Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.08.2015 20:43

piokrk napisał(a):Proszę o porady tych, którzy wracali w niedzielę tą trasą w ostatni weekend wakacji.
Pozdrawiam

Wracałem w piątek 29.08 (więc się liczy ;) ) w ostatni weekend wakacji 2014r - wyjazd z Rogoznicy przed 9:00, trasą przez Węgry i Słowację - problemów nie miałem. No może po za zatkanym Budapesztem, ale sam się prosiłem, mogłem pojechać obwodnicą :)
Aha, i na bramkach przed Lućko, zjechałem na bramki płatne kartą - do gotówki był koreczek 3km.
pzdr
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 13.08.2015 21:52

kropi napisał(a):Jechałem obiema, niestety nie pamiętam jaki to był dzień tygodnia. Obie szły płynnie, bez korków - serpentyny mogą być pewnym problemem tylko jeśli ciągniemy przyczepkę albo np. rowery na dachu. Przez Karwinę jedzie się taką niby-przelotówką z 2 rondkami, nie pamiętam żadnych obstrukcji.
(Edit) Kiedyś natomiast podkusiło mnie jechać przez Bielsko-Żywiec (nie było jeszcze A1) i to była prawdziwa męka... Tamtędy tylko nocą. Ale fakt, nie było jeszcze "s-ki". Może teraz jest lepiej?

Z Bielska-Białej do Więgierskiej Górki jedzie się elegancką eSką (do Żywca nowiutkie 2 pasy - wysoki standard). Od Górki do Żyliny jak wczesniej... szału nie ma ale jak dla mnie lepiej niż Cieszyn-Żylina.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 13.08.2015 22:06

kropi napisał(a):
Zamiast jechać na Koniaków i Zwardoń, to lepiej pojechać z Istebnej do Jabłonkowa
https://www.google.pl/maps/dir/Wis%C5%8 ... 383046!3e0
W każdym razie tak robią wszyscy miejscowi górale, jak jadą z Wisły na Słowację, ale kto przyjezdnym zabroni jechać na Zwardoń :wink:

Mam wrażenie, że przez przypadek tak właśnie pojechaliśmy 2 lata temu i nieźle nas wytrzęsło :mrgreen: Zwłaszcza, że z rowerami na haku...
Dobra, to jeszcze wariant z ominięciem Łodzi dla wyjeżdżających w piątek po południu. Niby jest zakaz wjazdu dla ciężarówek, ale raz, że nie wszyscy go przestrzegają, a dwa - jeśli z 3 pasów robi się 1 na głównej przelotówce to nidyrydy, bedzie sie tkać. A na zjeździe z autostrady na Stryków korkuje się ciągle, w piątek korek potrafi mieć 3-4 km. Jeśli ktoś się zagapi to lepiej pojechać dalej na Poznań, czasem można nawrócić przed bramkami :mrgreen: a jeśli nie, to na pierwszym zjeździe zrobić abarotkę - i tak będzie szybciej. Daj Panie Boże, może za rok będzie już obwodnica i problem zniknie...

Ten wariant ominięcia Łodzi będzie o wiele dłuższy. Ogólnie teraz w wakacje ruch w Łodzi jest o wiele mniejszy i jedzie się znośnie, w soboty w ogóle jest luz.
Jeżeli będzie korek do zjazdu z autostrady na stryków-łódź północ to jechać dalej w stronę poznania za 1,10zł zjazd Zgierz Kutno i przez Zgierz.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 13.08.2015 22:08

Lednice napisał(a):Niedziele ZAWSZE sa najbardziej spokojnymi dniami 8)

Niestety tutaj się nie zgodzę. Na pewno nie w sierpniu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 22:31

Zawsze, ale wszystkiego nie przewidzisz :roll:
Jedna głupia kolizja i stoisz :?

W niedziele nie ma tirów, a miejscowi głównie siedzą w domach, do roboty nie jadą, zakupy w większości też nie robią 8)
Korki mogą być jak wracają do dużych miast turyści weekendowi, gdzieś po 17.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 22:39

Arias napisał(a):Pojedziemy raczej Bielsko Biała-Cieszyn-Żylina. Czy do Bielska-Białej trzeba wjechać czy jest jakaś obwodnica? I jak wygląda droga na Bratysławę? To jest ekspresówka? Są po dwa pasy? Czy to raczej taka krajówka jakich też u nas dużo? ;)


Janusz z wąsem doradza drogę przez Żywiec, ja przez Cieszyn, czasowo i kilometrowo :wink: wyjdzie moim zdaniem tak samo
Jak dojedziecie do Bielska jadąc od Katowic, to na Cieszyn trzeba pojechać w prawo, na Żywiec w lewo 8)
Do centrum miasta nie wjeżdżajcie, chyba że chcecie miasto zwiedzić :D

Do Cieszyna jest ekspresówka, potem most graniczny z Castoramą, potem na obwodnicy trzeba skręcić na Żylinę, najlepiej pojechać przez centrum Trzyńca :!:
( nie obwodnicą )
Jest kilkanaście kilometrów zwykłej drogi i przed Jabłonkowem zaczyna się prawie-ekspresówka aż do granicy ze Słowacją.
Zaraz za granicą w Słowacji jest skrzyżowanie z drogą od Żywca.
Do Cadcy jest zwykła droga, trzeba przejechać przez miasto, potem jest tunel i jedzie się na Żylinę, droga jest szersza. W Żylinie jedzie się przez miasto i wjeżdża na autostradę.

Szału nie ma, ale da się spokojnie w sobotę przejechać albo przez Żywiec albo przez Cieszyn :wink:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 23:42

Michalm2012 napisał(a):Ten wariant ominięcia Łodzi będzie o wiele dłuższy. Ogólnie teraz w wakacje ruch w Łodzi jest o wiele mniejszy i jedzie się znośnie, w soboty w ogóle jest luz.
Jeżeli będzie korek do zjazdu z autostrady na stryków-łódź północ to jechać dalej w stronę poznania za 1,10zł zjazd Zgierz Kutno i przez Zgierz.

Zaznaczyłem, że to wariant dla jadących w piątek.
W weekend w ogóle nie ma sprawy, w dni robocze unikać godzin 16-18 i też będzie w miarę. Przez Zgierz kiedyś spróbowałem i to był kiepski pomysł, do tego mam wrażenie, że skrócono fazę zielonego światła na Włókniarzy przy Konstantynowskiej, dzięki czemu koreczek regularnie sięga kolanka przy Srebrzyńskiej, czasem dalej. I idzie jak krew z nosa, tamtędy mogę tylko skuterem :mrgreen: . Sporo nerwów oszczędza Trasa Górna - w zasadzie od Wróblewskiego jazda jest już płynna.
Trasa objazdem jest faktycznie dłuższa o 14 km, ale praktycznie całą trasę jedzie się płynnie. Z pierwszej części objazdu korzystam regularnie wracając w piątek wieczorem do domu ok. 19-20, czas przejazdu mam o 5 minut dłuższy niż autostradą bez korka, w którym spokojnie można stracić i 20 minut. Drugą częścią pomykają znajomi ze Strykowa jadąc na południe Polski, którym znudziło się przeciskanie przez miasto i zatrzymywanie na kolejnych światłach aż do Rzgowa. A w zasadzie do Tuszyna. I to jeszcze przed remontem Marszałków.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2015 08:42

Michalm2012 napisał(a):Jeżeli będzie korek do zjazdu z autostrady na stryków-łódź północ to jechać dalej w stronę poznania za 1,10zł zjazd Zgierz Kutno i przez Zgierz.


Jeżdżę tak od lat i nie narzekam. Teraz otworzyli po drugiej stronie Lodzi trasę GÓRNĄ ale jak jej nie było to skręcałem na Ikeę i później na Rzgów - też omijałem sporo korkowych miejsc
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 14.08.2015 19:22

kropi napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Ten wariant ominięcia Łodzi będzie o wiele dłuższy. Ogólnie teraz w wakacje ruch w Łodzi jest o wiele mniejszy i jedzie się znośnie, w soboty w ogóle jest luz.
Jeżeli będzie korek do zjazdu z autostrady na stryków-łódź północ to jechać dalej w stronę poznania za 1,10zł zjazd Zgierz Kutno i przez Zgierz.

Zaznaczyłem, że to wariant dla jadących w piątek.
W weekend w ogóle nie ma sprawy, w dni robocze unikać godzin 16-18 i też będzie w miarę. Przez Zgierz kiedyś spróbowałem i to był kiepski pomysł, do tego mam wrażenie, że skrócono fazę zielonego światła na Włókniarzy przy Konstantynowskiej, dzięki czemu koreczek regularnie sięga kolanka przy Srebrzyńskiej, czasem dalej. I idzie jak krew z nosa, tamtędy mogę tylko skuterem :mrgreen: . Sporo nerwów oszczędza Trasa Górna - w zasadzie od Wróblewskiego jazda jest już płynna.
Trasa objazdem jest faktycznie dłuższa o 14 km, ale praktycznie całą trasę jedzie się płynnie. Z pierwszej części objazdu korzystam regularnie wracając w piątek wieczorem do domu ok. 19-20, czas przejazdu mam o 5 minut dłuższy niż autostradą bez korka, w którym spokojnie można stracić i 20 minut. Drugą częścią pomykają znajomi ze Strykowa jadąc na południe Polski, którym znudziło się przeciskanie przez miasto i zatrzymywanie na kolejnych światłach aż do Rzgowa. A w zasadzie do Tuszyna. I to jeszcze przed remontem Marszałków.

Ja w piątek pojechałbym tak http://tiny.pl/gx4nb
Jak ruszyła A1 na starej 1 luzik :D
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 14.08.2015 21:58

To prawda, ale w związku z zakazem wjazdu ciężarówek do Łodzi, wszystkie walą przez Aleksa i Kansas.
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 14.08.2015 22:01

Greg3136 napisał(a):Dzisiaj w Wiedniu po 16 straciłem 30 minut na staniu w korku przez roboty drogowe.


Na własna prośbę. Wiedeń, 16 - i tak niewiele :)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 14.08.2015 22:12

jasio napisał(a):
kropi napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Ten wariant ominięcia Łodzi będzie o wiele dłuższy. Ogólnie teraz w wakacje ruch w Łodzi jest o wiele mniejszy i jedzie się znośnie, w soboty w ogóle jest luz.
Jeżeli będzie korek do zjazdu z autostrady na stryków-łódź północ to jechać dalej w stronę poznania za 1,10zł zjazd Zgierz Kutno i przez Zgierz.

Zaznaczyłem, że to wariant dla jadących w piątek.
W weekend w ogóle nie ma sprawy, w dni robocze unikać godzin 16-18 i też będzie w miarę. Przez Zgierz kiedyś spróbowałem i to był kiepski pomysł, do tego mam wrażenie, że skrócono fazę zielonego światła na Włókniarzy przy Konstantynowskiej, dzięki czemu koreczek regularnie sięga kolanka przy Srebrzyńskiej, czasem dalej. I idzie jak krew z nosa, tamtędy mogę tylko skuterem :mrgreen: . Sporo nerwów oszczędza Trasa Górna - w zasadzie od Wróblewskiego jazda jest już płynna.
Trasa objazdem jest faktycznie dłuższa o 14 km, ale praktycznie całą trasę jedzie się płynnie. Z pierwszej części objazdu korzystam regularnie wracając w piątek wieczorem do domu ok. 19-20, czas przejazdu mam o 5 minut dłuższy niż autostradą bez korka, w którym spokojnie można stracić i 20 minut. Drugą częścią pomykają znajomi ze Strykowa jadąc na południe Polski, którym znudziło się przeciskanie przez miasto i zatrzymywanie na kolejnych światłach aż do Rzgowa. A w zasadzie do Tuszyna. I to jeszcze przed remontem Marszałków.

Ja w piątek pojechałbym tak http://tiny.pl/gx4nb
Jak ruszyła A1 na starej 1 luzik :D

Może i luzik, ale jest przynajmniej 10 miejsc gdzie rozstawiają przenośny fotoradar i są patrole policji.
bojka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka » 14.08.2015 22:24

Moja krotka relacja z trasy. Wyjazd w czwartek 13.08 z Wroclawia chwile przed 17.Cel Vodice osiagniety przed 8:00. Droga przez Boboszow, Olomuniec, Brno, Wieden, objazd MLP. Jechalismy zgodnie z przepisami, mielismy kilka przerw ekstra na nocnik (podroz z odpieluchowanym dzieckiem), navi pokazala samej jazdy 12,3h. Na granicy SLO/CRO bylismy o 3, kilka samochodow przed nami, czynne po jednej bramce dla samochodow i autobusow. O 4 Lucek, pustki bez kolejek. Ogolnie pusto, Czechy do d.. z tymi remontami, placisz za autostrade, ktora ma po 1 pasie. Polecam tankowac na tej trasie w Miedzylesiu, ale winiete czeską kupować w Kralikach, bo w Miedzylesiu zdzieraja 90Pln za miesieczna.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.08.2015 01:53

Michalm2012 napisał(a):
Lednice napisał(a):Niedziele ZAWSZE sa najbardziej spokojnymi dniami 8)

Niestety tutaj się nie zgodzę. Na pewno nie w sierpniu.

A czemu?
Zawsze wracałem w niedzielę i przejazdy były bez korków.
A szczególnie pod koniec sierpnia.
Korki mogą się zdarzyć w okolicach 19-21 sierpnia, kiedy południe kończy wakacje, na które ruszają 1 sierpnia.
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 15.08.2015 08:19

Jadac autostrada od strony Splitu pzed Zagrzebiem prawa jezdnia dzieli sie na 4 pasy gdzie dwa lewe prowadza do bramek z rozliczeniem "cash" natomiast dwa prawe "no cash". Jadac tymi prawymi zaplace karta czy tylko sa tam bramki do elektronicznej oplaty?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 330
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone