Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 05.07.2017 16:31

Marko66 napisał(a):Pytanie do tych co jechali w miniony weekend 30.06 - 1-07: jak wygląda odprawa na granicy SLO-CRO czy jest jedna wspólna ? Niedawno na forum pojawił się link do artykułu, w którym była mowa o planowanych zmianach, w celu polepszenia "przepustowości" przejść granicznych i nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem korzystając z tłumaczenia "googlowego", a najważniejsze jak to wygląda w rzeczywistości :?:


Hej
jechałem 30.06 na noc z Katowic.
Na pierwszej stacji po stronie Czeskiej czyli Euro Oil dostępne wszystkie winiety - godz.20
Trasa przez Czechy A1 do Brna bez spowolnień mimo kilku zwężek.
Z Brna na Brecław szybciutko. Obwodnica Wiednia 23:55 - wypadek i na jakieś 15 minut zatwardzenie.
Za Graz zjazd na MLP ruch znikomy , droga w Lenart nowy asfalt :).
3:30 Ptuj i parking przy drugi rondzie - podgląd granicy (widoczne zatwardzenie jeszcze przed zjazdem na autostradę) i kierunek Cvetlin.
Co do Cvetlin po pierwszym razie tym przejściem - trzy subiektywne kwestie:
-warto mieć rozpisaną niby prostą trasę bo ja pojechałem drogą "690" wzdłuż autostrady ale jak wjechałem na remontowany odcinek tej drogi, tuż po tym jak straciłem autostradę z oczu pojawiły się pierwsze obawy czy to była dobra decyzja ... here straciła sygnał i trochę za mijającymi nas Czechami, po częściowo szutrowej, mocno rozkopanej drodze i mijanym jednym znaku zakazu wjazdu dojechaliśmy do granicy. Zakaz był na szutrowym odcinku.
- Ostatni odcinek przed granicą - droga wąska i kręta, mocno pod górę przez las
- na przejściu szybko , tylko zerknięcie na dowody osobiste i śpiącego młodego królewicza w foteliku
- kawałek za przejściem trafiona sarna ... 30 minut na robótki ręczne srebrną taśmą i z duszą na ramieniu dalej- mijało nas kilka samochodów ale cóż - trzeba sobie radzić samemu...
W Trakościan przy rozjeździe pojechałem w lewo za Czechami i to był błąd, który kosztował nas kilka dodatkowych kilometrów.
Lućko nad ranem pustawe. Na miejscu w Vinisce byliśmy około 11:30.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: aktualne sytuacje na granicach z HR online

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 05.07.2017 16:48

morela napisał(a):Na HAK można online przejrzeć webcamery z niektórych przejść granicznych, ale one pokazują tylko czoło kolejki - pierwszych kilka(naście) rzędów samochodów i nie widać, gdzie ogon. Czy jest taka strona, gdzie np. czasy przeprawy granicznej są aktualizowane na bieżąco?

Jeśli jedziesz przez Słowenię podgląd sytuacji na trasach masz pod www.dars.si
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 05.07.2017 18:06

RadamiaN napisał(a):Co do Cvetlin po pierwszym razie tym przejściem - trzy subiektywne kwestie:
-warto mieć rozpisaną niby prostą trasę bo ja pojechałem drogą "690" wzdłuż autostrady ale jak wjechałem na remontowany odcinek tej drogi, tuż po tym jak straciłem autostradę z oczu pojawiły się pierwsze obawy czy to była dobra decyzja ... here straciła sygnał i trochę za mijającymi nas Czechami, po częściowo szutrowej, mocno rozkopanej drodze i mijanym jednym znaku zakazu wjazdu dojechaliśmy do granicy. Zakaz był na szutrowym odcinku.
- Ostatni odcinek przed granicą - droga wąska i kręta, mocno pod górę przez las
- na przejściu szybko , tylko zerknięcie na dowody osobiste i śpiącego młodego królewicza w foteliku


Inną drogą niż "690" nie dojadę do Cvetlina, nikt wcześniej nie pisał o remoncie więc jest zakaz czy jest przejezdna?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: aktualne sytuacje na granicach z HR online

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 06.07.2017 09:48

W aplikacji HAK jest zakładka z tabelką i czasem oczekiwania na różnych przejściach granicznych.
Obserwowałem w sobotę, od rana w Macejl było 30 minut potem 2h i znikło Macejl z tabelki. Wróciło wieczorem.


o której konkretnie zakładce mówisz?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 06.07.2017 09:55

-warto mieć rozpisaną niby prostą trasę bo ja pojechałem drogą "690"


bo wg google ta droga jest prosta i zarazem ... jedyna.
Użytkownik usunięty
Re: aktualne sytuacje na granicach z HR online

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 10:01

morela napisał(a):o której konkretnie zakładce mówisz?


O tej:

Screenshot_20170706-095402.png
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 06.07.2017 10:06

a tak, to w tym miejscu już byłam, ale wyszłam, bo u mnie na liscie przejsć z HR był tylko Pasjak
gigant87
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigant87 » 06.07.2017 10:23

Cześć,
jadę autostradą w Słowenii. W którym miejscu powinienem z niej zjechać na Cvetlin, jeśli zobaczę (na kamerkach) korek na granicy w Macelj?

Czy taki przejazd jest możliwy? (nie jest zablokowany z powodu remontów?)
https://goo.gl/maps/ZGa6PEdFt3m
rop69
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rop69 » 06.07.2017 11:57

U mnie wyjazd 14.07 na noc
Kolejny raz będę omijał korki jadąc taką trasą.
https://goo.gl/maps/iKK1xCJmSBC2

80 km więcej i 1 godzina dłużej (licząc czas samej podróży) ale jadę pustą słoweńska autostradą przekraczam granicę w Metlika w zeszłym roku pusto.
droga powrotna taka sama
Omijam w ten sposób dwa najbardziej zakorkowane miejsca w Chorwacji.

Polecam

zastanawiam się tylko czy jechać na Mikulov jak zawsze czy tym razem przez Brzecław
Pozdrawiam
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 06.07.2017 12:26

rop69 napisał(a):U mnie wyjazd 14.07 na noc
Kolejny raz będę omijał korki jadąc taką trasą.
https://goo.gl/maps/iKK1xCJmSBC2

80 km więcej i 1 godzina dłużej (licząc czas samej podróży) ale jadę pustą słoweńska autostradą przekraczam granicę w Metlika w zeszłym roku pusto.
droga powrotna taka sama
Omijam w ten sposób dwa najbardziej zakorkowane miejsca w Chorwacji.

Polecam

zastanawiam się tylko czy jechać na Mikulov jak zawsze czy tym razem przez Brzecław
Pozdrawiam


Ciekawa alternatywa. Ktoś tak jeszcze jechał?
Trzeba doliczyć jeszcze 30€.
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 06.07.2017 14:48

Ja kilka lat temu. Pustawo (początek lipca). Opcja: w Celje zjazd na Laško, tamtędy do słoweńskiej A2 przed Novym Mestem, dzięki temu nie trzeba jechać aż do Ljubliany, a i widoki są fajniejsze.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 06.07.2017 14:54

Jak w tym roku wygląda przejaz przez Kłodzo (jadąć z północy - od Wrocławia na południe)? Jechać przez centrum, czy próbować mały objazd?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 06.07.2017 19:16

leszel napisał(a):Jak w tym roku wygląda przejaz przez Kłodzo (jadąć z północy - od Wrocławia na południe)? Jechać przez centrum, czy próbować mały objazd?

Kłodzko to nieduże miasto. Przejazd drogą 33 to kilka kilometrów. Co tu objeżdżać. Na wylocie na południu miasta remont drogi. Ograniczenie do 40 km/h.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 06.07.2017 19:30

Jeszcze niedawno były za miastem 2 czy 3 wahadła...
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.07.2017 20:25

leszel napisał(a):Jak w tym roku wygląda przejaz przez Kłodzo (jadąć z północy - od Wrocławia na południe)? Jechać przez centrum, czy próbować mały objazd?


W zasadzie jak przejeżdżasz przez Kłodzko, to za bardzo nie ma gdzie objechać tego miasta.

Informacje ze strony http://www.obwodnicaklodzka.pl

Od 13.07.2016 został wprowadzony ruch wahadłowy na drodze powiatowej DP 3227D przy wjeździe do Jaszkowej Dolnej od strony Kłodzka (na wysokości stacji benzynowej). Jest to obszar budowy estakady WD7. Ruch będzie regulowany przy pomocy sygnalizacji świetlnej oraz w niektórych sytuacjach ręcznie.

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone organizacje ruchu na DK 46 na wysokości terenów wojskowych (droga Nysa-Opole), oraz na wysokości stacji benzynowej na ul. Wyspiańskiego (wyjazd na Bystrzycę Kłodzką) i to również będą ograniczenia prędkości.
Na drodze do Jaszkowej Dolnej na odcinku 50 m nastąpi zwężenie drogi spowodowane budową podpory estakady WD 7 kierunek Nysa – Opole.
O kolejnych przewidywanych zmianach będziemy informować na bieżąco.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 479
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone