Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 12.08.2015 21:39

kanapkasmalec napisał(a):Witam, wyjeżdżam do Chorwacji z Olsztyna w piątek 20:00 trasa : CZ AU SLO. rozumiem, że na obowodnicy Zagrzebia pobieram bilet i płacę dopiero przy zjeździe z autostrady tak? Co z odcinkiem od granicy SLO-HR do Zagrzebia? Zjeżdżam z autostrady przy Makarskiej opłata wyjdzie 195 kun?. chciałem zapytać czy mogę spodziewać się sporego korka w HR wjeżdżając w sobotę o 6-7 rano?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam!

Od granicy Slo/Hr do Zagrzebia 48kun dalej 195kun do Makarskiej i 20kun tunel z autostrady do Baśki Vody.
Jeżeli wyjedziesz o 20 w piątek to zapomnij o Lućko 6-7 rano. Będziesz o 12 w największym korku.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 11:45

Lednice napisał(a):
Arias napisał(a):Czy jadąc w kierunku Bratysławy warto pchać się jeszcze na Czechy? Będziemy jechać z Bydgoszczy A1 i jedna z opcji pokazuje drogę na Ostrawę i dopiero potem odbicie na Żylinę. Inna opcja to jazda na Cieszyn i potem e75 w kierunku Słowacji. A ostatnia z opcji to jazda z Bielska-Białej na Zwardoń, Skalite i dalej na Żylinę.

Którędy szybciej przejdziemy w kierunku Bratysławy i potem dalej na Węgry? Będzie to nasz pierwszy dzień i raczej nastawiamy się na sprawne przemieszczenie się w okolice południowo-zachodnich Węgier (nocleg zarezerwowałem w miejscowości (a raczej wsi) o sympatycznie brzmiącej nazwie Kiskutas :P ). Widoki i zwiedzanie w późniejszym etapie. Do celu mamy jakieś 970 km i chcę to w miarę sprawnie pokonać.

Czy odcinek w górach między Bielsko-Białą a Żyliną (jadąc S69) jest ciężki? Czy lepiej pojechać na Cieszyn?


Wszystko zależy kiedy pojedziecie, w jaki dzień tygodnia i w jakich godzinach :!: 8)
Jeśli nie pojedziecie w dniu roboczym, kiedy ludzie jadą do pracy lub z niej wracają, to
ja bym pojechał tak:
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... 458923!5i1

Ale równie dobrze można pojechać z Bielska na Zwardoń i potem na Żylinę
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... 458923!3e0

W zasadzie to samo wyjdzie czasowo 8)
Ciężko się nigdzie nie jedzie :wink:

W obu wariantach najgorzej się jedzie na Słowacji do Żyliny :roll:

Na Ostrawę bym nie jechał, bo potrzebowałbyś dodatkowo czeskiej winietki

Ja bym jeszcze tak proponował. Najmniejsze prawdopodobieństwo korków, szybki przelot przez GOP, brak dodatkowych opłat i gratis ładne widoczki :P Albo tak też można.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 12:10

Można też na 100 innych sposobów :D

Ale ta twoja propozycja to raczej dla entuzjastów górskich serpentyn 8)
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... 458923!3e0

A ta jest dobra dla entuzjastów zwiedzania centrum sporego miasta Karwina 8)
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... 458923!3e0
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.08.2015 12:15

kropi napisał(a):Ja bym jeszcze tak proponował. Najmniejsze prawdopodobieństwo korków, szybki przelot przez GOP, brak dodatkowych opłat i gratis ładne widoczki :P


I tu byś się mógł zdziwić :oczko_usmiech: :mrgreen:
W weekend trasa Skoczów - Wisła może zająć kilka godzin, nie mówiąc już o drodze powrotnej :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.08.2015 12:17

Lednice napisał(a):Można też na 100 innych sposobów :D

A ta jest dobra dla entuzjastów zwiedzania centrum sporego miasta Karwina 8)
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... 458923!3e0


Kilka razy jechałem drogą Cieszyn-Karvina-Bohumin-Racibórz w sobotę lub niedzielę i ruchu praktycznie żadnego. Więc wszystko zależy kiedy jedziemy :oczko_usmiech: :mrgreen:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 12:26

Jechałem obiema, niestety nie pamiętam jaki to był dzień tygodnia. Obie szły płynnie, bez korków - serpentyny mogą być pewnym problemem tylko jeśli ciągniemy przyczepkę albo np. rowery na dachu. Przez Karwinę jedzie się taką niby-przelotówką z 2 rondkami, nie pamiętam żadnych obstrukcji.
(Edit) Kiedyś natomiast podkusiło mnie jechać przez Bielsko-Żywiec (nie było jeszcze A1) i to była prawdziwa męka... Tamtędy tylko nocą. Ale fakt, nie było jeszcze "s-ki". Może teraz jest lepiej?
Ostatnio edytowano 13.08.2015 12:37 przez kropi, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 12:29

Ja tam nie lubię jeździć, prawie cały czas obszar zabudowany 8)
A przejazd przez Karwiną to głównie światła 8)

Zamiast jechać na Koniaków i Zwardoń, to lepiej pojechać z Istebnej do Jabłonkowa
https://www.google.pl/maps/dir/Wis%C5%8 ... 383046!3e0
W każdym razie tak robią wszyscy miejscowi górale, jak jadą z Wisły na Słowację, ale kto przyjezdnym zabroni jechać na Zwardoń :wink:

W weekendy nie jeżdżę do Wisły, powód jest dość oczywisty, czyli masakryczne korki :wink:
Ostatnio edytowano 13.08.2015 12:34 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 12:32

Wrzucasz 50 na tempomat i się relaksujesz :mrgreen:
A taka opcja? Osobiście nie testowałem, nie wiem jak przez Żory.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 12:37

Moim zdaniem na pewno jest lepsza od górskich serpentyn i zwiedzania Karwiny 8)
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 13:00

Zamiast jechać na Koniaków i Zwardoń, to lepiej pojechać z Istebnej do Jabłonkowa
https://www.google.pl/maps/dir/Wis%C5%8 ... 383046!3e0
W każdym razie tak robią wszyscy miejscowi górale, jak jadą z Wisły na Słowację, ale kto przyjezdnym zabroni jechać na Zwardoń :wink:

Mam wrażenie, że przez przypadek tak właśnie pojechaliśmy 2 lata temu i nieźle nas wytrzęsło :mrgreen: Zwłaszcza, że z rowerami na haku...
Dobra, to jeszcze wariant z ominięciem Łodzi dla wyjeżdżających w piątek po południu. Niby jest zakaz wjazdu dla ciężarówek, ale raz, że nie wszyscy go przestrzegają, a dwa - jeśli z 3 pasów robi się 1 na głównej przelotówce to nidyrydy, bedzie sie tkać. A na zjeździe z autostrady na Stryków korkuje się ciągle, w piątek korek potrafi mieć 3-4 km. Jeśli ktoś się zagapi to lepiej pojechać dalej na Poznań, czasem można nawrócić przed bramkami :mrgreen: a jeśli nie, to na pierwszym zjeździe zrobić abarotkę - i tak będzie szybciej. Daj Panie Boże, może za rok będzie już obwodnica i problem zniknie...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.08.2015 13:53

kropi napisał(a): Osobiście nie testowałem, nie wiem jak przez Żory.


Jechałem tą trasą w godzinach mocno-porannych - jest OK.
Dziwnie się tylko zjeżdża z autostrady na Żory, sporo rond do pokonania żeby dostać się z/na autostradę.
https://goo.gl/maps/Lorom
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 14:18

Rond jest od groma 8)

Podsumowując:
ja w niedzielę, czy w nocy, kiedy ruch jest niewielki, jechałbym Bielsko-Cieszyn-Żylina
lub Bielsko-Żywiec-Żylina,
a w czasie, gdy na drogach jest bardzo duży ruch, to trasą podaną powyżej w linku 8)

Ale równie dobrze można zawsze pojechać na Żory-Cieszyn-Żylinę 8)
piokrk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piokrk » 13.08.2015 20:27

Pozwolę sobie jeszcze raz zapytać o powrót na koniec wakacji.
Startujemy z Krakowa rano (ok 6) 19 sierpnia (środa).
Kwaterę mamy od 20 sierpnia w Podacy.
Trasa Słowacja, Węgry i Cro. Nocleg gdzieś na trasie, jeszcze nie wiem gdzie dokładnie, ale wolelibyśmy jak najbliżej morza, ale tam pewnie w tym terminie ciężko o jeden nocleg tranzytowy, więc pewnie skończymy gdzieś na wysokości Karlovaca.
Tu z korkami w środę nie powinno być problemu.
Gorzej z powrotem, bo wypada nam 30.08 (ostatnia niedziela sierpnia) i mam pytanie czy jak wyjedziemy ok 6-7 rano z Podacy to utkniemy gdzieś w giga korkach??!!
Nocleg na powrocie planujemy gdzieś chyba nad Balatonem.
Proszę o porady tych, którzy wracali w niedzielę tą trasą w ostatni weekend wakacji.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 20:32

Niedziele ZAWSZE sa najbardziej spokojnymi dniami 8)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 13.08.2015 20:39

Lednice napisał(a):Rond jest od groma 8)

Podsumowując:
ja w niedzielę, czy w nocy, kiedy ruch jest niewielki, jechałbym Bielsko-Cieszyn-Żylina
lub Bielsko-Żywiec-Żylina,
a w czasie, gdy na drogach jest bardzo duży ruch, to trasą podaną powyżej w linku 8)

Ale równie dobrze można zawsze pojechać na Żory-Cieszyn-Żylinę 8)


Dzięki za sporo alternatyw na pokonanie tego w sumie krótkiego odcinka.
Będziemy pewnie jechać około 9.00 w sobotę czyli ruchu raczej nie powinno być. Tak myślę - Święto, wolne, mam nadzieję, że Ci co chcieli wyjechać na weekend wyjadą już w piątek. Pojedziemy raczej Bielsko Biała-Cieszyn-Żylina. Czy do Bielska-Białej trzeba wjechać czy jest jakaś obwodnica? I jak wygląda droga na Bratysławę? To jest ekspresówka? Są po dwa pasy? Czy to raczej taka krajówka jakich też u nas dużo? ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 329
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone