Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 21:29

gigant87 napisał(a):Cześć,
jadę autostradą w Słowenii. W którym miejscu powinienem z niej zjechać na Cvetlin, jeśli zobaczę (na kamerkach) korek na granicy w Macelj?

Czy taki przejazd jest możliwy? (nie jest zablokowany z powodu remontów?)
https://goo.gl/maps/ZGa6PEdFt3m


Ten wariant jest pewniejszy. Jechałem na Macelij 22 czerwca i nie widziałem możliwosci zjazdu. Może przeoczyłem?
Wracałem już przez Cvetlin.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 06.07.2017 21:33

No ale jak to wygląda w praktyce? Wbrew pozorom jest fajny objazd bocznymi ulicami.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 06.07.2017 21:52

a nie lepiej jak w załączeniu?
Załączniki:
3.PNG
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 06.07.2017 22:20

bl napisał(a):Ja kilka lat temu. Pustawo (początek lipca). Opcja: w Celje zjazd na Laško, tamtędy do słoweńskiej A2 przed Novym Mestem, dzięki temu nie trzeba jechać aż do Ljubliany, a i widoki są fajniejsze.




Ciekawa propozycja.Wyszło mi 18 km więcej niż przez MLP i Lućko.Koszt 15 E,lecz oszczędzamy na autostradzie od granicy(75 HRK).
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 06.07.2017 23:33

RadamiaN napisał...
Hej
jechałem 30.06 na noc z Katowic.
Na pierwszej stacji po stronie Czeskiej czyli Euro Oil dostępne wszystkie winiety - godz.20
Trasa przez Czechy A1 do Brna bez spowolnień mimo kilku zwężek.
Z Brna na Brecław szybciutko. Obwodnica Wiednia 23:55 - wypadek i na jakieś 15 minut zatwardzenie.
Za Graz zjazd na MLP ruch znikomy , droga w Lenart nowy asfalt :).
3:30 Ptuj i parking przy drugi rondzie - podgląd granicy (widoczne zatwardzenie jeszcze przed zjazdem na autostradę) i kierunek Cvetlin.
Co do Cvetlin po pierwszym razie tym przejściem - trzy subiektywne kwestie:
-warto mieć rozpisaną niby prostą trasę bo ja pojechałem drogą "690" wzdłuż autostrady ale jak wjechałem na remontowany odcinek tej drogi, tuż po tym jak straciłem autostradę z oczu pojawiły się pierwsze obawy czy to była dobra decyzja ... here straciła sygnał i trochę za mijającymi nas Czechami, po częściowo szutrowej, mocno rozkopanej drodze i mijanym jednym znaku zakazu wjazdu dojechaliśmy do granicy. Zakaz był na szutrowym odcinku.
- Ostatni odcinek przed granicą - droga wąska i kręta, mocno pod górę przez las
- na przejściu szybko , tylko zerknięcie na dowody osobiste i śpiącego młodego królewicza w foteliku
- kawałek za przejściem trafiona sarna ... 30 minut na robótki ręczne srebrną taśmą i z duszą na ramieniu dalej- mijało nas kilka samochodów ale cóż - trzeba sobie radzić samemu...
W Trakościan przy rozjeździe pojechałem w lewo za Czechami i to był błąd, który kosztował nas kilka dodatkowych kilometrów.
Lućko nad ranem pustawe. Na miejscu w Vinisce byliśmy około 11:30.


Czy miałeś na myśli tą trasę ?
https://www.google.pl/maps/dir/46.41712 ... 637,14.75z

jeżeli tak , to gdzie była ta szutrowa trasa z zakazem wjazdu ? Bo o ile pamiętam (przejechałem ją ludzikiem Googla) nie widziałem nigdzie szutrowej trasy-choć jest odcinek bez podglądu.Czy to tam?
Odnośnie Twojego ,,błędu" jadąc za Czechami ...mogłeś tak jechać na Pleś ,drogą 508 do miejscowości Lepoglava i tam wjechać na drogę 35 i dalej na węzeł Sv. Kriż na autostradę . Tak bodajże jeździ kolega Didss (sorry jeżeli przekręciłem nazwe)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 23:42

morela napisał(a):a nie lepiej jak w załączeniu?

Nie lepiej, bo budują autostradę i przejazdu nie ma, albo momentami może nie być.
Jak jechałem 22 czerwca, to nigdzie nie dało się odbić.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 23:53

maciejdm1 napisał(a):Czy miałeś na myśli tą trasę ?
https://www.google.pl/maps/dir/46.41712 ... 637,14.75z

jeżeli tak , to gdzie była ta szutrowa trasa z zakazem wjazdu ? Bo o ile pamiętam (przejechałem ją ludzikiem Googla) nie widziałem nigdzie szutrowej trasy-choć jest odcinek bez podglądu...


Droga 690 nie ma żadnych szutrowych odcinków.
Jest to normalna droga, przed samą granicą nieco kręta. Nie ma dziur, są załatane.
Nie warto jeździć za Czechami, bo nie mają takiego fajnego forum jak my :lol:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 07.07.2017 00:14

My się na naszym forum dzielimy radami jak ominąć płatne autostrady a nasi południowi sąsiedzi jak nie natknąć się na Jozina z Bazin.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.07.2017 07:40

gigant87 napisał(a):Cześć,
jadę autostradą w Słowenii. W którym miejscu powinienem z niej zjechać na Cvetlin, jeśli zobaczę (na kamerkach) korek na granicy w Macelj?

Czy taki przejazd jest możliwy? (nie jest zablokowany z powodu remontów?)
https://goo.gl/maps/ZGa6PEdFt3m

Jeżeli będziesz w Ptuj około 4-5 rano w sobotę, lub później, to odpuść sobie słoweńską autostradę.
Autostrada, choć króciutka to potrafi się ostro zakorkować. Jedź objazdem MLP.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 07.07.2017 09:03

W niedzielę też budują autostradę,czy mają wolne?
lu5asz
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lu5asz » 07.07.2017 09:08

Jechałem z niedzieli na poniedzialek,na granicy chorwackiej bylem kolo 3.30.Podjechalem jako pierwszy,pokazalem dowody i dalej jazda.Zero czekania.Droga sprawnie minęła.
gigant87
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigant87 » 07.07.2017 09:18

krutom, dziękuję.


Michalm2012 napisał(a):
gigant87 napisał(a):Cześć,
jadę autostradą w Słowenii. W którym miejscu powinienem z niej zjechać na Cvetlin, jeśli zobaczę (na kamerkach) korek na granicy w Macelj?

Czy taki przejazd jest możliwy? (nie jest zablokowany z powodu remontów?)
https://goo.gl/maps/ZGa6PEdFt3m

Jeżeli będziesz w Ptuj około 4-5 rano w sobotę, lub później, to odpuść sobie słoweńską autostradę.
Autostrada, choć króciutka to potrafi się ostro zakorkować. Jedź objazdem MLP.


Zawsze jechałem MLP - w tym roku w jedną stronę jadę autostradą - wyruszam ok 3-4 rano, w czwartek 27 lipca z Kędzierzyna-Koźla. Chcę możliwie sprawnie przejechać do granic Chorwacji, a później już krajobrazowo: DK1 przez Plitvickie i do Zadaru na organy. Docelowo Grebastica przez "Jadranke".
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 07.07.2017 09:27

krutom napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):Czy miałeś na myśli tą trasę ?
https://www.google.pl/maps/dir/46.41712 ... 637,14.75z

jeżeli tak , to gdzie była ta szutrowa trasa z zakazem wjazdu ? Bo o ile pamiętam (przejechałem ją ludzikiem Googla) nie widziałem nigdzie szutrowej trasy-choć jest odcinek bez podglądu...


Droga 690 nie ma żadnych szutrowych odcinków.
Jest to normalna droga, przed samą granicą nieco kręta. Nie ma dziur, są załatane.
Nie warto jeździć za Czechami, bo nie mają takiego fajnego forum jak my :lol:


Witam, to jest fajna alternatywa z tym Cvetinem ale powiedźcie jak dalej? Przez Trakośćan: https://www.google.pl/maps/dir/Cvetlin, ... 48!1m0!3e0

Czy tam się nie wpadnie w korek do bramek?
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 07.07.2017 09:41

Z Trakościan na Krapinę leć i tam na autostradę
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 07.07.2017 09:44

krutom napisał(a):
gigant87 napisał(a):Cześć,
jadę autostradą w Słowenii. W którym miejscu powinienem z niej zjechać na Cvetlin, jeśli zobaczę (na kamerkach) korek na granicy w Macelj?

Czy taki przejazd jest możliwy? (nie jest zablokowany z powodu remontów?)
https://goo.gl/maps/ZGa6PEdFt3m


Ten wariant jest pewniejszy. Jechałem na Macelij 22 czerwca i nie widziałem możliwosci zjazdu. Może przeoczyłem?
Wracałem już przez Cvetlin.


Dzięki krutom za tą cenną informację. Birąc pod uwagę ostatnie natężenie ruchu na moście w Ptuj może taki zjazd będzie bardziej optymalny?
Załączniki:
2017-07-07 09_38_12-Slivnica - Draženci, 2288 Hajdina, Słowenia do Trakošćan – Mapy Google.png
Ostatnio edytowano 07.07.2017 10:08 przez sanky, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 480
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone