Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 16.08.2015 16:27

Wczoraj przejcie graniczne wyjatkowo bardzo drozne. Korki byly dopiero za drugimi bramkami. Sporo czasu tam straciliśmy
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 16.08.2015 17:26

Aktualnie jestem w Tribunj.
Wyjazd 13.08 o 22 z Katowic
Po 3h byłem już w Mikulovie i tankowałem LPG
Później 1.45h i byłem już w Wiedniu i cel na Graz.
Jeszcze zatankowałem przed Graz w Großwilfersdorf LPG
Chwila drzemki i ruszyłem o 5 dalej.
Objazd SŁO przez MLP i znów w PTUJU dotankowałem troszke LPG i ruszylem już na granice z CRO
Przejazd przez granice bez problemowy około 6.30 rano. Wjazd na 1 bramki też bez problemowy
Wjazd na 2 bramki też bez problemu tak samo w VODICACH na wyjeździe.
Co do ruchu na autostradzie to jak na piątek rano w CRO to ruch do Chorwacji spory, ale jeszcze wiekszy spowrotem. Przed tunelem jakieś 20metrów mniej wiecej na wysokosci SVETI ROK w strone Słowenii kolizja pojazdów. Jak tak jechałem to na oko korek miał z 15km.
Na miejscu w Tribunj byliśmy o 12. 1080KM 14h z tankowaniami na trasie a było ich 4 i drzemką około 1h to dobry moim zdaniem czas. Co do drogi przez czechy to dla mnie to było darmowe podniesienie adrenaliny, kawa nie byla potrzebna :D :D W Austrii się nadgoniło :D
John508
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) John508 » 16.08.2015 18:07

Wyjazd z kraju w piątek 14 przez Boboszów do Mikulova bez problemu mimo wielu zwężeń, ale w drugą stronę przed Ołomuńcem spory korek. W Mikulovie tankowanie LPG na stacji Shell. Dystrybutor od LPG pamięta jeszcze Naszego "towarzysza" Gierka. Było tak słabe ciśnienie, że weszło tylko 12l, a spokojnie drugie tyle można było wlać. Dalej spacerek i kolacja na starym mieście i tu bardzo polecam. Piękna starówka z licznymi knajpkami. Austria ok dalej Słowenia ok, aż do Ptuj gdzie ponowne tankowanie LPG. Przejście graniczne oraz wjazd na autostradę między godz. 2/3 bez problemu. W Karlovcu zjechałem na D1. Nocą ta droga jest pusta, ale sporo kręcenia. W połowie drzemka 1,5 godz. i o 5:30 w dalszą drogę. Droga dalej pusta aż do mety tj. Mimice k. Omiś. Widoki ładne, ale sporo ograniczeń i dużo serpentyn.
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 16.08.2015 18:17

John508 napisał(a): W Mikulovie tankowanie LPG na stacji Shell. Dystrybutor od LPG pamięta jeszcze Naszego "towarzysza" Gierka. Było tak słabe ciśnienie, że weszło tylko 12l, a spokojnie drugie tyle można było wlać.


To musiałeś może trafić na końcówkę LPG bo ja tankowałem 14.08 o 1 w nocy, szybko nabiło i do pełna.
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 16.08.2015 21:48

Wyjazd piątek o 16:00 z okolic Warszawy. 20:40 Jastrzebie Zdrój. 4:30 zjazd na MLP. Sporo postojów po drodze.
Mega korek od Ptuja w strone granicy. Objechalismy przez Varaždin, spokojna trasa ale sarenki chcą wskakiwać pod koła. 8:10 Zagrzeb i niestety korek do Lučko (Draganic 9:30) a później aż do węzła Basiljewo 20-30 km/h. Spore korki też w stronę Zagrzebia.
W Makarskiej byliśmy o 15 i niestety nie było już miejsc na prom na Sumartin o 18. Wchodzi tylko 25 aut i sporo ludzi płynie kolejnym promem.

Do tej pory jeździliśmy we wrześniu i był zdecydowanie mniejszy ruch.
Ostatnio edytowano 16.08.2015 22:09 przez Zonzi, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2015 21:55

Zonzi napisał(a): W Makarskiej byliśmy o 15 i niestety nie było już miejsc na prom na Sumartin o 18. Wchodzi tylko 25 aut i sporo ludzi płynie kolejnym promem.

Do tej pory jeździliśmy we wrześniu i był zdecydowanie mniejszy ruch.


Dlatego chcąc dostać się na Brač lepiej wybrać opcję Split-Supetar, nawet jak jedziesz w okolice Sumartinu ;)
Promy tam są większe i częściej pływają.
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 16.08.2015 22:43

Przyjechalismy dzis do Trogiru, kolo 9.00 bylismy na granicy i w zasadzie bez wiekszych problemow mozna bylo dojechac na miejsce poza ulewa ktora towarzyszyla nam wieksza czesc drogi. Ale na nitce autostrady w druga strone dzialy sie dantejskie sceny korek przed tunelem Sveti Rok siegal zjadu na Pag. Masakra.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 16.08.2015 23:07

Krótkie podsumowanie mojego pierwszego razu jeżeli chodzi o podróż do Chorwacji
wyjazd w niedzielę 2 o 18:00.
Niecała godzinka do Czech.pierwsze problemy za Ołomuńcem z 15 minut na zwężeniach dalej za Brnem kolejne 15 minut bo wydaje się, że trochę złe oznakowanie remontu pojechałem prosto zamiast trzymać się lewej strony.
Austria bez problemu, a Słowenia objazd.
Właśnie objazd jest super tylko w tym roku coś mi nawigator w błąd wprowadził i straciłem 15 minut na wyjazd z Ptuj 0 3 w nocy .
Mnóstwo polskich rejestracji mijałem.
Chorwacja do bramek w Lucko bez problemów (poniedziałek około 8:00)
Zaraz za Zagrzebiem trafiłem na korek jakieś 0,5h ale chyba jakaś kolizja dalej do Breli już płynnie
Powrót w sobotę wczoraj
byłem tym nieszczęśliwcem, który musiał wracać w sobotę 15-08.
O ile droga z Breli do Zagrzebia ok tyle bramki w Lucko 4km korek do płatności gotówką, płatność kartą bez problemu tak przejechałem do granicy średnia prędkość 109km/h .
Korek zaczął się przed granicą od 11:25 do 13:10 odcinek 5 km.
i dalej do Polski bez korków.
A teraz to co widziałem w sobotę na pasie w stronę Dalmacji
Zagrzeb Bosiljevo masakra tam średnia była na pewno niska choć ruch był cały czas, nie zauważyłem żeby auta stały.
Bramki Lucko korek już zaczynał się na pasie zjazdowym z A3 i cały czas autka dojeżdżały ale bilety rozdawali.
Co do Słowenii to korek na tym ogrysku do samej autostrady(niestety tym razem musiałem wydać 15€ na winiete)jeszcze ze 2km na autostradzie.(służby rozdawały wodę na zwężce).
to tyle jazda 15h
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.08.2015 23:43

Ten wątek ma jedną wadę.
Dotyczy rzeczy, które już były i się nie powtórzą...
:mrgreen:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 868
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 17.08.2015 10:18

Mam pytanie odnośnie przejścia granicznego CRO-BiH-CRO na drodze nr 8 w Neum.
Czy po wejściu Chorwacji do UE natrafiliście tam na jakieś korki lub problemy ze strony strażników/celników? Jechałem tam w 2011 roku i wtedy było bezproblemowo. Dziękuje.
jur3k
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jur3k » 17.08.2015 10:27

ziemniak napisał(a):Mam pytanie odnośnie przejścia granicznego CRO-BiH-CRO na drodze nr 8 w Neum.
Czy po wejściu Chorwacji do UE natrafiliście tam na jakieś korki lub problemy ze strony strażników/celników? Jechałem tam w 2011 roku i wtedy było bezproblemowo. Dziękuje.



W tamtym roku przekraczaliśmy tą granicę kilka razy i poza postojami rzędu ~2 minut nic się nie działo, celnicy jak widzieli polską rejestracje to machali żeby jechać dalej.
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 17.08.2015 15:14

te kiero napisał(a):
ornak3 napisał(a):Czołem
Może ktoś się orientuje czy jutro (w niedzielę ) przed Lucko może być korek około południa ?
Bo dzisiaj jak patrzyłem to był na kilka km. Startuję z Tribunj około 8.00 i zastanawiam się czy nie za późno ?


tak może być... zawsze może być, jak się coś wydarzy niespodziewanego
dziś sobota, więc jak można wyczytać w całym tym wątku to norma, że w sezonie korek na Lućko, jutro powinno być płynnie (jak Chorwacji i Słoweńcy wracają z weekendu to robią to po południu w nd)


Wyjechałem wczoraj o 8:00 (Vodice) w Lućko byłem około 11.30 do bramek płatnych kartą brak kolejek obsługa na bieżąco. Bramki płatne gotówką kolejka około 200-300 mb.
Ogólnie ruch na autostradzie spory. W Lublinie byłem na 01:30
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 17.08.2015 16:59

ziemniak napisał(a):Mam pytanie odnośnie przejścia granicznego CRO-BiH-CRO na drodze nr 8 w Neum.
Czy po wejściu Chorwacji do UE natrafiliście tam na jakieś korki lub problemy ze strony strażników/celników? Jechałem tam w 2011 roku i wtedy było bezproblemowo. Dziękuje.

Jadąc do Dubrovnika 01-VIII pierwsze bramki bez problemu, na wyjazdowych z BIH 55minut stania.
mikael
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikael » 18.08.2015 10:32

lakizak napisał(a):Powrót w sobotę wczoraj
byłem tym nieszczęśliwcem, który musiał wracać w sobotę 15-08.
...


Ja również wracałem w sobotę, z okolic Trogiru. Do Zagrzebia dojazd bez większych problemów (natężenie ruchu raczej średnie). Za to faktycznie odcinek w stronę wybrzeża (Zagreb - Bosiljevo) zatkany niemiłosiernie. Współczułem ludziom jadącym "do" (dalsza część korka "do" na dojeździe między Ptujem a wjazdem do Chorwacji).

Bramki w Lućko przyblokowane mniej więcej do wysokości rozjazdu pasów do płacenia kartą. Zapłaciłem kartą (kolejka przede mną ok. 7 samochodów). I tak bezproblemowo dotarłem do (chyba) ostatniego odmorište (Sveti Križ)...

Dwa dni wcześniej miałem już ułożony plan objazdu przejścia granicznego przez Dobovec. Byłem przygotowany w 100%... Ale stwierdziłem, że ruch nie wygląda na zbyt intensywny, więc na przejściu nie powinno być korka na więcej niż 45 minut i nie warto korzystać z objazdu. Jak ostatni baran zrezygnowałem nawet ze sprawdzenia w necie podglądu na kamerkach... I w ten sposób, na własne życzenie, straciłem 2 godziny na przejściu HR/SLO (~12:20 ~14:20).

Dalej było już ok. Austria przejezdna, Wiedeń trochę przytkany i wymagana wzmożona czujność ze względu na remonty, ale dało się przebić bez większego trudu. Czechy, mimo remontów, w większości puste i jazda na całkowitym lajcie (nie licząc dość efektownego frontu burzowego, w który wpadłem jakieś 50 kilo przed Ostrawą - jasno było prawie jak w dzień).
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 18.08.2015 11:11

Michalm2012 napisał(a):
ziemniak napisał(a):Mam pytanie odnośnie przejścia granicznego CRO-BiH-CRO na drodze nr 8 w Neum.
Czy po wejściu Chorwacji do UE natrafiliście tam na jakieś korki lub problemy ze strony strażników/celników? Jechałem tam w 2011 roku i wtedy było bezproblemowo. Dziękuje.

Jadąc do Dubrovnika 01-VIII pierwsze bramki bez problemu, na wyjazdowych z BIH 55minut stania.


17-08-2015 korek od bramek wyjazdowych z CRO przez cały Neum - prawie godzinka w plecy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 332
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone