Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2017 18:02

Crocodyl napisał(a):Myślę, że można uniknąć przejazdu przez centrum Zagrzebia. Ja w tym roku skłaniam się do trasy przez CZ, A, SLO z wariantem "skrótu w A przez Bad Radkersburg i Ormoz i planuj w razie "W" taki objazd Lucko https://www.google.pl/maps/dir/D528,+42 ... 34!1m0!3e0
Ciekaw jestem Waszej oceny.
Nie czytałeś dokładnie wcześniejszych postów o zamknięciu D1 w Stupniku czyli Gornjostupnička ulica :!:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1018
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 04.07.2017 18:10

Racja w takim razie może pojadę tak https://www.google.pl/maps/dir/45.74859 ... 34!1m0!3e0
Jadę dopiero 1 września (będę w tym rejonie około południa) więc sytuacja może nie zmusi mnie do "kombinacji alpejskich".
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2017 18:19

Crocodyl napisał(a):...Jadę dopiero 1 września (będę w tym rejonie około południa) więc sytuacja może nie zmusi mnie do "kombinacji alpejskich".
To chyba nie ma co teraz "knuć" 8)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1018
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 04.07.2017 18:52

endryu napisał(a):
Crocodyl napisał(a):...Jadę dopiero 1 września (będę w tym rejonie około południa) więc sytuacja może nie zmusi mnie do "kombinacji alpejskich".
To chyba nie ma co teraz "knuć" 8)

Takie skrzywienie zawodowe. Warianty działania, do każdego wady/zalety, wybór wariantu rekomendowanego i ... reagujemy na bieżąco zgodnie z aktualną sytuacją. Takie " liczę się z faktem, oceniam, przewiduję" :oczko_usmiech:
Conte
zbanowany
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Conte » 04.07.2017 19:21

Nie lepiej mieć w czasie jazdy włączone mapy google z opcją natężenie ruchu :?:

Wiemy, gdzie są korki i jak ich uniknąć :!: :D

Zaoszczędzi się 100% czasu i 100% nerwów straconych na studiowanie tego wątku :D

Rada dotyczy wszystkich czytelników wątku :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.07.2017 19:30

Conte napisał(a):Nie lepiej mieć w czasie jazdy włączone mapy google z opcją natężenie ruchu :?:

Wiemy, gdzie są korki i jak ich uniknąć :!: :D

Zaoszczędzi się 100% czasu i 100% nerwów straconych na studiowanie tego wątku :D

Rada dotyczy wszystkich czytelników wątku :mrgreen:

Szczególnie, że nie zawsze to, co jest czerwone w mapach Google oznacza korek lub utrudniony przejazd.
Bywały sytuacje, kiedy czerwono pokazana trasa była niemal pusta i odwrotnie-zielona niemal zatkana.
Lepszą opcją są IMO kamerki.
Pit_krk
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2017
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pit_krk » 04.07.2017 22:07

algirdas napisał(a):
Pit_krk napisał(a):
tolek1 napisał(a):Tak wygląda Lućko w sobotę o godz. 14.30

Poniżej 1 km przed Lućko i końca nie widać

Wjazd w stronę Adriatyku nie jest tak zły, jak powrót 8O



.. :evil: i ja tam wczoraj byłem,
Od 13:00 do 14:30 i swoje 1h30min odstałem

Jakby ktoś nie wiedziałe to trzymać się prawego pasa i przed Lućko Policaje kierują na wczesniejszy zjazd - dobrze radzę bierzcie PRAWY. Ja jechałem tą drogą pierwszy raz i nie byłem pewny tego prawego ale okazało się że wszystko ok



Masz na myśli zjazd na płatność kartą - NO CASH?


Tak, albo wcześniej nawet.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 05.07.2017 07:01

Crocodyl napisał(a):Myślę, że można uniknąć przejazdu przez centrum Zagrzebia. Ja w tym roku skłaniam się do trasy przez CZ, A, SLO z wariantem "skrótu w A przez Bad Radkersburg i Ormoz i planuj w razie "W" taki objazd Lucko https://www.google.pl/maps/dir/D528,+42 ... 34!1m0!3e0
Ciekaw jestem Waszej oceny.

Dokładnie o taki objazd mi chodziło.(nie mogłem wkleić mapy) Pamiętaj trzymaj się lewego pasa.
lexx
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexx » 05.07.2017 07:17

Witam.
Wyjechaliśmy o północy 2/3.07. Trasa: Sosnowiec, Czechy, Austria, Słowenia(objazd MLP), i dalej na Split, zjazd na Sibenik i do Kanicy.
Jedyny zastój to granica SLO/HR 20min. Nie wiem czemu, chyba tylko, że zwężka bo robią autostradę, troche się auta z budowy kręciły ale szło wolno do przodu.
Na granicy luz. Jak widzieli, że dowody mamy a nie paszporty to: "jechać dalej". W/w granicę pokonaliśmy około 9:30.
Cała trasa 1200km pokonana w 15h na dwa auta i troje dzieci(postoje:) na siusiu itd.).

Powodzenia wszystkim, miłego wypoczynku i szerokiej drogi.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 05.07.2017 07:18

Michalm2012 napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Myślę, że można uniknąć przejazdu przez centrum Zagrzebia. Ja w tym roku skłaniam się do trasy przez CZ, A, SLO z wariantem "skrótu w A przez Bad Radkersburg i Ormoz i planuj w razie "W" taki objazd Lucko https://www.google.pl/maps/dir/D528,+42 ... 34!1m0!3e0
Ciekaw jestem Waszej oceny.

Dokładnie o taki objazd mi chodziło.(nie mogłem wkleić mapy) Pamiętaj trzymaj się lewego pasa.


Droga D1 jest częściowo zamknięta!
"DC1 state road through Lučko and Stupnik;"
http://www.hak.hr/en#road-closures-for-roadworks
Conte
zbanowany
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Conte » 05.07.2017 07:20

kojacek napisał(a):
Conte napisał(a):Nie lepiej mieć w czasie jazdy włączone mapy google z opcją natężenie ruchu :?:

Wiemy, gdzie są korki i jak ich uniknąć :!: :D

Zaoszczędzi się 100% czasu i 100% nerwów straconych na studiowanie tego wątku :D

Rada dotyczy wszystkich czytelników wątku :mrgreen:

Szczególnie, że nie zawsze to, co jest czerwone w mapach Google oznacza korek lub utrudniony przejazd.
Bywały sytuacje, kiedy czerwono pokazana trasa była niemal pusta i odwrotnie-zielona niemal zatkana.
Lepszą opcją są IMO kamerki.


Nieprawda :!: :!: :!:
Mapy google pokazują zawsze stan aktualny
Na tym polega opcja natężenie ruchu
Tak zawsze ona działa :!:

Kolor pomarańczowy i jasnoczerwony nie oznacza korka, tylko oznacza wzmożony ruch, np. przy zwężeniu na autostradzie
Korek jest zaznaczany w kolorze brunatnoczerwonym

Problemem może być co innego: kierowcy dowiedzą się z map google o korku i zjadą na główną drogę równoległą korkując także ją
Wtedy pozostaje szukać objazdu bocznymi drogami

Kierowanie się na podstawie lektury forum tym, że ktoś przejechał bez korków dany odcinek i jest on pewny, może okazać się bardzo nierozsądne
Korek może pojawić się zawsze, choćby z powodu słuczki
Studiowanie kamerek nic nie daje, bo widzimy drobny wycinek korka
Dowiemy się z nich o wiele mniej niż z map google

Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do śledzenia map google w czasie jazdy
Ktoś w korkach stać musi
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 05.07.2017 07:27

wojtek_p napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Myślę, że można uniknąć przejazdu przez centrum Zagrzebia. Ja w tym roku skłaniam się do trasy przez CZ, A, SLO z wariantem "skrótu w A przez Bad Radkersburg i Ormoz i planuj w razie "W" taki objazd Lucko https://www.google.pl/maps/dir/D528,+42 ... 34!1m0!3e0
Ciekaw jestem Waszej oceny.

Dokładnie o taki objazd mi chodziło.(nie mogłem wkleić mapy) Pamiętaj trzymaj się lewego pasa.


Droga D1 jest częściowo zamknięta!
"DC1 state road through Lučko and Stupnik;"
http://www.hak.hr/en#road-closures-for-roadworks

Jest wytyczony objazd. Podobno bezproblemowy, ktoś już opisywał.
Oczywiście ta opcja dotyczy tylko wjeżdżających do Zagrzebia między 9 a 15 w sobotę
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1018
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.07.2017 07:50

Nie zamierzam się "mundrzyć" ale oprócz info na hak.hr o ww. remoncie (utrudnieniu) w kierunku od Zagrzebia ani TomTom ani Google nie wskazuje utrudnień na tej trasie. Na screenach widać, że jeśli są jakieś utrudnienia to oba źródła je pokazują. Zobaczymy, jak już pisałem do mojego wyjazdu jest jeszcze trochę czasu więc jeśli nawet jest tam remont to do 1.09 będzie on zakończony.
Przechwytywanie.PNG

Obj Lucko wg TomTom.PNG
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 05.07.2017 07:54

Crocodyl napisał(a):Nie zamierzam się "mundrzyć" ale oprócz info na hak.hr o ww. remoncie (utrudnieniu) w kierunku od Zagrzebia ani TomTom ani Google nie wskazuje utrudnień na tej trasie. Na screenach widać, że jeśli są jakieś utrudnienia to oba źródła je pokazują. Zobaczymy, jak już pisałem do mojego wyjazdu jest jeszcze trochę czasu więc jeśli nawet jest tam remont to do 1.09 będzie on zakończony.
Przechwytywanie.PNG

Obj Lucko wg TomTom.PNG


Mnie życie już kilka razy nauczyło, aby nie ufać mapom googla.
paulr
Cromaniak
Posty: 1030
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.07.2017 08:24

Mapy googla nie są idealne. Ale im wiecej osob z nich korzysta stają się dokładniejsze... W sensie korkow;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 477
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone