Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 02.07.2017 22:55

Można wjechać i zjechać nawet...
tmk5252
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmk5252 » 02.07.2017 23:17

Cześć Wam,

W połowie lipca planujemy jechać do Chorwacji z noclegiem w Słowenii.
Wyjeżdżamy w nocy w tygodniu z okolic Poznania na 2 auta:

Opcja 1:
Trasa 434-> trasa 5-> Wrocław -> trasa 8 -> trasa 33 przez Kłodzko -> Czechy -> trasa 11 -> trasa 43 -> az do Pohorelice i potem na S2 do Mikulov.

Czy aktualnie są na tej trasie jakieś remonty, które powodują większe przestoje ?

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za aktualne informacje.
Tomek
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 02.07.2017 23:40

bonku napisał(a):
Pazurek napisał(a):Wczoraj wróciłem z Chorwacji Bramki Lucko przekroczyłem o 14:00 stałem 40 minut żeby zapłacić korek 3km. Na granicy Macelj Chorwacko - Słoweńskiej 10 minut do Ptuja nie było korka szło sprawnie. Dalej objazd przez Ptuj, picca w Pri Mici tankowanie w Austrii Temmel żadnych problemów tylko lekki deszcz w Austrii a w Czechach to już ulewa.


ja dzień później, około 17 korek na lucko juz na 10 km. zjechałem dwa zjazdy wczesniej i bocznymi drogami wrocilem na a2. tracoscan 5 min na zapłatę, granica tez 5 min. do ptuj gładko, pizza w pri mici tez byla przy pieknej pogodzie, ale juz austrii to ostre burze i ulewy. Czechy też na mokro.


Ja wczoraj wracałem, niestety Lucko około 13 korek na jakieś 40-50 minut dla płatności kartą, na granicy autostradowej ze Słowenią też około 30 minut, roboty drogowe do Ptuja sprawnie, ale 50-60 km/h, potem jeszcze na granicy z Austrią zwężenie i pseudo kontrola, przez którą straciliśmy 15-20 minut.
Łącznie to jakieś 1,5 godziny stracone.
annnak
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 31.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) annnak » 02.07.2017 23:42

danol148 napisał(a):Wczoraj 1-07 Macejl Zagrzeb Karlowac do rozjazu autostrady Rijeka Split 6H jeden wielki korek...

Potwierdzam, jechaliśmy niestety w sobotę, 01.07., w Lućko byliśmy ok. 12.00 -12.30 - korek do bramek ominęliśmy jadąc przez Zagrzeb, ale to, co się działo za bramkami, to masakra. Korek na kilkadziesiąt kilometrów. W drugą stronę ci, co już wracali, stali w gigantycznym korku, wiele km przed rozjadem na "gotówkę" i "kartę". W obie strony jazda po 30-40 km na godzinę/stanie w korku do rozjazdu na Rijekę. Nigdy więcej w sobotę. Nam dodatkowo wysiadła klima :oops:
Za to na starym przejściu w Letenye nawet o godz. 11.00 w dzień żadnych korków - 4 samochody przed nami, tylko spojrzeli na paszporty i tyle - przejazd przez granicę zajął nam 2 min. I generalnie droga przez Węgry bez żadnych problemów.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.07.2017 08:12

annnak napisał(a):Zagrzeb, ale to, co się działo za bramkami, to masakra. Korek na kilkadziesiąt kilometrów. W drugą stronę ci, co już wracali, stali w gigantycznym korku, wiele km przed rozjadem na "gotówkę" i "kartę". W obie strony jazda po 30-40 km na godzinę/stanie w korku do rozjazdu na Rijekę. Nigdy więcej w sobotę.

natężenie ruchu w mapach google'a pokazywało 2 wypadki na odcinku autostrady Lućko-Bosiljevo
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 03.07.2017 08:50

Sobotni armagedon obserwowałem i największe natężenie ruchu trwało tak do godziny 16 w Lucku i Macejl. Nie wiem tylko jak to wyglądało od strony Ptuja do granicy SLO/CRO.
Za dwa tygodnie pojawię się na granicy ok. godziny 17 więc może przejedziemy bez stania. Nocleg mamy w Krapinie to można jechać D1 25 km.
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 03.07.2017 09:33

Ponawiam pytanie bo gdzieś to uciekło. Czy nie można by wjechać na autostradę chorwacką następnym wjazdem za Lućko ? Z mapy wunika że mogłoby to być w miejscowości Zdencina ok. 17 km za Lućko, a zjazd powrotny w miejscowości Demerje 3,5 km od Lućko. Czy korzystał tak kiedyś z tych wjazdów ?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.07.2017 09:46

Odnoszę wrażenie, że dostałeś gdzieś tam od kogoś odpowiedź, ale co tam ;) jadąc na północ można zjechać z autostrady na węźle Zdenčina, ale wrócić można dopiero na skrzyżowaniu A1/A3.
Demerje to punk poboru opłat podczas podróży na północ, Lučko-to w zasadzie bramki wjazdowe na płatną autostradę na południe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2017 10:06

kawa62 napisał(a):Ponawiam pytanie bo gdzieś to uciekło. Czy nie można by wjechać na autostradę chorwacką następnym wjazdem za Lućko ? Z mapy wunika że mogłoby to być w miejscowości Zdencina ok. 17 km za Lućko, a zjazd powrotny w miejscowości Demerje 3,5 km od Lućko. Czy korzystał tak kiedyś z tych wjazdów ?


Można wjechać następnym zjazdem.

https://www.google.pl/maps/place/10450, ... 15.7621743

Wracając trzeba też z niego skorzystać.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 03.07.2017 10:29

Dokładnie, w drodze nad Jadran jechałem tak dwa lata temu bo Lucko było zatkane.
Jechałem tak:
https://www.google.pl/maps/dir/45.81286 ... 756499!5i1

Wracając pamiętajcie, by w tym miejscu dać w prawo i płacić kartą.
https://www.google.pl/maps/@45.7164899, ... 312!8i6656
Ostatnio edytowano 03.07.2017 10:31 przez Tytusdj, łącznie edytowano 1 raz
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 03.07.2017 10:31

Powrót wczoraj trasą: Split->Zagrzeb ->Ptuj->Mureck->Graz->Wiedeń->Żylina->Zwadroń->Bielsko Biała->Katowice->Łódź.
Zero stania i zero korków!
Jedyną przeszkodą była burza w okolicach Wiednia.
Ruszyliśmy ze Splitu o 14.30 i w Łodzi byliśmy o 6.00.
Ostatnio edytowano 03.07.2017 17:37 przez W.W., łącznie edytowano 1 raz
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 03.07.2017 10:37

Witam,
od soboty bawię na Peljesacu. Poniżej krótka relacja z podróży "piątek/sobota".
Wyjazd w piątek (30.06) o 6:20 z Zielonej Góry - Szprotawa - A4 - Wrocław - Boboszów - Ołomuniec - Brno - Brzecław - Wiedeń (nocleg).
Winieta czeska zakupiona tradycyjnie na Shellu - (płatność kartą). Przed Brnem zwężenia remontowe - ale przeszły w miarę płynnie (ok 80km/h). Za Brzecławiem zakup winiety na stacji OMV - płatność kartą. W Wiedniu byłem około 16 :)
Następnego dnia (sobota 1.07) wyjazd 4:20 z Wiednia. Na ringu niespodziewanie tłoczno. Na Graz kierowało sie sporo samochodów... zwężenia i ograniczenia prędkości w sumie poszły płynnie. Między Wiedniem a Grazem pogoda była deszczowa oraz tłok... więc prędkość w okolicach 90-110 to był max. Przed Grazem się zrobiło luźniej i można było przyspieszyć.
Mureck - tankowanie i dalej objazd MLP. Dojeżdżając do Ptuja dostaliśmy info od znajomych że na Macelj stali 4,5h (stali od 3:30 w nocy), więc nawet bez sprawdzania kamerek na aplikacji Hak.hr - wybrałem drogę na Cvetlin. Na przejściu byliśmy 8:30 (oczekiwanie w kolejce na granicy 30min.- a propos jakości drogi i wrażliwych dziecięcych żołądków - moje dzieciaki bez problemu trasę przejechały... mimo że mają wrażliwe żołądki). Potem kierunek Zagrzeb. Autostrada względnie pusta więc fajnie się jechało. Potem decyzja czy objeżdżać Lućko - i tu błędna decyzja... skoro jest fajnie na autostradzie, to nie ma się czego bać na Lućko. Następnym razem obowiązkowo objeżdżam Lućko, bo tam jest horror. W sumie tłoczno było aż do rozjazdu na Rijekę. A potem luźno i normalna jazda autostradowa bez niespodzianek.
Z atrakcji pogodowych, to wczoraj wieczorem była burza (!) :D a tak poza tym sielanka :D
Pozdrawiam pogodnie i lecę korzystać z dobrodziejstw urlopu :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.07.2017 10:43

W.W.
Normalnie przez Macelj? Tam wszystko wczoraj stało. Ja po godzinie stania na bramkach uciekłem na Cvetlin a to zajęło kolejną godzinę, bo wielu podobnie zrobiło.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 03.07.2017 10:57

Czy ktoś z forumowiczów wracając do Polski korzystał może w miniony weekend z ucieczki przed zatwardzeniem przed Lućko we wspomniany powyżej sposób, tzn:
Donja Zdencina - Kinca Sela - Rakov Potok - Kerestinec - A3 - węzeł Jankomir i dalej do granicy SLO?

Przed trzema laty tak udało mi się zaoszczędzić spoooro czasu.Tym razem na HAK jest info że na tej trasie są roboty drogowe i objazdy. Jak to wygląda w praktyce w soboty?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.07.2017 11:28

Hadler napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów wracając do Polski korzystał może w miniony weekend z ucieczki przed zatwardzeniem przed Lućko we wspomniany powyżej sposób, tzn:
Donja Zdencina - Kinca Sela - Rakov Potok - Kerestinec - A3 - węzeł Jankomir i dalej do granicy SLO?

Przed trzema laty tak udało mi się zaoszczędzić spoooro czasu.Tym razem na HAK jest info że na tej trasie są roboty drogowe i objazdy. Jak to wygląda w praktyce w soboty?
Też korzystałem w obie strony trzy lata temu z tego objazdu. Przejazd był płynny.
Teraz na HAK.hr http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestam ... nost-cesta
jest info "Za sav promet zatvorene su ceste:DC1 između Gornjeg Stupnika i Svetonedeljske ulice,"
czyli
"Dla całego ruchu zamknięte drogi: DC1 między Gornji Stupnik i ulic Svetonedeljska"

oraz http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestam ... bog-radova "do 30. rujna zbog radova zatvorena je državna cesta DC1 kroz Stupnik. Regulacija prometa: do 15. kolovoza zatvara se dio državne ceste DC1 od raskrižja sa lokalnom cestom LC31102(Gornji Stupnik) do raskrižja sa županijskom ŽC3061 (Svetonedjeljska ulica). Obilazni pravac je lokalnom cestom LC31102 (Gornji Stupnik) od raskrižja sa državnom cestom DC1, zatim lokalnom cestom LC31103 (Kerestinečka ulica) i županijskom cestom ŽC3066 (nastavak Kerestinečke ulice), težupanijskom cestom ŽC3061 (Svetonedjeljska ulica), opet do državne ceste DC1, u oba smjera. Od 15. kolovoza do 30. rujna: zatvara se dio državne ceste DC1 od raskrižja sa nerazvrstanom cestom NC306400 (Ježdovečka ulica) do raskrižja sa županijskom cestom ŽC3061 (Svetonedjeljska ulica). Obilazni pravac je nerazvrstanom cestom NC306400 (Ježdovečka ulica) od raskrižja sa državnom cestom DC1, zatim nerazvrstanom cestom NC311030 (Kerestinečka ulica) i lokalnom cestom LC31103 (nastavak Kerestinečke ulice), te županijskom cestom ŽC3061 (Svetonedjeljska ulica) opet do državne ceste DC1."

czyli "do 30 września z powodu prac zamknięto drogi krajowej DC1 przez Stupnik. regulacja ruchu: do 15 sierpnia zamyka część State Highway DC1 od skrzyżowania z lokalną LC31102 drogowym (Gornji Stupnik) do skrzyżowania z ŽC3061 powiatowej (ul Svetonedjeljska). Trasa obwodnicy jest lokalny LC31102 droga (Gornji Stupnik) od skrzyżowania z drogą krajową DC1
, Następnie droga lokalna LC31103 (Kerestinečka Ulica) i ŽC3066 droga powiatowa (Ciąg ulic Kerestinečka) težupanijskom droga ŽC3061 (ulica Svetonedjeljska), z powrotem do drogi krajowej DC1, w obu kierunkach. Od 15 sierpnia do 30
Wrzesień: zamknięta część State Highway DC1 od skrzyżowania dróg prowadzących NC306400 (Ježdovečka Street) do skrzyżowania z ŽC3061 drogi powiatowej (ul Svetonedjeljska). Trasa obwodnicy jest niesklasyfikowane drogi NC306400 (Ježdovečka Street) od skrzyżowania z drogą krajową DC1,
następnie niesklasyfikowane drogi NC311030 (ulica Kerestinečka) oraz lokalny LC31103 droga (Ciąg ulic Kerestinečka) i ŽC3061 County Road (ulica Svetonedjeljska) ponownie do drogi krajowej DC1."

Chyba tak to wygląda na mapce https://www.google.pl/maps/dir/45.75636 ... m2!4m1!3e0
W/w objazd powinień być przejezdny
Ostatnio edytowano 03.07.2017 12:04 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 474
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone