Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 20.08.2015 22:46

Przez kilka lat jeździłem niestety do Chorwacji w soboty, z Polski wyjeżdżałem wcześnie około 2.00-4.00 nad ranem. To była męka, w zeszłym roku takie były korki w Słowenii, że jechaliśmy przez nią ponad 4 godziny. W tym roku wyjechaliśmy 9 sierpnia w niedzielę około 17.00 z Wrocławia i przez całą drogę było ok. Jedynie na granicy słoweńsko-chorwackiej było lekkie [*zatwardzenie*] tak na niecałe 2 km. Nigdy więcej wyjazdów na weekend. Wiem, że niektórzy Chorwaci są wygodni i preferują pobyty od soboty do soboty, ale to już nie dla mnie, takie oferty już mnie nie interesują.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2015 08:59

Lednice napisał(a):Generalnie w Austrii radarów jest od groma, a jak mapa w GPS nie zauważa tego, to trzeba zmienić mapę w GPS :wink:


Nie jestem pewien lecz w Austrii ostrzeganie o radarach nawet przez gps nie jest legalne więc jeśli kogoś gps o takowych informuje to robi to nielegalnie ...

Wystarczy jechać przepisowo co na takiej trasie nie jest jakimś wielkim wyczynem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 09:04

W radiu austriackim są ostrzeżenia o radarach, mówią, że tam i tam są miśki z suszarkami 8)

W gps masz tylko mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie są na stale umieszczone radary :!:
Nie wolno mieć tzw. antyradarów
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2015 09:23

Lednice napisał(a):W radiu austriackim są ostrzeżenia o radarach, mówią, że tam i tam są miśki z suszarkami 8)

W gps masz tylko mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie są na stale umieszczone radary :!:
Nie wolno mieć tzw. antyradarów


Jesteś pewien na 100% że można w Austrii mieć włączoną w gps funkcję ostrzegania a stałych radarach???
alcon
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) alcon » 21.08.2015 10:03

Witam,
wg google maps podróż z Oświęcimia do Poreć prowadzi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja.
Czy ta droga jest optymalna czy jest jakaś lepsza alternatywa :) .
Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2015 10:06

alcon napisał(a):Witam,
wg google maps podróż z Oświęcimia do Poreć prowadzi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja.
Czy ta droga jest optymalna czy jest jakaś lepsza alternatywa :) .
Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.


Warianty pewnie były by jeszcze z 2 jednak ja bym pojechał tak jak piszesz bo według mnie to najlepsza trasa
alcon
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) alcon » 21.08.2015 10:13

Czy na trasie można mieć jakieś niespodzianki (roboty,korki, ewentualnie gdzie uważać) - pierwszy wyjazd.
Mapa google pokazuje 925km - 10h jazdy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2015 10:20

alcon napisał(a):Czy na trasie można mieć jakieś niespodzianki (roboty,korki, ewentualnie gdzie uważać) - pierwszy wyjazd.
Mapa google pokazuje 925km - 10h jazdy.


poczytaj choć kilka ostatnich stron a później dopytaj o ile oczywiście będą jeszcze jakiekolwiek pytania

TAK
TAK
W kilku miejscach

:)
pawers
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 21.08.2015 10:26

Czy jadąc w kierunku Chorwacji w miejscowości "Ołomuniec" - pisownia google, jest objazd autostrady?
Mapa google kieruje mnie prze miasto, ale chyba lepiej nadłożyć drogi i zawrócić na rondzie na końcu drogi E442?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2015 10:35

pawers napisał(a):Czy jadąc w kierunku Chorwacji w miejscowości "Ołomuniec" - pisownia google, jest objazd autostrady?
Mapa google kieruje mnie prze miasto, ale chyba lepiej nadłożyć drogi i zawrócić na rondzie na końcu drogi E442?


z końca sierpnia nie pamiętam aby były tam jakieś kombinacje alpejskie
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.08.2015 11:04

alcon napisał(a):Witam,
wg google maps podróż z Oświęcimia do Poreć prowadzi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja.
Czy ta droga jest optymalna czy jest jakaś lepsza alternatywa :) .
Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.

Jest niezła alternatywa przez Bielsko-Zwardoń-Żylinę-Bratysławę.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.08.2015 11:09

piotrulex napisał(a):
pawers napisał(a):Czy jadąc w kierunku Chorwacji w miejscowości "Ołomuniec" - pisownia google, jest objazd autostrady?
Mapa google kieruje mnie prze miasto, ale chyba lepiej nadłożyć drogi i zawrócić na rondzie na końcu drogi E442?


z końca sierpnia nie pamiętam aby były tam jakieś kombinacje alpejskie

Niewykluczone, że jest jakiś remont na obwodnicy Ołomuńca, bo mnie nawigacja też pokierowała w jakieś chaszcze, ale przejazd był płynny.
alcon
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) alcon » 21.08.2015 11:36

kropi napisał(a):
alcon napisał(a):Witam,
wg google maps podróż z Oświęcimia do Poreć prowadzi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja.
Czy ta droga jest optymalna czy jest jakaś lepsza alternatywa :) .
Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.

Jest niezła alternatywa przez Bielsko-Zwardoń-Żylinę-Bratysławę.


Później przez Węgry i Chorwację (Szombathely - Zagrzeb)?
Mijając Austrię i Słowenię.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.08.2015 12:37

alcon napisał(a):
kropi napisał(a):
alcon napisał(a):Witam,
wg google maps podróż z Oświęcimia do Poreć prowadzi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja.
Czy ta droga jest optymalna czy jest jakaś lepsza alternatywa :) .
Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.

Jest niezła alternatywa przez Bielsko-Zwardoń-Żylinę-Bratysławę.


Później przez Węgry i Chorwację (Szombathely - Zagrzeb)?
Mijając Austrię i Słowenię.

Dokładnie. Można oczywiście wrócić do Austrii za Wiedniem, ale to chyba tylko dla widoków :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.08.2015 12:52

kropi napisał(a):Dokładnie. Można oczywiście wrócić do Austrii za Wiedniem, ale to chyba tylko dla widoków :mrgreen:

Wiesz co, kolega alcon chce jechać do Poreč na Istrii, więc jazda przez Austrię i Słowenię (autostrada przez Maribor i Lublanę ) wcale nie jest bez sensu :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 335
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone