Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alcon
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) alcon » 21.08.2015 13:17

dids76 napisał(a):
kropi napisał(a):Dokładnie. Można oczywiście wrócić do Austrii za Wiedniem, ale to chyba tylko dla widoków :mrgreen:

Wiesz co, kolega alcon chce jechać do Poreč na Istrii, więc jazda przez Austrię i Słowenię (autostrada przez Maribor i Lublanę ) wcale nie jest bez sensu :oczko_usmiech: :mrgreen:

Chcemy ruszyć w pt wieczorem, tylko że opłaty za winiety są inne w odróżnieniu do trasy Austria Słowenia, trasa praktycznie ta sama i czas podróży podobny. Niestety nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości. :) .

W podróży nad polskie morze google pokazywało swój czas a w rzeczywistość zweryfikowała szybko ;).
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.08.2015 13:18

A to przepraszam, nie doczytałem :oops:
To nawet wskazane śmignąć przez Słowenię, bo mijamy niesławne Lućko. Jadąc przez Węgry oszczędzamy na winietce. Przez Austrię będzie pewnie trochę szybciej. Ja bym pojechał przez Słowację i Austrię
Ostatnio edytowano 21.08.2015 13:58 przez kropi, łącznie edytowano 2 razy
alcon
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) alcon » 21.08.2015 13:51

kropi napisał(a):A to przepraszam, nie doczytałem :oops:
To nawet wskazane śmignąć przez Słowenię, bo mijamy niesławne Lućko. Jadąc przez Węgry oszczędzamy na winietce. Przez Austrię będzie pewnie trochę szybciej.

Powiedzmy tak że może oszczędności na winiecie mnie nie interesują aż tak zależy mi na tym aby w miarę szybko i przyjemnie przebrnąć trasę :).
Dwie opcje są o podobnej długości i czasie.

A o co chodzi z niesławnym Lućko ?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.08.2015 13:57

Bramki przez Zagrzebiem znane z wielokilometrowych korków w sezonie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 14:16

kropi napisał(a):Bramki przez Zagrzebiem znane z wielokilometrowych korków w sezonie.

Bo na bramkach w Zagrzebiu z obu stron, podjeżdża się tylko pod płatności bezgotówkowe Bank Card hehehe
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 21.08.2015 14:20

Alcon oczywiście że jedź przez Słowenię autostradą do końca i w dół na Istrię - jechałem tak do Rovinj i jest to wariant zdecydowanie lepszy niż przez autostrady chorwackie ze wspomnianym już Lucko włącznie, szczególnie że wpakowałbyś się tam przed południem w sobotę a to zgroza totalna i czyste szaleństwo, w inny dzień zdecydowanie lepiej. Poza tym jak już pisałem wcześniej omijałbym Czechy - na Słowację masz prawie tak samo w dół zjechać w kraju i potem skręcić za Bratysławą na Wiener Neustadt. Ja z Zawiercia jechałem 3 tygodnie a wracałem tydzień temu (z Pakostane)przez Czechy i już tego długo nie zrobię.

JackDaniels;) w sobotę 1 sieprnia br. nie ważne gdzie płaciłeś - i tak od granicy ze Słowenią a już od Zagrzebia to cała autostrada w dół Cro stała w jednym 25 km korku, a potem kolejnych na trasie. Rada jest ok i sam tak robię ale są takie dni, że to za mało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 15:01

19 sierpnia ok godz 13 w tym m/w miejscu był już korek do płatności gotówkowej https://www.google.pl/maps/@45.7121406, ... !1e1?hl=pl
kilkanaście metrów pojechałem pasem awaryjnym żeby ominąć wszystkich tych łosi stojących w korku 8O pod bramkę podjechałem jako pierwszy i płatność kartą trwała nie dłużej jak 30 sek. i tak jest co roku w drodze powrotnej :roll: gotówkowe zakorkowane po kilka kilometrów a na bezgotówkowych non stop pusto 8)
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.08.2015 15:08

Niestety działa to tylko podczas wyjazdu, przy wjeździe nie ma osobnego pasa - stoisz jak inni aż do rozjazdu na cash-no cash 300 metrów przed bramką; temat znany i wielokrotnie wałkowany :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13145
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.08.2015 15:09

Ja też potwierdzam, 1 sierpnia do bezgotówkowych też był korek, co prawda po "rozjeździe" szło trochę szybciej ... ale korek był jak nigdy :roll: .
Przez 13 lat, odkąd jeżdżę do Chorwacji, nie stałam w sumie tyle w korkach, co w tym roku 8O :roll: :evil: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 15:39

kropi napisał(a):Niestety działa to tylko podczas wyjazdu, przy wjeździe nie ma osobnego pasa - stoisz jak inni aż do rozjazdu na cash-no cash 300 metrów przed bramką; temat znany i wielokrotnie wałkowany :roll:

w stronę cro jestem zawsze na Lućko między 2 a 5 w nocy, więc korków brak :P

mysza73 napisał(a):Ja też potwierdzam, 1 sierpnia do bezgotówkowych też był korek, co prawda po "rozjeździe" szło trochę szybciej ... ale korek był jak nigdy :roll: .
Przez 13 lat, odkąd jeżdżę do Chorwacji, nie stałam w sumie tyle w korkach, co w tym roku 8O :roll: :evil: .

Chyba mam fuksa co roku, sześć wyjazdów z rzędu i zawsze zero korków :P nawet w tym roku jak wszyscy tak straszyli tymi korkami :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 16:04

piotrulex napisał(a):
Lednice napisał(a):W radiu austriackim są ostrzeżenia o radarach, mówią, że tam i tam są miśki z suszarkami 8)

W gps masz tylko mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie są na stale umieszczone radary :!:
Nie wolno mieć tzw. antyradarów


Jesteś pewien na 100% że można w Austrii mieć włączoną w gps funkcję ostrzegania a stałych radarach???


To nie są formalnie ostrzeżenia o stałych radarach, tylko informacje, gdzie są skrzynki na radary :wink:
Skrzynki nie są ukryte :!:

Z tego co wiem, to część skrzynek jest pusta, część jest z radarem, zmieniają to często :roll:

Autostrada do Innsbrucku z Bawarii ma na stałe ograniczenie prędkości do 120 :roll:
Pamiętam doskonale, jak auta na austriackich blachach przede mną zwalniały akurat wtedy, gdy w moim aucie usłyszałem ostrzeżenie o zainstalowanym radarze.
Szósty zmysł nimi kierował, czy też mieli ostrzeżenia w gps :?: :wink:
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 21.08.2015 17:18

mysza73 napisał(a):Ja też potwierdzam, 1 sierpnia do bezgotówkowych też był korek, co prawda po "rozjeździe" szło trochę szybciej ... ale korek był jak nigdy :roll: .
Przez 13 lat, odkąd jeżdżę do Chorwacji, nie stałam w sumie tyle w korkach, co w tym roku 8O :roll: :evil: .


To była jak widać "czarna sobota", której ja też długo nie zapomnę :evil: Co prawda to był dopiero nasz 4 raz w Chorwacji ale już nigdy nie ulegnę żadnym namowom osób jadących z nami drugim autem by jechać w sobotę. Mówiłem, ostrzegałem i prosiłem, a ponieważ to oni mieli na pokładzie 5 latka to cierpieli w tę sobotę znacznie gorzej w aucie - ja mam duże dzieci nastolatki - i zrozumieli co zrobili, ale to już było po szkodzie. Wracaliśmy sami w piątek rano i z Pakostane do granicy ze Słowenią 3h20min czysto i od strzału - w tym nikogo na bramkach bezgotówkowych. 8)
agaro
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaro » 22.08.2015 11:45

Witam. Wczoraj o 17:30 wyjeżdżaliśmy z Orebicza, o 8:30 byliśmy w Gliwicach. Droga piękna, bardzo mały ruch, zero korków zarówno z Chorwacji jak i do Chorwacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlop jak i tym wracającym życzę takiej podróży jaką my miliśmy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.08.2015 15:14

bieżący widok z kamerek po g.15:00 (!) pokazuje, że ten rok jest szczególny, zarówno w jedną jak i drugą stronę max zapchane
rotor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rotor » 22.08.2015 20:58

Dziś rano (22/08) wjeżdżaliśmy do Cro od Slo przez MLP.
Wbijaliśmy się w korek na 9/E59. Powód: bardzo solidny wypadek kampera z osobówką na przelocie przez plac/parking i posterunek straży granicznej Gruškovje. Strata ok 1 godziny.
Sama granica SLO/HR ok.
Lučko zaczynało się dopiero korkować w stronę Zagrzebia (koło 9 rano).
To, co działo się w okolicach zjazdów Sv. Rok/Lovinac ciężko objąć rozumem, natomiast to co działo się dalej, czyli tunel Sv. Rok, 'korkociągi' i okolice Jasenic, Masleničkiego mostu, Posedarje, aż po Islam Latimski... 2-3 pasy stoją. Dlaczego? Od Zagrzebia wyliczając: Octavia najechałna na A8 (urwany zderzak, stoją na awaryjnym nie tamując ruchu), coś z tylną osią pickupa ciągnącego przyczepę (była laweta, wszystko na awaryjnym), kierowca S60 zatrzymał sie na awaryjnym i sikał za autem, guma w przyczepie kempingowej (na awaryjnym bez tamowania ruchu), stłuczka/najechanie w korku 3 aut (stały na pasie awaryjnym). O co chodziło? Część kierowców wręcz zatrzymywała sie by popatrzeć i 2 do 3 pasów stały przez to. Mało tego. Ja jechałem w dół (na południe) i wielu kierowców zjeżdżało na lewy pas by przypatrzeć sie spokojnie zdarzeniom, przez co i my pełzaliśmy momentami jak żółwie.

Ogólne spostrzeżenia: nie lubimy jak na autostradzie tiry wyprzedzają sie z różnicą prędkości 1-2 km/h, a sami robimy coś podobnego (przecież jedziemy na wakacje więc można wyprzedzać dowolnym tempem); nagminnie ukochany lewy pas - wszyscy wyprzedzamy, ale kto w takim razie jest wyprzedzany?; lubimy się pogapić na jakiekolwiek zdarzenie drogowe.

Ooo, byłbym zapomniał. Dzisiejsza kolejka do wyjazdu z BiH (granica) na północ kończyła się blisko Hotelu Orka, czyli jakieś 6-7km.

Ale wieczór w Orebiću jest bardzo przyjemny :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 336
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone