się bez problemu.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 07.07.2017 12:40

o jakim Gruskovju mówicie?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 07.07.2017 12:44

elfik44 napisał(a):
czlowiek_bigos napisał(a):A co się dzieje na moście w Ptuju?


Jeden na drodze 710 zamknięty, drugi może się korkować


raczej tak będzie, bo obecnie jest na czerwono.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.07.2017 12:47

morela napisał(a):o jakim Gruskovju mówicie?


Gruskovje to nazwa przejścia po stronie słoweńskiej, tutaj używa się nazwy Macelj
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 07.07.2017 12:59

ok, dzięki, już rozumiem, to nawet nie Gruskovje, a Zgornje Gruskovje.

No cóż, przeczytałam ostatnie 10 stron wstecz i czeka mnie nie lada wyzwanie - pierwszy raz do Chorwacji (Poznań-Orebic), na dodatek w ... sobotę:) Tak, wiem :) ale moje zakwaterowanie było tylko tak dostępne. Za rok (o ile wsiąknę w te klimaty) pomyślę nad innym terminem. Zastanawiam się więc, czy tego Macelj w ogóle nie powinnam spisać na straty (będę na nim koło południa), szczególnie po analizie Ptuja, a i Zagrzeb nie wygląda zachęcająco. Kamerki na HAK na Cvetlin nie ma, ale to chyba mniej popularne przejscie. Chodzi mi po głowie jeszcze ten objazd przez Lublanę-Novo Mesto, ale przejscie w Metlice obiorą pewnie Austriacy i Niemcy. Nie ma dobrych rozwiązań. Jutro sobota, to poobserwuję mapki googla.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 07.07.2017 13:06

bledzik napisał(a):Na Macelj rzadko są opóźnienia takie, by warto objeżdżac. Lepiej postac 10-20-30min niż pchac się bokami, a dłużej się stoi praktycznie tylko w piątki wieczorem, w nocy piątek/sobota i w sobotę

Dokładnie Kolega ma racje objazd ma tylko sens w piątek i Sobotę jechałem w poniedziałek i stałem moźe z 20 minut na na Lucko bez źadnego korka wìęc polecam jazde jeśli to moźliwe w tygodniu.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 07.07.2017 13:24

morela napisał(a):ok, dzięki, już rozumiem, to nawet nie Gruskovje, a Zgornje Gruskovje.

No cóż, przeczytałam ostatnie 10 stron wstecz i czeka mnie nie lada wyzwanie - pierwszy raz do Chorwacji (Poznań-Orebic), na dodatek w ... sobotę:) Tak, wiem :) ale moje zakwaterowanie było tylko tak dostępne. Za rok (o ile wsiąknę w te klimaty) pomyślę nad innym terminem. Zastanawiam się więc, czy tego Macelj w ogóle nie powinnam spisać na straty (będę na nim koło południa), szczególnie po analizie Ptuja, a i Zagrzeb nie wygląda zachęcająco. Kamerki na HAK na Cvetlin nie ma, ale to chyba mniej popularne przejscie. Chodzi mi po głowie jeszcze ten objazd przez Lublanę-Novo Mesto, ale przejscie w Metlice obiorą pewnie Austriacy i Niemcy. Nie ma dobrych rozwiązań. Jutro sobota, to poobserwuję mapki googla.


Może zainteresuje Cię taki temat:
ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480-150.html#p1878946
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 07.07.2017 13:51

Na chorwackiej stronie 24sata (nie mogę zamieszczać jeszcze linków)
taki oto news, może już znany ale komuś może się przydać.


tłumaczenie google

"Na autostradzie A2 Zagrzeb-Macelj, ze względu na prace w węźle Zabok dla ruchu zamknięte wejście do autostrady na węźle Zabok od strony dróg krajowych DC1 i DC307. Węzeł Zabok możliwy zjazd z autostrady w obu kierunkach (Zagrzeb i Macelj). Od 13 lipca, o godzinie 8 pm do 14 lipca, o godzinie 8 rano węzeł Zabok będą zamknięte dla całego ruchu (wejścia i wyjścia)."
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 07.07.2017 19:31

Na granicy nie wesoło :(
Załączniki:
gp macelj.png
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.07.2017 19:46

jacq5 napisał(a):Na granicy nie wesoło :(

No cóż, piąteczek :oczko_usmiech:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 07.07.2017 23:55

Jeszcze nie jest źle zobaczymy koło 2-ej co się będzie działo.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.07.2017 00:20

marosmaro napisał(a):Jeszcze nie jest źle zobaczymy koło 2-ej co się będzie działo.

A potem nastąpi s o b o t a :!: :mrgreen:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 08.07.2017 00:32

A w sobotę większość się dowie o co tu chodzi. Tak właśnie się dowiedziałem w 2013 roku jak pierwszy raz pojechaliśmy w sezonie. Wcześniej mogliśmy być przed albo po nigdy nie było korka podczas jazdy.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.07.2017 00:43

marosmaro napisał(a):A w sobotę większość się dowie o co tu chodzi. Tak właśnie się dowiedziałem w 2013 roku jak pierwszy raz pojechaliśmy w sezonie. Wcześniej mogliśmy być przed albo po nigdy nie było korka podczas jazdy.

Granica to pikuś. W sobotę 1 lipca 2017 oglądałem wiadomości w chorwackiej telewizji. Dopiero wtedy pokazywali super obrazki na bramkach do pobrania bileciku w Lučko.
Tak sobie myślałem: jakie to szczęście, że wypracowaliśmy sobie coś takiego jak cro.pl i czemu tacy np Niemcy czy Austriacy nie dokonali czegoś podobnego.
Wielokrotnie na objeździe MLP spotykałem polskie, czeskie czy słowackie rejestracje.
Inne widywałem rzadko. Objazd MLP to nie tylko chęć zaoszczędzenia 30 Eur, ale także ominięcia korków na trasie do Macelij.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 482
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone