Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 23.08.2015 02:30

damiantychy82 napisał(a):Ponawiam pytanie:
Witam.
Przede mna pierwszy wyjazd do CRO.Mam pytanie czy próbował ktoś podczas objazdu przez MLP jechać dalej drogami lokalnymi tak ze nie wjezdzał na 9 zaraz w Ptuj lub pare km dalej tylko jechał dalej w strone tzw.starego przejścia granicznego(widac ta droge na mapie) i wjeżdżał na ów droge nr 9 sporo km za Ptuj lub czy ktoś jechał na to stare przejście graniczne .Czy jest możliwość objechania tamtędy ewentualnych korków i wjazdu do Cro przez to stare przejście ?
Jeszcze co mi się rzuciło w oczy to czy ktoś próbował objeżdzac to słynna droge 9 kiedy był korek droga 690 zaraz za Ptuj.Z mapy wynika ze można smialo jechać tamtędy aby uniknąć stania w 20 km korku???
Proszę o info.
Pzd.

Dobrze kombinujesz :-) W soboty coraz więcej osób omija zakorkowaną do przejścia w Macelij 9 i jedzie drogą 690 od Ptuja na stare przejście w Cvetlin - ja to nazywam sobie trasa PCTK ( Ptuj, Cvetlin, Trakošćan, Krapina). Jechałem tamtędy 1 i 15 sierpnia i zaoszczędziłem po 3 godziny w każdą stronę. Trasa PCTK jest coraz popularniejsza bo widać na niej dużo czeskich i polskich aut a i policja pod Trakoščan 15 sierpnia ( w święto!) "suszyła".
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 09:08

Lednice napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Lednice napisał(a):W radiu austriackim są ostrzeżenia o radarach, mówią, że tam i tam są miśki z suszarkami 8)

W gps masz tylko mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie są na stale umieszczone radary :!:
Nie wolno mieć tzw. antyradarów


Jesteś pewien na 100% że można w Austrii mieć włączoną w gps funkcję ostrzegania a stałych radarach???


To nie są formalnie ostrzeżenia o stałych radarach, tylko informacje, gdzie są skrzynki na radary :wink:
Skrzynki nie są ukryte :!:
...
Szósty zmysł nimi kierował, czy też mieli ostrzeżenia w gps :?: :wink:


Tak drążąc temat to jesteś pewny na 100%, że gps legalnie podaje te "informacje"?

To że ktoś używa to nie znaczy, że jest to zgodne z prawem ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 09:27

Jak nie jesteś pewny, to nie używaj 8)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 11:24

Lednice napisał(a):Jak nie jesteś pewny, to nie używaj 8)


Ja nie jestem pewny. Ty radzisz innym aby używali tej funkcji więc dlatego się Ciebie pytam czy jest to legalne właśnie w Austrii. Jak nie wiesz to poprostu napisz, że nie wiesz, to naprawdę nie jest wstyd nie wiedzieć. Wstyd to "palić głupa" ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 11:44

Nikomu niczego nie doradzam :!: :roll:

Opisalem swoje doswiadczenia 8)

Jestes bardziej przepisowy od Austriakow, a to juz sztuka :wink:t
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 12:07

Lednice napisał(a): ... Jestes bardziej przepisowy od Austriakow, a to juz sztuka :wink:t


Oooooo, wróżka Semira?

:papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 12:09

Lednice napisał(a):Generalnie w Austrii radarów jest od groma, a jak mapa w GPS nie zauważa tego, to trzeba zmienić mapę w GPS :wink:


No jak trzeba to trzeba, trudno ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 12:11

Lednice napisał(a):Nikomu niczego nie doradzam :!: :roll:

Opisalem swoje doswiadczenia 8) ...


Post powyżej to faktycznie jedynie opisanie swoich doświadczeń ;)

Faktycznie nie "doradzasz" zmiany mapy na taką co zauważa fotoradary, faktycznie nie "trzeba" ;)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 24.08.2015 12:30

dzisiaj w nocy przed brnem korek 40 min 8O
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 24.08.2015 12:41

W tym roku udało się przejechać trasę praktycznie bez korków. Wyjazd był w piątek 14.08. ok. 10:00 z okolic Poznania. Chorwacką granicę przekroczyliśmy o 22:00, jedynie tam czekaliśmy z pół godzinki w kolejce. Dalsza droga czyściutka, do Ploče na prom dotarliśmy o 2:30. Jak widać w piątek-sobotę też uda się przejechać płynnie, trzeba tylko dobrze wybrać godzinę. Znajomi wyjechali na wieczór w piątek trasą przez Niemcy, utknęli już w korku na granicy Austriackiej. Ostatecznie dotarli do Trogiru po ok. 25 h podróży. Z naszą drogą powrotną było podobnie, w planach było jeszcze sobotnie zwiedzanie Splitu na powrocie więc wyjazd z niego nastąpił o 20:00. Granicę przekroczyliśmy o 00:00. Dalsza podróż bez żadnych problemów. W Słowenii oczywiście skorzystaliśmy w objazdu M-L-P. Pozdrawiam :) !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 12:58

piotrulex napisał(a):
Lednice napisał(a):Nikomu niczego nie doradzam :!: :roll:

Opisalem swoje doswiadczenia 8) ...


Post powyżej to faktycznie jedynie opisanie swoich doświadczeń ;)

Faktycznie nie "doradzasz" zmiany mapy na taką co zauważa fotoradary, faktycznie nie "trzeba" ;)



Napisałem, że jesteś bardziej przepisowy od Austriaków, ale nie załapałeś aluzji :!: :!: :!:


Die Rechtslage in Österreich:
GPS-Navigationsgeräte mit einem POI-Warner als "Ankündigungsfunktion" sind in Österreich erlaubt.
http://www.oeamtc.at/portal/radarwarner ... 00+1125354

Czyli tłumacząc na polski takie ostrzeżenia w GPS są DOZWOLONE w Austrii :!: :!: :!:

Czy ty myślisz, że Austriacy by je stosowali, gdyby za to groził słony mandat :?:

Czyli kto miał rację :?:

W zasadzie należą mi się się przeprosiny :!: :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 13:14

Lednice napisał(a):
Czyli kto miał rację :?:

W zasadzie należą mi się się przeprosiny :!: :D


Jak cały czas wyraźnie pisałem nie wiedziałem czy takie komunikaty są w Austrii dozwolone. Teraz już wiem i za tę wiedzę dzięki.

Jak kiedyś używałem funkcji ostrzegania to przed wjazdem do Austrii wyskakiwał komunikat, że na terenie A używanie tej funkcji jest zabronione. Mam to od dłuższego czasu całkowicie wyłączone gdyż na terenie PL używam innych, skuteczniejszych urządzeń a za granicą najzwyczajniej w świecie informacja o radarze czy policji nie jest mi potrzebna

Ja nie jestem z tych którzy muszą mieć rację, ja bardziej z tych co lubią wiedzieć :)

Za co przeprosiny? Za to że zadałem pytanie? Aaaaaa, to też pewnie żart ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 13:17

OK, sprawa jest zakończona 8)

Jednak w Niemczech jest za to mandat 75 euro, w Szwajcarii minimum około 200 euro
Jest również zakaz używania takich ostrzeżeń na Słowacji
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2015 13:31

Lednice napisał(a): ... minimum około ...


idąc tym tropem to sprawa definitywnie prawie zakończona ;)

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 13:40

Wszystko zależy od aktualnego kursu franka :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 337
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone