Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 03.07.2017 21:37

Pit_krk napisał(a):
tolek1 napisał(a):Tak wygląda Lućko w sobotę o godz. 14.30

Poniżej 1 km przed Lućko i końca nie widać

Wjazd w stronę Adriatyku nie jest tak zły, jak powrót 8O



.. :evil: i ja tam wczoraj byłem,
Od 13:00 do 14:30 i swoje 1h30min odstałem

Jakby ktoś nie wiedziałe to trzymać się prawego pasa i przed Lućko Policaje kierują na wczesniejszy zjazd - dobrze radzę bierzcie PRAWY. Ja jechałem tą drogą pierwszy raz i nie byłem pewny tego prawego ale okazało się że wszystko ok



Masz na myśli zjazd na płatność kartą - NO CASH?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.07.2017 21:38

Andrzej3777 napisał(a):Witam podzielę się moimi doświadczeniamie z trasy Wyjazd z Poznania niedziela 2 lipca przejazd Wrocław Boboszów Ołomuc Brno Brecław Wieden nocleg przed Graz nawigacja online google zadnych korków przez Wiedeń wrecz ekspresowo 80 km/H Wyjazd w poniedziełek ok 8 małe zatwardzenie przed Grazem ok 20 min i na granicy Macej 30 min reszta Lucko do Okrug Gornji zadnych korków dojazd godz 14.40.Wiec moim.zdaniem jesli wyjazd nie wypada w soboty bez sensu objazdy
.Pozdtawiam z wyspy ciovo wiaterek ale temp ok


Wiedeń 80? Coś czuję, że kolega niedługo pojawi się w temacie mandat-uwaga-lapia-w-austrii-t42976.html?hilit=uwaga%20%C5%82api%C4%85 :wink:

oby nie...
encantadoo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) encantadoo » 03.07.2017 22:24

Mam pytanko.
29.07 jadę drugi raz do Chorwacji (wyruszam z Brna). Ostatnio pytałem ale coś mój temat pozostał bez odpowiedzi ;-) Chcę tym razem "bezpłatnie przejechać" Słowenię, więc Austrię zamierzam opuścić w Bad Radkersburgu a Chorwację powitać w Mursko Sredisce. Tutaj moje pytanie - ostatnio czytałem tutaj o przejściach które ludzie przejeżdżają bo akurat było otwarte. Mam pytanie jak jest z tym Mursko Sredisce? Czy to jest jakieś w miarę normalnie otwarte przejście (jeśli chodzi o godziny)? Oczywiście nie pytam czy tam po prostu nie stoją - po prostu chcę uniknąc jakichś ewentualnych kłopotów.
Ogólnie mam zamiar jechać albo bardzo wcześnie z Brna albo już popołudniem by ominąć korki. I trochę przyznaję nie napawa mnie opcja stania kilku godzin w korku koło Zagrzebia... Jakieś pomysły jak najlepiej go objechać jadąc właśnie od Mursko Sredisce?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 03.07.2017 23:40

Co do Mursko - Srednice jechałem tym przejściem dwa razy ale to było bardzo dawno 2001 i 2004 roku. Wyjazdy były na noc więc musieliśmy tam być pewnie po 2-ej w nocy przejście było czynne wtedy to było straszne zadupie. Pamiętam ciemno wąskie uliczki i sporo zakrętów. A wcześniej przy granicy Węgiersko-Słoweńskiej był sklep bezcłowy. Pewnie jak w tamtych czasach było otwarte całą dobę to teraz nie ma się co martwić że będzie zamknięte.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 04.07.2017 08:10

danol148 napisał(a):Wczoraj 1-07 Macejl Zagrzeb Karlowac do rozjazu autostrady Rijeka Split 6H jeden wielki korek do tego 1.5h w okolicy opola bo dzwon był na zwężeniu. W sumie trasa Gostyń Marina przez Wrocław A4 A1 Czechy Austria Slo (MLP) 24h i 15 min z postojami na toalety w 2 kierowców na zmianę.

Czy wcześniej nie czytałeś tego wątku?
25,5h mi zajęło z noclegiem i też w piątek-sobotę tydzień wcześniej. 1400km.

Odnośnie objazdu Lućko w stronę Adriatyku. Jeżeli w sobotę pojawicie się w okolicach Zagrzebia między godziną 9 - 15 to polecam objazd D1. Autostrada do rozjazdu Bosiljevo stoi, nawet czasami do Posedarje.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 04.07.2017 08:36

Michalm2012 napisał(a):
danol148 napisał(a):Wczoraj 1-07 Macejl Zagrzeb Karlowac do rozjazu autostrady Rijeka Split 6H jeden wielki korek do tego 1.5h w okolicy opola bo dzwon był na zwężeniu. W sumie trasa Gostyń Marina przez Wrocław A4 A1 Czechy Austria Slo (MLP) 24h i 15 min z postojami na toalety w 2 kierowców na zmianę.

Czy wcześniej nie czytałeś tego wątku?
25,5h mi zajęło z noclegiem i też w piątek-sobotę tydzień wcześniej. 1400km.

Odnośnie objazdu Lućko w stronę Adriatyku. Jeżeli w sobotę pojawicie się w okolicach Zagrzebia między godziną 9 - 15 to polecam objazd D1. Autostrada do rozjazdu Bosiljevo stoi, nawet czasami do Posedarje.


Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 04.07.2017 09:38

encantadoo napisał(a):Mam pytanko.
29.07 jadę drugi raz do Chorwacji (wyruszam z Brna). Ostatnio pytałem ale coś mój temat pozostał bez odpowiedzi ;-) Chcę tym razem "bezpłatnie przejechać" Słowenię, więc Austrię zamierzam opuścić w Bad Radkersburgu a Chorwację powitać w Mursko Sredisce. Tutaj moje pytanie - ostatnio czytałem tutaj o przejściach które ludzie przejeżdżają bo akurat było otwarte. Mam pytanie jak jest z tym Mursko Sredisce? Czy to jest jakieś w miarę normalnie otwarte przejście (jeśli chodzi o godziny)? Oczywiście nie pytam czy tam po prostu nie stoją - po prostu chcę uniknąc jakichś ewentualnych kłopotów.
Ogólnie mam zamiar jechać albo bardzo wcześnie z Brna albo już popołudniem by ominąć korki. I trochę przyznaję nie napawa mnie opcja stania kilku godzin w korku koło Zagrzebia... Jakieś pomysły jak najlepiej go objechać jadąc właśnie od Mursko Sredisce?

Kolego masz cały wątek dotyczący objazdu autostrady w Słowenii: objazd-autostrady-slo-w-roku-2017-aktualny-i-bezplatny-t48641.html.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2017 09:49

wojtek_p napisał(a):Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?

Może tak:

https://www.google.pl/maps/dir/Ivanja+R ... b1!2b1!3e0
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 04.07.2017 09:58

Pytanie do tych co jechali w miniony weekend 30.06 - 1-07: jak wygląda odprawa na granicy SLO-CRO czy jest jedna wspólna ? Niedawno na forum pojawił się link do artykułu, w którym była mowa o planowanych zmianach, w celu polepszenia "przepustowości" przejść granicznych i nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem korzystając z tłumaczenia "googlowego", a najważniejsze jak to wygląda w rzeczywistości :?:
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 04.07.2017 10:16

Janusz Bajcer napisał(a):
wojtek_p napisał(a):Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?

Może tak:

https://www.google.pl/maps/dir/Ivanja+R ... b1!2b1!3e0


O tym właśnie myślałem :)
Jak będzie konkretny korek na Lucko, to przejazd prze centrum Zagrzebia powinien być szybszy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2017 11:11

wojtek_p napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
wojtek_p napisał(a):Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?

Może tak:

https://www.google.pl/maps/dir/Ivanja+R ... b1!2b1!3e0


O tym właśnie myślałem :)
Jak będzie konkretny korek na Lucko, to przejazd prze centrum Zagrzebia powinien być szybszy.
Powyzsza trasa przebiega drogą 1, która w Stupniku jest częściowo zamknięta. Jest o tym wzmianka w innym wątku.
Bardziej tą modyfikacją https://www.google.pl/maps/dir/45.80474 ... 81!1m0!3e0
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 04.07.2017 11:16

endryu napisał(a):
wojtek_p napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
wojtek_p napisał(a):Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?

Może tak:

https://www.google.pl/maps/dir/Ivanja+R ... b1!2b1!3e0


O tym właśnie myślałem :)
Jak będzie konkretny korek na Lucko, to przejazd prze centrum Zagrzebia powinien być szybszy.
Powyzsza trasa przebiega drogą 1, która w Stupniku jest częściowo zamknięta. Jest o tym wzmianka w innym wątku.
Bardziej tą modyfikacją https://www.google.pl/maps/dir/45.80474 ... 81!1m0!3e0


Dokładnie tak. Info o remoncie jest na Hak. Najważniejsze monitorować on-line sytuację i podjąć decyzję tuż przed Zagrzebiem.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 04.07.2017 14:16

wojtek_p napisał(a):Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?

Możesz jeszcze trzymać się lewego pasa jak korkuje się prawy do skrętu na Lućko i zaraz jest następny zjazd też na Lućko. Zaoszczędzisz sporo czasu.
edit. Jak duży korek to wjeżdżasz na D1. Jest wyznaczony objazd, ktoś już opisywał, że bezproblemowy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2017 17:30

wojtek_p napisał(a):
endryu napisał(a):
wojtek_p napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
wojtek_p napisał(a):Może mała podpowiedź jak to objechać jadąc od Letenye? Zdarzyło mi się stać w korku jeszcze przed węzłem Lucko.
Lecieć przez centrum Zagrzebia (Slavonska Avenija), czy szukać lokalnych dróg? I gdzie znów wskoczyć na autostradę?

Może tak:

https://www.google.pl/maps/dir/Ivanja+R ... b1!2b1!3e0


O tym właśnie myślałem :)
Jak będzie konkretny korek na Lucko, to przejazd prze centrum Zagrzebia powinien być szybszy.
Powyzsza trasa przebiega drogą 1, która w Stupniku jest częściowo zamknięta. Jest o tym wzmianka w innym wątku.
Bardziej tą modyfikacją https://www.google.pl/maps/dir/45.80474 ... 81!1m0!3e0


Dokładnie tak. Info o remoncie jest na Hak. Najważniejsze monitorować on-line sytuację i podjąć decyzję tuż przed Zagrzebiem.

Planując przejazd przez centrum Zagrzebia ul. Zagrebačka avenija trzeba uwzględnić porę dnia, bo o tej porze w google maps świeci się na czerwono.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1018
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 04.07.2017 17:57

Myślę, że można uniknąć przejazdu przez centrum Zagrzebia. Ja w tym roku skłaniam się do trasy przez CZ, A, SLO z wariantem "skrótu w A przez Bad Radkersburg i Ormoz i planuj w razie "W" taki objazd Lucko https://www.google.pl/maps/dir/D528,+42 ... 34!1m0!3e0
Ciekaw jestem Waszej oceny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 476
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone