Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 09.08.2015 18:02

marosmaro napisał(a):Witam wszystkich. W piątek 14.08 wyjazd do Cro. Mam pytanko do wszystkich którzy wracali w ostatnim czasie przez Węgry i Słowację (Budapeszt, Bańska Bystrzyca) jak wygląda droga pod względem robót drogowych. Czy jest coś bardzo rozkopanego i wpływającego na jakieś objazdy???

Wracaliśmy w ten piątek za dnia, jechało się płynnie, kroki jedynie przed Lucko, ale na pasie do płacenia kartą pusto i trochę zatrów w okolichach Bratysławy. Jechaliśmy cały czas autostradami, jedynie na Węgrzech skróciliśmy trasę jadąc drogą 81. Nie było większych robót drogowych (na Słowacji za Bratysławą jest kilka odcinków gdzie trzeba zwolnić). Objazdów brak. Szerokiej drogi!
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 09.08.2015 18:13

Wyjazd 08.08 w sobotę o godzinie 16 z Gliwic do BV. Jazda CZ, A, SLO objazd MLP. Cała droga bez korków , wzmożonego ruchu można powiedzieć rewelacja. Czas jazdy 14 godz. busem w 8 osób prędkości do 100-120 kilka postojów siku, winiety. Polecam jazdę w sobotę na noc. Ale bardzo duży korek był około północy na granicy CRO-SLO w Gornji Maclj w kierunku SLO więc powrót w sobotę popołudniu do Polski niewskazany. Jeżeli ktoś jedzie busem to na pierwszych bramkach zapłaciłem jak za osobówę (do 190 cm) na drugich niestety więcej (powyżej 190 cm) jechałem Renault Trafic.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 09.08.2015 20:42

aprilka napisał(a):
marosmaro napisał(a):Witam wszystkich. W piątek 14.08 wyjazd do Cro. Mam pytanko do wszystkich którzy wracali w ostatnim czasie przez Węgry i Słowację (Budapeszt, Bańska Bystrzyca) jak wygląda droga pod względem robót drogowych. Czy jest coś bardzo rozkopanego i wpływającego na jakieś objazdy???

Wracaliśmy w ten piątek za dnia, jechało się płynnie, kroki jedynie przed Lucko, ale na pasie do płacenia kartą pusto i trochę zatrów w okolichach Bratysławy. Jechaliśmy cały czas autostradami, jedynie na Węgrzech skróciliśmy trasę jadąc drogą 81. Nie było większych robót drogowych (na Słowacji za Bratysławą jest kilka odcinków gdzie trzeba zwolnić). Objazdów brak. Szerokiej drogi!


Dziękuję za odpowiedź ale nie będziemy jechali przez Bratysławę. Może podam dokładniejszą trasę jaka nas interesuje. Wyjazd z Wieliczki-Chyżne-Rużemberok-Bańska Bystrzyca-granica Sahy-Hont-Budapeszt-granica Letenye-Zagrzeb Lućko-Posedarje-Pag-Caska. Słyszałem że np. w Budapeszcie są jakieś roboty drogowe jadąc przez centrum może ktoś jechał ostatnio i może poradzić czy lepiej objechać np. obwodnicą.
Botoks
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Botoks » 09.08.2015 21:20

Witam,
czy ktoś podpowie gdzie znajdę "historyczne" obrazki z kamerek HAK-u?

Pozdrawiam
Botoks
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Botoks » 09.08.2015 21:26

marosmaro napisał(a):
aprilka napisał(a):
marosmaro napisał(a):Witam wszystkich. W piątek 14.08 wyjazd do Cro. Mam pytanko do wszystkich którzy wracali w ostatnim czasie przez Węgry i Słowację (Budapeszt, Bańska Bystrzyca) jak wygląda droga pod względem robót drogowych. Czy jest coś bardzo rozkopanego i wpływającego na jakieś objazdy???

Wracaliśmy w ten piątek za dnia, jechało się płynnie, kroki jedynie przed Lucko, ale na pasie do płacenia kartą pusto i trochę zatrów w okolichach Bratysławy. Jechaliśmy cały czas autostradami, jedynie na Węgrzech skróciliśmy trasę jadąc drogą 81. Nie było większych robót drogowych (na Słowacji za Bratysławą jest kilka odcinków gdzie trzeba zwolnić). Objazdów brak. Szerokiej drogi!


Dziękuję za odpowiedź ale nie będziemy jechali przez Bratysławę. Może podam dokładniejszą trasę jaka nas interesuje. Wyjazd z Wieliczki-Chyżne-Rużemberok-Bańska Bystrzyca-granica Sahy-Hont-Budapeszt-granica Letenye-Zagrzeb Lućko-Posedarje-Pag-Caska. Słyszałem że np. w Budapeszcie są jakieś roboty drogowe jadąc przez centrum może ktoś jechał ostatnio i może poradzić czy lepiej objechać np. obwodnicą.


Trzy ostatnie lata z rzędu jeździmy przez Budapeszt dokładnie tą samą trasą do CRO. 1x przez miasto i 2x obwodnicą. Jeżeli w Budapeszcie będziecie po godzinie 22 to można się pokusić, warto zobaczyć oświetlone miasto nocą. Jeżeli w dzień to tylko obwodnica.

Pozdrawiam i szerokiej drogi!
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1402
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.08.2015 22:59

sheltie1 napisał(a):Witam ponownie!
Tydzien temu pisalem o naszej drodze z Dabrowy Gorniczej do Medulina, ktora byla dosc przyjemna to teraz podzielę sie informacja o drodze z Medulina do Breli.

Start o 8:10 z Medulina. Najpierw na autostrade na Rjeke pozniej droga lokalna przez Cirkvenice na Senj i dalej aby dostac sie na autostrade juz na Split. Droga przez meke, upal niesamowite korki doslownie co chwile. Wiecej sie stalo niz jechalo. Największy korek przed Sveti Rok i dalej za tunelem tez az do pierwszej stacji benzynowej. Podziwiam ludzi ktorzy na dzien wybierają sie w podroz do Cro. My niestety nie mielismy innego wyjscia bo konczyla nam sie doba. Na miejscu w Breli bylismy o.... 16:30. Droga ktora mieliśmy do pokonania wynosila okolo 580 km.


Witam.
W jaki dzień jechaliście do Breli? Czy korki były również na Jadrańskiej Magistrali (droga nr 8 Smrika - Crikvenica - Senj)? Chcę podobnie jechać w za tydzień w niedzielę z Postojnej do Tribunj. Postojna - Rupa i do końca autostradą A7 a potem 8-mką do Senj i wjechać na autostradę kierunek Split.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.08.2015 23:22

Dzisiaj o 10 wyjechaliśmy z Komarnej. Było z 6 postojów z czego 1 co najmniej godzinny Mc donaldzie w Mariborze. Dojechaliśmy do hotelu w Wiedniu punkt 22. Jechaliśmy z objazdem Lućko. W radiu chorwackim po wiadomościach, podawana jest sytuacja na drogach w 4 językach. Jak usłyszeliśmy, że korek w Lućko ma już 6 km, a na granicy słowieńskiej 3 km , stwierdziliśmy, że może jednak spróbujemy objechać Lućko, tak spontanicznie, z mapą i GPS-em. Tym bardziej , że pamiętaliśmy, jak jadąc do Cro dokładnie w Niedzielę jakie duże korki widzieliśmy w stronę Polski. Udało się , ominęliśmy korki. Fakt, że jechało się wolniej i nieco nadłożyliśmy, ale mój mąż stwierdził , że nic go tak nie wykańcza jak stanie w korku, woli jechać wolniej ,ale jechać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2015 00:39

Dawigs napisał(a):Witam.
W jaki dzień jechaliście do Breli? Czy korki były również na Jadrańskiej Magistrali (droga nr 8 Smrika - Crikvenica - Senj)? Chcę podobnie jechać w za tydzień w niedzielę z Postojnej do Tribunj. Postojna - Rupa i do końca autostradą A7 a potem 8-mką do Senj i wjechać na autostradę kierunek Split.


Dokładnie taka trasa jechalismy w sobote 8.08
Niestety na drodze nr 8 rowniez sie korkowalo tam gdzie w miasteczkach po drodze byly jakies ronda np bodajze za Cirkvenica korek mial 4 km a jeszcze gdzie indziej na rondzie policja kierowala ruchem.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 10.08.2015 01:04

Fanka napisał(a):Dzisiaj o 10 wyjechaliśmy z Komarnej. Było z 6 postojów z czego 1 co najmniej godzinny Mc donaldzie w Mariborze. Dojechaliśmy do hotelu w Wiedniu punkt 22. Jechaliśmy z objazdem Lućko. W radiu chorwackim po wiadomościach, podawana jest sytuacja na drogach w 4 językach.


My wyjechaliśmy o godz 6 rano w niedzielę z Podgory i o 22.30 byliśmy pod domem w Warszawie.
Prawie 1500 km w 16 godz 30 min.
Zdecydowanie polecam podróź w niedzielę i najlepiej jak najwcześniej wyjechać.
Trochę po 10.00 na Lučko nie było jeszcze żadnego korka nawet do gotówkowego płacenia, a na bramkach kartą bylismy całkiem sami,
na granicy Macelj staliśmy ok 15 min .
Jechaliśmy jak zwykle objazdem słoweńskiej autostrady.
W Wiedniu, Poysdorf, pod Brnem też bez korków.
Bardzo szybko minęła nam dziś droga.
Szkoda, że urlop też szybko minął.
Oby następny też w pięknej Chorwacji :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2015 07:14

ten wątek ma 8 lat i 328 stron.
Najśmieszniejsze, że można go zawrzeć w jednym poście, a pozostałe wpisy są tak pasjonujące jak relacja obrad sejmu.
:smo:

Krótko. Na Lucko i granicy w Krapinie bez korków jest na powrocie do kraju w sobotnie ranki i niedzielne, a wjazd w te same dni w godzinach wieczornych.
Korki występują w sobotnie ranki na wjeździe do Cro oraz sobotnie południowe godziny i niedzielne popołudnia na wyjeździe-głównie Lucko.

Dla potwierdzenia opcja mapy google z włączonym natężeniem ruchu.

Mniej więcej pozostałe wpisy są luźną interpretacją powyższych zasad.

Esencja. Najlepiej jeździć wśród tygodnia.
Pusto, schludnie, higienicznie.

:mrgreen:
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 10.08.2015 09:24

Wyjazd 31.07 o 10:30 z Tczewa, w Primosten byliśmy 1.08 o 16:00. 31 godzin ze średnią prędkością 65km/h.
Najpierw ponad 3 godziny w korku w Słowenii, potem 3 czy 4 wypadki na autostradach chorwackich.
Ci co omijali autostradę słoweńską też później stali przynajmniej 1.5 godziny.
Koszmar - nigdy więcej trasy w weekend. Wolę być jeden dzień krócej niż dwa dni spędzić w samochodzie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2015 10:59

rojass napisał(a):...
Najpierw ponad 3 godziny w korku w Słowenii ...
Ci co omijali autostradę słoweńską też później stali przynajmniej 1.5 godziny.


Chciałbym aby autor rozwinął tę wypowiedz

Ja rozumiem, ze jadąc płatną autostradą za 15E stało się w korku 3 godziny

Omijając płatny odcinek i oszczędzając 15E oszczędzało się jeszcze 3 godziny stania w korku pewnie na końcu 2-pasmowego płatnego odcinka

Skoro Ci co omijali stali PÓŹNIEJ to i Ci co płacili też tam stali gdyż droga ta sama ...

Dodam, że można jeszcze dalej jechać bokami i jeszcze więcej ominąć

Tak?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 10.08.2015 11:00

mendoza1973 napisał(a):Wczoraj wracalem do Polski i korek nad morze o 9.30 (okolice Lucko) miał ok.30 km
Mi się udało w ostatniej chwili wjechać na Demerje i zaplacic kartą - swoją drogą kolejny rok podziwiam ludzi stojacych w korku 3 km do bramek gotówkowych...
Cala trasa bez korków (lendava koszeg wieden brno boboszow wroclaw) i z zakupami i postojami dojechalem pod dom o 21.
Czyli można w sobotę wrócić z Cro bez problemów -trzeba tylko wstać o 5 rano i o 6 wyjechać spod apartamentu
Manewr ten stosowalem już kilka razy...

Przekażę mojej rodzince, na pewno się ucieszą :mrgreen:
Botoks napisał(a):
....

Trzy ostatnie lata z rzędu jeździmy przez Budapeszt dokładnie tą samą trasą do CRO. 1x przez miasto i 2x obwodnicą. Jeżeli w Budapeszcie będziecie po godzinie 22 to można się pokusić, warto zobaczyć oświetlone miasto nocą. Jeżeli w dzień to tylko obwodnica.

Pozdrawiam i szerokiej drogi!


Z Budapesztem to jest tak, że wieczorkiem czy przez centrum, czy obwodnicą śmiga się elegancko i płynnie, IMHO lepiej niż przez Wiedeń, bo widoki ciekawsze. Niestety, w dni powszednie zarówno miasto, jak i obwodnice potrafią się fest przytykać. Nie wiem jak w tym roku, ale 3 lata temu były jakieś remonty na obwodnicach i jechało się naprawdę słabo. Za to trasa E77 na północ jest fajną jednopasmową ekspresówką z prędkością przelotową 100 km/h i bezkolizyjnymi skrzyżowaniami - gdyby w Polsce takie były, to wcale nie tęskniłbym za autostradami...
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 10.08.2015 11:19

Witam
właśnie jestem juz po powrocie z Chorwacji z Umagu
trasa w stronę Umagu przebiegła bez żadnego problemu i korków. Wyjechałem z Koła 31,07 ok. 21,30 do granicy na Bochumin ok było
Czechy do Mikulova też bez korków tylko ich te roboty drogowe zwężenia tzw. czeski film
Austria tak samo ok do granicy z Słowenią super
Słowenia tylko autostrada Maribor- Lublana zero korków jak na sobotę ok 11.00, potem przekroczyłem granicew Socerga aby unknąc korków na końcu autostrady w Koper, szybka odprawa na granicy :D i jazda na Buzet i potem Umag ok 15,30 i odpoczynek
Natomiast powrót
to wyjazd ok 10,30 8,08 trasa ta sama na Buzet prawie spokój na granicy w Socerga, ale wjazd od strony strony Sloweni to juz masakra. korek na prawie 10 km co mnie to zdziwilo
jazda autostrada do Lublana ok ale juz odcinek do Celje to maskara. Korek i jazda powoli niewiem czemu oni tak tworza te korki
ale pozniej ok
Austria caly czas autostrada do Mikulova super bez korkow , Czechy to samo i Polska to ok
w domu ok 1.50
Chopin71
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chopin71 » 10.08.2015 14:36

Witajcie,
Ponieważ sporo skorzystałem z informacji podanych na tym forum, to i ja chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami.
Wyjechałem z Dugiego Ratu (okolice Omisia) 8 sierpnia o 5:00. Autostrada A1 bez przeszkód, płatność bez kolejki kartą (w jeden otwór wsadza się bilet pobrany przy wjeździe na autostradę, w kolejny kartę, która bez podawania PIN-u prawie natychmiast jest zwracana i szlaban podnosi się). Przy okazji, na A1 po minięciu węzła 1a ustawić się na prawym pasie i wypatrywać tablicy z napisami: ZAGREB, niżej ENC (ichniejszy ViaToll), a pod spodem Bank Karta i loga głównych operatorów. Podzielam zdziwienie wielu, że na sąsiednim pasie, za barierką, w kilku kilometrowej kolejce do płatności gotówką stoją nawet Szwajcarzy czy Niemcy.
Po minięciu krótkiego odcinka A2 (znów należy płacić kartą) o 9:15 byłem już na granicy w Macelj, gdzie stałem w korkach do odpraw ok. 45 minut. Tutaj sugeruję jechać prawym pasem, który szybciej idzie. Przy chorwackiej części granicy jest bramka dla autobusów, ale jak nie ma akurat autobusu, to chorwaccy pogranicznicy przepuszczają tamtędy samochody osobowe. Nie bać się, że zawrócą, tylko podjeżdżać :-). Do słoweńskiej części przejścia znów podjeżdżamy skrajnie prawym pasem, bo tam są bramki dla krajów z EU, EEA i Szwajcarów. „Macha” się tylko paszportami/dowodami i przejeżdża. Oszczędzacie w ten sposób kolejne minuty.
Aha, nie próbujcie boczną, równoległą drogą objechać głównej trasy na odcinku międzygranicznym, bo w prawdzie nawigacja pokazuje tam drogę, ale stoją betonowe zapory i nie da się przejechać. Widziałem kilku takich co zawracało. ;-)
Dalej jechałem trasą 9 (E59), aż do początku słoweńskiej autostrady A4 i tuż przed nią (żeby nie wykupywać słoweńskiej winietki) odbiłem w prawo w trasę nr 2. Potem obok Ptuj, Lenart do przejścia granicznego w Bad Radkersburg. Dalej trasą 66 do węzła nr 139 autostrady A2 obok miejscowości ILZ.
Potem już klasycznie A2 w stronę Wiednia i dalej A23/S2/S1/A5 na Brno. Na wysokości Wiednia są przebudowy jezdni i drogowskazy są lekko mówiąc niezbyt precyzyjne, więc wzmożona czujność i kierować się tablicami na Brno. Przed opisywaną tu często miejscowością Poysdorf, a dokładnie w miejscowości Wilfersdorf odbiłem w prawo w trasę 47 do przejścia w Reinthal. Dalej trasą 47 i 55 do autostrady 2 (E65). Skręt w dwójkę w lewo w stronę Brna. Przed Brnem skręt w prawo w trasę 416 i dalej przez Menin i Husky do Krenovice. Z Krenovic boczną drogą do Holubic i tam już wpadłem na autostradę 1/E462 w stronę Ołomuńca. W Ołomuńcu przebudowa i strata 15 minut w korku. Dalej już prosto przez Ostravę do Gorzyczek. W warszawie byłem na 23.
Podsumowując:
Cała trasa 1 440 km. Łączny czas przejazdu 18 godzin, z tego 1 godzinę straciłem w korkach, a 2 godziny na postoje, żeby odpocząć.
Powodzenia !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 327
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone