Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 01.07.2017 01:17

A w Letenye jeszcze spokojnie. Zobaczymy co będzie za godzinę.
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 01.07.2017 08:13

To normalne, że w piątki i w soboty w stronę Chorwacji mogą być korki bo to po pierwsze weekend no i po drugie sezon wakacyjny. Nie ma mocy. Trzeba po prostu tak planować trasę aby brać pod uwagę korki, postoje czy inne losowe zdarzenia. Trzeba wcześniej wyjeżdżać lub wybrać alternatywne trasy gdzie korków może być mniej lub wcale. Ja wyjeżdżam 9 sierpnia do Makarskiej. Będę jechał przez Znojmo w Czechach (bez winiet) do Wiednia i Graz a później zobaczymy jak będzie przez Słowenię ale w tym dniu wypada środa więc nie spodziewam się trudności.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 468
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 01.07.2017 08:13

No i na chwilę obecną, jedyną sensowną opcją wydaje się kierować na Cvetlin...
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 01.07.2017 08:24

Kolega wczoraj o 12 wyjechał do Podgory z okolic Warszawy o 7.45 był na miejscu jedyny większy korek w ........Częstochowie. Słowenię przeleciał bez winiety bo przegapił zjazd MLP a jechali na dwa auta pierwszy raz
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 01.07.2017 09:16

Kamery na a4 w Ptuju nie pozostawiają złudzeń :(
http://dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c
Dumbl
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dumbl » 01.07.2017 09:20

No to ładnie/
Z tego co widać to teraz jest 25 km korek na przejeździe Austria/Słowenia. Według google to 1.5h taki czas jest realny czy mocno zaniżony? Jeśli przybliżony to średnio się opłaca go objeżdżać chyba.

Z kolei w Zagrzeb jest 20km korek i tutaj można korzystnie pokombinować.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 01.07.2017 10:23

Ale za to w Macelj luz blues, Lućko natomiast zawalone ma maxa...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2017 10:45

Ładnie zawalone Lučko
Endurowiec
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 06.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endurowiec » 01.07.2017 12:43

Cześć :lol: :lol: mam kilka pytań do was mianowicie- wybieramy się na Makarską 14-22.07 czyli standard wyjeżdżamy w piątek wracamy w sobotę(dowiedziałem się czytając forum że gorzej wybrać nie mogłem ale tylko taki termin wchodzi w gre :oops: ) ok godz 18 z Krosna(Podkarpacie) jedziemy przez Słowację i Węgry wychodzi ok 1200km 12h jazdy według google maps. Co zrobić gdzie zjechać żeby ominąć te najgorsze korki ? :twisted: :twisted: wyczytałem również że najgorzej może być w Budapeszczcie. Jeszcze drugie pytanie jechał ktoś z LPG na Chorwacje? jak jest z Stacjami z LPG na tej trasie czy jest normalnie LPG na stacjach przy autostradzie? Przepraszam za takie Laikowe pytania ale pierwszy raz się wybieram do Chorwacji i trochę się obawiam drogi ale do odważnych świat należy :lol: :lol: :lol: Dzięki ! :)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 350
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 01.07.2017 12:43

DarkMo napisał(a):Ładnie zawalone Lučko


A tu wcześniejsze bramki do płatności kartą:
https://www2.hak.hr/rmt/?l=53
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 01.07.2017 12:51

:papa: Ktoś mnie pytał dlaczego jadę 4 czerwca ..... nic podobnego mnie nie spotkało i wiem, że nie każdy może w tym terminie... albo raczej mało kto wybiera taki termin ... cierpliwości :papa:
jacobbb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 27.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacobbb » 01.07.2017 12:53

Lućko można objechać i nie pchać się tam gdzie wiadomo że będzie korek, tym bardziej w weekend. Tak jak objechać granicę SLO-HR-SLO.
czyzyk80
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk80 » 01.07.2017 12:55

Witam wszystkich
Wyjazd z Legnicy do Istrii (Umag) 09.07(niedziela pod wieczór), dwa warianty - albo przez Niemcy, Austrie (tunele płatne) i Słowenie, albo na Gliwice, Ostrawę, Brno, Brzecław, Wiedeń, Maribor, Lublana. Jak najwięcej autostrady, bo jedziemy rodziną z dwójką małych dzieci (1 + 4 lata), pierwszy raz, więc zależy nam na jak najprostszej drodze; liczę też, że przejazd nocą na zmianę z żoną pozwoli uniknąć większych korków i lamentu ze strony znudzonych/zniecierpliwionych dzieci.
I dwa pytania:
Raz - jakikolwiek komentarz do przyjętej wyżej trasy?Winiety na Austrię i Słowenię już kupione (tolltickets.com, polecamy - poniedziałek wysyłka, piątek w skrzynce pocztowej). Lepiej przez Czechy, przez Niemcy, czy po prostu sprawdzić tuż przed wyjazdem, co mówi google maps online?

I drugie pytanie, najbardziej istotne - powrót 20.07, wyjazd około południa. I teraz czy ktoś zna jakiś punkt w Słowenii (odcinek ~ Lubljana - Maribor - Graz), niedaleko autostrady, gdzie można się zatrzymać na parę godzin, dzieci mogą się pobawić (plac zabaw), zjesć obiad itp? W drodze powrotnej też planujemy wracać nocą, a z racji zdania apartamentu (do 10 rano) musimy ten dzień jakoś sobie zorganizować. Zwiedzanie odpada, z racji wieku dzieci.
A może w drodze powrotnej wybrać trasę przez Niemcy?

Z góry dziękuje za porady.

Pozdrawiam

M.
ghastime
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 11.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghastime » 01.07.2017 13:21

Endurowiec napisał(a):Cześć :lol: :lol: mam kilka pytań do was mianowicie- wybieramy się na Makarską 14-22.07 czyli standard wyjeżdżamy w piątek wracamy w sobotę(dowiedziałem się czytając forum że gorzej wybrać nie mogłem ale tylko taki termin wchodzi w gre :oops: ) ok godz 18 z Krosna(Podkarpacie) jedziemy przez Słowację i Węgry wychodzi ok 1200km 12h jazdy według google maps. Co zrobić gdzie zjechać żeby ominąć te najgorsze korki ? :twisted: :twisted: wyczytałem również że najgorzej może być w Budapeszczcie. Jeszcze drugie pytanie jechał ktoś z LPG na Chorwacje? jak jest z Stacjami z LPG na tej trasie czy jest normalnie LPG na stacjach przy autostradzie? Przepraszam za takie Laikowe pytania ale pierwszy raz się wybieram do Chorwacji i trochę się obawiam drogi ale do odważnych świat należy :lol: :lol: :lol: Dzięki ! :)


Czasem podanym przez mapy Google bym się nie sugerował zbytnio. Jeżeli jedziesz z piątku na sobotę w nocy to istnieje spore prawdopodobieństwo, że trafisz na korki na granicy Gorican / Letenye (piszę z własnego doświadczenia bo 2 lata temu stałem tam prawie 2 godziny). Duże korki robią się też na bramkach w Lućko oraz na A1 przed zjazdem na Zadar. Przy Budapeszcie nie powinno być żadnych problemów o ile ominiesz go autostradą a nie pojedziesz przez miasto.
Co do stacji LPG to zaglądnij tutaj: https://www.mylpg.eu.
Ceny na stacjach w Słowacji to średnio 0,58E a w Chorwacji 3,81Kn. Jeżeli tankujesz na stacjach przy autostradzie dolicz sobie 0,2Kn na litrze.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 414
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 01.07.2017 13:46

[quote="czyzyk80"]Witam wszystkich
Wyjazd z Legnicy do Istrii (Umag) 09.07(niedziela pod wieczór), dwa warianty - albo przez Niemcy, Austrie (tunele płatne) i Słowenie, albo na Gliwice, Ostrawę, Brno, Brzecław, Wiedeń, Maribor, Lublana. Jak najwięcej autostrady, bo jedziemy rodziną z dwójką małych dzieci (1 + 4 lata), pierwszy raz, więc zależy nam na jak najprostszej drodze; liczę też, że przejazd nocą na zmianę z żoną pozwoli uniknąć większych korków i lamentu ze strony znudzonych/zniecierpliwionych dzieci.
I dwa pytania:
Raz - jakikolwiek komentarz do przyjętej wyżej trasy?Winiety na Austrię i Słowenię już kupione (tolltickets.com, polecamy - poniedziałek wysyłka, piątek w skrzynce pocztowej). Lepiej przez Czechy, przez Niemcy, czy po prostu sprawdzić tuż przed wyjazdem, co mówi google maps online?

I drugie pytanie, najbardziej istotne - powrót 20.07, wyjazd około południa. I teraz czy ktoś zna jakiś punkt w Słowenii (odcinek ~ Lubljana - Maribor - Graz), niedaleko autostrady, gdzie można się zatrzymać na parę godzin, dzieci mogą się pobawić (plac zabaw), zjesć obiad itp? W drodze powrotnej też planujemy wracać nocą, a z racji zdania apartamentu (do 10 rano) musimy ten dzień jakoś sobie zorganizować. Zwiedzanie odpada, z racji wieku dzieci.
A może w drodze powrotnej wybrać trasę przez Niemcy?

Z góry dziękuje za porady.

Pozdrawiam

Z Legnicy jeśli jedziesz z niedzieli na poniedziałek to jedz A4 a później Ostrawa, Brno, Wiedeń ,Maribor, Koper i Umag .Ja tą trasa zawsze śmigam na Istrię z Wrocka. W Słowenii na trasie masz stację paliw z restauracjami , zazwyczaj jest mini plac zabaw. Możesz też zjechać Postojnie tam przy jaskini też jest fajne zaplecze do odpoczynku. I daj sobie spokój z tymi Niemcami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 470
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone