Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 03.07.2017 11:57

endryu napisał(a):
Hadler napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów wracając do Polski korzystał może w miniony weekend z ucieczki przed zatwardzeniem przed Lućko we wspomniany powyżej sposób, tzn:
Donja Zdencina - Kinca Sela - Rakov Potok - Kerestinec - A3 - węzeł Jankomir i dalej do granicy SLO?

Przed trzema laty tak udało mi się zaoszczędzić spoooro czasu.Tym razem na HAK jest info że na tej trasie są roboty drogowe i objazdy. Jak to wygląda w praktyce w soboty?
Też korzystałem w obie strony trzy lata temu z tego objazdu. Przejazd był płynny.
Teraz na HAK.hr http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestam ... nost-cesta
jest info "Za sav promet zatvorene su ceste:DC1 između Gornjeg Stupnika i Svetonedeljske ulice," czyli "Dla całego ruchu zamknięte drogi: DC1 między Gornji Stupnik i ulic Svetonedeljska" Chyba tak to wygląda na mapce https://www.google.pl/maps/dir/45.75636 ... m2!4m1!3e0
W/w objazd powinień być przejezdny


Dokładnie tak to odczytuję. Gdyby tylko ktoś to potwierdził, że tak właśnie jest w realu, byłoby to z pożytkiem dla wielu :)
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 03.07.2017 12:21

Odnośnie objazdu Lucko, jest możliwość (i sens) objeżdżać ten węzeł jadąc od strony Letenye? Tak niestety wypada, że w okolicach Zagrzebia będziemy koło 12 w sobotę 22 lipca.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 03.07.2017 12:29

Tytusdj napisał(a):Wracając pamiętajcie, by w tym miejscu dać w prawo i płacić kartą.
https://www.google.pl/maps/@45.7164899, ... 312!8i6656


Czyli te same bramki służą do tego ich systemu ENC i do płacenia kartami płatniczymi?

https://www.google.pl/maps/@45.721848,1 ... 312!8i6656

Chodzi o pasy od 3 do chyba 8 patrząc od lewj strony?
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 03.07.2017 12:33

leszel napisał(a):
Tytusdj napisał(a):Wracając pamiętajcie, by w tym miejscu dać w prawo i płacić kartą.
https://www.google.pl/maps/@45.7164899, ... 312!8i6656


Czyli te same bramki służą do tego ich systemu ENC i do płacenia kartami płatniczymi?


Zjazd jest ten sam, ale później bramki są oddzielne. Po lewej stronie są ENC, a pozostałe kartą. Jest tam dobrze oznakowane, trudno się pomylić.

Od 3 bramki (licząc od lewej), płącimy kartą :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 903
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 03.07.2017 12:52

Ja akurat w ubiegłym roku nie wiedziałem, że te z lewej są ENC. Gdy zjechałem z autostrady zerknąłem na namalowane info na asfalcie i to mnie zmyliło, bo jak podniosłem wzrok wyżej to już byłem na pasie ENC. Zmienić pasa się już nie dało (betonowy murek), cofnąć tym bardziej. Na szczęście przed bramką jest powrót na autostradę i pojechałem na bramki gotówkowe. W sumie straciłem tylko około 15 minut, bo nie było dużego korka, ale nie mogłem sobie darować błędu.
Teraz już wiem, że trzeba trzymać się prawej strony. :D
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 03.07.2017 13:07

No właśnie, trochę to oznakowanie może zmylić. Dzięki za info!
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 03.07.2017 13:14

leszel napisał(a):No właśnie, trochę to oznakowanie może zmylić. Dzięki za info!


Pierwszy raz jak jechałem, też miałem wątpliwości, trzeba patrzeć na znaki pionowe, one wszystko wyjaśniają.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 03.07.2017 13:58

coś w tym musi być, bo wracając w czwartek wieczorem tak samo się wpakowałem w Lućko na ENC....najgorsze, że nie miałem już przy sobie ani jednej kuny...lekka cofka, w lewo na bramki cash i miły Pan przyjął płatność kartą - powiedział, że dziś to "no problem" ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2017 14:04

tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 03.07.2017 14:12

wojtek_p napisał(a):Odnośnie objazdu Lucko, jest możliwość (i sens) objeżdżać ten węzeł jadąc od strony Letenye? Tak niestety wypada, że w okolicach Zagrzebia będziemy koło 12 w sobotę 22 lipca.


sam jestem ciekaw odpowiedzi, ponieważ też mnie to czeka.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.07.2017 15:24

tomi_weber napisał(a):
wojtek_p napisał(a):Odnośnie objazdu Lucko, jest możliwość (i sens) objeżdżać ten węzeł jadąc od strony Letenye? Tak niestety wypada, że w okolicach Zagrzebia będziemy koło 12 w sobotę 22 lipca.


sam jestem ciekaw odpowiedzi, ponieważ też mnie to czeka.

Jeśli miałaby powtórzyć się sytuacja z 10km korka od strony Węgier, jak to miało miejsce niedawno-to warto. Nie sądzę, aby przejazd bocznymi drogami zajął więcej czasu.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 03.07.2017 16:50

paulr
Cromaniak
Posty: 1030
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.07.2017 17:02

Janusz Bajcer napisał(a):Objazd Lučko ktoś sfilmował :wink:

przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-2565.html#p1876322


:)))
Dodam tylko że w połowie lipca cały objazd trwał około 20 minut (filmik ma 24 nie edytowany tylko wycięte rozmowy)
A wjazd na autostradę jeden wjazd za LUCKO
wyglądał tak:


Jako że przejazd nawet pustą autostradą ileś tam trwa.
Przejazd przez miasto bezproblemowy.
A jak widać na kolejnym filmiku sam wjazd kolejnym wjazdem to ... Ja i autobus.
Jak nagrywałem filmik to nie działała jeszcze informacją o korkach na mapach googla w Chorwacji więc jechałem w ciemno.
Ale na kolejnym parkingu dowiedziałem się że te 20 kilka minut pozaautostradą spowodowało że oszczędziłem około godziny w staniu na bramkach (Jak się komuś nie chce sprawdzać daty to była to sobota rano w połowie lipca)
Czy jest sens tak jechać??
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 03.07.2017 17:44

Trajgul napisał(a):W.W. Normalnie przez Macelj?


Może to kwestia szczęścia, ale stałem tam ok. 7 minut i tylko dlatego, że ustawiłem się w bramce dla obywateli z poza UE a przede mną był samochód z BIH i ich dokładnie sprawdzali. Nam nawet paszportów nie sprawdzali, tylko kazali jechać. W druga stronę, tzn. do Chorwacji, korek na ok. 2 godziny.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 03.07.2017 21:32

Witam podzielę się moimi doświadczeniamie z trasy Wyjazd z Poznania niedziela 2 lipca przejazd Wrocław Boboszów Ołomuc Brno Brecław Wieden nocleg przed Graz nawigacja online google zadnych korków przez Wiedeń wrecz ekspresowo 80 km/H Wyjazd w poniedziełek ok 8 małe zatwardzenie przed Grazem ok 20 min i na granicy Macej 30 min reszta Lucko do Okrug Gornji zadnych korków dojazd godz 14.40.Wiec moim.zdaniem jesli wyjazd nie wypada w soboty bez sensu objazdy
.Pozdtawiam z wyspy ciovo wiaterek ale temp ok
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 475
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone